Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 840
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.631
Κριτικές
57
Like
6.800
Πόντοι
5.406
Θα ειχε ενδιαφερον να μας πει καποιος συναγωνιστης ΔΥ για τα γαμησια που πεφτουν μεταξυ τους,για κερατωματα κλπ , διοτι με τοσο ελευθερο χρονο απο ενα σημειο κι επειτα πιστευω θα πεφτουν τρελα γαμησια στις υπηρεσιες μεταξυ τους, οπως πχ στα νοσοκομεια.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Πάντως η απόλυτη σαπίλα είναι οι εκπαιδευτικοί. Εκεί η κατάσταση είναι σαν τη μοναρχία. Παντρεύονται μεταξύ τους. 15 μέρες τα Χριστούγεννα, 15 μέρες το Πάσχα και 3 μήνες το καλοκαίρι. Ούτε οι λοιποί ΔΥ δεν μπορούν να τους κουνηθούν.

Έχω προσωπικό παράδειγμα. Ξαδέρφη απίστευτο μωρό και τα είχε με άλλο ξάδερφό μου από άλλο σόι εννοείται. Το παιδί απόφοιτος του ΕΜΠ με βαρβάτη δουλειά και μισθό. Αλλά στα 23 της η κοπελιά είχε ήδη δουλειά και κονόμαγε τα 800 το ίδιο και ο συνάδελφός της. Ο άλλος γαμιόταν στα ορυχεία με τα διπλάσια μεν αλλά ωράρια και ταξίδια της πούτσας. Τον σούταρε με συνοπτικές διαδικασίες και παντρεύτηκε με τον συνάδελφό της. Το παλικάρι είναι εντελώς "λούλης". Απορώ τι του βρήκε. Φυσικά το μισθό και τον άπειρο ελεύθερο χρόνο.
συνηθως σου βρισκουν κατι που δεν εχει να κανει με σενα (ενω εσυ πετας απο τη χαρα σου νιωθωντας μαγκας)
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Γυναικες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με άνδρες;

Είχα μια πριν χρόνια στη διευθυνση τεχνικων υπηρεσιων. Με έψαχνε εν ώρα εργασίας για πήδημα. Πάαααρα πολλή δουλειά...
α χα χα!! στο κερατσινι, πανω απο την λεωφορο δημοκρατιας πισω απο την ανασταση ο δημος εχει ενα κωλοφυτωριο.
οσες φορες εχω περασει απο εκει οι κοπροι καθονται σε κατι τραπεζακια και σαπιζουν πινοντας καφε
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: obi1
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Η αλήθεια είναι ότι στο ελλαδισταν η μέση Ελληνίδα αφού έφαγε δεκάδες πουτσες από μπάρμαν, μπαρίστα, καφενιστα, τατουατζιδες κτλ έφτασε τα 30-35 και νιώθει ότι πρέπει να βρει τον "ιδανικό" δηλαδή το κορόιδο τότε ο δημόσιος υπάλληλος είναι μια καλή επιλογή γιατί παίρνει το 1000ρικο βρέξει χιονίσει...βέβαια αυτό δείχνει και την μιζέρια της ελληνικής κοινωνίας όπου ακόμα επικρατεί το "ένα σταθερό μισθό να έχει"...την ιδια στιγμή φίλος Σκοπιανος που ζει μεταξύ Σκοπίων και Θεσσαλονίκης, εισοδημα κάνα εκατομμύριο το χρόνο, σπίτι σε Θεσσαλονίκη και εξοχικό Χαλκιδική δεν μπορεί να βρει γκόμενα...όλες το παίζουν παρθένες μπροστά του είναι σεμνες κτλ...προσπαθούν να τον κάνουν να πιστέψει ότι είναι "καλά κορίτσια" τελικά φέρνει σερβιδες και πέρνα καλά...
του καθονται σε 3-4 μερες γιατι "δεν ειναι απο αυτες??" :tooth: :tooth:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.153
Πόντοι
2.356
Καταρχάς, όρισε τα ψίχουλα. Μιλάς για 600 ή για 900 ευρώ? (όχι πως τα δεύτερα είναι πολλά, αλλά είναι πιο τίμια σε σχέση με τα πρώτα). Επίσης, θεωρώ ότι κοιτάτε την αφρόκρεμα στον ιδιωτικό τομέα, όπου αμείβεται με λίγα. Αρκετοί με πτυχία που γνωρίζω παίρνουν κοντά στο χιλιάρικο.
Πάτε καλά, ρε τύποι; Για ποια 600 & 900 μιλάτε;

Υπάρχει άτομο που να παίρνει στο μπουρδελο-δημόσιο, κάτω από χιλιάρικο;

Για κάντε καμιά βόλτα και ρωτήστε. Κανά συγγενή δεν έχετε ή κανά φίλο ξερω γω;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Αν ο ιδιωτικος τομεας ηταν καλυτερος στην Ελλαδα,
νομιζω ελαχιστοι θα ασχολουνταν με δημοσιο...

Αλλα τον εχουν αφησει να ειναι απολυτη ζουγκλα και ασυδοσια.
Στην Ελλαδαρα, οι εργοδοτες εχουν μονο 'δικαιωματα', και ελαχιστες 'υποχρεωσεις' απεναντι στους εργαζομενους.
Ε λογικο μετα ειναι, να λεει ο αλλος θελω να παω δημοσιο, οχι κατ'αναγκη για να τεμπελιασει,
αλλα για να εχει στοιχειωδη δικαιωματα και παροχες, που στον ιδιωτικο τομεα δεν υπαρχουν!

Βλεπω απο τη συζητηση, οτι οι περισσοτεροι κλινετε προς την αποψη,
οτι στις μερες μας ο αντρας δημοσιος υπαλληλος, εχει ενα αβανταζ ως επιλογη γυναικων για σχεση.
και απο τη σκοπια αν το δεις ενος εργοδοτη πλεον στην ελλαδα τα πραγματα δεν ειναι ροδινα :sunglasses:
 

TsiribimTsiribom

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2019
Μηνύματα
37
Like
51
Πόντοι
0

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.153
Πόντοι
2.356
Τύπε,

έχεις ιδέα τι επιδόματα υπάρχουν; Υπάρχουν αυτά σε αυτή τη εφαρμογή; I don't think so.

Ξέρεις πόσοι έχουν διδακτορικό και δουλεύουν :jerking: στο δημόσιο; Εκατοντάδες.

Υπάρχουν μέλη ΔΕΠ, Δικαστές, Στρατιωτικοί, υπάλληλοι στα τελωνεία, στην ΥΠΑ κ.ο.κ.

600-900 παίρνουν αυτοί; Κολλητό μου ζευγάρι δουλεύουν στην ίδια ΔΕΚΟ και οι 2 σχεδόν 35 χρόνια.

Με απολυτήριο Λυκείου και οι 2. Ξέρεις πόσα βγάζουν με οικογενειακά επιδόματα κλπ; :confused:
 

Συνημμένα

  • lol.jpg
    lol.jpg
    216,7 KB · Εμφανίσεις: 58
Τελευταία τροποποίηση:

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Δες και υπολόγισε εδώ τα μισθολογία. Δεν μιλάμε για γενικούς γραμματείς κλπ αλλά για απλούς υπαλλήλους.
Κομμένα τα δώρα Χριστουγέννων, Πάσχα και επιδόματα αδείας.
Για να σου αναγνωρίσουν και το κλιμάκιο σου σπάνε τα αρχίδια. Το 2017 και 2018 δεν υπολογίζετε. Έχουν παραμείνει ελάχιστα επιδόματα σε ελάχιστες υπηρεσίες.
Αστικός μύθος. Εκτός από αυτούς που τα τσιμπάνε από μίζες και άλλα κόλπα.
:shit: :zombie: :shit: :zombie:
 
Τελευταία τροποποίηση:

TsiribimTsiribom

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2019
Μηνύματα
37
Like
51
Πόντοι
0
Τύπε,

έχεις ιδέα τι επιδόματα υπάρχουν; Υπάρχουν αυτά σε αυτή τη εφαρμογή; I don't think so.

Ξέρεις πόσοι έχουν διδακτορικό και δουλεύουν :jerking: στο δημόσιο; Εκατοντάδες.

Υπάρχουν μέλη ΔΕΠ, Δικαστές, Στρατιωτικοί, υπάλληλοι στα τελωνεία, στην ΥΠΑ κ.ο.κ.

600-900 παίρνουν αυτοί; Κολλητό μου ζευγάρι δουλεύουν στην ίδια ΔΕΚΟ και οι 2 σχεδόν 35 χρόνια.

Με απολυτήριο Λυκείου και οι 2. Ξέρεις πόσα βγάζουν με οικογενειακά επιδόματα κλπ; :confused:
εσυ που το λες εχεις ιδεα ποσα επιδοματα υπαρχουν? και μην πεις για επιδομα τεκνων , υπαρχει παντου.....επιδοματα για πρωινο γαλα , κουλουρι κτλ ευτυχως δεν υπαρχουν πλεον.........αλλα ρε φιλε εσυ λες οτι δουλευουν 35χρονια.....ποσα θα επρεπε να παιρνουν δλδ? λες να μην τα επαιρναν και στον ιδιωτικο μετα απο 35χρονια?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.153
Πόντοι
2.356
Ποιος αστικός μύθος, ρε τύπε;

Μίλησα εγώ για γενικούς γραμματείς; Που το είδες αυτό; :think:

Πραγματικά όμως, έχετε δει κανένα εκκαθαριστικό από ΔΥ ποτέ;

Ένας Λέκτορας στο ΕΚΠΑ πόσα παίρνει; Ένας αξιωματικός στην Αστυνομία;

600-900;
 

TsiribimTsiribom

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2019
Μηνύματα
37
Like
51
Πόντοι
0
Ποιος αστικός μύθος, ρε τύπε;

Μίλησα εγώ για γενικούς γραμματείς; Που το είδες αυτό; :think:

Πραγματικά όμως, έχετε δει κανένα εκκαθαριστικό από ΔΥ ποτέ;

Ένας Λέκτορας στο ΕΚΠΑ πόσα παίρνει; Ένας αξιωματικός στην Αστυνομία;

600-900;
μη ρωτας φιλε μου......μπες στην εφαρμογη και υπολογισε το......τοσα οσα.......εκτος αν θες να ακους μπαμπη και προτοκλαστε
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
765
Κριτικές
8
Like
899
Πόντοι
366
ο random έχει δίκιο, στον πίνακα δεν αναφέρονται τα επιδόματα αλλά μόνο ο βασικός μισθός.επίσης οι παλιοί δ.υ. και οι συνταξιούχοι δυ είναι με το παλιό καθεστώς και η χειρότερη σύνταξη που μπόρεί να παίρνουν να ναι στα 1200-1300.καλά για πρώην δεκο δεν συζητάμε εκεί είναι το κλάμα
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.153
Πόντοι
2.356
ο random έχει δίκιο, στον πίνακα δεν αναφέρονται τα επιδόματα αλλά μόνο ο βασικός μισθός.επίσης οι παλιοί δ.υ. και οι συνταξιούχοι δυ είναι με το παλιό καθεστώς και η χειρότερη σύνταξη που μπόρεί να παίρνουν να ναι στα 1200-1300.καλά για πρώην δεκο δεν συζητάμε εκεί είναι το κλάμα
Εγώ μιλάω με παραδείγματα και ο άλλος μου λέει για τον Μπάμπη και τη Σούλα.

Αν δουν κανά εκκαθαριστικό, τότε να δεις κλάμα. :confused:
 

TsiribimTsiribom

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2019
Μηνύματα
37
Like
51
Πόντοι
0
Οι ενστολοι με 15-20 χρονια παντως παιρνουν περιπου 1500.
Επιβεβαιωμενο απο γνωστους
Οι ενστολοι με 15-20 χρονια παντως παιρνουν περιπου 1500.
Επιβεβαιωμενο απο γνωστους
με 15χρονια ΠΕ 1250 , με 20χρονια ΠΕ 1396 ....αν ειναι μπασκινας εχει και βραδινα,,,,αν ειναι καραβανας εχει επισης βραδινα.....που ανεβαζουν το συνολο......το ιδιο και για πυροσβεστες , λιμενικο
 

TsiribimTsiribom

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2019
Μηνύματα
37
Like
51
Πόντοι
0
Εγώ μιλάω με παραδείγματα και ο άλλος μου λέει για τον Μπάμπη και τη Σούλα.

Αν δουν κανά εκκαθαριστικό, τότε να δεις κλάμα. :confused:
ποιο ειναι το παραδειγμα που εφερες τυχαιε? επειδη τυχαινει να εχω δει το εκκαθαριστικο του αδελφου μου φιλε τυχαιε......15χρονια ΔΕ 961 ΚΑΘΑΡΑ.....το χρονο 11500
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Εγώ είμαι αστυνομικός και έχω 13 χρόνια (υπαρχιφυλακασ )και παίρνω 1200 ευρώ .
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.153
Πόντοι
2.356
Τσιριμπίμ, Τσιριμπόμ,

με είπες τυχαίο και χαλάστηκα τώρα lol.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom