Νέα

Ανέκδοτα/αστεία/περίεργα e-mails κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ljsilver
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

terminator

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
365
Κριτικές
1
Like
150
Πόντοι
1
Πάει η Έρη να ζητήσει από τον πατέρα της χαρτζηλίκι:
- Μπαμπά θέλω λεφτά να βγω σήμερα.
- Πάρε παιδί μου 5 ευρώ, λέει ο πατέρας.
- Είναι λίγα τα πέντε πατέρα, χρειάζομαι 10 να πάω για καρτ, όπως όλα τα άλλα παιδιά.

- Αποκλείεται είναι επικίνδυνα πράγματα αυτά, απαντά αυτός αλλά με τα πολλά και μετά από πολύ γκρίνια της τα δίνει.
Πάει η Έρη, παίρνει το αμαξάκι, τσακίζεται στη στροφή, αίματα, μελανιές…
Γυρνάει στο σπίτι και την ρωτάει ο πατέρας:
- Τι έγινε παιδάκι μου, πώς έγινες έτσι;;;
- Τράκαρα πατέρα, μου ‘φυγε το καρτ στη στροφή.
Οπότε της απαντά:
- Εμ, στα ‘λεγα εγώ!
Ποιο είναι το ηθικό δίδαγμα;
Κάλλιο πέντε και στο χέρι, παρά δέκα και καρτ, Έρη!
 

terminator

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
365
Κριτικές
1
Like
150
Πόντοι
1
assΚάθονται ο Γιωρίκας και ο Κωστίκας σ ένα εστιατόριο στην Γερμανία…
Λέει ο Γιωρίκας:
-Κωστίκα τώρα πως θα συνεννοηθούμε; Γερμανικά δεν μιλάς
-Μην φοβάσαι. Ξέρω και θα συνεννοηθούμε
Έρχεται ο σερβιτόρος για παραγγελία…
Λέει ο Κωστίκας:

-Δύο μπριζολέν, μια σαλατέν, ενα ψωμέν, μια πατατέν κ μια τυροσαλατέν.
Ο σερβιτόρος φεύγει κ μετά από λίγο τα φέρνει όλα ακριβώς.
Ο Γιωρίκας πλέον άφωνος, λέει:
-Άρε Κωστίκα. Όλα σωστά τα έφερε. Δεν ήξερα ότι μιλάς Γερμανικά. Μπράβο
Λέει και ο σερβιτόρος:
-Έχε χάρη που είμαι Ελληνας. Αλλιώς σκατέν θα τρώγατε!
 

terminator

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
365
Κριτικές
1
Like
150
Πόντοι
1
Σε ένα μακρινό μέρος υπήρχε ένας βασιλιάς, ο οποίος γούσταρε τρελά να μπαίνει στο youtube και να βλέπει βιντεάκια.
Του την έσπαγαν όμως τρελά οι διαφημίσεις που πετάγονται στην αρχή σε κάποια βίντεο.
Έδωσε εντολή λοιπόν στους αυλικούς του να καλέσουν τους καλύτερους κατασκευαστές υπολογιστών, χακεράδες κλπ από όλες τις φυλές του κόσμου ώστε να του βρουν μια λύση.
Έρχεται πρώτη η αποστολή από τη φυλή των Ουρίων.
-Βασιλιά μας, με όλο το σεβασμό αλλά…. Δε γίνεται τίποτα.
Θα περιμένεις 5 δευτερόλεπτα και θα πατάς skip όπως κάνουν όλοι.
-Μα αν είναι δυνατόν, εγώ ένας βασιλιάς να κάνω ό,τι κάνουν όλοι.

Δίνει εντολή και τους αποκεφαλίζουν.
Έρχεται δεύτερη η αποστολή από τη φυλή των Ληρίων.
-Βασιλιά….Να… Ξέρεις…. Δε γίνεται τίποτα… Αναγκαστικά skip. Έξαλλος ο βασιλιάς τους στέλνει κι αυτούς για αποκεφαλισμό. Έρχεται η τρίτη, η τέταρτη, η πέμπτη…. Τίποτα. Έχουν περάσει 28 φυλές κι όλοι λένε το ίδιο πράμα.
Φτάνει και η σειρά της φυλής των Τηρίων. Ξέροντας τί είχε συμβεί στους προηγούμενους, αυτοί είχαν σκιστεί και είχαν βάλει το μάγο της φυλής να φτιάξει ένα πρόγραμμα.
Το εγκατέστησαν στον υπολογιστή του βασιλιά και δεν ξανά εμφανίστηκε διαφήμιση.

Το συμπέρασμα;
29 κατασκευαστές πλην Τηριων συνιστούν skip!
 

daredevil12345

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2013
Μηνύματα
998
Κριτικές
5
Like
34
Πόντοι
6
Σε ένα μακρινό μέρος υπήρχε ένας βασιλιάς, ο οποίος γούσταρε τρελά να μπαίνει στο youtube και να βλέπει βιντεάκια.
Του την έσπαγαν όμως τρελά οι διαφημίσεις που πετάγονται στην αρχή σε κάποια βίντεο.
Έδωσε εντολή λοιπόν στους αυλικούς του να καλέσουν τους καλύτερους κατασκευαστές υπολογιστών, χακεράδες κλπ από όλες τις φυλές του κόσμου ώστε να του βρουν μια λύση.
Έρχεται πρώτη η αποστολή από τη φυλή των Ουρίων.
-Βασιλιά μας, με όλο το σεβασμό αλλά…. Δε γίνεται τίποτα.
Θα περιμένεις 5 δευτερόλεπτα και θα πατάς skip όπως κάνουν όλοι.
-Μα αν είναι δυνατόν, εγώ ένας βασιλιάς να κάνω ό,τι κάνουν όλοι.

Δίνει εντολή και τους αποκεφαλίζουν.
Έρχεται δεύτερη η αποστολή από τη φυλή των Ληρίων.
-Βασιλιά….Να… Ξέρεις…. Δε γίνεται τίποτα… Αναγκαστικά skip. Έξαλλος ο βασιλιάς τους στέλνει κι αυτούς για αποκεφαλισμό. Έρχεται η τρίτη, η τέταρτη, η πέμπτη…. Τίποτα. Έχουν περάσει 28 φυλές κι όλοι λένε το ίδιο πράμα.
Φτάνει και η σειρά της φυλής των Τηρίων. Ξέροντας τί είχε συμβεί στους προηγούμενους, αυτοί είχαν σκιστεί και είχαν βάλει το μάγο της φυλής να φτιάξει ένα πρόγραμμα.
Το εγκατέστησαν στον υπολογιστή του βασιλιά και δεν ξανά εμφανίστηκε διαφήμιση.

Το συμπέρασμα;
29 κατασκευαστές πλην Τηριων συνιστούν skip!

:knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel:
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Πολύ καλά τα περισσότερα...

Ωραίος...
 

crespo

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2009
Μηνύματα
498
Like
1
Πόντοι
1
60 ΧΡΟΝΙΑ

Είπε μονολογώντας ο παππούς, καθισμένος στην πολυθρόνα του μπροστά στη τηλεόραση που ανακοίνωνε και νέες μειώσεις στις συντάξεις:

Όταν ήμουν μαθητής, άκουγα κάθε τόσο τη δασκάλα μου να λέει:

«Να προσέχετε τα κόμματα!

Ένα λάθος κόμμα, μπορεί να σας χαλάσει τελείως τη σύνταξη!»

Έπρεπε να περάσουν εξήντα χρόνια για να καταλάβω τι εννοούσε.
 

crespo

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2009
Μηνύματα
498
Like
1
Πόντοι
1
Πάει ένας κύριος σε ένα μπαρ για να πιει ουίσκι.

Κάθεται λοιπόν στο μπαρ και τον καλωσορίζει ο μπάρμαν.

- Γεια σας κύριε τι να σας βάλω να πιείτε;

- Βάλτε μου δύο jack daniels σε χαμηλό με πάγο.

- Μα κύριε αφού είστε μόνος γιατί θέλετε δύο ουίσκι; λέει ο μπάρμαν.

- Το ένα είναι για εμένα και το δεύτερο για τον αδερφό μου που είναι μετανάστης στην Αυστραλία Του βάζει τα δύο ουίσκι ο Μπάρμαν και αυτός τα πίνει όμορφα και ωραία, πληρώνει και φεύγει.

Την άλλη μέρα τα ίδια ξανά μανά ο τύπος στο μπαρ.

- Γεια σας κύριε τι να σας βάλω να πιείτε;

- Βάλτε μου δύο jack daniels σε χαμηλό με πάγο.

-Πάλι για τον αδερφό λέει ο μπάρμαν;

-Ναι απαντάει

Αυτό συνεχιζότανε για μια εβδομάδα. Ο τύπος κάθε μέρα εκεί και έπινε δύο Jack daniels ένα γι αυτόν και ένα για τον αδερφό του τον μετανάστη! Μια μέρα λοιπόν του λέει:

- Μπάρμαν βάλε μου ένα ουίσκι.

- Γιατί μόνο ένα;

- Εγώ το έκοψα!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Πάει ένας κύριος σε ένα μπαρ για να πιει ουίσκι.

Κάθεται λοιπόν στο μπαρ και τον καλωσορίζει ο μπάρμαν.

- Γεια σας κύριε τι να σας βάλω να πιείτε;

- Βάλτε μου δύο jack daniels σε χαμηλό με πάγο.

- Μα κύριε αφού είστε μόνος γιατί θέλετε δύο ουίσκι; λέει ο μπάρμαν.

- Το ένα είναι για εμένα και το δεύτερο για τον αδερφό μου που είναι μετανάστης στην Αυστραλία Του βάζει τα δύο ουίσκι ο Μπάρμαν και αυτός τα πίνει όμορφα και ωραία, πληρώνει και φεύγει.

Την άλλη μέρα τα ίδια ξανά μανά ο τύπος στο μπαρ.

- Γεια σας κύριε τι να σας βάλω να πιείτε;

- Βάλτε μου δύο jack daniels σε χαμηλό με πάγο.

-Πάλι για τον αδερφό λέει ο μπάρμαν;

-Ναι απαντάει

Αυτό συνεχιζότανε για μια εβδομάδα. Ο τύπος κάθε μέρα εκεί και έπινε δύο Jack daniels ένα γι αυτόν και ένα για τον αδερφό του τον μετανάστη! Μια μέρα λοιπόν του λέει:

- Μπάρμαν βάλε μου ένα ουίσκι.

- Γιατί μόνο ένα;

- Εγώ το έκοψα!
:2funny:
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
16.052
Κριτικές
191
Like
51.780
Πόντοι
41.443
για το φιλο μου τον κρητικο

 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Να'σαι καλά αγορίνα...

Την πρώτη φορά που το είχα δει είχα κλάσει στα γέλια...
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Να'σαι καλά αγορίνα...

Την πρώτη φορά που το είχα δει είχα κλάσει στα γέλια...

Τύπε, πριν λίγα χρόνια υπήρχε κι ένας Ιντερνετικός που σχολίαζε διάφορα θέματα, μήπως θυμάσαι πως μπορεί να λέγεται;  :think: :think:
 

alfreewind

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2012
Μηνύματα
1.230
Κριτικές
32
Like
221
Πόντοι
616
60 ΧΡΟΝΙΑ

Είπε μονολογώντας ο παππούς, καθισμένος στην πολυθρόνα του μπροστά στη τηλεόραση που ανακοίνωνε και νέες μειώσεις στις συντάξεις:

Όταν ήμουν μαθητής, άκουγα κάθε τόσο τη δασκάλα μου να λέει:

«Να προσέχετε τα κόμματα!

Ένα λάθος κόμμα, μπορεί να σας χαλάσει τελείως τη σύνταξη!»

Έπρεπε να περάσουν εξήντα χρόνια για να καταλάβω τι εννοούσε.


:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Με 1 γραμμάριο fairy πλένεις 100 πιατα,με 1 γραμμάριο κοκαινη πλένεις,σκουπιζεις,σφουγγαριζεις,μαγειρεύε ις,κουρεύεις το γκαζον κ.α  :2funny:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
1. Είναι αλήθεια ότι οι γυναίκες καταλαβαίνουν το...
“μέγεθος” ενός άντρα από το χέρι του… Για αυτό μπλέκουν συνήθως με....
“καραγκιόζηδες”… Ο Καραγκίοζης έχει μεγάλο χέρι!!!
2. Όταν μία γυναίκα έχει αρχίσει να χρησιμοποιεί Κρέμα Νυκτός, είναι γιατί έχει αρχίσει να μην βλέπεται την Ημέρα…
3. Όταν μια γυναίκα σου πεί για μία άλλη γυναίκα ότι έχει ωραίο κώλο, δεν περιμένει να την επιβεβαιώσεις… περιμένει να την διαψεύσεις…
4. Είναι αλήθεια οτι πολλές γυναίκες φτάνουν ευκολότερα σε οpγασμό με την βοήθεια μηχανικών βοηθημάτων…
Το κορυφαίο όλων είναι η Ferrari 458 Italia..
5. Αν μια πολύ όμορφη γυναίκα σου πεί οτι σε θεωρεί τον ιδανικό άντρα, είναι προφανώς αρραβωνιασμένη με άλλον…
6. Ειναι γεγονός οτι η γυναίκα σέρνει καράβι..Το ίδιο και η μαούνα…
Ποτέ όμως και οι δυο μαζι!
7. Οι περισσότερες γυναίκες ελκύονται απο τους άντρες που έχουν τις περισσότερες πιθανότητες να τις κερατώσουν… οι περισσότεροι άντρες ελκύονται απο τις γυναίκες που έχουν τις περισσότερες πιθανότητες να τους «κάτσουν»..
8. Μία γυναίκα όταν είναι “πιασμένη”, βλέπει αμέσως το χιούμορ σου, την εμφάνιση σου, τους τρόπους, την ευαισθησία σου και την ειλικρίνια σου… Βλέπει όλα τα προσόντα σου έκτος απο το μοναδικό προσόν που θα ήθελες να της δείξεις..,
9. Όταν μία γυναίκα λέει για κάποιον ότι δεν καταλαβαίνει τι βλέπουν οι γυναίκες σε αυτόν, εννοεί ότι θέλει να τον γνωρίσει, για να καταλάβει
10. Αν μία γυναίκα σου πεί «Σ’ αγαπώ» μετά το σeξ θέλει να μείνει έγγυος μαζί σου… αν σου πεί «Σ’ αγαπώ» πριν το σeξ μάλλον είναι ήδη έγγυος!
11. Οι γυναίκες δεν υποκρίνονται ποτέ τον οργασμό… Τον «ενσαρκώνουν»!!! (εδω πέφτει χειροκρότημα!!!)
12. Όταν μια γυναίκα σου δείχνει κάτι σε μια βιτρίνα, κάποια επέτειος πλησιάζει…
13. Οι γυναίκες θεωρούν φυσιολογικό να κοιμούνται με μια φίλη τους αγκαλία.. Το ίδιο και οι άντρες, ΕΙΔΙΚΑ αν βρίσκονται αναμεσά τους!!!
14. Για μία γυναίκα το τσαντάκι είναι ότι για έναν άντρα το σώβρακο… Το ότι δεν ξέρεις πότε θα σου χρειαστεί το περιεχώμενο δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να το έχεις πάντα μαζί σου…
15. Είναι γεγονός ότι οι γυναίκες προσέχουν πολύ περισσότερο την εμφάνισή τους, απ’ ότι το μυαλό τους… Ξέρουν ότι ο άντρας βλέπει πολύ καλύτερα απ’ ότι σκέφτεται…
16. Μόνο μία γυναίκα μπορεί να ξοδέψει τα μαλλιά της κεφαλής της για τα μαλλιά της κεφαλής της…
17. Όταν μιά γυναίκα θέλει κάτι, συνομωτεί για να το πετύχει… το σύμπαν απλα συμμετέχει…
18. Όταν μία γυναίκα σου πλένει, μαγειρεύει, σιδερώνει, καθαρίζει, σκουπίζει, αδιαμαρτύρητα για μια ζωή, χωρίς να ζητάει ανταλλάγματα, μάλλον είναι η μανά σου!


 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Μερικά ήταν πολύ πετυχημένα....
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
43
Πόντοι
1.246
Ήταν μια φορά ένα κοπάδι από καρχαρίες στην καραιβική.επειδή είχαν λιγοστέψει τα ψάρια που έβρισκαν για φαί στην περιοχή τους,συγκαλεσαν συμβούλιο για να δουν τι θα κάνουν.
Στο συμβούλιο αποφάσισαν να μετανάστευσουν στην αφρική και κανόνισαν ότι την πρώτη μέρα που το ρεύμα θα είναι ευνοικό θα ξεκινήσουν το ταξίδι.
Την επόμενη μέρα το πρωί μόλις ξύπνησαν(οι καρχαρίες δεν κοιμουνται ποτέ αλλά τώρα λέμε ανέκδοτο) είδαν ότι το ρεύμα ήταν προς την αντίθετη από την επιθυμητή κατεύθυνση ,οπότε δεν ξεκίνησαν τη μετανάστευση.
Την επόμενη μέρα το πρωί πάλι αντίθετο το ρεύμα.
Την επόμενη πάλι τα ίδια.εντωμεταξεί ένας καρχαρίας ξύπνησε με ίωση και μέχρι το βράδυ κόλλησε και τους υπόλοιπους καρχαρίες.
Την επόμενη το πρωί το ρεύμα ήταν ευνοικό αλλά οι καρχαρίες άρρωστοι, οπότε πάλι δεν ξεκίνησαν το ταξίδι.

Ποιο είναι το ηθικό δίδαγμα...

Το μεν ρεύμα πρόθυμο ,οι δε sharks ασθενείς   :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom