Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
είχε και το πρώτο θέμα άρθρο τις προηγούμενες μέρες.

οι τούρκοι της θράκης την κυνηγάνε, αν δεν το κατάλαβες.

Επίτρεψέ μου να μη θεωρώ το ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ έγκυρο γενικώς.

Επί της υπόθεσης τώρα:
Οι Τούρκοι της Θράκης κυνηγάνε ελληνίδα πολίτη σε ελληνικό έδαφος;
Πως την κυνηγάνε, με ποιο τρόπο και -κυρίως- ΓΙΑΤι την κυνηγάνε;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
και εγω σου απαντησα
να δουνε τις παραπομπες
βαριεμαι να κανω κοπυ παστ
ας τα διαβασουν
απλα πραγματα

Απ ότι κατάλαβα, δεν έχεις ιδέα.
Αλλιώς θα έγραφες περί τίνος πρόκειται.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Απ ότι κατάλαβα, δεν έχεις ιδέα.
Αλλιώς θα έγραφες περί τίνος πρόκειται.

οχι δεν γραφω εκθεσεις ιδεων
ουτε γραφω για κατι που μπορεις ναβρεις
ψαχτο ενημερωσου και πες την αποψη σου
απλα πραγματα
ετσι κανει ολος ο κοσμος
 

analhunter

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
103
Like
2
Πόντοι
1
θεωρητικά καμμία πηγή δεν είναι απολύτως έγκυρη...γι' αυτό χρησιμοποιούμε το μυαλουδάκι μας και κρατάμε μόνο την είδηση και όχι την άποψη του καθενός.
ποιά εφημερίδα/πηγή θεωρείς έγκυρη δηλαδή;;

πρόκειται για μία ελληνίδα δασκάλα, παντρεμενη, που έχει μετακομίσει εκεί οικογενειακώς (σε σπίτι που της παραχωρεί ο δήμος) και της οποίας της έκανε έξωση ο δήμος για να αναγκάσει να την διώξει.
τον Φεβρουάριο της είχε επιτεθεί ένας τούρκος και της είχε σπάσει το χέρι...
όπως καταλαβαίνεις, πρόκειται για μία Ελληνίδα που φυλάει Θερμοπύλες...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Είχα βεβαίως την εντύπωση πως οι "ελληνόψυχοι" δεν δέχονται για τους τουρκικής καταγωγής μουσουλμάνους της Θράκης τον προσδιορισμό "Τούρκοι", αλλά μόνο "Μουσουλμάνοι".
Πλην όμως, ο analhunter με εξέπληξε.

Αν όμως οι Τούρκοι της Θράκης κάνουν όντως αυτά που υπαινίσσεστε (γιατί δεν τα γράψατε αυτά που της κάνουν ακόμα) στην Ελληνίδα δασκάλα, τότε γιατί τα χώνετε στο ΣΥΡΙΖΑ και όχι στην κυβέρνηση που είναι ανίκανη (η και δεν θέλει ενδεχομένως) να την προστατέψει;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
πρόκειται για μία ελληνίδα δασκάλα, παντρεμενη, που έχει μετακομίσει εκεί οικογενειακώς (σε σπίτι που της παραχωρεί ο δήμος) και της οποίας της έκανε έξωση ο δήμος για να αναγκάσει να την διώξει.

Σ αυτό που λες, δεν είδα πουθενά τους οργανωμένους Τούρκους που υπαινίχτηκες.
Και δεν ξέρω αν ο μεμονωμένος Τούρκος που λες ήταν σχιζοφρενής π.χ, σαν τον τύπο στη Σαντορίνη.
Μιλάω πάντα σύμφωνα με αυτά που έγραψες, και μόνον.

Αλλά και πάλι.
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΧΩΝΕΙΣ στη νόμιμη Ελληνική κυβέρνηση, που έχει και την ευθύνη να προστατεύει τους πολίτες της και τα χώνεις σε κάποιους άλλους;

Την δε έννοια "φυλάττει Θερμοπύλες" δεν μου την εκανες σαφή. Τίνι τρόπω δηλαδή φυλάει Θερμοπύλας η δασκάλα;
 

analhunter

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
103
Like
2
Πόντοι
1
Είχα βεβαίως την εντύπωση πως οι "ελληνόψυχοι" δεν δέχονται για τους τουρκικής καταγωγής μουσουλμάνους της Θράκης τον προσδιορισμό "Τούρκοι", αλλά μόνο "Μουσουλμάνοι".
Πλην όμως, ο analhunter με εξέπληξε.

Αν όμως οι Τούρκοι της Θράκης κάνουν όντως αυτά που υπαινίσσεστε (γιατί δεν τα γράψατε αυτά που της κάνουν ακόμα) στην Ελληνίδα δασκάλα, τότε γιατί τα χώνετε στο ΣΥΡΙΖΑ και όχι στην κυβέρνηση που είναι ανίκανη (η και δεν θέλει ενδεχομένως) να την προστατέψει;

Ήμαρτον, δεν λέει κανείς ότι δεν υπάρχουν Τούρκοι!! Η μειονότητα όμως είναι μουσουλμανική, όχι τουρκική. Θρησκευτική όχι πολιτική. Τώρα το ακούς αυτό;;
Και μην μου βάζεις πολιτικούς χαρακτηρισμούς...

Προφανώς και την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν τα δύο κυβερνώντα κόμματα, για άλλον λόγο κατηγορείται ο Σύριζα, στο έγραψα και πριν αλλά το βιολί σου.
Μου φαίνεται ψάχνεις απεγνωσμένα να βρεις δικαιολογίες για να υπερασπιστείς τους προδότες του Σύριζα.

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Ήμαρτον, δεν λέει κανείς ότι δεν υπάρχουν Τούρκοι!! Η μειονότητα όμως είναι μουσουλμανική, όχι τουρκική. Θρησκευτική όχι πολιτική. Τώρα το ακούς αυτό;;
Και μην μου βάζεις πολιτικούς χαρακτηρισμούς...

Προφανώς και την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν τα δύο κυβερνώντα κόμματα, για άλλον λόγο κατηγορείται ο Σύριζα, στο έγραψα και πριν αλλά το βιολί σου.
Μου φαίνεται ψάχνεις απεγνωσμένα να βρεις δικαιολογίες για να υπερασπιστείς τους προδότες του Σύριζα.


:thumbsup:
 

analhunter

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
103
Like
2
Πόντοι
1
Σ αυτό που λες, δεν είδα πουθενά τους οργανωμένους Τούρκους που υπαινίχτηκες.
Και δεν ξέρω αν ο μεμονωμένος Τούρκος που λες ήταν σχιζοφρενής π.χ, σαν τον τύπο στη Σαντορίνη.
Μιλάω πάντα σύμφωνα με αυτά που έγραψες, και μόνον.

Αλλά και πάλι.
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΧΩΝΕΙΣ στη νόμιμη Ελληνική κυβέρνηση, που έχει και την ευθύνη να προστατεύει τους πολίτες της και τα χώνεις σε κάποιους άλλους;

Την δε έννοια "φυλάττει Θερμοπύλες" δεν μου την εκανες σαφή. Τίνι τρόπω δηλαδή φυλάει Θερμοπύλας η δασκάλα;

Μιλάς σοβαρά τώρα;;;; Ολόκληρη αναφορά απαιτείς να σου δώσω ή θέλεις και φωτο των τούρκων να τα παίρνουν από την Τουρκία;;;; Βαριέσαι να ψάξεις στο ίντερνετ;;;;;

Πνευματικές Θερμοπύλες. Αρνείται να υποχωρήσει στις απειλές των Τούρκων.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ήμαρτον, δεν λέει κανείς ότι δεν υπάρχουν Τούρκοι!! Η μειονότητα όμως είναι μουσουλμανική, όχι τουρκική. Θρησκευτική όχι πολιτική. Τώρα το ακούς αυτό;;
Και μην μου βάζεις πολιτικούς χαρακτηρισμούς...

Προφανώς και την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν τα δύο κυβερνώντα κόμματα, για άλλον λόγο κατηγορείται ο Σύριζα, στο έγραψα και πριν αλλά το βιολί σου.
Μου φαίνεται ψάχνεις απεγνωσμένα να βρεις δικαιολογίες για να υπερασπιστείς τους προδότες του Σύριζα.


α. Αν υπάρχουν Τούρκοι στη Θράκη, τότε η μειονότητα είναι τουρκική. Αν είναι μουσουλμάνοι, είναι μουσουλμανική. Διάλεξε τι θες να πεις και μην πας να μας βγάλεις όλους τρελούς.

β. Δεν σου φταίει η Ελληνική κυβέρνηση, δηλαδή η νόμιμη εξουσία αυτού του τόπου, που -κατά τα λεγόμενά σου- δεν έχει κάνει τίποτα για να προστατέψει την δασκάλα και σου φταίνε οι "ανθέλληνες" του ΣΥΡΙΖΑ; Ο ΣΥΡΙΖΑ προΐσταται της Αστυνομίας μήπως;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Πνευματικές Θερμοπύλες. Αρνείται να υποχωρήσει στις απειλές των Τούρκων.

ΤΙ ΚΑΝΕΙ δηλαδή αυτή η δασκάλα και την απειλούν οι Τούρκοι;
Θα μου πεις ποτέ η θα αρχίσω να αμφιβάλλω για τη διανοητική σου κατάσταση;
 

analhunter

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
103
Like
2
Πόντοι
1
α. Αν υπάρχουν Τούρκοι στη Θράκη, τότε η μειονότητα είναι τουρκική. Μην πας να μας βγάλεις όλους τρελούς.

β. Δεν σου φταίει η Ελληνική κυβέρνηση, δηλαδή η νόμιμη εξουσία αυτού του τόπου, που -κατά τα λεγόμενά σου- δεν έχει κάνει τίποτα για να προστατέψει την δασκάλα και σου φταίνε οι "ανθέλληνες" του ΣΥΡΙΖΑ; Ο ΣΥΡΙΖΑ προΐσταται της Αστυνομίας μήπως;

Ρε φίλε, συγγνώμη αλλά δεν ξέρεις τίποτα ή μας κάνεις τον χαζό;;;;;

Τι ερωτήσεις είναι αυτές;;;;

Άς σου απαντήσω τα προφανή τότε...η μουσουλμανική μειονότητα της Θράκης αποτελείται από τούρκους, πομάκους και τσιγγάνους, όχι μόνο από Τούρκους. Η Συνθήκη της Λωζάννης την αναγνωρίζει ως μουσουλμανική και πάγια επιδίωξη της Τουρκίας είναι να αναγνωριστεί ως τουρκική. Μήπως συμφωνείς κιόλας;;;

Σου ξαναλέω για ακόμη μία φορά, ότι για άλλον λόγο κατηγορείται ο Σύριζα, όχι αυτό που δεν θέλεις να καταλαβεις (ελπίζω όχι επίτηδες...)
 

analhunter

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
103
Like
2
Πόντοι
1
ΤΙ ΚΑΝΕΙ δηλαδή αυτή η δασκάλα και την απειλούν οι Τούρκοι;
Θα μου πεις ποτέ η θα αρχίσω να αμφιβάλλω για τη διανοητική σου κατάσταση;

Θα αμφιβάλλεις εσύ;;;  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Προφανώς, αρνείται να δεχτεί ότι η μειονότητα είναι τουρκική. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν μπορώ να ξέρω, δεν είμαι μαθητής της όπως μάλλον θα μπορείς να καταλάβεις.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ρε φίλε, συγγνώμη αλλά δεν ξέρεις τίποτα ή μας κάνεις τον χαζό;;;;;

Τι ερωτήσεις είναι αυτές;;;;

Άς σου απαντήσω τα προφανή τότε...η μουσουλμανική μειονότητα της Θράκης αποτελείται από τούρκους, πομάκους και τσιγγάνους, όχι μόνο από Τούρκους. Η Συνθήκη της Λωζάννης την αναγνωρίζει ως μουσουλμανική και πάγια επιδίωξη της Τουρκίας είναι να αναγνωριστεί ως τουρκική. Μήπως συμφωνείς κιόλας;;;

Σου ξαναλέω για ακόμη μία φορά, ότι για άλλον λόγο κατηγορείται ο Σύριζα, όχι αυτό που δεν θέλεις να καταλαβεις (ελπίζω όχι επίτηδες...)

Ανοίγεις δηλαδή ένα θέμα και κατηγορείς το ΣΥΡΙΖΑ για ...κάποιο άλλο;
Ωραία λογική!

όσο για τους Τούρκους και την εκεί μειονότητα, έχω την εντύπωση πως μπερδεύτηκες και πάλι. Δεν θα μου το χρεώσεις όμως.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Θα αμφιβάλλεις εσύ;;;  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Προφανώς, αρνείται να δεχτεί ότι η μειονότητα είναι τουρκική. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν μπορώ να ξέρω, δεν είμαι μαθητής της όπως μάλλον θα μπορείς να καταλάβεις.

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ λοιπόν λεπτομέρειες, αλλά καταγγέλλεις ...αυτό που δεν ξέρεις.
Και πάλι εύγε!
 

analhunter

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
103
Like
2
Πόντοι
1
Τι μυαλλοόοοοοοοο;;;;;  :idiot:  :uglystupid: :idiot: :uglystupid: :headbang:

Καλή συνέχεια να έχεις.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Τι μυαλλοόοοοοοοο;;;;;  :idiot:  :uglystupid: :idiot: :uglystupid: :headbang:

Καλή συνέχεια να έχεις.

Ευχαριστώ και ανταποδίδω τη φιλοφρόνηση, αγαπητέ φίλε.
Που καταγγέλλεις κάτι για το οποίο δεν γνωρίζεις λεπτομέρειες, όπως μόλις μας είπες.
Τα συμπεράσματα προφανή.
 

analhunter

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
103
Like
2
Πόντοι
1
Ευχαριστώ και ανταποδίδω τη φιλοφρόνηση, αγαπητέ φίλε.
Που καταγγέλλεις κάτι για το οποίο δεν γνωρίζεις, όπως μόλις μας είπες.
Τα συμπεράσματα προφανή.

Ρε πας καλά;;;; Μπορώ να γνωρίζω λεπτομέρειες;;; Ότι γράφουν τα άρθρα μπορώ να γνωρίζω, θα πάω να κάνω ρεπορτάζ στην Θράκη για να ικανοποιήσω εσένα, που δεν ξέρεις καν αν η μειονότητα είναι τουρκική ή μουσουλμανική και ψάχνεις φθηνές και πούστικες δικαιολογίες για να κρυψεις την άγνοιά σου;;;;

Φαίνεται σε ενόχλησε πολύ η επίθεση στους προδότες του Σύριζα.

Ποιά είναι αλήθεια η γνώμη σου που τα Σκόπια τα θεωρούν Μακεδονία;;;;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ρε πας καλά;;;; Μπορώ να γνωρίζω λεπτομέρειες;;; Ότι γράφουν τα άρθρα μπορώ να γνωρίζω, θα πάω να κάνω ρεπορτάζ στην Θράκη για να ικανοποιήσω εσένα, που δεν ξέρεις καν αν η μειονότητα είναι τουρκική ή μουσουλμανική και ψάχνεις φθηνές και πούστικες δικαιολογίες για να κρυψεις την άγνοιά σου;;;;

Φαίνεται σε ενόχλησε πολύ η επίθεση στους προδότες του Σύριζα.

Ποιά είναι αλήθεια η γνώμη σου που τα Σκόπια τα θεωρούν Μακεδονία;;;;

Τα "πούστικα" και τα άλλα αστειάκια, κόφτα λεβέντη.
Δεν σε παίρνει και δεν γνωριζόμαστε.
Πέστα σε τίποτα παιδάκια που τα πείθεις με τις σαχλαμάρες που γράφεις.

Δεν σου φταίω εγώ αν εσύ είσαι γενικά τουρκοφάγος και την έχεις δει Νικηταράς βραδιάτικα.
Και όταν δεν ξέρεις κάτι καλά, καλύτερα είναι να το βουλώνεις κιόλας.

Άντε μπράβο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom