Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 840
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
27
Like
2.372
Πόντοι
6.955
Ζωή σε εσάς Φαραω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

tony1

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2021
Μηνύματα
755
Like
915
Πόντοι
86
Φίλε δούλεψα δύο μήνες στη εθνική τράπεζα πάλι οι πουτανες μου φάγαν τα λεφτα
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Φίλε δούλεψα δύο μήνες στη εθνική τράπεζα πάλι οι πουτανες μου φάγαν τα λεφτα
Έτσι τύπε! Αν είσαι Κουασιμόδος δεν παίζεις πουθενά. Μόνο κωλόμπαρα και πουτάνες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: tony1

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Λαθος μήνυμα
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Η 'σταθεροτητα' παντως σε αυτες τις τοσο δυσκολες εποχες,
σιγουρα ειναι μεγαλο ατου,
που πολλες μαλλον θα εκτιμησουν...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Το Δημοσιο μισθολογικα εγινε μεροδουλι- μεροφα'ι'.Με τους υψηλους( προ μνημονιων) μισθους και τα δωρα ολοι εβαζαν μπρος για σπιτια , αυτοκινητα , γαμο κτλ.Τωρα χωρις τις πλατες των γονιων πολυ δυσκολα γινεται κατι απο τα παραπανω.Η μονιμοτητα ειναι το μονο που αξιζει σε σχεση με τον ιδ.τομεα.

Αρα λες, οντως αυτο το point, δινει στους δ.υ. προβαδισμα, στα θεματα σχεσεων;
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Οι δ.υ. ποτέ δεν είχαν πλεονέκτημα στα θέματα σχέσεων. Γάμων ίσως.
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.373
Like
489
Πόντοι
36
Ημουν για 2 χρόνια στο ΤΑΠΑ (Υπουργειο πολιτισμού ταμειο αρχαιολογικων πορων απαλοτριωσεων) Εργασία μηδεν ολο εξω και βολτεσ 8-3. Συμβασιούχος μηχανικοσ με 1800 ευρα. Γαμαγα αρχαιολογεσ ρωσοποντιες που εργαζονταν εκει διοτι ειχα ευχερια λογου κια ικανοτητα σχεσεων - παντρεμενες 45-55 ετων. Μετα 2 χρονια ΔΕΗ με συμβαση - διευθυνση νήσων με 2000 μισθο - μηδεν εργασία και ολη μερα φατσοβιβλιο και πολλα μεσα απο web. Καλά γαμησια με γυναικες 35-50 ετων παντρεμενες .......
 
Εγγρ.
25 Δεκ 2014
Μηνύματα
522
Like
191
Πόντοι
6
Ημουν για 2 χρόνια στο ΤΑΠΑ (Υπουργειο πολιτισμού ταμειο αρχαιολογικων πορων απαλοτριωσεων) Εργασία μηδεν ολο εξω και βολτεσ 8-3. Συμβασιούχος μηχανικοσ με 1800 ευρα. Γαμαγα αρχαιολογεσ ρωσοποντιες που εργαζονταν εκει διοτι ειχα ευχερια λογου κια ικανοτητα σχεσεων - παντρεμενες 45-55 ετων. Μετα 2 χρονια ΔΕΗ με συμβαση - διευθυνση νήσων με 2000 μισθο - μηδεν εργασία και ολη μερα φατσοβιβλιο και πολλα μεσα απο web. Καλά γαμησια με γυναικες 35-50 ετων παντρεμενες .......
Τα καθαρά πόσο σου έβγαιναν?
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.969
Πόντοι
9.297
Οι δ.υ. ποτέ δεν είχαν πλεονέκτημα στα θέματα σχέσεων. Γάμων ίσως.
Καμμία γυναίκα από τα 25-30 και πάνω δεν ψάχνει για σχέση.Εστω για καφέ να βγει με καποιον αυτό είναι αξιολόγηση για το κατά πόσο θα είναι καλός για σύζυγος.Εμεις λειτουργούμε αλλιώς...
 

Zeus69

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
126
Like
111
Πόντοι
1
Καμμία γυναίκα από τα 25-30 και πάνω δεν ψάχνει για σχέση.Εστω για καφέ να βγει με καποιον αυτό είναι αξιολόγηση για το κατά πόσο θα είναι καλός για σύζυγος.Εμεις λειτουργούμε αλλιώς...
Εντελώς αλλιώς όμως.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Είμαι πάνω από 30. Με πανεπιστήμιακη εκπαίδευση, μεταπτυχιακό, γλώσσες κομπιούτερ. Δουλεύω οικοδομή όμως γιατί έχει μαγαζί ο πατέρας μου και τον βοηθάω να πάρει σύνταξη (ΕΦΚΑ συν ρυθμίσεις παλαιών οφειλών , λειτουργικά έξοδα είναι πάνω από 2Κ /μηνα) . Δεν περισσεύει τίποτα , φυσικά ελεύθερος χρόνος ούτε για δείγμα κ τρέξιμο πολύ/άγχος.
Προς τι η εισαγωγή; Έχω φίλους/συμμαθητές που μπήκαν ΕΠΟΠ, ειδικοί φρουροί, συνοριοφύλακες, δήμο με μέσον. Αυτοί όλοι τους είναι παντρεμένοι με γκόμενες που έχουν καλύτερο επίπεδο γνώσεων/εμφάνισης/status. Σε συζητήσεις όλες κάνουν "κρα" για ένστολους επειδή έχουν σίγουρο και ΚΑΛΟ μισθό. Επίσης χρόνο ελεύθερο, άγχος μηδέν. Οι πιο πολλοί τις καλές εποχές τράβηξαν αμαξάρες με δόσεις,έκαναν καβατζες γιατί έμεναν με γονείς και τώρα είναι και μουρατοι κ άνετοι. Οπότε το συμπέρασμα μου είναι πως μετράει πολύ ο σταθερός μισθός.
Αυτο ακριβως. Ειδικα στις ηλικιες 20 - 40 και την εποχη 1995-2015 οι ΔΥ ειχανε τρομερο προβαδισμα. Δηλαδη στη γενια πχ βγηκε απο Λυκειο αρχες 90'ς, οσοι χωθηκαν στο Δημοσιο απο νωρις, ειχανε τρομερο προβαδισμα και απολαυσαν ολα αυτα που λες, γαμο νωρις, σπιτια, αυτοκινητα, μισθους, "καταξιωση", κλπ χωρις κοπο. Αντιθετα οσοι ειχανε το μικροβιο για κατι παραπανω και μπλεχτηκαν με σπουδες, δικες τους δουλειες, κλπ οι περισσοτεροι περασαν οδυσσεια, αλλοι εμειναν ανυπανδροι μεχρι αργα, αλλοι χρεωθηκαν, μακροχρονιες ανεργιες, σκατοδουλειες στον ΙΤ για ψιχουλα, κλπ
Ωστοσο, βλεπω πλεον πως σε πολλες περιπτωσεις η κατασταση εχει ανατραπει και πολλοι που επενδυσαν μια ζωη στην εξελιξη τους, πλεον ειναι αρκετα εως πολυ καλα, ενω πολλοι ΔΥ, ειναι πλεον πολυ στενοι οικονομικα, επειτα απο τοσες περικοπες, απωλεια δωρων, γονεις-πεθερικα που εφυγαν απο τη ζωη και χαθηκε η στηριξη, κλπ
Τωρα με την ακριβεια, αν δε γινουν αντιστοιχες αυξησεις σε μισθους, η θεση των ΔΥ θα επιστρεψει ραγδαια εκει που ητανε τη δεκαετια του 60, δηλαδη στο 3 κ 60
Κλασσικο παραδειγμα γνωστος μου γιατρος που ητανε αριστουχος μαθητης, αριστουχος φοιτητης, εξαιρετος επαγγελματιας στο νοσοκομειο που δουλευε, αλλα ητανε μια ζωη στο κλασικο 1000ρικο των γιατρων, αντε λιγο παραπανω. Ητανε δηλαδη χαμηλοτερα απο εναν αστυνομικο, πυροσβεστη, κλπ! Πλεον εχει ανοιξει δικο του ιατρειο, δεν προλαβαινει να εξυπηρετει και βγαζει τουλαχιστον 500 ευρω τη μερα (μαυρα) δηλαδη πανω απο 10.000 το μηνα, για να μην πω 15.000. Το ιδιο και για εναν γνωστο μου που ασχοληθηκε με χωραφια, αλλα και αλλες πολλες περιπτωσεις.
Θα μου πεις βεβαια τι να το κανεις αν χασεις τα καλυτερα χρονια 20-40 μεσα στο αγχος την ωρα που οι αλλοι ξεσκιζονται να γαμανε, να πηγαινουν ταξιδακια, να ειναι χαλαροι, κλπ
Απ την αλλη μπορει να πει καποιος τι αξια εχει να περασεις καλα 20-40 και μετα στα 45-50 σου που δε μπορεις να δουλεψεις σκληρα, να μενεις μονιμα απενταρος και τελικα να πεθανεις στην ψαθα διπλα απο μια γυναικα που θα σε γκρινιαζει ολη την ωρα για τα λεφτα, την ωρα που ο αλλος στα 50-60 του θα εχει βιλα, σκαφος, πιπινια και ολη μερα θα ασχολειται με μετοχες και ακινητα;
Αυτο ειναι τελειως φιλοσοφικο ζητημα και εξαρταται πως το βλεπει ο καθενας και τι θελει απο τη ζωη του.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Καμμία γυναίκα από τα 25-30 και πάνω δεν ψάχνει για σχέση.Εστω για καφέ να βγει με καποιον αυτό είναι αξιολόγηση για το κατά πόσο θα είναι καλός για σύζυγος.

Ενώ αυτές τις αξιολογεί κανένας αν θα'ναι καλές σύζυγοι;

Μάλλον όχι,γιατί οι περισσότεροι έχουν μηδέν απαιτήσεις.Ειδικά όσοι είναι μαλακοαγάμητοι.Αυτούς φυσικά τους κυνηγάνε για συζύγους οι ελλεεινίδες αφού θα τους κάνουν ότι θέλουν.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.917
Κριτικές
20
Like
26.882
Πόντοι
8.346
Ενώ αυτές τις αξιολογεί κανένας αν θα'ναι καλές σύζυγοι;

Μάλλον όχι,γιατί οι περισσότεροι έχουν μηδέν απαιτήσεις.Ειδικά όσοι είναι μαλακοαγάμητοι.Αυτούς φυσικά τους κυνηγάνε για συζύγους οι ελλεεινίδες αφού θα τους κάνουν ότι θέλουν.

Τι ακριβώς να αξιολογησουμε εμεις? Να γαμησουμε και να φύγουμε θέλουμε σε τετοιες ηλικίες.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.917
Κριτικές
20
Like
26.882
Πόντοι
8.346
Μην το λες,και οι πιο πολλοί 30ρηδες γάμο ψάχνουν
Επειδή ειμαι σε αυτο το γκρουπ δε θα το ελεγα. Εχουν αλλαξει οι εποχές. Οι γυναίκες μπορεί στα 30 να ψάχνουν να ανοίξουν σπιτικο και να γινουν μάνες γτ ο χρόνος για αυτες κυλαει αντίστροφα,αλλα ένας αντρας δυσκολα στα 30 να εχει την οικονομική ανεση να ανοιξει σπιτικο. Νομίζω οτι για τους αντρες εχει παει γυρω στα 37-40 πλεον
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.969
Πόντοι
6.186
είχα γκόμενα που με παράτησε για δυ κ καλά σταθερότητα κ θα είναι όλο το χρόνο μαζί , έτυχε κ ξανά κάνουμε παρέα λόγο κοινών κουμπάρων κ βλέπει πως τα περνάει η αντικαταστάτρια την κ λυσσαει από ζήλια.Ήθελε την σταθερότητα των 980ε :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom