Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Δεν κατεβασα εγω το επιπεδο,κατι για το οποιο εχω εξωθεν καλη μαρτυρια απο τον....Str8.
Και αναγνώρισα πολλάκις τη θετική σου συμβολή σε μια κουβέντα που είχε παρεκτραπεί..Όπως και τις ώριμες τοποθετήσεις και τη χρήση σωστής φρασεολογίας...
Είπα εγώ κάτι που σε προκάλεσε;
Τον ιδιο που μου λεει"καντην απο'δω και ακρωτηριασε το μουνι της κορης σου"...Με το που θα ακουσει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ που ξεφευγει απο την λογικη του.
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ρε τι διαβαζει κανεις...αφηστε τις κορες τις μαναδες...και αυτα ρεεε..για να ειμαι ειλικρινεις ποντικε,στην αρχη δεν σε πηγαινα καθολου γιατι εισουν εριστικος,αλλα προσπαθεις να κρατησεις επιπεδο το ομολογω,αλλα εδω που ολοι το παιζουν μαγκες πισω απο ενα πληκτρολογιο ,τσαμπα προσπαθεις..
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Κάπου στα τελευταια σχολια διάβασα επι τροχάδην για τον Παμουκ. Προτεινω και τα βιβλια της Ελιφ Σαφακ που επίσης κατηγορήθηκε για το περίφημο μαντέ 301 περί αντιτουρκισμου, ειδικα σε οσους ενδιαφερονται για τον τουρκικο-ισλαμικο μυστικισμο ή γενικά τη λογοτεχνία. Επίσης επί τροχάδην διάβασα κάπου όπου τάχα ακόμα και στην ΕΕ υπάρχουν κανόνες, που απαιτουν σεβασμό στη γλώσσα ή αλλιώς τον πούλο και κάτι τέτοιες μπούρδες. Δε μιλατε για Αλβανους μεταναστες μπόιζ. Μιλατε για αναγνωρισμενη μειονότητα. Κάπου διαβασα ότι μια δασκάλα θαρρω στον Εχινο πήρε ένα μουσουλμανακι-τουρκακι, πειτε το οπως θελετε ό,τι νιωθει ο καθενας ειναι, μπροστα απο την ελληνικη σημαια και του ειπε οτι ειναι Ελληνας ( !!! ) και του είπε να πει τον εθνικο υμνο! Για αυτην την κυρια μιλαμε;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Οπως ειπε ο πατερας μου(θα το γραψω τωρα):"ΟΤΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΘΕΣ,ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΑ ΔΕΞΙΟ ΘΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ".

Και βεβαια ειναι απιστευτο το ποσες φορες επιβεβαιωθηκε αυτο το ρητο που τοτε το βρηκα ΑΚΡΑΙΟ.

Οταν λοιπον η επιχειρηματολογια μου ξεφυγει ΚΑΤ'ΕΛΑΧΙΣΤΟΝ(εννοειται χωρις υβρεις)ο str8 βριζει την κορη μου και με προτρεπει να της κοψω την κλειτοριδα.

Ο str8 βεβαια δεν ειναι απλα δεξιος,αλλα ακροδεξιος και το γιατι ατομα σαν αυτον ψηφισαν το 2000 Σημιτη το εχω ξαναγραψει:Δεξια πολιτικη εκανε ο Κινεζος,και εμφανιζοταν απο τα ΜΜΕ ως ο και καλα σοβαρος πολιτικος,σοβαροτερος του Δαμαλου τουλαχιστον.

Γιατι να μην προτιμησουν τον Σημιτη απο τον Καραμανλη?Η ιδια δουλεια θα γινοταν για αυτους.

Δεν ξέρω τί έλεγε ο πατέρας σου, ούτε και με νοιάζει...

Επίσης δεν με νοιάζουν τα πιστοποιητικά πολιτικών φρονημάτων που μοιράζεις...

Αλλά εσύ κατάλαβες ότι βρίζω την κόρη σου;

Υβριστή παιδιών δεν με έχουν αποκαλέσει, τουλάχιστον όχι ακόμη...

Θέλω να πιστεύω ότι κάτι κατάλαβες λάθος, κάτι δεν διάβασες καλά...

Διότι το 2ο πρόσωπο που χρησιμοποιώ στην "επίμαχη" φράση ΔΕΝ απευθύνεται σε εσένα ούτε και σε κάποιον άλλον εδω μέσα...Το θεώρησα τόσο αυτονόητο που δεν χρειάστηκε καν να το διευκρινίσω...

Και μουσουλμάνος να ήσουν, αποκλείεται όπως σε κόβω να προέβαινες σε τέτοια φρικαλεότητα...

Εκτός εάν διαβάζεις εσκεμμένα λάθος, για να δημιουργήσεις εντυπώσεις...

Αλλά ούτε και για τέτοιο τύπο σε κόβω...

Όποτε, τι στο διάολο σε στράβωσε τόσο πολύ;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Κάπου στα τελευταια σχολια διάβασα επι τροχάδην για τον Παμουκ. Προτεινω και τα βιβλια της Ελιφ Σαφακ που επίσης κατηγορήθηκε για το περίφημο μαντέ 301 περί αντιτουρκισμου, ειδικα σε οσους ενδιαφερονται για τον τουρκικο-ισλαμικο μυστικισμο ή γενικά τη λογοτεχνία. Επίσης επί τροχάδην διάβασα κάπου όπου τάχα ακόμα και στην ΕΕ υπάρχουν κανόνες, που απαιτουν σεβασμό στη γλώσσα ή αλλιώς τον πούλο και κάτι τέτοιες μπούρδες. Δε μιλατε για Αλβανους μεταναστες μπόιζ. Μιλατε για αναγνωρισμενη μειονότητα. Κάπου διαβασα ότι μια δασκάλα θαρρω στον Εχινο πήρε ένα μουσουλμανακι-τουρκακι, πειτε το οπως θελετε ό,τι νιωθει ο καθενας ειναι, μπροστα απο την ελληνικη σημαια και του ειπε οτι ειναι Ελληνας ( !!! ) και του είπε να πει τον εθνικο υμνο! Για αυτην την κυρια μιλαμε;

Το παιδάκι είναι έλληνας πολίτης μουσουλμανικού θρησκεύματος...Και η δασκάλα του είπε να τραγουδησει τον εθνικό ύμνο της πατρίδας του...Όπως αύριο μεθαύριο θα υπηρετήσει στον ελληνικό στρατό και θα πληρώνει φόρους στο ελληνικό κράτος...
Επίσης θα ταξιδεύει σε όλη την Ευρώπη μόνο με επίδειξη της ταυτότητάς του και θα μπορεί να ασκήσει ελεύθερα την επαγγελματική του δραστηριότητα σε κάθε κράτος μέλος της ΕΕ...
Όπως κάθε έλληνας πολίτης...

Αντίστοιχα, ένας τούρκος πολίτης μαθαίνει τον τουρκικό εθνικό ύμνο και υπηρετεί στον τουρικό στρατό, ανεξαρτήτως θρησκεύματος, όπως έκανε ως και ο οικουμενικός πατριάρχης ο οποίος είναι τούρκος πολίτης΄...

Το πρόβλημά σου ποιο ακριβώς είναι;
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Κάπου στα τελευταια σχολια διάβασα επι τροχάδην για τον Παμουκ. Προτεινω και τα βιβλια της Ελιφ Σαφακ που επίσης κατηγορήθηκε για το περίφημο μαντέ 301 περί αντιτουρκισμου, ειδικα σε οσους ενδιαφερονται για τον τουρκικο-ισλαμικο μυστικισμο ή γενικά τη λογοτεχνία. Επίσης επί τροχάδην διάβασα κάπου όπου τάχα ακόμα και στην ΕΕ υπάρχουν κανόνες, που απαιτουν σεβασμό στη γλώσσα ή αλλιώς τον πούλο και κάτι τέτοιες μπούρδες. Δε μιλατε για Αλβανους μεταναστες μπόιζ. Μιλατε για αναγνωρισμενη μειονότητα. Κάπου διαβασα ότι μια δασκάλα θαρρω στον Εχινο πήρε ένα μουσουλμανακι-τουρκακι, πειτε το οπως θελετε ό,τι νιωθει ο καθενας ειναι, μπροστα απο την ελληνικη σημαια και του ειπε οτι ειναι Ελληνας ( !!! ) και του είπε να πει τον εθνικο υμνο! Για αυτην την κυρια μιλαμε;

Eskiya (=λήσταρχος στα Τούρκικα) ο λύκος στο φόντο του αβατάρ σου έχει σχέση με κάποιους άλλους γνωστούς λύκους;

Και βέβαια η μουσουλμανική μειονότητα στην Ελλάδα είναι αναγνωρισμένη και οφείλουμε να σεβόμαστε τα δικαιώματα της. Όμως σαν αυτό που είναι, σαν ΕΛΛΗΝΙΚΗ μουσουλμανική μειονότητα.

Γιατί υπήρχε και μία άλλη αναγνωρισμένη μειονότητα Ελλήνων στην Κωνσταντινούπολη που από 100.000 που ήταν πριν 100 χρόνια (και λογικά θα έπρεπε να είναι σήμερα πες 500.000 ) έφτασε να μετράει μόνο γύρω στις 1000 γερασμένες ψυχές στο 2008! Γιατί μείνανε τόσο λίγοι οι Έλληνες της πόλης; Μήπως από την πολύ καλή περιποίηση των Τούρκων; 
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
οτι εγινε στους ελληνες της πολης θεωρητικα επρεπε να ισχυσει και για τους εδω τουρκους...μονον ετσι θα εκτιμουσαν την ισονομια και ισοπολιτεια που απολαμβανουν τωρα....και που δυστυχως δεν απολαμβαναν οι ελληνες της πολης...για να μην μιλησουμε για την γενοκτονια των ποντιων.Τωρα μην σπευσουν να με κατηγορησουν οι συνηγοροι της οποιαδηποτε αποψης αντιβαινει τα ελληνικα συμφερωντα για φασιστα,γιατι απο τωρα απανταω οτι τους εχω γραμενους κανονικαα ;)
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Τό πόσο πιο δημοκρατικοί είμαστε φαίνεται και από το ότι μπαίνει εδώ ένας Τουρκόφωνος (ο Eskiya) ο οποίος καλεί τον εαυτό του "λήσταρχο", έχει στο avatar του κόκκινο χρώμα και ένα λύκο (που παραπέμπουν αλλού) και εμείς κάνουμε ήρεμο και κανονικό δημοκρατικό διάλογο μαζί του.

Αν έμπαινε αντίστοιχα ένας Έλληνας σε κάποιο Τούρκικο forum (και είχε κιόλας και Ελληνικά ακροδεξιά σύμβολα στο avatar του) δεν το συζητάμε τι πανηγύρι θα γινόταν! Και μόνο αυτό φανερώνει πόσο πιο ανοιχτοί και δημοκρατικοί είμαστε εμείς οι Έλληνες (όχι όμως λαλάκες)!
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
η πολλυ δημοκρατια μας εφαγε ...δεν εννοω το πολιτευμα αυτο καθαυτο,για αυτο καταντησαμε οι καρπαζοεισπραχτορες των βαλκανιων φιλε μου
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
θα μπορουσε να εξηγησει ο καθε κυριος εσκιγια στον παππου μου τον μακαριτη γιατι οι συμπατριωτες του εγκληματιες τσετες κοψανε την μυτη,βγαλανε τα ματια και κοψανε τα αυτια του 6χρονου αδελφου του,στην γενοκτονια των ποντιων?????και μετα ας μου πει οτι τον πειραζει οτι η δασκαλα εβαλε ελληνα πολιτη να τραγουδησει τον εθνικο υμνο...ρε ουστττττττττττττττττττττττττττττ :hammer:
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Δεν πειράζει να είμαστε  πιο δημοκρατικοί από αυτούς (ανωτερότητα είναι αυτό) λαλάκες να μην είμαστε!

Γιατί παίζει φοβερά οργανωμένη προπαγάνδα τελευταία κατά της Ελλάδας (ακόμη και στα Σκόπια κρατάνε στις διαδηλώσεις Τούρκικες σημαίες, δεκάδες sites με μεγάλες επισκεψιμότητες που υποστηρίζουν την Τουρκία κ.λ.π. και παρουσιάζουν τους Έλληνες λίγο πολύ σαν κτήνοι).

Θέλει μεγάλη εγρήγορση και δραστηριοποίηση από τη μεριά μας, πρέπει να είμαστε άγρυπνοι συνέχεια!
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
δεν εχεις καταλαβει οτι εχουμε γινει λαλακες αγαπητε?
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
δεν ξυπναμε....παει φιλε...η πεμτη φαλλαγγα κανει καλα την δουλεια της
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
θα μπορουσε να εξηγησει ο καθε κυριος εσκιγια στον παππου μου τον μακαριτη γιατι οι συμπατριωτες του εγκληματιες τσετες κοψανε την μυτη,βγαλανε τα ματια και κοψανε τα αυτια του 6χρονου αδελφου του,στην γενοκτονια των ποντιων?????και μετα ας μου πει οτι τον πειραζει οτι η δασκαλα εβαλε ελληνα πολιτη να τραγουδησει τον εθνικο υμνο...ρε ουστττττττττττττττττττττττττττττ :hammer:
μπορω να στο εξηγησω εγω.....γιατι ο αδερφος του δικου μου παππου ειχε κανει αντιστοιχα σε κοριτσακια στην αλβανια αφου πρωτα τα βιαζε και αυτο το εξομολογηθηκε πριν πεθανει γιατι δεν ΑΝΤΕΧΕ να το παρει μαζι του....
Οταν βουτας στα σκατα πρεπει να κολυμπησεις....
οπου σκατα βαλε:πολεμος,μισος για τον γειτονα,φανατισμος,πορωση.....
Ιστοριες υπαρχουν και απο εδω και απο εκει....Το να ψαξουμε ποιο γουρουνι ειναι πιο βρωμικο σε τι θα μας βοηθησει???????
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Αυτο το Μαζι Μου ειναι ολα τα λεφτα.Ρε κουμουνιστικο ταγαρι τι μιλας παλι?

Δεν βλεπεις οτι τουλαχιστον 10 διαφορετικα ατομα κραζουν το Φεθρυ και προφανως και σενα.Που το βλεπεις να συμφωνει κανενας με τις ανθελληνικες αποψεις σας.Γκαβος εισαι δεν εξηγειται αλλιως?

Καλα Χριστουγεννα εσυ... :idiot:

Καλα για τον Φεθρυ να μην μιλησω...
εγω θα επιμεινω αν και εισαι στοκος που σημαινει οτι δεν παιρνεις χαμπαρι.....
οποιος δεν συμφωνει οτι ο φανατισμος απο οπου και αν προερχεται ειναι μαλακια ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ!!!!!!!ηλιθιε ;) ;) ;) ;)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
μπορω να στο εξηγησω εγω.....γιατι ο αδερφος του δικου μου παππου ειχε κανει αντιστοιχα σε κοριτσακια στην αλβανια αφου πρωτα τα βιαζε και αυτο το εξομολογηθηκε πριν πεθανει γιατι δεν ΑΝΤΕΧΕ να το παρει μαζι του....
Οταν βουτας στα σκατα πρεπει να κολυμπησεις....
οπου σκατα βαλε:πολεμος,μισος για τον γειτονα,φανατισμος,πορωση.....
Ιστοριες υπαρχουν και απο εδω και απο εκει....Το να ψαξουμε ποιο γουρουνι ειναι πιο βρωμικο σε τι θα μας βοηθησει???????

Δεν ξέρω αν υπήρξαν έλληνες serial killers στο αλβανικό μέτωπο λλά η γενοκτονία δεν υπήρξε ποτέ επίσημη πρακτική του νεότερου ελληνικού κράτους...Οι δε μετακινήσεις πληθυσμών που κάναμε (και αυξήσαμε τους έλληνες της Μακεδονίας πχ) ήταν στα πλαίσια διεθνών συνθηκών...
Περιστατικά βίας στη Μικρά Ασία έχουν καταγραφεί (για την αλβανία δεν έχω ακούσει κάτι) αλλά σε καμία περίπτωση δεν ήταν συστηματικά και κανείς σοβαρός ιστορικός δεν έχει μιλήσει για ελληνική γενοκτονία εις βάρος λαού...

Και ναι...Δεν βρωμάνε όλοι το ίδιο...Οι ισοπεδωτικές διεθνιστικές λογικές συνήθως έχουν ύποπτα κίνητρα...

Και ένα κουίζ για λύκους: Ποιο κράτος και υπό ποιού την ηγεσία έχει μέσα στον 20ο αιώνα 3 γενοκτονίες και 2 πογκρόμ εθνικών μειονοτήτων;
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ενταξει χρηστιδη σε πιστεψα,ναι ρε τα ιδια καναμε αλλα ολα οκ
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
ενταξει χρηστιδη σε πιστεψα,ναι ρε τα ιδια καναμε αλλα ολα οκ
δεν πιστευω να θεωρεις οτι δεν ειπα αληθεια για ενα τοσο σοβαρο θεμα....
ουτε που μου περναει απο το μυαλο οτι πιστευεις κατι τετοιο....
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ουτε ξερω ουτε με νοιαζει φιλε μου,εγω βγαινω απο το θρεντ και ουτε ξαναμπεινω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom