Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 840
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
:2funny::2funny::2funny:


Έρευνα για "λευκούς γάμους" συνοριοφυλάκων για να αποφύγουν τα... σύνορα​

Δεκάδες σύμφωνα συμβίωσης διαπιστώθηκε πως έχουν συνάψει πρόσφατα οι νέοι Συνοριοφύλακες.
Όπως μετέδωσε η ΕΡΤ, από τους 250 που μπήκαν στη Σχολή, μόλις πέντε ήταν παντρεμένοι, ενώ, πολύ σύντομα, 40 εξ’ αυτών βρέθηκαν με Σύμφωνο Συμβίωσης και επιπλέον μόρια, ώστε να αποφύγουν την τοποθέτησή τους στα σύνορα.

Σύμφωνα με αρμόδιες πηγές, στο μικροσκόπιο έχουν μπει τουλάχιστον 10 σύμφωνα συμβίωσης, ώστε να αποδειχθεί αν είναι πραγματικά ή εικονικά. Στο θέμα αναφέρθηκε από τη Θεσσαλονίκη, όπου βρίσκεται, ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Τάκης Θεοδωρικάκος.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.790
Πόντοι
3.656

Έρευνα για "λευκούς γάμους" συνοριοφυλάκων για να αποφύγουν τα... σύνορα​

Δεκάδες σύμφωνα συμβίωσης διαπιστώθηκε πως έχουν συνάψει πρόσφατα οι νέοι Συνοριοφύλακες.
Όπως μετέδωσε η ΕΡΤ, από τους 250 που μπήκαν στη Σχολή, μόλις πέντε ήταν παντρεμένοι, ενώ, πολύ σύντομα, 40 εξ’ αυτών βρέθηκαν με Σύμφωνο Συμβίωσης και επιπλέον μόρια, ώστε να αποφύγουν την τοποθέτησή τους στα σύνορα.

Σύμφωνα με αρμόδιες πηγές, στο μικροσκόπιο έχουν μπει τουλάχιστον 10 σύμφωνα συμβίωσης, ώστε να αποδειχθεί αν είναι πραγματικά ή εικονικά. Στο θέμα αναφέρθηκε από τη Θεσσαλονίκη, όπου βρίσκεται, ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Τάκης Θεοδωρικάκος.


Οι πληροφορίες αναφέρουν μάλιστα κάποιοι νεαροί Συνοριοφύλακες εμφανίζουν Σύμφωνα Συμβίωσης ακόμα και με… ηλικιωμένους άνω των 60 ετών(!) αλλά υπάρχουν και Σύμφωνα Συμβίωσης και… μεταξύ ανδρών!


:wanker:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Οι πληροφορίες αναφέρουν μάλιστα κάποιοι νεαροί Συνοριοφύλακες εμφανίζουν Σύμφωνα Συμβίωσης ακόμα και με… ηλικιωμένους άνω των 60 ετών(!) αλλά υπάρχουν και Σύμφωνα Συμβίωσης και… μεταξύ ανδρών!


:wanker:
:2funny::2funny::2funny:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.293
Κριτικές
62
Like
44.944
Πόντοι
9.297
Με κατι τετοιες πληροφοριες νιωθεις πιο ασφαλης.
Αυτο θα πει φυλαξη των συνορων!
Καλά ποιοι περάσανε σε αυτήν την φουρνιά;
Κάτοικοι Θεσσαλονίκης και Αθήνας;
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
27
Like
2.372
Πόντοι
6.955
Ημουν για πολλά χρόνια τραπεζικός υπάλληλος κι έχω δει με τα μάτια μου πολλές μισθοδοσίες ΔΥ. Λένε συστηματικά ψέμματα όταν λένε ότι βγάζουν 800=900 €, κρύβουν τα επιδόματα που παίρνουν εκτός νόμιμου μισθού . Το 1100 € και το 1200 € ύστερα από κάποια χρόνια προυπηρεσίας το έχουν για πλάκα και είναι μια χαρά μισθός αν τον βγάζεις ξεκούραστα. Στον ιδιωτικό τομέα από την άλλη τους καλούς μισθούς τους παίρνουν οι φίλοι και οι συγγενείς των εργοδοτών και για να γίνεις ελεύθερος επαγγελματίας (ναι οι πιθανότητες είναι να βγάζεις λεφτά!) πρέπει κάποιος να σου δείξει την δείξει την δουλεία, να σε βάλει μέσα στην αγορά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.293
Κριτικές
62
Like
44.944
Πόντοι
9.297
Ημουν για πολλά χρόνια τραπεζικός υπάλληλος κι έχω δει με τα μάτια μου πολλές μισθοδοσίες ΔΥ. Λένε συστηματικά ψέμματα όταν λένε ότι βγάζουν 800=900 €, κρύβουν τα επιδόματα που παίρνουν εκτός νόμιμου μισθού . Το 1100 € και το 1200 € ύστερα από κάποια χρόνια προυπηρεσίας το έχουν για πλάκα και είναι μια χαρά μισθός αν τον βγάζεις ξεκούραστα. Στον ιδιωτικό τομέα από την άλλη τους καλούς μισθούς τους παίρνουν οι φίλοι και οι συγγενείς των εργοδοτών και για να γίνεις ελεύθερος επαγγελματίας (ναι οι πιθανότητες είναι να βγάζεις λεφτά!) πρέπει κάποιος να σου δείξει την δείξει την δουλεία, να σε βάλει μέσα στην αγορά.
Βρήκες καποια άλλη δουλειά τώρα;
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.528
Like
14.061
Πόντοι
3.506
Καλά ποιοι περάσανε σε αυτήν την φουρνιά;
Κάτοικοι Θεσσαλονίκης και Αθήνας;

Ας δει καποιος το συστημα των ακριτων στο Βυζαντιο.
Ας διορισουν κατοικους των συνορων κατα προτιμηση με οικογενεια
για να υπερασπιζουν εστιες και οχι να ψαχνουν μεταθεση!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.293
Κριτικές
62
Like
44.944
Πόντοι
9.297
Ας δει καποιος το συστημα των ακριτων στο Βυζαντιο.
Ας διορισουν κατοικους των συνορων κατα προτιμηση με οικογενεια
για να υπερασπιζουν εστιες και οχι να ψαχνουν μεταθεση!
Πολύ σωστά....
1999 και 2000 έτσι έγινε.Τωρα βάλανε Θεσσαλονικείς ,Αθηναίους και Πελοποννήσιους για Συνοριοφύλακες;Θα κλείσει η υπηρεσία αυτή ρεεεεεεε!!!
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Εν τω μεταξύ,δεν λέει κανένας για τον ρατσισμό εναντίον των ανύπαντρων.

Γιατί οι παντρεμένοι να παίρνουν παραπάνω μόρια ρε αλήτες;
Όχι μόνο οι παντρεμένοι αλλα κανονικά και αυτοί που γαμάνε πρέπει να παίρνουν περισσότερα και τα μίζερα μπακούρια σαν κι εσένα να δουλεύουν δωρεάν μέχρι να βρούν γκόμενα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.293
Κριτικές
62
Like
44.944
Πόντοι
9.297
Μπατιράκια είναι. Απλώς μήνας μπαίνει, μήνας βγαίνει στάζει το χιλιοδιακοσάρι σαν μαρτύριο της σταγόνας. Αλλά με 1.200 (νόμιμα και φανερα) τί κάνεις σήμερα; Αρχίδια παίρνεις.
Για να πάρεις 1.200€ πρέπει να είσαι δάσκαλος και μάλιστα μα αρκετά χρόνια προ'υ'πηρεσιας.
Οσοι έχουν λιγότερα χρόνια και χωρίς πτυχίο δεν θα φτάσουν σε τέτοιον μισθό.
Μην δημιουργείς λάθος εντυπώσεις γιατί προηγήθηκαν και τρία μουνιμονια....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εν τω μεταξύ,δεν λέει κανένας για τον ρατσισμό εναντίον των ανύπαντρων.

Γιατί οι παντρεμένοι να παίρνουν παραπάνω μόρια ρε αλήτες;
Λόγω οικογενειακών βαρών....
Ο ανύπαντρος θα την βγάλει και με φρυγανιές...άντε πες στο παιδί να την βγάλει με φρυγανιές!
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Εγώ παίρνω αργυρό τοξε 1150 σε σώμα ασφαλείας (15 χρόνια υπηρεσίας ).Με βραδινά και Σαββατοκύριακα .Σου εύχομαι το καλύτερο .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.293
Κριτικές
62
Like
44.944
Πόντοι
9.297
Το παιδι δεν ξερει καν τι ειναι οι φρυγανιες!
Ναι ,σωστά....τώρα τρώνε από μωρά σουβλάκια και χάμπουργκερ.
Άρα πέφτουν πολλά λεφτά στα σπίτια τους....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εγώ παίρνω αργυρό τοξε 1150 σε σώμα ασφαλείας (15 χρόνια υπηρεσίας ).Με βραδινά και Σαββατοκύριακα .Σου εύχομαι το καλύτερο .
Θα ήσουν χαλαρά στα 1.700€ χώρις τα κωλομνημονια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Είναι πολύ καλά (δεν υπάρχουν δουλειές Δυστυχως .Δύσκολα να βρεις ) κάνω τον Σταύρο μου που είμαι εκεί .Το σημαντικότερο όμως είναι η υγεία .
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.528
Like
14.061
Πόντοι
3.506
Είναι πολύ καλά (δεν υπάρχουν δουλειές Δυστυχως .Δύσκολα να βρεις ) κάνω τον Σταύρο μου που είμαι εκεί .Το σημαντικότερο όμως είναι η υγεία .

Φαραω μπραβο σου.
Ο τροπος που σκεφτεσαι δειχνει ατομο με ωριμοτητα!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.293
Κριτικές
62
Like
44.944
Πόντοι
9.297
Έτσι σκέφτονται άτομα που δεν τα βρήκαν όλα στρωμένα με ροδοπέταλα....
Τα χαζεμενα σημερινά αγοράκια και κοριτσάκια φυσικά και δεν λειτουργούν έτσι.
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.528
Like
14.061
Πόντοι
3.506
Έτσι σκέφτονται άτομα που δεν τα βρήκαν όλα στρωμένα με ροδοπέταλα....
Τα χαζεμενα σημερινά αγοράκια και κοριτσάκια φυσικά και δεν λειτουργούν έτσι.

Αγαθα κοποις κτωνται.
Τοτε μονο εκτιμας καποια πραγματα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
27
Like
2.372
Πόντοι
6.955
Βρήκες καποια άλλη δουλειά τώρα;
Είναι μια δραματική ιστορία την οποία δεν θέλω να μοιραστώ δημόσια σε αυτό το χρονικό στάδιο. Άλλη στιγμή ίσως ναι. Αυτό που έχω να μεταφέρω ως εμπειρία στους νεώτερους είναι ότι επιβεβαιώνονται όσοι λένε πως δουλειά βρίσκεις μόνο με γνωριμία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom