Νέα

Amsterdam

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tin_kanw_sfentona
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 225K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
52
Πόντοι
606
Φιλε μου δεν ειναι science fiction!
 

nick26

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
250
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Αδέρφια θα πάω σε 2 εβδομάδες AMST. Το paradise έχει αλλάξει κάτι ; ξέρει κανείς ; Γιατί άκουσα οτι κάποιες μέρες πλέον είναι μόνο για ζευγάρια ...
 

redcv

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
καλησπερα.
σκεφτομαι να παω amsterdam τον οκτωμβρη και να συνδιασω οτι μπορει να προσφερει αυτη η πολη.
ακουσα ομως οτι το ενα πραγμα που προσφερει πλεον πρεπει να εισαι μελος στα coffee shop και να εισαι ντοπιος ισχυει κατι τετοιο αν ναι ξερει κανενας περισσοτερες λεπτομερειες?ευχαριστω.
 

VanPucerMan

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2010
Μηνύματα
666
Κριτικές
7
Like
8
Πόντοι
6
Αδέρφια θα πάω σε 2 εβδομάδες AMST. Το paradise έχει αλλάξει κάτι ; ξέρει κανείς ; Γιατί άκουσα οτι κάποιες μέρες πλέον είναι μόνο για ζευγάρια ...

Δεν εχει αλλαξει κατι , μπες στο σαιτ του να δεις λεπτομερειες
 

nick26

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
250
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Τα είδα όλα απο κοντά Van :)
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.703
Κριτικές
41
Like
3.000
Πόντοι
3.477
To καλυτερο στο Αμστρνταμ και γενικα στην Ολλανδια ειναι οτι τα swingers clubs ειναι ανοικτα και για ανδρες μονουυς τους αλλα και οτι υπαρχουν κλαμπακια για ομαδικο σεξ που ναι μεν κρατανε ενα καλο ποσοστο γυναικοων μεσα αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο να πας συνοδευωμενος για να μπεις...

Εκει θα δεις ανδρες και γυναικες καθε ηλικιας και καθε τυπου σιγουρα τα πιτσιρικια ειναι σπανια περιπτωση αλλα υπαρχουν και αυτα!....

Το βασικο ειναι οτι ειναι ολες τους γυναικες καυλομενες που θελουν να γαμηθουν η καθε μια την βρισκει αλλιως και καποια θα την βρισκει μαζι σου!!!

Εγω ετυχε μια φορα να βρω και την μητερα μου οσο και εαν αυτο σας φενεται παραξενο ή κουφο... Ειχε παει για επαγγελματικο συνεδριο μιας και ασχολουμαστε με την ιδια σχεδον δουλια.... Το απογευμα βγηκαμε να ξεδοσουμε και οι δυο, εγω ξεκινησα για το αγαπημενο μου κλαμπακι και αυτη απο οτι φενεται για το ιδιο μεος αφου μετα το πρωτο καλο παιχνιδι που αλλαξα οροφο την ειδα στα 4 να τσιμπουκωνει εναν μαυρο και να την καρφωνει ενας διολου ευκαταφρονητος απο πισω......

Επαθα ενα σχετικο σοκ δεν λεω!!!
γραψε λεπτομεριες, ποση την ειχε ο μαυρος και αναλογιες της μαμας
 

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
6
Πόντοι
16
Καλημέρα δέν ξέρω άν επέλεξα το κατάλληλο thread , εν' πάσει περιπτώσει που μπορούμε να αναφέρουμε περιπέτειες από μπουρδελότσαρκες στο εξωτερικό ? Amsterndam , London , Milano , Torino & Paris τα διαπιστευτήρια μου !!
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.023
Πόντοι
17.085

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
6
Πόντοι
16
Καλοκαίρι 1990 εκδρομή με τούς δικούς μου Βελγιο - Ολλανδία , τίς " ζωντανές κόυκλες " στίς βιτρίνες τών Βρυξελλών καί τής Αμβέρσας δέν τίς είδα , υπομονή λέω έχουμε το παγκοσμίως γνωστό ν.1 Red light district of Amsterdam !! πράγματι το ίδιο απόγευμα που φθάσαμε αφού ρώτησα αστυνομικό για το πώς θα πάω ! πήρα το τράμ καί κατέβηκα στό κέντρο του Amsterdam πλατεία Dam Rak καί απο κεί ξεκινάει το πανηγύρι ! πρώτη στάση σε μια βιτρίνα με μια 2μετρη ξανθιά ( ολλανδέζα ? βορειοευρωπαία γενικώς ? θα σας γελάσω ), πολύ όμορφη αλλά όχι αυτό που περίμενα ούτε κατά διάνοια ! προκαταρκτικά ούτε σαν σκέψη , τσιμπούκι? what's that ? καί το αποκορύφωμα μου είπε όταν κοντεύω να τελειώσω , με προφυλακτικό , να βγώ γιατί φοβάται για A.I.D.S. ! ,τέλος πάντων δεύτερη στάση  σε μια μαύρη ! τα ίδια με την ξανθιά απλά χύσαμε μέσα , τρίτη στάση ! με μια ταιλάνδεζα πιο θερμή πιο τρυφερή πισοκωλητό αλλά καί εδώ το σπόρ μπουλκουμέ νάιν ! συμπέρασμα : όπου ακούς πολλά κεράσια κράταγε μικρό καλάθι ! σάν τήν Ελλάδα πουθενά. 
 

toxotis1

Νέο Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2005
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
φιλαρες γεια παω αμστερντμ 21/10 εωσ 24/10 υπαρχει κανενας για παρεα
 

tsakonas13

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
560
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
φιλαρες γεια παω αμστερντμ 21/10 εωσ 24/10 υπαρχει κανενας για παρεα
ατομα υπαρχουν πολλα φραγκα?????????πουθενα .ασε μας ρε φιλε μη μας καυλωνεις βραδιατικα.καλα να περασεις
 

mitsos10

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
30
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
0
Την τριτη θα παμε μια τσακαλοπαρεα 9 ατομων στο Αμστερνταμ για μια και μονο ημερα. Μπορειτε να μας προτεινετε κανα καλο κοφι σοπ και κανα καλο μαγαζακι να περασουμε ευχαριστα τη νυχτα?(οχι να γαμησουμε ντε και καλα). Επισης μπορειτε να δωσετε καμια πληροφορια οπως που υπαρχει ασφαλες και φτηνο παρκιγκ κοντα στο κεντρικο σταθμο για να αφησουμε το αμαξι που θα νοικιασουμε και αν τα κοφι σοπ εχουν ωραριο λειτουργιας γιατι θα φτασουμε ψιλοαργα.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
σεξ και φούντα όλο το 24ωρο...
 

mitsos10

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
30
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
0
Την τριτη θα παμε μια τσακαλοπαρεα 9 ατομων στο Αμστερνταμ για μια και μονο ημερα. Μπορειτε να μας προτεινετε κανα καλο κοφι σοπ και κανα καλο μαγαζακι να περασουμε ευχαριστα τη νυχτα?(οχι να γαμησουμε ντε και καλα). Επισης μπορειτε να δωσετε καμια πληροφορια οπως που υπαρχει ασφαλες και φτηνο παρκιγκ κοντα στο κεντρικο σταθμο για να αφησουμε το αμαξι που θα νοικιασουμε και αν τα κοφι σοπ εχουν ωραριο λειτουργιας γιατι θα φτασουμε ψιλοαργα.
Κανεις?
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.339
Κριτικές
9
Like
4.687
Πόντοι
1.830

Τα coffee shops γενικά δεν διαφέρουν και πολύ το ένα από άλλο. Πάνω κάτω τα ίδια βρίσκεις παντού με κάποιες διαφοροποιήσεις σε λίγες ποικιλίες. Τα πιο γνωστά θυμάμαι είναι το Bulldog και το Grasshopper. Tο Grasshopper είναι κάπου κεντρικά και είναι ίσως το πιο τουριστικό απ' όλα κάτι που εμένα δεν μ'άρεσε, πολύς κόσμος και φασαρία. Οπότε κάνε μια βόλτα και δες ποιο σου πάει πιο πολύ εσένα, αν ο χώρος, η μουσική, ο κόσμος σου ταιριάζει και μπορείς να χαλαρώσεις, άραξε. 
Το θέμα είναι όμως ότι έχω ακούσει πως έχει αλλάξει ο νόμος και πλέον δεν μπορείς να ψωνίσεις αν δεν είσαι μόνιμος κάτοικος. Τσέκαρε το μην ξενερώσετε τελευταία στιγμή. Επίσης ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ από τον δρόμο. Θα δεις πολλούς τύπους να πουλάνε διάφορα από δω και από κει αλλά μην ασχοληθείς καθόλου. Επίσης προσέξτε μην πέσετε μέσα σε κάνα κανάλι ή μην σας πατήσει κάνα τραμ...Μην γελάς, όταν πας εκεί θα καταλάβεις...

Για μαγαζία τώρα δεν ξέρω, τσέκαρε και στην κατηγορία Ολλανδία που έχει και κάποιες κριτικές. Εγώ δεν είχα ασχοληθεί.
 

andrios

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2009
Μηνύματα
490
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
τυπε τσεκαρε απο τεκεδες το Dammi,απεφυγε τα Buldogs,τουριστικα χωρις τοπ φουντες,τωρα οσον αφορα το νομο περι μονιμων κατοικων νομιζω ισχυει μονο στα συνορα με Γερμανια,χωρις να ειμαι σιγουρος.Μην ξεχνας να ρωτας απο πριν τις υπηρεσιες στις βιτρινες κ απεφευγε τα Μαροκανια που σε πλησιαζουν για διαφορους λογους ;)
 

mitsos10

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
30
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
0
Τα κοφι σοπ εχουν ωραριο λειτουργιας? γιατι θα φτασουμε κατα τις 12 με 1 τα μεσανυχτα.
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Μια τα μεσανυχτα σταματανε να πουλανε φουντα οπως λεει ο νομος. Αλλα μενουν ανοικτα και μετα τις 1 να σερβιρουν αλκοολ (οσα σερβιρουν), οπως το Bulldog στη Leidseplein για παραδειγμα.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
νομίζω πως υπάρχει νόμος πως δεν σερβίρουν αλκοόλ στα coffee shop...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom