Νέα

Ανέκδοτα/αστεία/περίεργα e-mails κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ljsilver
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

xristos2010

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.007
Like
5.104
Πόντοι
1.056
:)
 

Συνημμένα

  • ika_asfaleia.jpg
    ika_asfaleia.jpg
    51,9 KB · Εμφανίσεις: 18

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Aν ο Νώε ήταν Έλληνας…!!!
O Κύριος φανερώθηκε στον Νώε και του είπε:
Σε ένα χρόνο θα ρίξω βροχή και θα σκεπάσω ολόκληρη τη Γη με νερό και θα καταστρέψω τα πάντα. Αλλά θέλω εσύ να σώσεις τους δίκαιους και ευσεβείς ανθρώπους και δύο ζώα από κάθε είδος που υπάρχει στη Γη.
Σε προστάζω να χτίσεις μία Κιβωτό.
Και ο Θεός παραδίδει στον Νώε τα σχέδια για την Κιβωτό.. Με φόβο Κυρίου ο Νώε παίρνει τα σχέδια και συμφωνεί να φτιάξει την Κιβωτό.
Θυμήσου, είπε ο Κύριος,
Πρέπει να έχεις τελειώσει την Κιβωτό και να έχεις μαζέψει όλα τα ζώα σε ένα χρόνο..
Ένα χρόνο αργότερα, αρχίζει να σχηματίζεται μια καταιγίδα και όλες οι θάλασσες της Γης έχουν φουρτούνα. Ο Θεός κοιτάει τι γίνεται και βλέπει τον Νώε να κάθεται στην αυλή του και να κλαίει.
Νώε! Ανακράζει, Που είναι η Κιβωτός;
Συγχώρεσε με Κύριε, παρακαλά ο Νώε, έκανα ό,τι μπορούσα αλλά αντιμετώπισα μεγάλα προβλήματα.
Πρώτα-πρώτα έπρεπε να πάρω άδεια για την κατασκευή και τα σχέδια που μου έδωσες δε συμφωνούσαν με τον ισχύοντα κανονισμό.
Χρειάστηκε να προσλάβω ναυπηγό και να ξαναγίνουν τα σχέδια από την αρχή.
Μετά βρέθηκα σε διαμάχη με το Λιμενικό για το αν χρειαζόταν η Κιβωτός σύστημα πυρασφάλειας, βάρκες και σωσίβια.
Μετά μου έκανε καταγγελία ο γείτονας μου, γιατί παραβίαζα λέει τα όρια δόμησης χτίζοντας την Κιβωτό στην αυλή μου, και έτσι χρειάστηκα άδεια και από την Πολεοδομία.
Είχα πρόβλημα και να βρω ξύλα για την Κιβωτό γιατί υπήρχε απαγόρευση υλοτόμησης για την προστασία της Πιτσιλωτής Κουκουβάγιας.
Tελικά κατάφερα να πείσω την Υπηρεσία Προστασίας Δασών πως χρειαζόμουν το ξύλο για να σώσω τις κουκουβάγιες.
Αλλά όμως ο Οργανισμός Προστασίας Ζώων δεν με άφηνε να πιάσω κουκουβάγιες. Και έτσι δεν έχουμε κουκουβάγιες.
Μετά οι ξυλουργοί κατέβηκαν σε απεργία, αλλά κατάφερα να έρθω σε συμφωνία με το σύλλογο τους. Τώρα έχω 16 ξυλουργούς να δουλεύουν στην Κιβωτό, αλλά δεν έχω κουκουβάγιες.
Όταν άρχισα να μαζεύω τα υπόλοιπα ζώα, μου έκανε μήνυση μία ομάδα ακτιβιστών, γιατί θα έπαιρνα μόνο δύο από κάθε είδος.
Όταν ξεμπέρδεψα με αυτή τη μήνυση με ενημέρωσαν από το ΥΠΕΧΩΔΕ ότι δεν γινόταν να συνεχιστούν οι εργασίες αν δεν κάνω δήλωση για την επίδραση στο περιβάλλον του σχεδιαζόμενου κατακλυσμού. Δεν τους αρέσει η ιδέα ότι δεν έχουν αρμοδιότητα στις αποφάσεις του Δημιουργού του Σύμπαντος..
Μετά οι τοπογράφοι τους Στρατού απαίτησαν χάρτη της προτεινόμενης ροής των υδάτων του κατακλυσμού.
Εγώ τους έστειλα μία υδρόγειο.
Αυτές τις μέρες προσπαθώ να λύσω ένα ζήτημα με την Επιτροπή Ισότητας, που λένε ότι κάνω διακρίσεις επειδή δεν θα πάρω ανθρώπους που δεν πιστεύουν σε Εσένα, Κύριε.
Μου έστειλαν και αυτή την ειδοποίηση με δικαστικό επιμελητή ότι οφείλω φόρο και πρόστιμο γιατί δεν δήλωσα την Κιβωτό ως σκάφος αναψυχής.
Τώρα η εφορία έχει παγώσει τις καταθέσεις μου γιατί πιστεύουν ότι φτιάχνω την Κιβωτό για να φύγω από την χώρα για να μην πληρώσω φόρους.
Και ακόμη δεν έχει αποφασίσει το Συμβούλιο της Επικρατείας αν ο Κατακλυσμός είναι αντισυνταγματικός, αφού πρόκειται για θρησκευτική πράξη.
Πραγματικά, δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω για τουλάχιστον 5 – 6 χρόνια.
Και τότε άρχισε να καθαρίζει ο ουρανός, να λάμπει ο ήλιος και να ηρεμούν οι θάλασσες. Το ουράνιο τόξο στόλισε τον ορίζοντα.
Ο Νώε κοίταξε τον Θεό με ελπίδα.
Κύριε, αυτό σημαίνει ότι δεν θα τα καταστρέψεις όλα;;;
Και απάντησε ο Θεός:
Μπα, δε βαριέσαι. Ας το κάνει το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ (!!!)
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Μια μάνα είχε τρεις παρθένες κόρες.
Τελικά, παντρεύτηκαν και οι τρεις μαζί, αλλά η μάνα ανησυχούσε για την σεξουαλική απειρία τους.
Ήθελε, λοιπόν, να ξέρει πως περνάνε κατά τη διάρκεια του μήνα του μέλιτος.
Έτσι, τις έβαλε να υποσχεθούν ότι θα στείλουν από μια κάρτα που θα έγραφε με υπονοούμενα πως είναι η εμπειρία τους...

Η πρώτη έστειλε μια κάρτα από την Καραϊβική, δύο μέρες μετά τον γάμο. Έγραφε μόνο τη λέξη «Nescafe».
Η μάνα έτρεξε στην κουζίνα και έβγαλε από το ντουλάπι ένα κουτάκι «Nescafe» πάνω στο οποίο ήταν γραμμένο: «Good to the last drop».
Κοκκίνισε, αλλά ένιωσε χαρούμενη για την κόρη της.

Η δεύτερη έστειλε μια κάρτα από το Ντουμπάι, μια βδομάδα μετά τον γάμο, που έγραφε «Rothmans».
Η μάνα πήγε στο περίπτερο και αγόρασε ένα πακέτο τσιγάρα πάνω στο οποίο έλεγε: «Extra Long. King Size».
Πάλι κοκκίνισε, αλλά ένιωσε χαρούμενη για την κόρη της.

Η τρίτη έφυγε για μήνα του μέλιτος στο Μπαλί. Η μάνα περίμενε μια βδομάδα, δύο, τρεις.
Mετά από έναν μήνα, μια κάρτα έφτασε. Μόνο οι παρακάτω λέξεις ήταν γραμμένες κι αυτές με τρεμάμενο χέρι: «South African Airways».
Η μάνα άρπαξε ένα ταξιδιωτικό περιοδικό, ξεφύλλισε με ανυπομονησία τις σελίδες και βρήκε τη διαφήμιση της South African Airways.
Η διαφήμιση έγραφε: «Ten times a day, seven days a week, both ways.»

Η μάνα λιποθύμησε...
 

Ettore

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2017
Μηνύματα
13.373
Like
47.175
Τρεις μοναχοί πρέπει να περάσουν ένα τελευταίο τεστ πριν χριστούν διάκονοι.
Ο αρχιδιάκονος τους συγκεντρώνοι σε ένα δωμάτιο, τους βάζει να γδυθούν και τους κρεμάει στο πουλί τους ένα κουδουνάκι.
Οι μοναχοί μένουν έκπληκτοι αλλά δεν μιλούν.
Ανοίγει την πόρτα ο αρχιδιάκονος και μέσα μπαίνει μια πανέμορφη κοπέλα φορώντας πολύ έξαλλα ρούχα, η οποία αρχίζει να χορεύει αισθησιακά μπροστά από τον πρώτο μοναχό.

– Ντιν-Ντιν-Ντιν, ακούγεται το κουδουνάκι του.
– «Αδερφέ Γεώργιε, δεν το περίμενα από εσένα, πήγαινε να κάνεις ένα κρύο ντους και να προσευχηθείς για την αδυναμία σου να αντισταθείς στον πειρασμό».

Μετά η γυναίκα πάει μπροστά στον δεύτερο μοναχό και αρχίζει να βγάζει τα ρούχα της.

– Ντιν-Ντιν-Ντιν, ακούγεται το κουδουνάκι του. – «Αδερφέ Ιωάννη, δεν μπόρεσες να αντισταθείς στον πειρασμό, γι” αυτό πήγαινε και εσύ να κάνεις ένα παγωμένο ντους και να προσευχηθείς για συγχώρεση».

Μετά η γυναίκα πάει στον τελευταίο μοναχό και κάνει τα ίδια. Καμία ανταπόκριση.

Αυτή τα βγάζει όλα και αρχίζει να τρίβεται πάνω του, αλλά πάλι από τον μοναχό καμία ανταπόκριση ό,τι κι αν του κάνει.

– «Αδερφέ Κώστα, μπράβο σου, μόνο τώρα κατάλαβα την αληθινή δύναμη της ψυχής σου. Πήγαινε τώρα και εσύ να κάνεις ντους μαζί με τους άλλους μοναχούς.

– Ντιν-Ντιν-Ντιν-Ντιν-Ντιν-Ντιν-Ντιν-Ντιν…
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Eίναι εποχή επιστράτευσης και μια καλόγρια προχωράει κοντά σε ένα στρατόπεδο.

Στον δρόμο τη σταματάει ένας λαχανιασμένος νεαρός και της λέει:
«Συγγνώμη, αλλά πρέπει να κρυφτώ κάτω από το ράσο σας!», κάνει μια τσουπ και χώνεται μέσα.

Δευτερόλεπτα μετά περνάνε 2 στρατονόμοι τρέχοντας.

Αφού απομακρύνθηκαν, βγαίνει έξω ο νεαρός και της λέει:
«Σας ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για όλο αυτό, αλλά βλέπετε δε θέλω να πάω φαντάρος και το σκάω...»

Η καλόγρια κουνάει το κεφάλι, χαμογελάει και πάει να φύγει. Όμως ο τύπος της πιάνει το χέρι και της λέει:
«Όσο ήμουν κάτω από το ράσο σας, παρατήρησα πως έχετε 2 υπέροχα γυμνασμένα πόδια...»

Και του απαντάει η καλόγρια:
«Αν κοιτούσες λίγο πιο πάνω, θα έβλεπες και 2 υπέροχα τριχωτά αρχίδια. Ούτε εγώ θέλω να πάω φαντάρος...»
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Πηγαίνουν 3 άντρες στο παράδεισο. Τους υποδέχεται ο Άγιος Πέτρος και τους λέει :
– Μόνο όποιος είχε άδικο θάνατο θα περάσει μέσα.
Λέει ο πρώτος άντρας :
– Εγώ γύρισα από τη δουλειά νωρίτερα επειδή πίστευα πως η γυναίκα μου με απατούσε.
Μπαίνω λοιπόν μέσα στο σπίτι και δεν ήταν κανείς. Βγαίνω στο μπαλκόνι και βλέπω έναν άντρα να κρέμεται από τα κάγκελα. Επειδή υποπτεύθηκα πως ήταν ο εραστής της γυναίκας μου του πάτησα τα χέρια για να πέσει, προσγειώθηκε όμως σε ένα θάμνο και σώθηκε ο άτιμος! Επομένως καθώς πήγαινα να του πετάξω το ψυγείο για να μη τη γλυτώσει παθαίνω καρδιακό επεισόδιο και πεθαίνω.
– Είχες πολύ άδικο θάνατο, του λέει ο Άγιος Πέτρος. Πέρνα μέσα. Ο επόμενος!
Λέει ο δεύτερος άντρας.
– Εγώ έκανα γυμναστική στο μπαλκόνι μου στον έκτο όροφο. Σε μια στιγμή σκόνταψα και έπεσα όμως κατάφερα και πιάστηκα από τα κάγκελα του πέμπτου ορόφου. Ενώ ζητούσα βοήθεια βγαίνει ένας άντρας έξω και μου πατάει τα πόδια. Τότε πέφτω σε ένα θάμνο και σώζομαι. Έπειτα όμως ο άντρας, μου πετάει ένα ψυγείο το οποίο μου ‘ρχεται στο κεφάλι και σκοτώνομαι.
– Είχες και εσύ άδικο θάνατο. Πέρασε και εσύ μέσα.
Λέει και ο τρίτος άντρας :
– Εγώ δεν ξέρω πως πέθανα… Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι μπήκα σε ένα ψυγείο για να γλυτώσω από τον άντρα της ερωμένης μου…
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom