Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 840
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Εγώ κάνω κάτι αρπαχτές σε παντρεμένες από άλλες περιοχές καθότι παντρεμένος. Πλησίασμα με facebook και έτσι.
Ρε είναι τόσο χαμένες που ακόμα και για γκόμενο, οι παντρεμένες ψάχνουν να είναι παντρεμένος (παντρεμένος πες για ασφάλεια να μην αληλοκαρφωθούμε) αλλά υποσεινήδητα θέλουν να είναι και δημόσιος υπάλληλος......!!!!
Οταν άρχισα να ασχολούμαι με εντατικό ψάρεμα τέτοιων παντρεμένων δεν ήξερα και δεν το χειριζόμουν σωστά το δόλωμα.....
Το μυαλό τους έχει διαμορφωθεί έτσι ώστε να δινουν το μουνί τους σε δημόσιο υπάλληλο μόνο!
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.841
Κριτικές
21
Like
10.955
Πόντοι
4.546
Πολύ μαύρα τα βλέπεται. Όλοι συμφωνούμε ότι το δημόσιο είναι σιγουριά και σταθερότητα, αλλά που τους είδατε τους καλούς μισθούς? Μιλάω φυσικά για την τωρινή περίοδο και για κάποιον που θα μπει τώρα. 8 με 9 κατοστάρικα παίρνουνε. Φυσικά για κάποιον ιδιωτικό που αμοίβεται με 5 και 6, είναι καλύτερο. Επίσης, κάτι που παραποιείται είναι η ποσότητα δουλειάς στο δημόσιο. Οι συμβασιούχοι δουλεύουν, οι μόνιμοι έτσι και έτσι και οι παλιοί τα ξύνουν. Αυτό συμβαίνει γιατί κάποιος πρέπει να βγάλει τη δουλειά.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Οι γκόμενές πρώτη επιλογή θέλουνε επιχειρηματίες εισοδηματίες η γιους όλων αυτών.. Τύποι όσοι είναι πλούσιοι έχουν γκομενες όσο χαλβα δες και να είναι αυτοί, φτάνει που έχουν λεφτά.. Από εκεί και πέρα αν δεν βρουν πλούσιους οι γκόμενές καταλήγουν με δημόσιους υπαλλήλους που και καλό σχετικά μισθό έχουνε και κυρίως δενε χουνε ανχος γιατί έχουν πιο πολύ ελεύθερο χρόνο.. Κάτι ντιλιβεραδες σεκιουριταδες άστα είναι να τους λυπάσαι δεν βρίσκουν γκομενα ούτε με βουντού.. Όχι. Μόνο για λόγους πρεστίζ αλλά και γιατί δεν εχουνε ελεύθερο χρο ο όπως οι δημόσιοι, πχ ο ιδιωτικός υπάλληλος θα δουλέψει και απογευ. Ατα και Σάββατα ενώ ο δημόσιος έχει ελεύθερα απογευ. Ατα και σαββατοκύριακο..

Ποσοι ειναι οι σοβαροι επιχειρηματιες-εισοδηματιες και οι γονοι; 5%; 10%;
Ποσες γυναικες μπορουν να 'αποκατασταθουν' με αυτους;
Οι υπολοιπες;

Οποτε ορθα το θετεις, οτι μαλλον το if/then/else, παει στην επομενη κατηγορια, που μαλλον ειναι οι δημοσιοι.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Είμαι πάνω από 30. Με πανεπιστήμιακη εκπαίδευση, μεταπτυχιακό, γλώσσες κομπιούτερ. Δουλεύω οικοδομή όμως γιατί έχει μαγαζί ο πατέρας μου και τον βοηθάω να πάρει σύνταξη (ΕΦΚΑ συν ρυθμίσεις παλαιών οφειλών , λειτουργικά έξοδα είναι πάνω από 2Κ /μηνα) . Δεν περισσεύει τίποτα , φυσικά ελεύθερος χρόνος ούτε για δείγμα κ τρέξιμο πολύ/άγχος.
Προς τι η εισαγωγή; Έχω φίλους/συμμαθητές που μπήκαν ΕΠΟΠ, ειδικοί φρουροί, συνοριοφύλακες, δήμο με μέσον. Αυτοί όλοι τους είναι παντρεμένοι με γκόμενες που έχουν καλύτερο επίπεδο γνώσεων/εμφάνισης/status. Σε συζητήσεις όλες κάνουν "κρα" για ένστολους επειδή έχουν σίγουρο και ΚΑΛΟ μισθό. Επίσης χρόνο ελεύθερο, άγχος μηδέν. Οι πιο πολλοί τις καλές εποχές τράβηξαν αμαξάρες με δόσεις,έκαναν καβατζες γιατί έμεναν με γονείς και τώρα είναι και μουρατοι κ άνετοι. Οπότε το συμπέρασμα μου είναι πως μετράει πολύ ο σταθερός μισθός.
Το εχει αναδειξει πολυ ωραια το θεμα η ταινια Ιπταμενος και Τζεντλεμαν, οπου ολες οι γκομενες εκαναν κρα για να παντρευτουν ιπταμενο. Χαρακτηριστικη η περιπτωση του κολλητου του Γκηρ, που παραιτηθηκε απο την αεροπορια για να παντρευτει την "καλη" του και μολις της το ειπε τον χωρισε λεγοντας του πως το ονειρο της ηταν να παντρευτει καποιον πιλοτο.
Ο τυπος μετα κρεμαστηκε :confused:

 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
765
Κριτικές
8
Like
899
Πόντοι
366
Πολύ μαύρα τα βλέπεται. Όλοι συμφωνούμε ότι το δημόσιο είναι σιγουριά και σταθερότητα, αλλά που τους είδατε τους καλούς μισθούς? Μιλάω φυσικά για την τωρινή περίοδο και για κάποιον που θα μπει τώρα. 8 με 9 κατοστάρικα παίρνουνε. Φυσικά για κάποιον ιδιωτικό που αμοίβεται με 5 και 6, είναι καλύτερο. Επίσης, κάτι που παραποιείται είναι η ποσότητα δουλειάς στο δημόσιο. Οι συμβασιούχοι δουλεύουν, οι μόνιμοι έτσι και έτσι και οι παλιοί τα ξύνουν. Αυτό συμβαίνει γιατί κάποιος πρέπει να βγάλει τη δουλειά.
8-9 ειν
Πολύ μαύρα τα βλέπεται. Όλοι συμφωνούμε ότι το δημόσιο είναι σιγουριά και σταθερότητα, αλλά που τους είδατε τους καλούς μισθούς? Μιλάω φυσικά για την τωρινή περίοδο και για κάποιον που θα μπει τώρα. 8 με 9 κατοστάρικα παίρνουνε. Φυσικά για κάποιον ιδιωτικό που αμοίβεται με 5 και 6, είναι καλύτερο. Επίσης, κάτι που παραποιείται είναι η ποσότητα δουλειάς στο δημόσιο. Οι συμβασιούχοι δουλεύουν, οι μόνιμοι έτσι και έτσι και οι παλιοί τα ξύνουν. Αυτό συμβαίνει γιατί κάποιος πρέπει να βγάλει τη δουλειά.
8-9 είναι στην αρχή,με τον τιμάριθμο που έχουν στο δημόσιο κάθε χρόνο αυξάνεται ο μισθός.μικρη μεν,αλλά με τα χρόνια αρκετά καλή.+καλή σύνταξη + εφάπαξ + άδειες που δεν έχει ο ιδιωτικος + μονιμότητα.ποσσα συν... αμετρητα
 

Howitzer

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2021
Μηνύματα
168
Like
183
Πόντοι
1
Έχει σημασία τι είδους δημόσιους υπάλληλος είσαι. Πχ οι αστυνομικοί έχουνε μεγάλη πέραση στις γκόμενές αλλά δεν νομίζω οι οδηγοί στα σκουοιδιαρικα η στα λεωφορεία να βρίσκουμε εύκολα γκόμενές.. Στο στρατό πχ οι εποπ είχανε 2 επιλογές η πατρευοντουσαν στα 20 την πρώτη γυναίκα που έβρισκαν η έμεναν για πάντα μπακουρια.. Ειδικά οι στρατιωτικοί δεν βρίσκουν εύκολα γυναίκα σε αντίθεση με τους ειδικούς φρουρους
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Πολύ μαύρα τα βλέπεται. Όλοι συμφωνούμε ότι το δημόσιο είναι σιγουριά και σταθερότητα, αλλά που τους είδατε τους καλούς μισθούς? Μιλάω φυσικά για την τωρινή περίοδο και για κάποιον που θα μπει τώρα. 8 με 9 κατοστάρικα παίρνουνε. Φυσικά για κάποιον ιδιωτικό που αμοίβεται με 5 και 6, είναι καλύτερο. Επίσης, κάτι που παραποιείται είναι η ποσότητα δουλειάς στο δημόσιο. Οι συμβασιούχοι δουλεύουν, οι μόνιμοι έτσι και έτσι και οι παλιοί τα ξύνουν. Αυτό συμβαίνει γιατί κάποιος πρέπει να βγάλει τη δουλειά.

Κοιταξε η αληθεια ειναι πως και το Δημοσιο για τον πουτσο ειναι, οι μισθοι ειναι χειροτεροι ακομα και απο υπαλληλους καθαρισμου δυτικων χωρων, με το κοστος ζωης να ειναι μεγαλυτερο. Απλως για τα δεδομενα της χωρας μας, συγκριτικα θεωρουνται "καλες" δουλειες, γιατι απλα δεν υπαρχουν κανονικες καλες δουλειες. Και μη νομιζεις πως τα βγαζουν περα οι ΔΥ με τα 8,9 κατοσταρικα. Απλα εχουν τη δουλεια ως βιτρινα για να φαινονται κυριλε στον εξω κοσμο και στις γκομενες και απο πισω πεφτει συνηθως υποστηριξη απο συνταξεις γονεων, σπιτια-γονικες παροχες η προικες, εξτρα εισοδηματα απο ενοικιαζομενα, κλπ ή δουλευουν και οι 2 στο δημοσιο και τα βγαζουν περα. Στο χειροτερο σεναριο που δουλευει μονο ο ενας στο δημοσιο και ο αλλος ειναι ανεργος και δεν υπαρχει υποστηριξη απο γονεις, πεφτει μεγαλη πεινα, ειδικα Αθηνα.
Ξερω πολλες περιπτωσεις ΔΥ που ειχαν χρεωθει με πανω απο 100-150.000 ακομα και τα καλα τα χρονια, και μπηκαν σε νομο Κατσελη κλπ
Φαινομενικα ειχαν καλες δουλειες, αλλα απο πισω επεφτε μεγαλη πεινα.
Απλως στην Ελλαδα των στρεβλωσεων, το Δημοσιο θεωρειται μοστρα.
Δηλαδη η δουλεια που βαρας καρτα καθημερινα, εχεις προισταμενο, εχεις συναδελφους να σε θαβουν, πρεπει να ζητησεις για να παρεις αδεια, δεν παιρνεις ποτε αυξηση η θα παρεις με υπουργικη αποφαση του αγιου π...ου, και το ονειρο σου ειναι προαγωγη ή μεταθεση μετα απο 5 χρονια, και ολα αυτα για να πληρωνεσαι καθαρα με 6 ευρω την ωρα, η δουλεια αυτη στην Ελλαδα θεωρειται μοστρα!
 

Howitzer

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2021
Μηνύματα
168
Like
183
Πόντοι
1
Έχει σημασία και το τι ακριβώς κάνεις στον ιδιωτικό ή στο δημόσιο τομέα.. Πχ αν ο δυ είναι διευθυντής σε πολεοδομια θα τον κυνηγάνε οι γκόμενές λόγω της πλούσιας οικονομικής κατάστασης αν είναι σκουπιδιάρης μόνο παλαμη.. Έτσι και στον ιδιωτικό τομέα.. Άλλο να είσαι γιος επιχειρηματία εισοδηματικά άλλο να είσαι σεκιουριτα η να δουλεύεις παρτ ταιμ σ εσουπερ μάρκετ.. Εκεί τρως χιλοπιτα οχ9 μόνο από τις κοπελίτσες που δουλεύουνε εκεί αλλά και από τις καθαριστριες ακόμα...
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Είμαι πάνω από 30. Με πανεπιστήμιακη εκπαίδευση, μεταπτυχιακό, γλώσσες κομπιούτερ. Δουλεύω οικοδομή όμως γιατί έχει μαγαζί ο πατέρας μου και τον βοηθάω να πάρει σύνταξη (ΕΦΚΑ συν ρυθμίσεις παλαιών οφειλών , λειτουργικά έξοδα είναι πάνω από 2Κ /μηνα) . Δεν περισσεύει τίποτα , φυσικά ελεύθερος χρόνος ούτε για δείγμα κ τρέξιμο πολύ/άγχος.
Προς τι η εισαγωγή; Έχω φίλους/συμμαθητές που μπήκαν ΕΠΟΠ, ειδικοί φρουροί, συνοριοφύλακες, δήμο με μέσον. Αυτοί όλοι τους είναι παντρεμένοι με γκόμενες που έχουν καλύτερο επίπεδο γνώσεων/εμφάνισης/status. Σε συζητήσεις όλες κάνουν "κρα" για ένστολους επειδή έχουν σίγουρο και ΚΑΛΟ μισθό. Επίσης χρόνο ελεύθερο, άγχος μηδέν. Οι πιο πολλοί τις καλές εποχές τράβηξαν αμαξάρες με δόσεις,έκαναν καβατζες γιατί έμεναν με γονείς και τώρα είναι και μουρατοι κ άνετοι. Οπότε το συμπέρασμα μου είναι πως μετράει πολύ ο σταθερός μισθός.
Σταθερό μισθό είχε και άλλος με τα 8 κιλά κόκα στην Νέα Σμύρνη που μαζί με την άλλη και τα πρότυπα του Power Of Love με μυαλά γεμάτα κουράδες βρίσκονται και οι δύο τους προφυλακισμένοι!
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Το εχει αναδειξει πολυ ωραια το θεμα η ταινια Ιπταμενος και Τζεντλεμαν, οπου ολες οι γκομενες εκαναν κρα για να παντρευτουν ιπταμενο. Χαρακτηριστικη η περιπτωση του κολλητου του Γκηρ, που παραιτηθηκε απο την αεροπορια για να παντρευτει την "καλη" του και μολις της το ειπε τον χωρισε λεγοντας του πως το ονειρο της ηταν να παντρευτει καποιον πιλοτο.
Ο τυπος μετα κρεμαστηκε :confused:

δεν απέχει και πολυ απο τη πραγματικότητα
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Δεν ειναι ανάγκη να εισαι δημόσιο πλεον για να εχεις κάτι σταθερό,2 σπίτια να εχεις και να τα νοικιάζεις airbnb καθαρησες..αλλωστε σιγα τους μισθούς που πέρνουν οι δημόσιοι αντε να ειναι κανα χιλιάρικο. Με ενα χιλιάρικο κλαιν 2 παιδια σου βγαίνει η ψυχή να τα μεγαλώσεις οποτε δε θα γλιτώσεις και τη δευτερη δουλειά,εκτος αν δουλευει και η γυναικα..τωρα οσον αφορα τη σταθερότητα παντα θα "ελκύει" μια γυναίκα οτι και να ειναι αυτο το σταθερό.
 

kaki_epiroi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
952
Κριτικές
6
Like
1.275
Πόντοι
486
Δεν ειναι ανάγκη να εισαι δημόσιο πλεον για να εχεις κάτι σταθερό,2 σπίτια να εχεις και να τα νοικιάζεις airbnb καθαρησες..αλλωστε σιγα τους μισθούς που πέρνουν οι δημόσιοι αντε να ειναι κανα χιλιάρικο. Με ενα χιλιάρικο κλαιν 2 παιδια σου βγαίνει η ψυχή να τα μεγαλώσεις οποτε δε θα γλιτώσεις και τη δευτερη δουλειά,εκτος αν δουλευει και η γυναικα..τωρα οσον αφορα τη σταθερότητα παντα θα "ελκύει" μια γυναίκα οτι και να ειναι αυτο το σταθερό.
Έχεις σπίτια για ενοικίαση; γιατί έχουν κ έξοδα τα σπίτια ενώ ο μισθουλακος είναι καθαρός τσεπατος. Και το χιλιάρικο πλέον είναι ΠΆΡΑ πολύ καλός μισθός όταν το 90% του ιδιωτικού τομέα δίνει βασικό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Έχεις σπίτια για ενοικίαση; γιατί έχουν κ έξοδα τα σπίτια ενώ ο μισθουλακος είναι καθαρός τσεπατος. Και το χιλιάρικο πλέον είναι ΠΆΡΑ πολύ καλός μισθός όταν το 90% του ιδιωτικού τομέα δίνει βασικό.
ε ναι αλλα αν εχεις σπίτια ξυνεις τα αρχίδια σου...μωρε και σαν δημόσιος τα ξύνεις δε λεω αλλα στο δημοσιο ολο και κατι πρέπει να κανεις.
 
Εγγρ.
20 Σεπ 2021
Μηνύματα
1.438
Like
1.410
Πόντοι
216
Υπαρχει και ενα Α.Σ.Ε.Π.για οσους δεν το ξερουν.Οι βυσματιες ειναι ελαχιστοι πλεον.Δεν μπαινεις στο Δημοσιο με εναν τενεκε λαδι στον βουλευτη σου...στον ιδιωτικο τομεα μπορει.
έρχομαι να συμφωνήσω μαζί σου για την ύπαρξη του ΑΣΕΠ και την αξιοκρατία που έχει επιφέρει στη Δημόσια Διοίκηση και Διακυβέρνηση. υπάρχουν ακόμα διαδικασίες εκτός ΑΣΕΠ, ωστόσο όπως λες είναι ελάχιστες και δεν εξυπηρετούν κατ' ανάγκη το αναφερόμενο "πελατειακό κράτος".
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Ο διαγωνισμός της Τράπεζας της Ελλάδος είναι εκτός ΑΣΕΠ. Προσπαθώ εδώ και 30 χρόνια. Τώρα που έχω προυηπηρεσία με έπιασε το όριο ηλικίας που και αυτό κανονικά απαγορεύεται σύμφωνα με τον νόμο περί διακρίσεων του 2005
:shit: :zombie: :shit: :zombie:
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.028
Like
1.784
Πόντοι
216
Αυτο που εχω καταλαβει τελευταια ειναι οτι οι γυναικες θελουν τον αντρα να δουλευει λιγο και να βγαζει πολλα
Δλδ να εχει ωραρια δ/υ ,σκ ελευθερα οπως και περιοδο γιορτων κτλπ

Σε μια σχεση σοβαρη που ειχα μολις ειδε η γκομενα οτι εκανα ανοιγμα και ετρεχα απο το πρωι μεχρι το βραδυ και δουλευα ασταματητα την εκανε ελαφρως και καταλαβα μετα οτι ειχε σαν προτυπο τον μαλακα τον πατερα της που ειναι δ/υ και στις 14¨00 καθε μερα ηταν σπιτι...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Μην το λες.
Σε προτρέπω να δοκιμάσεις το κάτωθι όταν σε ξαναρωτήσει γυναίκα τι δουλεία κάνεις. Απάντησε της ότι είσαι ιδιοκτήτης γραφείου κηδειών, κάνε και λίγο καλαμπούρι, πες της π.χ. τελετές, αποτεφρώσεις, ταριχεύσεις.
Δες την αντίδρασης της σε επάγγελμα που κερδίζει χρήματα αλλά είναι αποκρουστικό και γράψε να μας πεις.

Δηλαδη, παιζει ρολο και τι ακριβως κανεις για να βγαζεις το χρημα.

Στο δημοσιο βεβαια ειναι συνηθως πιο στανταρισμενα πραγματα εργασιακα,
οποτε ισως δεν εχει και ιδιαιτερο νοημα τι κανεις για να παρεις τον μισθο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Εγώ είμαι υπαρχιφυλακας και ζω με τους γονείς μου (τώρα με την μητέρα μου γιατί ο πατέρας μου πέθανε πριν από τρεις μήνες ?.Δεν έχω σχέση .Δυσκολεσ οι σχέσεις .Μίσθος καλός για μένα .Δύσκολη δουλειά αλλά και ακόμα πιο δύσκολο να βρεις δουλειά στην Ελλάδα ).Να είστε όλοι καλά (αυτό είναι το σημαντικότερο και να προσπαθούμε να βοηθάμε τον άλλον )
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.841
Κριτικές
21
Like
10.955
Πόντοι
4.546
Εγώ είμαι υπαρχιφυλακας και ζω με τους γονείς μου (τώρα με την μητέρα μου γιατί ο πατέρας μου πέθανε πριν από τρεις μήνες ?.Δεν έχω σχέση .Δυσκολεσ οι σχέσεις .Μίσθος καλός για μένα .Δύσκολη δουλειά αλλά και ακόμα πιο δύσκολο να βρεις δουλειά στην Ελλάδα ).Να είστε όλοι καλά (αυτό είναι το σημαντικότερο και να προσπαθούμε να βοηθάμε τον άλλον )
Αστυνόμος δηλαδή? Θα μπορούσα να σε ρωτήσω κάτι σε πμ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Εγώ είμαι υπαρχιφυλακας και ζω με τους γονείς μου (τώρα με την μητέρα μου γιατί ο πατέρας μου πέθανε πριν από τρεις μήνες ?.Δεν έχω σχέση .Δυσκολεσ οι σχέσεις .Μίσθος καλός για μένα .Δύσκολη δουλειά αλλά και ακόμα πιο δύσκολο να βρεις δουλειά στην Ελλάδα ).Να είστε όλοι καλά (αυτό είναι το σημαντικότερο και να προσπαθούμε να βοηθάμε τον άλλον )
Συλληπητηρια για το πατερα σου μαν.Να σαι παντα καλα να τον θυμασαι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom