Νέα

Απειλή από τοκογλύφους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Alexis_cool
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.475
Κριτικές
1
Like
6.160
Πόντοι
2.356
για μενα εδω και χρονια οποιος μου ζητα χρηματα, ακομα και μικρα ποσα απο 50-100 ευρω και πανω, κανω αμεσως σκεψεις να διακοψω επαφες μαζι του. με λιγα λογια δεν τσιμπαω αμα ο αλλος ερχεται στην πορτα μου για λεφτα.
Έχω δανείσει συνολικά €1500 σε συγγενείς τον τελευταίο καιρό και με βλέπω να τα χαιρετάω. :confused:

Θα μου πεις σιγά το ποσό.

Ναι, αλλά μαλακία δεν είναι;

Αλλά... ξαναλέω. Συγγενείς. :jerking:
 
OP
OP
A

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.385
Like
4.586
Πόντοι
456
Έχω δανείσει συνολικά €1500 σε συγγενείς τον τελευταίο καιρό και με βλέπω να τα χαιρετάω. :confused:

Θα μου πεις σιγά το ποσό.

Ναι, αλλά μαλακία δεν είναι;

Αλλά... ξαναλέω. Συγγενείς. :jerking:
ειναι ενα πολυ σοβαρο ποσο τα 1500
 

Thatweirdone

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2020
Μηνύματα
109
Κριτικές
1
Like
265
Πόντοι
21
Πώς καταφέρνεις να χρωστάς μισώ εκατομμύρια.Και να προσπαθήσω ίσως φτάσω τα 100 χιλιάρικα, αλλά μισώ εκατομμύρια θέλει προσπάθεια
 
Εγγρ.
12 Νοε 2013
Μηνύματα
32
Κριτικές
2
Like
130
Πόντοι
0
Πώς καταφέρνεις να χρωστάς μισώ εκατομμύρια.Και να προσπαθήσω ίσως φτάσω τα 100 χιλιάρικα, αλλά μισώ εκατομμύρια θέλει προσπάθεια

Όταν δανείζεσαι με τοκογλυφικούς όρους τύπε και καθυστερήσεις αποπληρωμή, η αύξηση των τόκων γίνεται με εκθετικούς ρυθμούς.
Έπαε κάτω εμαγγανίσανε κάτι φυντάνια που τοκίζανε διπλά και τριπλά ακόμη και μία μέρα να καθυστερούσες....

 

Makis99

Σπουδαίος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2011
Μηνύματα
364
Κριτικές
14
Like
1.494
Πόντοι
2.285
πριν λιγες μερες εμαθα οτι συγγενης μου 55χρ, κατεστραμμενος και με χρεη πανω απο 500χιλ ευρω σε τραπεζες, απειληθηκε απο τοκογλυφους για τη ζωη του. εχει μπλεξει και με τον Σωρρα ο ηλιθιος εδω και καμποσα χρονια.
το ερωτημα ειναι κατα ποσο μπορει οντως να απειλειται η ζωη ενος βλακα χρεωμενου απο τετοια κυκλωματα στην Ελλαδα? δεν εχω αντιληφθει ομολογω να συμβαινει αυτο. ακομα νομιζω δεν ειμαστε Κολομβια η Μεξικο.
δεν μιλαω αν συνεβη για 1 η 2 η 3 φορες στα εγκληματικα χρονικα του τοπου, αλλα αν οντως μπορει να εχει βαση αυτος ο ισχυρισμος του παπαρα συγγενη μου.
εννοειται πως ζητα δανεικα απο ολους που συνανταει και εννοειται πως μετα απο τις πιστολιες που εχει ριξει σε πολυ κοσμο, παιρνει τα @@ του.


Το καλύτερο που εχει να κανει ειναι να φύγει από τη χώρα με την οικογενεια του.
Να πάει κάπου που να μην τον ξέρει ούτε η μάνα του και να δουλέψει σερβιτόρος για να ζήσει.
Α και πες του να κόψει πουτανες και τζόγο...
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.863
Πόντοι
5.406
Σιχαματα της κοινωνιας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom