Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 840
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

TsiribimTsiribom

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2019
Μηνύματα
37
Like
51
Πόντοι
0
Εγώ είμαι αστυνομικός και έχω 13 χρόνια (υπαρχιφυλακασ )και παίρνω 1200 ευρώ .
το νου σου μαν....τωρα θα αρχισουν για τα φρι τσιμπουκια στα μπουρδελα και τα ουισκι στα κολαδικα.....αμεσως αμεσως θα σε ανεβασουν στο 5χιλιαρο
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Ποιος αστικός μύθος, ρε τύπε;

Μίλησα εγώ για γενικούς γραμματείς; Που το είδες αυτό; :think:

Πραγματικά όμως, έχετε δει κανένα εκκαθαριστικό από ΔΥ ποτέ;

Ένας Λέκτορας στο ΕΚΠΑ πόσα παίρνει; Ένας αξιωματικός στην Αστυνομία;

600-900;
Πάρε ένα απόκομμά ενός απλού ΔΥ. Εννοείται ότι ο λέκτορας και ο αρχηγός της αστυνομίας παίρνουν περισσότερα
 
Τελευταία τροποποίηση:

Zeus69

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
126
Like
111
Πόντοι
1

Zeus69

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
126
Like
111
Πόντοι
1
Γιατι ποια δουλειά είναι καβλωτικη? Εγω θα έλεγα επιχειρηματίας και τίποτα άλλο.. Αυτό ψάχνουν τα πουτανακια πλέον...
Ο τρόπος που σκέφτονται οι γυναίκες είναι περίεργος. Κάποιες δουλειές τις θεωρούν ξενέρωτες κι άλλες όχι. Βέβαια η δουλειά δεν δείχνει τι είσαι αλλά πού να το καταλάβουν.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Ο τρόπος που σκέφτονται οι γυναίκες είναι περίεργος. Κάποιες δουλειές τις θεωρούν ξενέρωτες κι άλλες όχι. Βέβαια η δουλειά δεν δείχνει τι είσαι αλλά πού να το καταλάβουν.
για αυτο και γω ετοιμαζω ενα παραμυθι καθε φορα στα μετρα τους αλλιως με το σταυρο στο χερι δε βλεπω να γινεται δουλεια
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
οσο πιο πολλα πεις-και ξερει- στην αρχη για σενα τοσο πιο εναντιον σου στρεφονται...εστω και αν εισαι πλουσιος.Για αυτο και ποτε δε μπορεσα να σταυρωσω γκομενα μεσα απο φιλικο περιβαλλον.ΓΙα αυτο και πολλες επιλεγουν μεσα απο εκει να παιξουν μπαλα,απο ανασφαλεια.οσο περισσοτερες πληροφοριες παρουν τοσο το καλυτερο για αυτες (εδω μεχρι και το fb με ειχε καψει καποτε που ανταλλαζα)
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Εγώ είμαι αστυνομικός και έχω 13 χρόνια (υπαρχιφυλακασ )και παίρνω 1200 ευρώ .
οταν λεμε δημοσιους συνηθως δεν εννοουμε αυτους που πανε πιπα κωλο οπως εσυ με νυχτερινα, πυροβολισμους, χουλιγκανς, και τους βλακες να σε αποκαλουν μπατσο να σου πετανε μολοτοφ κτλ κτλ αλλα τους γνωστους κοπριτες που καθονται σε μια καρεκλα σαν αυτους.

 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
27
Like
2.372
Πόντοι
6.955
οσο πιο πολλα πεις-και ξερει- στην αρχη για σενα τοσο πιο εναντιον σου στρεφονται.
Συμφωνώ κι επαυξάνω. Όσα περισσότερα μαθαίνει για εσένα και το παρελθόν σου τόσο περισσότεροι λόγοι αναπτύσσονται στο μυαλό της για να σε αποφύγει. Για αυτό λοιπόν δεν βγαίνουμε για καφέ με γυναίκες που πρωτογνωρίζουμε ούτε τις πάμε σε εστιατόρια να τις ταΐσουμε. Μπορεί να ξοδέψουμε χρήματα για το δείπνο και τελικά να μην γαμήσουμε, το έχω πάθει σου λέω!
Dating equals porking ως διδάσκει ο Tom Leykis στους κανόνες του. Βγαίνουμε για ποτό με σκοπό το σεξ. Πριν 15 χρόνια που διατύπωσε το Tom Leykis τους κανόνες του (δεν υπήρχε fb & dat apps) έδωσε όριο τριών ραντεβού για να πηδήξεις. Στις μέρες λέω πως πρέπει να επιδιώκουμε να πηδάμε στο πρώτο ραντεβού, μετά βίας στο δεύτερο, πιο κει δεν έχει. Εγκαταλείπεις την γκόμενα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Συμφωνώ κι επαυξάνω. Όσα περισσότερα μαθαίνει για εσένα και το παρελθόν σου τόσο περισσότεροι λόγοι αναπτύσσονται στο μυαλό της για να σε αποφύγει. Για αυτό λοιπόν δεν βγαίνουμε για καφέ με γυναίκες που πρωτογνωρίζουμε ούτε τις πάμε σε εστιατόρια να τις ταΐσουμε. Μπορεί να ξοδέψουμε χρήματα για το δείπνο και τελικά να μην γαμήσουμε, το έχω πάθει σου λέω!
Dating equals porking ως διδάσκει ο Tom Leykis στους κανόνες του. Βγαίνουμε για ποτό με σκοπό το σεξ. Πριν 15 χρόνια που διατύπωσε το Tom Leykis τους κανόνες του (δεν υπήρχε fb & dat apps) έδωσε όριο τριών ραντεβού για να πηδήξεις. Στις μέρες λέω πως πρέπει να επιδιώκουμε να πηδάμε στο πρώτο ραντεβού, μετά βίας στο δεύτερο, πιο κει δεν έχει. Εγκαταλείπεις την γκόμενα.
το γοργον και χαριν εχει
 

FrischgeduschT

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2020
Μηνύματα
107
Like
136
Πόντοι
1
Έχω ασχοληθεί με 6-7 διαφορετικές επιχειρήσεις, από μαύρη νύχτα με κωλόμπαρα, μέχρι αυτοκίνητα, πρατήρια άρτου και ζαχαροπλαστεία (το είχα αναλάβει για μισό χρόνο όταν είχε αρρωστήσει ο αδερφός μου) και άλλες δουλειές.

Κερνάγαμε κουλουράκι βούτηγμα απο αυτά για κηδείες.... οι μόνοι που το καταδεχόταν και έρχονταν μόνο για αυτό ήταν κάτι καμμένοι δημόσιοι υπάλληλοι δάσκαλοι αστυνομικοί κάτι κρυμμένες χαμένες δημόσιεςυπηρεσίες, μιλάμε οι απλοί μεροκαματιάρηδες δεν καταδεχόνταν κέρασμα ή αν τους κέρναγες έλεγαν : βάλε μου και μισό κιλό να αγοράσω.
Ο δημόσιος υπάλληλος έλεγε : Να δοκιμάσω και το άλλο; και δεν αγόραζε τίποτα.

Καμμένος εγκέφαλος, μάλλον ανύπαρκτος εγκέφαλος ανύπαρκτος ανδρισμός μιλάω για τους άντρες, το μυαλό πως να φάνε δωρεάν έστω και ένα κουλουράκι.
Ίδια περίπτωση με γνωστό μου δ.υπ.
Στο Φλοκαφε Βολο, έκανε φασαρία στο γκαρσόνι γιατι δεν του έφερε μια φτηνοτυροπιτα που μοίραζε το καφέ τα πρωινά.
Του λέω,
Μην κάνεις έτσι, πάρε την δικη μου..

Οχι, φασαρία αυτός..

Τον τρολάρανε τα γκαρσόνια και τελικά τυρόπιτα δεν πήρε, χαχαχα

Πότε δεν κατάλαβα γιατί ηταν τοσο μίζερος για μια κολοτυροπιτα ..
Αλλά Δ. Υ σε τεχνικό τμήμα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
εγω παλια ειχα γνωρισει μια φιλη φιλης...μ ειπε "μη κανεις καμια μαλακια ειναι καλο κοριτσι..ηρεμα" ..αντε λεω οκ (αλλα λεω μεσα μ και τα καλα κοριτσια εχουν ψυχη..αλλα αντε οκ) το πηγα λιγο λαου λαου λοιπον το παιχνιδι ειπα ας μην κανω τον γαμηκουλα να δειξω ελα low profile-good boy..ηταν οντως σωστη κοπελα δεν ηταν και μπαμ μπαμ η κατασταση...δεν ηταν απο τις ευκολες δηλ..το καθηστερησα μια βδομαδα λοιπον...στην 8η μερα μ ειπε αντε γεια :tooth: :tooth: .Παρολα αυτα δεν ηταν τοσο οτι ξενερωσε που δεν τη γαμησα αμεσως,δηλ οντως δεν ηταν απο αυτες που της γαμας στη πρωτη ωρα.Ομως εγινε μια αλλη μαλακια..μιλησα πολυ.και ο ενας καφες εφερε τον αλλον,και το ενα σινεμα το αλλο και το ενα φαγητο το αλλο,και μπουρου μπουρου εγω ο μαλακας..(μαζευε μαζευε αυτη πληροφοριες) ...οχι οτι καποια στιγμη δε θα μαζεψει,αυτο δε θα το γλιτωσεις με το καιρο αλλα πρεπει παραλληλα να τις τρελαινεις και στο πουτσο για να το ξανα σκεφτει διπλα...να σε ερωτευτει. οποτε εγω ο μαλακας δεν την ειχα γαμησει γιατι ειπα αυτα που ειπα στην αρχη...ηθικο διδαγμα παντα να ακουτε τη φωνη τησ συνειδησης σας!! (και ηταν καλο μουνι)
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
οταν λεμε δημοσιους συνηθως δεν εννοουμε αυτους που πανε πιπα κωλο οπως εσυ με νυχτερινα, πυροβολισμους, χουλιγκανς, και τους βλακες να σε αποκαλουν μπατσο να σου πετανε μολοτοφ κτλ κτλ αλλα τους γνωστους κοπριτες που καθονται σε μια καρεκλα σαν αυτους.

Οι περισσότεροι θα ήταν σε νόμιμη άδεια, ειδική άδεια λόγω covid-19 ή έστω δύωρη άδεια που δικαιούνται (δυο φορές τον μήνα) οι δημόσιοι υπάλληλοι.
Επίσης υπάρχει και μια άλλη άδεια της υπεύθυνης δήλωσης. Κάνεις μια υπεύθυνη δήλωση ότι είσαι άρρωστος και κάθεσαι σπίτι σου. Δεν ισχύει για τους συμβασιούχους το τελευταίο. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να είσαι σπίτι σου και ενδεχομένως η υπηρεσία μπορεί να κάνει έλεγχο αν είσαι εκεί ή όχι. Ποτέ δεν γίνεται αυτό όμως.

Δηλαδή έχουν δώσει αυτά τα προνόμιά και μετά λέει ο υπουργός που έκανε ντου ότι απουσίαζαν οι υπάλληλοι.
 

PANAGIOTIS!

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2019
Μηνύματα
63
Like
95
Πόντοι
0
καλημέρες .....

ο πατέρας μου ήταν ΔΥ και μάλιστα σε πολύ καλή υπηρεσία ...

όταν είμασταν μικροί με τον αδελφό μου, κάθε φορά που ζητάγαμε να μας πάρει παπούτσια, μας έλεγε η μάνα μας: την 1η του μηνός που πληρώνεται ο πατέρας σας ....

αυτό πραγματικά με σημάδεψε και από το 1ο έτος στη σχολή είπα θα κάνω δική μου δουλειά ...

Αυτά που βγάζω τώρα και το τι έχω κάνει σχετικά με αυτά που είχαν κάνει οι γονείς μου καμία σχέση .. όπως βέβαια και το άγχος και οι εργατοώρες ....

δεν νομίζω οτι θα το άλλαζα αυτό που κάνω τώρα με μια καλή θέση σε μια ΔΥ
(όπως και τις γυναίκες που έχω γνωρίσει μέσα από την εργασία μου)
 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.388
Κριτικές
13
Like
1.961
Πόντοι
3.425
μεγάλο το θέμα που ανοίγεις φίλε μου και υπαρκτό.

δεν είναι μόνο οι γυναίκες που επιλέγουν τη σχέση τους με κυρίαρχο κριτήριο το επάγγελμα...

υπάρχουν και άντρες που το κάνουν...μιλώντας δε για τον εαυτό μου, αν πριν επιλέξω γυναίκα είχα δουλέψει μερικά χρόνια να δω τη γλύκα της ζωής, τότε θα έψαχνα για ΔΥ....
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.731
Πόντοι
2.356
Οι νέοι ΔΥ δεν παίρνουν πολλά λεφτά πλέον σε σχέση με άλλες εποχές
Κακά τα ψέματα ισχύει απόλυτα αυτό. Ωστόσο πλέον τη σημερινή ημέρα δεν έχει τόση σημασία πόσα παίρνεις όσο η σταθερότητα παιδιά... Πάντως ακόμα και οι χαμηλόμισθοι δημόσιοι υπάλληλοι είναι πιο πολύ ευνοημένοι από ιδιωτικούς.

Γενικά όποιος είναι ΔΥ θα πρέπει να ευχαριστεί το ΘΕΟ σήμερα. Η κατάσταση έξω στην αγορά εργασίας είναι πέρα για πέρα τραγική.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom