Νέα

Απεβίωσε ο θρύλος Lemmy......RIP

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anexelektos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 129
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Naruto-Sasuke

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.607
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Τρελο ξενερωμα και εγω μολις πριν λιγο το εμαθα,οτι και να πω για αυτον τον ανθρωπο θα ειναι λιγο.
Απλα ενα μεγαλο ευχαριστω που απο μικρη ηλικια και μεχρι σημερα μου εδινες στα αυτια μου απιστευτη ηδονη!Ας τον αναπαυσει ο Θεος και να τον θυμομαστε για παντα!
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Εφυγε με πληρης εμπειριων κ ζωης
 
Εγγρ.
24 Νοε 2014
Μηνύματα
954
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
6
πρως παλουκι... ειναι κατι σαν μικροβιο... μενει στο σωμα σου για παντα, και ασ εχεις περασει απο εκει καποια φαση της ζωης σου!  :grin: :rockon:
 

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.237
Κριτικές
40
Like
2.219
Πόντοι
1.796
:S
Φαινεται οτι στον μακαριτη αρεσαν πολυ οι γυναικες.Ειναι γνωστο οτι οι μισοι χεβιμεταλαδες ειναι αδερφες και τη βρισκουν μεταξυ τους.Ειδικοι που ασχολουνται με το χωρο το λενε,εγω δεν εχω αποψη.
  Τι λες βρε χριστιανέ και έχουμε και πένθος :S
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.739
Like
1.424
Πόντοι
366
Το χεβιμεταλ γενικα υπαρχει εδω και δεκαετιες.Απλως ειπα οτι εχω διαβασει οτι ξενοι που εχουν μελετησει το ειδος,υποστηριζουν οτι υπαρχουν πολλες αδερφες στο συγκεκριμενο ειδος μουσικης.Τωρα το που την ειδες την ασυναρτησια εσυ το ξερεις.Και φυσικα δεν αναφερθηκα στον μακαριτη.
ποιοι ξενοι ρε φιλε? για παρεθεσε την ερευνα τους να την μελετησουμε και μεις αν θες, γιατι μου ακουγεται πολυ γενικο κι αοριστο... να καταλαβουμε που βασιζεται το σκεπτικο τους...να μαθουμε

παντως οσους μεταλαδες γνωρισα στη ζωη μου ΟΛΟΙ τους ηταν 100% αρσενικοι...μπορει να μου ξεφυγαν οι θηλυπρεπείς, τι να πω...
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Φαινεται οτι στον μακαριτη αρεσαν πολυ οι γυναικες.Ειναι γνωστο οτι οι μισοι χεβιμεταλαδες ειναι αδερφες και τη βρισκουν μεταξυ τους.Ειδικοι που ασχολουνται με το χωρο το λενε,εγω δεν εχω αποψη.
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.803
Πόντοι
2.646
Τη γλέντισε τη ζωούλα του στο μαξιμουμ... :rockon: Μαγκιά του...
 

gavliaris99

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2007
Μηνύματα
134
Κριτικές
3
Like
87
Πόντοι
1
Φαινεται οτι στον μακαριτη αρεσαν πολυ οι γυναικες.Ειναι γνωστο οτι οι μισοι χεβιμεταλαδες ειναι αδερφες και τη βρισκουν μεταξυ τους.Ειδικοι που ασχολουνται με το χωρο το λενε,εγω δεν εχω αποψη.
Τελικά είναι εύκολο να γράψει κάποιος ένα σωρό ασυναρτησίες σε μία μόλις γραμμή...
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Live fast, die old. :rockon: :kneel:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
κυκλοφορει εδω και χρονια κι ενα ντοκυμαντερ για τη ζωη του...
Lenny.jpg

Ένα ντοκιμαντέρ για τον ζωντανό θρύλο του rock n roll Lemmy Kilmister..! Τι λέει για όσους τον κατηγορούν για ναζιστή...Δείτε τον Lemmy με την απίθανη συλλογή του από μαχαίρια, σπαθιά, μινιατούρες, ναζιστικούς σταυρούς, κλπ, στο σπίτι που μένει εδώ και χρόνια και πληρώνει μόνο 900 δολάρια το μήνα και είναι ένα πραγματικό μουσείο. Μαθαίνεις ότι έχει τρελές γνώσεις ιστορίας για τους Παγκόσμιους Πολέμους. Τον παρακολουθείς να λιώνει στα φρουτάκια, να λέει ανέκδοτα, να μιλάει για τη ζωή του ροκ μουσικού και το πως έχασε από την ηρωίνη την γυναίκα που αγάπησε στα 17 του. Ο Lemmy δεν είχε άλλο δρόμο στη ζωή του, είναι ακριβώς αυτό που δείχνει προς τα έξω και η ταινία το αποτυπώνει σε 2 γεμάτες ώρες.

Οι πρώτοι στίχοι,σε χτυπάνε κατ'ευθείαν...
{Μην μου μιλάς.
Δεν πιστεύω ούτε μια λέξη." Έτσι μ'αρέσει μωρό μου,
δεν θέλω να ζήσω για πάντα. "


" Κερδίζω, χάνω, το ίδιο μου κάνει. "
Κάπως έτσι ζω...}


έριξα trailer στην πρώτη σελίδα. Είναι γυρισμένο το 2010.  :hi:
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Ειχα διαβασει στην ερευνα αυτη για τα συγκροτηματα χεβιμεταλ,ροκ και γκλαμ ροκ 70 και 80 δεκαετια.Δεν αναφερονταν σε οσους ακουν αυτο το ειδος.Αν και προσωπικα ποτε δε χωνευα οσους ντυνονταν η φερονταν συγκεκριμενα με τη χεβιμεταλ οπως δε συμπαθω πασης φυσεως κολλημενους και με παρωπιδες φανατισμενους ανθρωπους.Και οταν λεω παρωπιδες εννοω να ακους για παραδειγμα χεβιμεταλ και να απορριπτεις ολα τα υπολοιπα η και να τα μαχεσαι μεχρι αηδιας.Ο καθενας βεβαια ειναι ελευθερος να κανει οτι τοιν ευχαριστει.
Πρωτον εισαι εκτος θεματος,δευτερον σε ολα τα ειδη μουσικης υπαρχουν αδερφες η κρυφοαδερφες,δε χρειαζεται ειδικη αναφορα στο μεταλ.Τριτον,θα ευχοσουν να ησουν η 25η αριστερη πουτσοτριχα του τυπου,μονο και μονο για τα μουνια που γαμησε ενα τεραστιο Respect!Εφυγε στα 70 του κανοντας ολα οσα γουσταρε στη ζωη του.Ασχετως με μουσικες προτιμησεις,ειναι αξιοθαυμαστος...
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Τελικά είναι εύκολο να γράψει κάποιος ένα σωρό ασυναρτησίες σε μία μόλις γραμμή...
Το χεβιμεταλ γενικα υπαρχει εδω και δεκαετιες.Απλως ειπα οτι εχω διαβασει οτι ξενοι που εχουν μελετησει το ειδος,υποστηριζουν οτι υπαρχουν πολλες αδερφες στο συγκεκριμενο ειδος μουσικης.Τωρα το που την ειδες την ασυναρτησια εσυ το ξερεις.Και φυσικα δεν αναφερθηκα στον μακαριτη.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Ειχα διαβασει στην ερευνα αυτη για τα συγκροτηματα χεβιμεταλ,ροκ και γκλαμ ροκ 70 και 80 δεκαετια.Δεν αναφερονταν σε οσους ακουν αυτο το ειδος.Αν και προσωπικα ποτε δε χωνευα οσους ντυνονταν η φερονταν συγκεκριμενα με τη χεβιμεταλ οπως δε συμπαθω πασης φυσεως κολλημενους και με παρωπιδες φανατισμενους ανθρωπους.Και οταν λεω παρωπιδες εννοω να ακους για παραδειγμα χεβιμεταλ και να απορριπτεις ολα τα υπολοιπα η και να τα μαχεσαι μεχρι αηδιας.Ο καθενας βεβαια ειναι ελευθερος να κανει οτι τοιν ευχαριστει.

Φίλε, εδώ αποτίουμε φόρο τιμής σε έναν γίγαντα. Τα ξεκατινιάσματα και οι φιλοσοφικές ανησυχίες, μπορούν να βρούν θέση
σε οποιοδήποτε άλλο thread.  :headbang: Γιατί δεν ανοίγεις ένα ξεχωριστο; π.χ. "Χέβυ μέταλ, ροκ και γκλάμ και ομοφυλοφιλία 70ς, 80ς"
να εκφραστούν εκεί στοιχεία και απόψεις, για τις αλλαξοκωλιές του David Bowie με τον Jagger, τα τσιμπούκια του Rob Halford, κλπ κπ κλπ  :tickedoff:
Εδώ μιλάμε για τον Lemmy και δεν μπερδεύουμε την πούτσα με τη βούρτσα. Δεν καταλαβαίνω, επίσης, τι φλάς έφαγες και που κολλάει
ο συνειρμός σου περί μεταλ ομοφυλοφιλίας, ενώ μιλάμε εδώ, για έναν συγκεκριμένο και διακεκριμένο γαμίκο με εκατό κιλά έκαστο...


 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
ποιοι ξενοι ρε φιλε? για παρεθεσε την ερευνα τους να την μελετησουμε και μεις αν θες, γιατι μου ακουγεται πολυ γενικο κι αοριστο... να καταλαβουμε που βασιζεται το σκεπτικο τους...να μαθουμε

παντως οσους μεταλαδες γνωρισα στη ζωη μου ΟΛΟΙ τους ηταν 100% αρσενικοι...μπορει να μου ξεφυγαν οι θηλυπρεπείς, τι να πω...
Ειχα διαβασει στην ερευνα αυτη για τα συγκροτηματα χεβιμεταλ,ροκ και γκλαμ ροκ 70 και 80 δεκαετια.Δεν αναφερονταν σε οσους ακουν αυτο το ειδος.Αν και προσωπικα ποτε δε χωνευα οσους ντυνονταν η φερονταν συγκεκριμενα με τη χεβιμεταλ οπως δε συμπαθω πασης φυσεως κολλημενους και με παρωπιδες φανατισμενους ανθρωπους.Και οταν λεω παρωπιδες εννοω να ακους για παραδειγμα χεβιμεταλ και να απορριπτεις ολα τα υπολοιπα η και να τα μαχεσαι μεχρι αηδιας.Ο καθενας βεβαια ειναι ελευθερος να κανει οτι τοιν ευχαριστει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom