Νέα

Απενταρίες

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Ανοίγω το Κυριακάτικο αυτό θέμα για να θυμηθούμε παλιές απενταρίες που περάσαμε μόνοι ή με φίλους και που πλέον τα θυμόμαστε και γελάμε (η και όχι)
Ξεκινάω πρώτος:
1995, φοιτητής, έχουμε μείνει με τον συγκάτοικο μετά από μαλακίες σε ξενύχτια και λοιπά, εντελώς απένταροι από την Δευτέρα, περιμένοντας να έρθει χαρτζιλίκι την Παρασκευή. Το ψυγείο είχε μέσα ένα βιτάμ (το παλίο το κλασσικό που είναι για μαγείρεμα) και λίγα αγγουράκια :tooth: Δεν είχαμε ούτε κέρματα για ψωμί :tooth:
Ακόμα και τώρα θυμάμαι τον συνδυασμό βιτάμ και αγγουράκια και γελάω . Να ναι καλά η φοιτητική λέσχη, με τις διπλες και τριπλες μερίδες αν ήθελες, που μας έκανε να περάσουμε τη βδομάδα ανώδυνα (;;;)

Προειδοποίηση!!! Το νήμα είναι για γερά καρύδια. Μέσα από αυτό το νήμα μπορεί να καταστραφούν ολοσχερώς nicks που νομίζαμε πως ζουν ζωή επιπέδου Christos Savvidis. Συμμετέχετε σε αυτό αποκλειστικά με δική σας ευθύνη!!!

υ.γ. έχει υπάρξει και χειρότερη περίοδος με κομμένη τη ΔΕΗ αλλά αυτό το αφήνω για μετά :tooth:
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.656
Πόντοι
2.456
Ανοίγω το Κυριακάτικο αυτό θέμα για να θυμηθούμε παλιές απενταρίες που περάσαμε μόνοι ή με φίλους και που πλέον τα θυμόμαστε και γελάμε (η και όχι)
Ξεκινάω πρώτος:
1995, φοιτητής, έχουμε μείνει με τον συγκάτοικο μετά από μαλακίες σε ξενύχτια και λοιπά, εντελώς απένταροι από την Δευτέρα, περιμένοντας να έρθει χαρτζιλίκι την Παρασκευή. Το ψυγείο είχε μέσα ένα βιτάμ (το παλίο το κλασσικό που είναι για μαγείρεμα) και λίγα αγγουράκια :tooth: Δεν είχαμε ούτε κέρματα για ψωμί :tooth:
Ακόμα και τώρα θυμάμαι τον συνδυασμό βιτάμ και αγγουράκια και γελάω . Να ναι καλά η φοιτητική λέσχη, με τις διπλες και τριπλες μερίδες αν ήθελες, που μας έκανε να περάσουμε τη βδομάδα ανώδυνα (;;;)

Προειδοποίηση!!! Το νήμα είναι για γερά καρύδια. Μέσα από αυτό το νήμα μπορεί να καταστραφούν ολοσχερώς nicks που νομίζαμε πως ζουν ζωή επιπέδου Christos Savvidis. Συμμετέχετε σε αυτό αποκλειστικά με δική σας ευθύνη!!!

υ.γ. έχει υπάρξει και χειρότερη περίοδος με κομμένη τη ΔΕΗ αλλά αυτό το αφήνω για μετά :tooth:
τυπε θα στο χαλασω αλλα για Κυριακατικο δεν εχει ενδιαφερον δεν εχει ιντρικες :confused: :confused:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.587
Κριτικές
31
Like
13.163
Πόντοι
5.097

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.656
Πόντοι
2.456

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.533
Like
21.907
Πόντοι
5.006
Αυτος ειναι που μενει κατω απο γεφυρα η αλλος;
οχι, ο τρουμπακης ειναι αυτος...
ο αθηναιος ειναι σωγαμπρος και μενει στο σπιτι της αλλης...και στην δουλεια η δικια του τον πηγαινοφερνει με το αμαξι της... :confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ναι αλλα καλοπερνάει πλουσια γευματα και και ακριβες διακοπες
γυρος, κοκακολες και μπιρες....
ισοπεδωσε τον ανταγωνισμο ναπουμε...
:confused::confused::confused:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.164
Like
50.911
Πόντοι
12.756
ναι αλλα καλοπερνάει πλουσια γευματα και και ακριβες διακοπες
Και το βασικότερο... μου σηκώνεται, γαμαω και δεν έχω ψυχολογικά που με παράτησε η πρώην που δεν μου έδινε κωλο και ο επόμενος τής τον έκανε διευρω και ούτε πήρα χοντρούλα και να γίνω σωγαμπρος να με γαμαει πεθερά και γυναίκα επειδή είχα ψυχολογικά ..
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.656
Πόντοι
2.456
οχι, ο τρουμπακης ειναι αυτος...
ο αθηναιος ειναι σωγαμπρος και μενει στο σπιτι της αλλης...και στην δουλεια η δικια του τον πηγαινοφερνει με το αμαξι της... :confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


γυρος, κοκακολες και μπιρες....
ισοπεδωσε τον ανταγωνισμο ναπουμε...
:confused::confused::confused:
αυτα θελει να δείχνει για να μην καρφώνετε ,αστακους τρώει μαζι με τον Νιπλη
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Karamanare εμεινες ποτε απενταρος εντελως;
Απενταρος εντελως δε μπορω να πω δοξα το θεο! Απλα ειχα στενοτητες γυρω στο 13-16 οταν στη δουλεια τοτε επεφτε πιστολι και μας χρωστουσαν κατι μηνες και ετσι εχασα κι ενα φοβερο 8αρι γκομενακι που χα το 16 γιατι μολις ειδε τα ζορια την εκανε με ελαφρα… αχχ… :undecided:
Τωρα που δε δουλευω κι εχω τα ενοικια ειμαι σε καλυτερη μοιρα!
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Προσωπικά δεν έμεινα απλά απένταρος , [ λόγο σοβαρού θέματος υγείας ] αλλά έπιασα κυριολεκτικά πάτο , και σε σημείο εξαθλίωσης , και κατέληξα κυριολεκτικά στον δρόμο . Όλο αυτό που πέρασα το θεωρώ σήμερα πια , ως ευλογία και ως το μεγαλύτερο μάθημα που πήρα στην ζωή μου .

Είδα ανθρώπους [ ακόμη και άτομα του στενού μου οικογενειακού κύκλου ] που τους είχα πληρώσει ενοίκια χρέη και τα πάντα , η που τους είχα φιλοξενήσει , τους είχα βρει δουλειά κτλ στην καλύτερη περίπτωση να μην με γνωρίζουν , και στην χειρότερη να με σκυλοβρίζουν χυδαία σε τρίτους , και πίσω από την πλάτη μου

Είδα άνθρωπο που τον είχα στηρίξει ψυχολογικά και οικονομικά σε θέμα υγείας , να γυρίζει και να λέει για εμένα ε ... το πολύ πολύ να πεθάνει , και ένα ναυάγιο λιγότερο στα πόδια μας , και γενικά ξαφνικά έγινα αόρατος από πολλοίς και πολλές , και σαν να μην υπήρξα πότε .

Την μετέπειτα πορεία μου στον δρόμο , το που βρέθηκα , το που τελικά κατέληξα και το πως , [ όπως και υγιής ] , πραγματικά μόνο σαν μεταφυσική μπορώ να την χαρακτηρίσω . Ο τροχός όμως ξαναγύρισε , και τώρα γνωρίζω .Θα μπορούσα να πω πολλά αλλά θα πω μόνο ένα από αυτά που έμαθα ,που ένιωσα ,και που είδα .

Η πόρνη του ευαγγελίου , [ η γεμάτη στην καρδιά από ευσπλαχνία και ανθρωπιά ] ζει και σήμερα και βρίσκεται ανάμεσα μας . Και όποιος αναζητά τους αγίους της σημερινής εποχής , δεν έχει παρά να τους αναζητήσει ανάμεσα στους άστεγους , τους παρακατιανούς και τους εξαθλιωμένους του κόσμου τούτου . Σορρυ αν το σοβάρεψα πολύ , αλλά έτσι μου “ βγήκε “ ]
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.571
Πόντοι
3.656
αφραγκος υπηρξα μονο στο δημοτικο. :confused: :confused: :confused:

τυπε εγω δεν υπηρξα ποτε αφραγκος γιατι εχω ολοκληρο ξενοδοχειο :confused: :confused: :confused:



homeless veteran.jpg
 
Εγγρ.
31 Μαρ 2021
Μηνύματα
82
Like
555
Πόντοι
80
Συμφωνώ με τον iliasl, που έγραψε οτι από την περιπέτεια αυτή είδε καλύτερα τη ζωή αλλά και την πραγματική διάθεση των άλλων απέναντί του.
Γενικά μεγάλωσα μετρημένα, χωρίς να μου λείψει κάτι αλλά και χωρίς σπατάλες. Δύο στιμές μου έχουν μείνει χαραγμένες. Οταν ξέμεινα από λεφτά, και κοιμόμουν πεινασμένος για ένα διάστημα, και όταν έμεινα εκτός δουλειάς, όπου διαπίστωσα τη μεταβολή της συμπεριφοράς δικών μου ανθρώπων, όπου ξαφνικά διαπίστωσα έλλειψη σεβασμού.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom