Νέα

Απεβίωσε ο αθλητικογράφος Γεώργιος Γεωργίου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα The Saint*
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 172
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ποιά η άποψη σας, για την απώλεια του αθλητικογράφου;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    103

extramask

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Ιαν 2009
Μηνύματα
728
Κριτικές
50
Like
163
Πόντοι
3.285
Άλλη μια φιγούρα των νεανικών μας αναμνήσεων πέρασε στην αθανασία. Με μια αυθεντικότητα και μαγκιά μιας εποχής που καλώς ή κακώς, όπως όλα στη ζωη, τελειώνει και αυτή σύντομα. Θα τον θυμόμαστε πάντα με νοσταλγία.
Βέβαια, για μα χρησιμοποιήσω μια δική του ατάκα, οποιος ζει με τις αναμνήσεις του έχει πεθάνει και δεν το ξέρει. Το ποτάμι πάει μπροστά, όχι πίσω.
Τα σέβη μας Γιωργαρε
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Τέλος εποχής.
Φεύγουν οι άντρες, έρχονται οι comming out Kαπουτζηδηδες.

Στον τάφο του πρεπει να βάλουν πινακίδα :
Λουγκρες Λουκρήτιιες μη κλαίτε για εμένα, κλάψτε για τον κωλο σας....
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.260
Like
3.519
Πόντοι
1.706
Τέλος εποχής.
Φεύγουν οι άντρες, έρχονται οι comming out Kαπουτζηδηδες.

Στον τάφο του πρεπει να βάλουν πινακίδα :
Λουγκρες Λουκρήτιιες μη κλαίτε για εμένα, κλάψτε για τον κωλο σας....
Έχεις ενα δίκιο αλλά έτσι όπως το έγραψες είναι σαν να λες πως τους περνούσε κανένα "χέρι" και ο Γεωργίου.
Που ο άμθρωπος δεν.......
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Termin

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Φίλε εχτραμασκ οποίος ζει με τις αναμνήσεις του έχει πεθάνει .Επίσης η ελπίδα πεθαίνει πάντα πρώτη .Φίλε νουμπιτς όπως τα λες ήταν καποιοι συγκεκριμένοι παίχτες που τα είχε μαζί τους .Οι δυο αγαπημένοι του ο Αλέξανδρος Τζιόλης και ο Ολλανδός οβανταικ .Ντυμένα και όρθια ξύλα και οι δυο .Η αυτό που είχε πει για τον Νίκο πολίδη ότι πάει μέσα γραφει.
 

Peptesla

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.813
Like
8.176
Πόντοι
1.056
Νωρίς 71 δεν είναι για την γενια του σήμερα.... Οι γραφιντες μακάρι να τα πιάσουμε...
Ρε φιλε, εξεπεμπε ζωτάνια
Νωρίς 71 δεν είναι για την γενια του σήμερα.... Οι γραφιντες μακάρι να τα πιάσουμε...
Αν και 71 δεν ήταν παραιτημένος. Εξέπεμπε ζωντανια και δυναμισμό
 

xiachilles96

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2023
Μηνύματα
329
Like
408
Πόντοι
21
Στεναχωρήθηκα, πραγματικά. Μια ζωή με τόσο πόνο αλλά τουλάχιστον έκανε αυτό που του άρεσε και έδωσε πολύ γέλιο και παρέα σε χιλιάδες ποδοσφαιρόφιλους... Ανάπαυση εν ειρήνη, κ. Γεωργίου...
 
  • Like
Αντιδράσεις: kosamf

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.673
Πόντοι
1.756
Καμμία σχέση, πού το άκουσες αυτό? αμέα ήταν ο γιος του, είχε μια πολύ σπάνια πάθηση που τον καθήλωσε σε αναπηρικό καροτσάκι και τελικά τον οδήγησε στο θάντο. ο γεωργίου είπε οτι άσπρισε στην αγγλία όταν του είπαν η γιατροί τι πάθηση είχε ο γιος του.
Αν δεν ξερεις τι μιλας ρε??? Τραβα στα μπακαλοτεφτερα σου και κοιτα να ενημερωνεσαι....μπαλα επαιζε το παιδι του και μαλιστα ηταν ταλεντο...

 

topgun83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
2.108
Κριτικές
8
Like
2.991
Πόντοι
736
Κουβαλησε πολυ βαρυ σταυρο ο Γιωργαρας για πολλα χρονια. Ο Θεος να τον αναπαυσει. Θα τον θυμομαστε παντα.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.062
Κριτικές
9
Like
13.033
Πόντοι
3.836
Αμεα έγινε ο Τάσος Γεωργίου λόγω της ασθένειας. Χωρίς να είμαι σίγουρος το έπαθε 14 ετών. Μέχρι τότε ήταν ένας φυσιολογικός έφηβος, τώρα δεν ξέρω τι μέλλον θα είχε σαν ποδοσφαριστής, μπορεί και να γινόταν επαγγελματίας μπορεί και όχι. Πάντως ήταν μια φοβερά σπάνια και ανίατη ασθένεια, ο Γεωργίου τον είχε πάει παντού να γίνει καλά αλλά μάταια.
 

dorcel

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.005
Κριτικές
37
Like
5.744
Πόντοι
7.195
Απεβίωσε ο γνωστός αθλητικογράφος Γεώργιος Γεωργίου. Τα αίτια δεν έχουν γίνει ακόμη γνωστά.
Καρκίνος! Αυτή η καταραμένη αρρώστια, που δυστυχώς, αν σε βρει λίγο "μπόσικο", δε γλυτώνεις εύκολα. Τον έφαγε, όμως και το μαράζι για την απώλεια του γιου του που τον έχασε σε ηλικία μόλις 35 ετών το 2017. Αν και δε συμφωνούσα με τις απόψεις του, ούτε ήμουν fun των εκπομπών του, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάζει!
 

satov1

Μέγας
Εγγρ.
13 Μαΐ 2023
Μηνύματα
7.575
Like
17.796
Πόντοι
3.556
Καρκίνος! Αυτή η καταραμένη αρρώστια, που δυστυχώς, αν σε βρει λίγο "μπόσικο", δε γλυτώνεις εύκολα. Τον έφαγε, όμως και το μαράζι για την απώλεια του γιου του που τον έχασε σε ηλικία μόλις 35 ετών το 2017. Αν και δε συμφωνούσα με τις απόψεις του, ούτε ήμουν fun των εκπομπών του, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάζει!
Του στοίχησε πολύ ο θάνατος του γιού του.Ο Κολοκοτρώνης που τον ήξερε 40 χρόνια ,από Φιλαθλο,είπε σήμερα ότι ο Γιώργος Γεωργίου δεν πρόσεχε την υγεία του και του το έλεγε συχνά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dorcel

Randomalexandros

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2021
Μηνύματα
5
Like
20
Πόντοι
0
Είχε προσφέρει επικές ατάκες στο φιλοθεάμον κοινό. Η αλήθεια είναι ότι παρουσίαζε μια εικόνα που μπορεί από πολλούς να ήταν μισητός αλλά κουβαλούσε ένα Σταύρο που μόνο αυτο ήξερε και λίγοι θα μπορούσαν να καταλάβουν. RIP
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.033
Πόντοι
2.306
Τέλη 1992. Πρωτοετής φοιτητής στην Αθήνα, επαρχιώτης, χωρίς πολλές παρέες ακόμα, μόνος σε ένα παλιό τριάρι, τα βράδια άκουγα πολύ ραδιόφωνο. Κάποια στιγμή, πέφτω πάνω σε ένα νέο αθλητικό σταθμό,από τους πρώτους, τότε, τον Sprint FM: δεν έχανα εκπομπή του. Όχι γιατί είχα τις φοβερές ποδοσφαιρικές ανησυχίες. Έβλεπα ποδόσφαιρο, αλλά δεν είχα γνώση του αθλήματος και σύντομα θα έχανα το ενδιαφέρον μου γι'αυτό. Εκείνο που με τραβούσε ήταν η φωνή του, οι ατάκες του, η αλληλεπίδραση με τους ακροατές και οι ωραίες μουσικές που επέλεγε. Αργότερα, η εκπομπή του, "Το καφενείο των φιλάθλων", έγινε και τηλεοπτική. Δε θα ξεχάσω μια Κυριακή που είχε έρθει σε μια καφετέρια της περιοχής μου και του έκανα την ανεπανάληπτη ερώτηση "Γιώργο, γιατί βγάζεις τέτοια χολή με το μπάσκετ" . Είχα βλέπετε, ήδη, στρέψει το ενδιαφέρον μου στον κόσμο της πορτοκαλί μπάλας. :cheesy:
Αργότερα, η επαφή μου με τον Γεωργίου ήταν μόνο μέσα από σατιρικές εκπομπές ή βίντεο με τις ατάκες του στο YouTube. Αλλά πάντα μου θύμιζε εκείνες τις νεανικές νύχτες, στο τριάρι, να ξενυχτάω με τα ακουστικά στ' αυτιά για να μάθω αθλητικά κουτσομπολιά και να γελάσω με τις ατάκες του.
Ο Γιώργος έφυγε κι ένα κομμάτι των μετεφηβικών μου αναμνήσεων έφυγε μαζί του...
 
Εγγρ.
22 Φεβ 2015
Μηνύματα
254
Like
275
Πόντοι
21
Υπάρχουν πάντα και οι μαλ.. όπως αυτός εδώ. Έχει κάνει κατι στην ζωή του ο δημοσιογράφος αυτός;
Κάποιο πονεμένο τρύπιο σκουλήκι θα είναι που τον έτσουξε γιατί ο Γεωργίου έλεγε για τους πατους που είναι σαν γερμανικά κράνη :pipa3:
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.033
Πόντοι
2.306

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.891
Κριτικές
16
Like
14.715
Πόντοι
6.515
Καρκίνος! Αυτή η καταραμένη αρρώστια, που δυστυχώς, αν σε βρει λίγο "μπόσικο", δε γλυτώνεις εύκολα. Τον έφαγε, όμως και το μαράζι για την απώλεια του γιου του που τον έχασε σε ηλικία μόλις 35 ετών το 2017. Αν και δε συμφωνούσα με τις απόψεις του, ούτε ήμουν fun των εκπομπών του, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάζει!
ρε παιδια δεν ηταν καρκινος ειπαμε, ηταν μια σπανια ασθενεια που ονομαζεται "αταξια φριντριχ" δεν θεραπευεται οδηγει σε παραλυση και θανατο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom