Νέα

Απίστευτο!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nik30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 273
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Απ οσο ξερω παντως η κοπελα δεν εχει φυγει απο το χωριο.....
 

LesMasques

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
και μετα τις τελευταιες δηλωσεις... νομιζω πως ταιριαζει ...

το τρεις λαλουν και δυο χορευουν...
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Όπως γράφει σήμερα εφημερίδα (Καθημερινή σελ.6) ιδιωτικό σχολείο της Αθήνας της έδωσε τριετή υποτροφία. Για τα υπόλοιπα ουδέν σχόλιο.
 

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
Μέχρι να μάθουμε την (όποια ή μέρος της) αλήθεια, έχει πολύ ψωμί ακόμα. Ελπίζω στο τέλος να μην γελάσει και ο κάθε πικραμένος. Πάντως, ανεξαρτήτως του τι συνέβη εκείνη τη μέρα, η όλη ιστορία μυρίζει τρελή εκμετάλλευση.

Σήμερα το πρωί, λίγο πριν φύγω, κοιτούσα τον Αυτιά. Κάποια στιγμή ανακοίνωσε ότι ο Κακαουνάκης θα μιλούσε για το "γνωστό θέμα", όντας βέβαιος ότι θα μιλούσε για την Αμάρυνθο (γιατί όπου μαλακία και ο Κακαουνάκης μέσα), περίμενα να δω τι θα πει.

Πέρα από τα κλασσικά (το κορίτσι είναι ράκος, του πήρα μια κιθάρα, είναι δυνατοί άνθρωποι κτλ κτλ, βλέπε Βασιλάκη Καΐλα), ο Κακαουνάκης είπε κατά λέξη "σιχαίνομαι όλη την τοπική κοινωνία γιατί... μπλα μπλα μπλα". Μάλιστα.

Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα,ήταν να πάρω τηλέφωνο και να τον ρωτήσω αν γνωρίζει τη λαϊκή ρήση "κακό σκυλί ψόφο δεν έχει". Αλλά είμαι σίγουρος ότι ποτέ δεν θα έβγαινα στον αέρα. Γιατί είπαμε, τα ΜΜΕ βγάζουν ότι τους συμφέρει και πουλάει.

Όχι να τους (μας) πιάνει και στο στόμα του κάθε στρατευμένος πρασινοφρουρός.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
.... Όχι να τους (μας) πιάνει και στο στόμα του κάθε στρατευμένος πρασινοφρουρός.

Εκπλήσσομαι, φίλε sxsitegr!

Αυτό το "στρατευμένος πρασινοφρουρός" μου θυμίζει λίγο το "παπαδοπαίδι"...
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Πιστεύεις δηλαδή ότι στην περίπτωση του συγκεκριμένου στον οποίο αναφέρεται, έχει άδικο?
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Το οτι βλέπει κάποιος το πρωί Αυτία είναι ανησυχητικό.

Το ότι ο Κακαουνάκης είναι κομματόσκυλο είναι γνωστό.

Το ότι ο sxsitegr δε δέχεται κριτική γενικά, και αυτό γνωστό είναι.

Το "πρασινοφρουρός" με έφερε πολλά χρόνια πίσω σε εποχές που ανήκουν πια στο παρελθόν.

Ενδεικτικό του γενικότερου ύφους αλλά και αποκαλυπτικό.
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
ʼμα το θέμα έγκειται καθαρά σε επίπεδο ορολογίας, no prob, πές τον και πρασινοσκουφίτσα άμα θες
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Οχι αλλος ρατσισμος στην Ελλαδα! (και ο μονος ρατσισμος που υπαρχει ειναι εις βαρος των Ελληνων! >:( >:()
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Παντως το σχολιο για την υγεια του Κακαουνακη θεωρω οτι ηταν αστοχο. Και εγω τον σιχαινομαι αλλα και το εγκεφαλικο ειναι εγκεφαλικο... :(
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Εκπλήσσομαι, φίλε sxsitegr!
Αυτό το "στρατευμένος πρασινοφρουρός" μου θυμίζει λίγο το "παπαδοπαίδι"...

Πιστεύεις δηλαδή ότι στην περίπτωση του συγκεκριμένου στον οποίο αναφέρεται, έχει άδικο?

Δεν έκρινα τον Κακαουνάκη με το post μου...
Την έκφραση του sxsitegr έκρινα. Ξέρει αυτός.

Ο Κακαουνάκης θέλει δικό του ξεχωριστό thread για να κριθεί... Και πάλι δε φτάνει!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
[size=8pt]Ισως να μην το εγραψα σωστά σταυρο,
ο μικρός μου είπε της εδωσαν σπίτι στη γλυφάδα απο το κράτος.
τωρα της το χαρίσαν, της το δανείσαν για λίγο καιρό δεν ξέρω.
τωρα που ξαναρώτησα τον πιτσιρικά γιατι τωρα μπήκε σπίτι, ουτε αυτός ξέρει αν της το χαρίσαν η αν απλώς της το παραχωρήσαν.
παντως μένει σε σπίτι στη γλυφάδα που ανήκε ή ανήκει στο κράτος.[/size]

Πάλι κάτι δε μου κουμπώνει, αλλά τέλος πάντων...
"Σπίτια που ανήκουν στο κράτος" υπάρχουν, ξέρω και εγώ τέτοια, και π.χ. υπάρχει διαμέρισμα (σε μικροαστική περιοχή - μη νομίζετε τίποτα σπουδαίο) που ανήκει στο ΥΠ.ΕΘ.Α. και διατίθεται στον εκάστοτε αρχηγό ΓΕΕΘΑ.
Ο άνθρωπος μπορεί να μην είναι απ την Αθήνα, προάγεται, παίρνει μετάθεση, κάπου πρέπει να έχει να μείνει, το κράτος του "διαθέτει" αυτό το διαμέρισμα (όποιος και αν είναι το άτομο), αντί να τον στέλνει και να του πληρώνει ξενοδοχείο.
Τα καταλαβαίνεις (συνήθως) απ τις πινακίδες για το παρκάρισμα που υπάρχουν απ έξω (μέχρι και γι αυτό έχουν μεριμνήσει) και απ τους φάνταρ που έρχονται κάθε τόσο και το φροντίζουν.

Αλλά για σπίτια που διατίθενται σε βιασθείσες Βουλγάρες μαθήτριες ομολογώ δεν ήξερα ότι υπάρχει μέριμνα...
Μπράβο μας!
 

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
(Απόσπασμα από την εφημερίδα Espresso της Κυριακής (26-11-06)

''Σήμερα, ακριβώς ένα μήνα μετά την τέλεση του αποτρόπαιου (ανεξάρτητα αν υπάρχει βιασμός ή όχι) γεγονότος που έχει πρωταγωνιστές αμούστακα παιδιά, ακόμα και εκείνοι που από την πρώτη στιγμή βρέθηκαν στο πλευρό της 16χρονης, αλλάζουν σιγά σιγά τις απόψεις τους.

Εδώ και μία εβδομάδα παραιτήθηκαν από συνήγοροι πολιτικής αγωγής ο Βασίλης Ταουξής, η Ειρήνη Μαρούπα, αλλά και δικηγόρος της Βουλγαρικής Πρεσβείας με τον οποίο συνεργάζονταν.

Αιτία; Λόγοι συνεννόησης, όπως λέει στην Espresso της Κυριακής ο κ. Ταουξής. <<Δεν άκουγαν τίποτα, κανέναν δικηγόρο και έκαναν του κεφαλιού τους. Τη μικρή την κάλεσε τέσσερις φορές η ανακρίτρια να καταθέσει, της το λέγαμε και δεν ερχόταν>> τονίζει και προσθέτει: <<από την υπόθεση δεν παραιτήθηκα επειδή φοβήθηκα ότι θα τη χάσω. Απλώς επειδή είδα ότι δεν υπήρχε πεδίο συνεννόησης>>.''
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom