Νέα

Αμερικάνοι: ο πιο ηλίθιος λαός?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα piagos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 126
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Αυτοί παίζει να είναι οι μόνοι που δε θα βρουν την απάντηση στην ερώτηση "Τα παιδιά του Ζεβεδαίου ποιον είχανε πατέρα?"!!  :2funny:

χαχαχα
ειναι ακριβως το ιδιο πραμα γαμω τη μαλακια γαμω
:2funny:
 

O_papas_O_kiriris

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
ΝASA-CILIKON VALLEY-HOLLYWOOD-NBA
Nαι, σιγουρα ο πιο ηλιθιος λαος στον κοσμο!!!!

Καλα ρε, ποσο καραγκιοζηδες εισαστε? Δεν ντρεπεστε που ζειτε σε μια χωρα-ουραγο σε καθε επιπεδο εκτος απο το χαλβα- οταν την ιδια στιγμη στην απεναντι οχθη του Ατλαντικου η ανθρωποτητα εχει ραντεβου με την ιστορια??
Οι Αμερικανοι ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΡΕΥΝΕΣ, εχουν πολυ υψηλοτερο Iq απο τους Ελληνες...Ειναι μαλιστα απο τις πρωτες χωρες σε μεσο δεικτη ευφυιας μαζι με τη Γερμανια κ αλλες 2-3
Τα ελαττωματα τους ειναι τελειως ασχετα με τον παραγοντα "εξυπναδα"...Ας πουμε ειναι αφελεις και ευκολοπιστοι, επειδη πολυ απλα εχουν εμπιστοσυνη στο συστημα τους-που δουλευει ρολοι- και δεν εχουν μαθει στη μιζα και στη ρουφιανια οπως καποιοι αλλοι.... Επισης, οι προεδροί τους τους υπηρετουν με ευθυνη-ακομα κι αν αυτο σημαινει βομβαρδισμους αλλων λαων. Δεν τους κοροιδευουν/ δεν τους πουλανε...Αρα,απο πού κι ως πού να ειναι δυσπιστοι και "πονηροι"??
Αλλο ελαττωμά τους ειναι η κακογουστια που τους διακρινει...Και η οποια σχετιζεται με την λατρεια προς την υπερβολη και το θεαμα πασης ποιοτητας/ουσιας. Ειναι λαος του θεαματος, κακα τα ψεματα

Οσο γι αυτο περι της ιστρικης/γεωγραφικης γνωσης...Μαλλον καποιοι κανετε χιουμορ, ή απλα ειστε τελειως ηλιθιοι! ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΙ ΩΣ ΠΟΥ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ, Ο ΜΕΣΟΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΙ Η ΜΑΛΤΑ??? Ο ΜΕΣΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟ ΟΡΛΑΝΤΟ?? Η ΜΗΠΩς ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΕΜΦΥΛΙΟΥ????
Ρε γίδι, ο μέσος αμερικανός δεν ξέρει απο που κρατά η σκούφια του ουτε που παν τα 4. Μιλάμε λαό χωρίς κουλτούρα, ιστορική μνήμη και με θεό το χρήμα.
Τα ηνία τα κρατά μια μειοψηφεία, κυρίως εβραικής καταγωγής, που αποτελεί την πολιτική, πνευματική, επιστημονική και πολιτική ελίτ των ΗΠΑ. Οσο για μυαλά, εισάγουνε τα καλύτερα αφου δίνουν χρήμα με ουρά.
Και για να ξεκαθαρίσουμε, δεν μιλάμε για το αμφισβητούμενο IQ, στο οποίο αναφέρεσε εσυ αλλα για συνολικό πακέτο - μόρφωση - πνευματική καλλιέργεια κλπ. υη ευρώπη αλλα και χώρες σαν την Ινδία, Κινα, Ιαπωνία κλπ ειναι ετη φωτός μπροστά τους...
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
να γνωρίζει το που πέφτει η Ελλάδα,διότι όταν οι πρόγονοι του σκαρφάλωναν στα δέντρα και τρώγανε σκουλήκια οι δικοί σκάλιζαν τον Παρθενώνα.Αυτά από μένα και συγνώμη αν κούρασα.

Ωραιο επιχειρημα  :2funny: :2funny:

Δεν εχεις ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση με τους τυπους που σκαλιζαν τον Παρθενωνα. Οποτε μην κορδωνεσαι.

Αυτα για αρχη.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Ωραιο επιχειρημα  :2funny: :2funny:

Δεν εχεις ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση με τους τυπους που σκαλιζαν τον Παρθενωνα. Οποτε μην κορδωνεσαι.

Αυτα για αρχη.
:2funny: :2funny: :2funny:
θα πλημμυρισουμε σκατα σαν τα υπεργαματα ποστς για την τσοντα της τζουλιας κ το χτεσινο για την εροτικα  :rockon: :rockon:
 

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
 Λοιπόν φίλε kosamf θα σου πω δυο τρία πραγματάκια και ας το λήξουμε εδώ.Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου(στο πιο πρόσφατο Post που παρέθεσες).Συμφωνώ στο γεγονός ότι έχουν στήσει το πιο αποτελεσματικό και αποδωτικό σύστημα "απορρόφησης" του αφάν γκατέ σε οποιονδήποτε κλάδο τους ενδιαφέρει.Συμφωνώ στο γεγονός ότι έχουν σπουδαία υποδομή σε όλους τους τομείς, καθώς επίσης οφείλω να παραδεχτώ την υποδειγματική λειτουργία του κράτους τους.Απλά έχουν δύναμη διότι συνολικά επικράτησε το σύστημα που αυτοί σιγά σιγά καθιέρωσαν,το οποίο είναι ο καπιταλισμός και συνεπώς μέσω αυτής της δύναμης καταφέρνουν να υπερισχύουν(δε ξέρω βέβαια για πόσο ακόμα διότι το εν λόγω σύστημα έχει αδυναμίες οι οποίες τώρα αρχίζου να διαφαίνονται πιο έντονα και οι Η.Π.Α. κινδυνέυουν από το ίδιο τους το "παιδί",λ.χ. κρίση στις τράπεζες με τα δάνεια για τα σπίτια,άνοδος Κίνας κ.α.).Μη ξεχνάς άλλωστε πως σαν έθνος έχουν γεωγραγικά και πολιτικά(τώρα γιατί παλαιότερα υπήρχε η Ε.Σ.Σ.Δ) πλεονεκτήματα όπως π.χ.απουσία εμπλοκών σε πολέμους οι οποίοι τυχόν θα παρεμπόδιζαν την οικονομική-κοινωνική ανάπτυξη(γι'αυτό μη κρίνετε πολύ αυστηρά την Ελλαδίτσα μας,η οποία είναι μια σταλιά χώρα,χωρίς "δορυφόρους",χωρίς φυσικό πλούτο,με 400 χρόνια υποδούλωσης,με εμπλοκή σε 2 παγκοσμίους πολέμους,για την άθλια υποδομή και ανάπτυξη της).
  Εγώ ξέρω το Ορλάντο,τη Γιούτα,το Ντάλας κ άλλες πόλεις όπως επίσης κ τους περισσότερους διατελέσαντες προέδρους των Η.Π.Α. γιατί το θεωρώ καλό να το γνωρίζω και δε σνομπάρω καθόλου...γιατί λοιπόν να μη γνωρίζουν και αυτοί για εμάς που στο κάτω κάτω είμαστε και έθνος με λαμπρότερη ιστορία????
Υ.Γ:Αυτό με το Μπιλ Γκεϊτς σε σχέση με τον Πλάτωνα και τον Πυθαγόρα το αφήνω ασχολίαστο...ήταν ατυχές εκ μέρους σου θέλω να πιστεύω.Διάβασε λ.χ. τη "Πολιτεία" του Πλάτωνα και βάλτους μόνος σ εσύ ο ίδιος στη "ζυγαριά" όσον αφορά τη προσφορά τους στην ανθρωπότητα.Με βοηθάς άλλωστε....όσα χρόνια κ αν περάσουν το Ελληνόπουλο θα μαθαίνει να θαυμάζει το Πλάτωνα και τη νίκη στο Μαραθώνα,ενώ το Αμερικανακι θα θαυμάζει τον Μπιλ Γκείτς,τους "ειρηνικούς" βομβαρδισμούς σε Κόσσοβο,Αφγανιστάν και θα θυμάτε ένα πρόεδρο που άφηνε λεκέδες!!!
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Ρε γίδι, ο μέσος αμερικανός δεν ξέρει απο που κρατά η σκούφια του ουτε που παν τα 4. Μιλάμε λαό χωρίς κουλτούρα, ιστορική μνήμη και με θεό το χρήμα.
Τα ηνία τα κρατά μια μειοψηφεία, κυρίως εβραικής καταγωγής, που αποτελεί την πολιτική, πνευματική, επιστημονική και πολιτική ελίτ των ΗΠΑ. Οσο για μυαλά, εισάγουνε τα καλύτερα αφου δίνουν χρήμα με ουρά.
Και για να ξεκαθαρίσουμε, δεν μιλάμε για το αμφισβητούμενο IQ, στο οποίο αναφέρεσε εσυ αλλα για συνολικό πακέτο - μόρφωση - πνευματική καλλιέργεια κλπ. υη ευρώπη αλλα και χώρες σαν την Ινδία, Κινα, Ιαπωνία κλπ ειναι ετη φωτός μπροστά τους...

Καλα, ενταξει, οι Ιαπωνες μια ζωη τρεχουν πισω απο την τεχνολογια αλλων, οι Κινεζοι ειναι κατι καλοκουρδισμενα ρομποτακια που δουλευουν ολη μερα για ενα πιατο ρυζι (η μονη συνεισφορα τους στον κοσμο ειναι το χαρτι-νομιζω), κι οι Ινδοι σκαμπαζουν μεν απο μαθηματικα, αλλα ως πολιτισμος ειναι κατι πολυ εξω απο τα δικα μας δεδομενα, και προσωπικα-με την ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ μου ματια- θεωρω οτι μου τη σπαει. Αυτη η βλακωδης δουλοπρεπεια και ευγενεια μεχρις εσχατων,που διακρινει και τους Ιαπωνες και τους κανει εξισου αντιπαθεις στα ματια μου
Τελος, κραζετε ολοι τον αμερικανικο πολιτισμο, αλλα αν για σκεφτειτε λιγο τι αριστουργηματα μας εχει χαρισει το χολυγουντ... (για να μη μιλησω τωρα για wikipedia κλπ και χαθει η μπαλα)  
 

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
Ρε γίδι, ο μέσος αμερικανός δεν ξέρει απο που κρατά η σκούφια του ουτε που παν τα 4. Μιλάμε λαό χωρίς κουλτούρα, ιστορική μνήμη και με θεό το χρήμα.
Τα ηνία τα κρατά μια μειοψηφεία, κυρίως εβραικής καταγωγής, που αποτελεί την πολιτική, πνευματική, επιστημονική και πολιτική ελίτ των ΗΠΑ. Οσο για μυαλά, εισάγουνε τα καλύτερα αφου δίνουν χρήμα με ουρά.
Και για να ξεκαθαρίσουμε, δεν μιλάμε για το αμφισβητούμενο IQ, στο οποίο αναφέρεσε εσυ αλλα για συνολικό πακέτο - μόρφωση - πνευματική καλλιέργεια κλπ. υη ευρώπη αλλα και χώρες σαν την Ινδία, Κινα, Ιαπωνία κλπ ειναι ετη φωτός μπροστά τους...
+10000 :rockon:
με καλύπτεις απόλυτα!!!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
....και θα θυμάτε ένα πρόεδρο που άφηνε λεκέδες!!!

Έπαιζε και γαμώ τα σαξ, εγώ για αυτό τον θυμάμαι.

BTW, τον Παρθενώνα αληθεύει ότι εάν δεν είχαμε δούλους ή κάτι τέτοιο, ακόμη θα ήταν μακέτο?

:2funny:
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
 Λοιπόν φίλε kosamf θα σου πω δυο τρία πραγματάκια και ας το λήξουμε εδώ.Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου(στο πιο πρόσφατο Post που παρέθεσες).Συμφωνώ στο γεγονός ότι έχουν στήσει το πιο αποτελεσματικό και αποδωτικό σύστημα "απορρόφησης" του αφάν γκατέ σε οποιονδήποτε κλάδο τους ενδιαφέρει.Συμφωνώ στο γεγονός ότι έχουν σπουδαία υποδομή σε όλους τους τομείς, καθώς επίσης οφείλω να παραδεχτώ την υποδειγματική λειτουργία του κράτους τους.Απλά έχουν δύναμη διότι συνολικά επικράτησε το σύστημα που αυτοί σιγά σιγά καθιέρωσαν,το οποίο είναι ο καπιταλισμός και συνεπώς μέσω αυτής της δύναμης καταφέρνουν να υπερισχύουν(δε ξέρω βέβαια για πόσο ακόμα διότι το εν λόγω σύστημα έχει αδυναμίες οι οποίες τώρα αρχίζου να διαφαίνονται πιο έντονα και οι Η.Π.Α. κινδυνέυουν από το ίδιο τους το "παιδί",λ.χ. κρίση στις τράπεζες με τα δάνεια για τα σπίτια,άνοδος Κίνας κ.α.).Μη ξεχνάς άλλωστε πως σαν έθνος έχουν γεωγραγικά και πολιτικά(τώρα γιατί παλαιότερα υπήρχε η Ε.Σ.Σ.Δ) πλεονεκτήματα όπως π.χ.απουσία εμπλοκών σε πολέμους οι οποίοι τυχόν θα παρεμπόδιζαν την οικονομική-κοινωνική ανάπτυξη(γι'αυτό μη κρίνετε πολύ αυστηρά την Ελλαδίτσα μας,η οποία είναι μια σταλιά χώρα,χωρίς "δορυφόρους",χωρίς φυσικό πλούτο,με 400 χρόνια υποδούλωσης,με εμπλοκή σε 2 παγκοσμίους πολέμους,για την άθλια υποδομή και ανάπτυξη της).
  Εγώ ξέρω το Ορλάντο,τη Γιούτα,το Ντάλας κ άλλες πόλεις όπως επίσης κ τους περισσότερους διατελέσαντες προέδρους των Η.Π.Α. γιατί το θεωρώ καλό να το γνωρίζω και δε σνομπάρω καθόλου...γιατί λοιπόν να μη γνωρίζουν και αυτοί για εμάς που στο κάτω κάτω είμαστε και έθνος με λαμπρότερη ιστορία????
Υ.Γ:Αυτό με το Μπιλ Γκεϊτς σε σχέση με τον Πλάτωνα και τον Πυθαγόρα το αφήνω ασχολίαστο...ήταν ατυχές εκ μέρους σου θέλω να πιστεύω.Διάβασε λ.χ. τη "Πολιτεία" του Πλάτωνα και βάλτους μόνος σ εσύ ο ίδιος στη "ζυγαριά" όσον αφορά τη προσφορά τους στην ανθρωπότητα.Με βοηθάς άλλωστε....όσα χρόνια κ αν περάσουν το Ελληνόπουλο θα μαθαίνει να θαυμάζει το Πλάτωνα και τη νίκη στο Μαραθώνα,ενώ το Αμερικανακι θα θαυμάζει τον Μπιλ Γκείτς,τους "ειρηνικούς" βομβαρδισμούς σε Κόσσοβο,Αφγανιστάν και θα θυμάτε ένα πρόεδρο που άφηνε λεκέδες!!!

Μα ο κοσμος παει μπροστα, και παντα-σε ολες τις εποχες θα υπαρχει το ισοδυναμο του Πλατωνα, ειτε σ'αρεσει ειτε οχι
Ε,σημερα ειναι πλεον τα τζιμανια της Σιλικον Βαλει και του Σιατλ
(που εχουν και πιο χειροπιαστη προσφορα στον πολιτισμο απο ο,τι ο Πλατωνας κι ο Σωκρατης/ εγω βασικα αν ηταν να βαλω ζυγι θα εβαζα με αντιστοιχους Ελληνες,οπως πχ ο Θαλης,ο Πυθαγορας, ο Αρχιμηδης,ο Ερασμος κλπ. Τον Πλατωνα ισως τον συνεκρινα πχ με τον Τσομσκι,αλλα και παλι ενα σκαλι κατω απο τους προαναφερθεντες)
 

imperialdemon1821

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2005
Μηνύματα
363
Like
59
Πόντοι
1
Ελληνες ο πιο σκατομυαλος λαος στον κοσμο εχουμε ενα δυο καλα μαλλον μονο ενα  το φιλοτιμο,κατα αλλα ειμαστε για τον πουτσο να ψηφιζουμε σαν μαλακες τους εκτελεστες μας επειδη και καλα θα μας διορησει το παιδι στο δημοσιο χρονια τωρα. Ειμαστε κουτοπονηροι παραδειγμα τουρισμος βαζουμε τις τιμες πανω απο 1500% απο μας κοστιζουν με τη λογικη οσο αρπαξουμε σημερα τωρα,αν του χρονου δεν ξαναρθουν θα φταινε οι αλλοι και πους και σε αλλους να μην ερθουν, μας ταξανε την σμυρνη οι δηθεν συμμαχοι μας που θελουν το καλο μας εμεις τους βγαλαμε το αγγουρι απο τον κολο αλλα δεν μας αφησαν να επιτεθουμε οταν επρεπε και οχι να περιμενουμε ενα χρονο στην κανοντας τιποτα και μετα τους εφοδιαζαν με οπλα τους τουρκους. μας βαλαν στην ευρωπαικη ενωση οποτε να μας παρουν τα πετρελαια με υπουλο τροπο και φυσικα μας εχουν φορτωσει τις μαριονετες του να μας διοικουν,οι μεταμφιεσμενοι ελληνες.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Έπαιζε και γαμώ τα σαξ, εγώ για αυτό τον θυμάμαι.

BTW, τον Παρθενώνα αληθεύει ότι εάν δεν είχαμε δούλους ή κάτι τέτοιο, ακόμη θα ήταν μακέτο?

:2funny:
αν δεν είχε φάει τα λεφτά των άλλων συμμάχων της η αθήνα, ο παρθενώνας δεν θα υπήρχε.

εντιτ: οι δούλοι δεν ήταν το φόρτε της αθήνας, αλλά της σπάρτης. η σπάρτη κάποια εποχή είχε 25 χιλιάδες σπαρτιάτες και είχαν υπό την ηγεμονία τους μισό εκατομμύριο δούλους αν δεν με απατά η μνήμη μου
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Ελληνες ο πιο σκατομυαλος λαος στον κοσμο εχουμε ενα δυο καλα μαλλον μονο ενα  [size=80pt]το φιλοτιμο[/size],κατα αλλα ειμαστε για τον πουτσο να ψηφιζουμε σαν μαλακες τους εκτελεστες μας επειδη και καλα θα μας διορησει το παιδι στο δημοσιο χρονια τωρα. Ειμαστε κουτοπονηροι παραδειγμα τουρισμος βαζουμε τις τιμες πανω απο 1500% απο μας κοστιζουν με τη λογικη οσο αρπαξουμε σημερα τωρα,αν του χρονου δεν ξαναρθουν θα φταινε οι αλλοι και πους και σε αλλους να μην ερθουν, μας ταξανε την σμυρνη οι δηθεν συμμαχοι μας που θελουν το καλο μας εμεις τους βγαλαμε το αγγουρι απο τον κολο αλλα δεν μας αφησαν να επιτεθουμε οταν επρεπε και οχι να περιμενουμε ενα χρονο στην κανοντας τιποτα και μετα τους εφοδιαζαν με οπλα τους τουρκους. μας βαλαν στην ευρωπαικη ενωση οποτε να μας παρουν τα πετρελαια με υπουλο τροπο και φυσικα μας εχουν φορτωσει τις μαριονετες του να μας διοικουν,οι μεταμφιεσμενοι ελληνες.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Πως γινεται η χωρα που ειναι ΟΛΑ τα λαμογια και οι παρτακηδες και οι βολεμενοι μαζεμενοι να ειμαστε συγχρονως και ατομα με φιλοτιμο ρε τυπε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Μπα σε καλο σου βραδυατικα.
 

O_papas_O_kiriris

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Καλα, ενταξει, οι Ιαπωνες μια ζωη τρεχουν πισω απο την τεχνολογια αλλων, οι Κινεζοι ειναι κατι καλοκουρδισμενα ρομποτακια που δουλευουν ολη μερα για ενα πιατο ρυζι (η μονη συνεισφορα τους στον κοσμο ειναι το χαρτι-νομιζω), κι οι Ινδοι σκαμπαζουν μεν απο μαθηματικα, αλλα ως πολιτισμος ειναι κατι πολυ εξω απο τα δικα μας δεδομενα, και προσωπικα-με την ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ μου ματια- θεωρω οτι μου τη σπαει. Αυτη η βλακωδης δουλοπρεπεια και ευγενεια μεχρις εσχατων,που διακρινει και τους Ιαπωνες και τους κανει εξισου αντιπαθεις στα ματια μου
Τελος, κραζετε ολοι τον αμερικανικο πολιτισμο, αλλα αν για σκεφτειτε λιγο τι αριστουργηματα μας εχει χαρισει το χολυγουντ... (για να μη μιλησω τωρα για wikipedia κλπ και χαθει η μπαλα)  
Μα ο κοσμος παει μπροστα, και παντα-σε ολες τις εποχες θα υπαρχει το ισοδυναμο του Πλατωνα, ειτε σ'αρεσει ειτε οχι
Ε,σημερα ειναι πλεον τα τζιμανια της Σιλικον Βαλει και του Σιατλ
(που εχουν και πιο χειροπιαστη προσφορα στον πολιτισμο απο ο,τι ο Πλατωνας κι ο Σωκρατης/ εγω βασικα αν ηταν να βαλω ζυγι θα εβαζα με αντιστοιχους Ελληνες,οπως πχ ο Θαλης,ο Πυθαγορας, ο Αρχιμηδης,ο Ερασμος κλπ. Τον Πλατωνα ισως τον συνεκρινα πχ με τον Τσομσκι,αλλα και παλι ενα σκαλι κατω απο τους προαναφερθεντες)
Ρε θα μου πέσουν και οι λίγες τρίχες που μου έχουν απομήνει!!
Τι λέει ρε το άτομο...
Μπερδεύει την επιφυλακτικότητα των ασιατων με δουλοπρέπεια, χαρακτηρίζει το φαστ-φουντ χολιγουντ τεχνη και πολιτισμό, τη προπαγανδιστική wikipedia μορφωση κλπ.
Ο Τσομσκι ρε ειναι  ευραικής καταγωγής και τον συγκρινει με τον πλάτωνα - ναι ειναι ο κορυφαίος γλωσσολόγος αλλα Πλάτωνας; Σαν να συγκρίνεις την πούτσα με τη βρούτσα...
τώρα το ειδα αυτο ...Ο Ερασμος ελληνας ρε γίδι :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:... Αμαν θα μου πέσουν και τα κάτω τα μαλλια..
 

imperialdemon1821

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2005
Μηνύματα
363
Like
59
Πόντοι
1
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Πως γινεται η χωρα που ειναι ΟΛΑ τα λαμογια και οι παρτακηδες και οι βολεμενοι μαζεμενοι να ειμαστε συγχρονως και ατομα με φιλοτιμο ρε τυπε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Μπα σε καλο σου βραδυατικα.
οχι ολοι μονο οσοι δεν ειναι στις κατηγοριες που ειπες.αλλα ακομα και ο παπανδρεου που ειναι 1/8 ελληνας εχει φιλοτιμο τους δωσαν μια αποστολη να τριξει τα θεμελια της ελλαδα αυτος βαλθηκε απο φιλοτιμο να μας καταστρεψει τελειως.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Οι Αμερικάνοι έχουν προσφέρει περισσότερα στον κόσμο από τους Κινέζους!!!! Οι Ιάπωνες τρέχουν τεχνολογικά πίσω από τους άλλους;!!!
Ένας λαός σε 200 χρόνια ύπαρξης έχει προσφέρει περισσότερα από λαούς ιστορίας 3000 και πλέον χρόνων!!!! Μάλιστα....
Συνεχίζουμε να λέμε τους Αμερικάνους ηλίθιους ή άλλαξε η επικεφαλίδα;

Υ.Γ Α! Και οι Κινέζοι πέρα του μεταξιού, του χαρτιού έδωσε και κάτι που ΟΛΟΙ οι μεγαλοεπιχειρηματιές (και όχι μόνο) διαβάζουν και έχουν σα ευαγγέλιο. Sun Tzu's The Art of War
Υ.Γ Και φυσικά για άλλη μια φορά η φράση κλειδί έκανε την εμφανισή της "όταν οι άλλοι σκαρφάλωναν στα δέντρα εμείς (ποιοι εμείς) οι Έλληνες φτιάχναμε τον ΠΑρθενώνα"
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Χαχαχαχααχαχαχαχαχαχα, δεν παίζεστε με τίποτε.

Μαγκιά, κλανιά και κώλος φινιστρίνι.

Οι Αμερικάνοι είναι ηλίθιοι, το ίδιο και οι Καναδοί και οι Αυστραλοί, οι Ιάπωνες δουλοπρεπείς, οι Κινέζοι δουλικοί, οι Ινδοί περίεργοι, οι Άγγλοι πουστράκια, οι Γερμανοί Ναζιστές, οι Γάλλοι ντιντίδες, οι Ιταλοί τους νικήσαμε το 40, οι Ρώσοι άξεστοι, οι Μεξικάνοι τεμπέληδες, οι Βραζιλιάνοι μόνον γαμάνε, οι Τούρκοι τουρκαλάδες, οι Σουηδοί κρυόκωλοι, οι Ισραηλινοί Εβραίοι, οι Πακιστανοί Πάκηδες, οι Ισπανοί απόγονοι του Κολόμβου από την Μάνη, οι Μαύροι αραπάδες, οι Αραπάδες αραπάδες.

Τελικά υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λαός καλλίτερος από τους Έλληνες;;;;;



Εγώ ξέρω πάντως τον χειρότερο:

Η γαμημένη Ελληναράδικη φάρα, η χειρότερη φάρα της Υφηλίου.
 

Επισκέπτης
Χαχαχαχααχαχαχαχαχαχα, δεν παίζεστε με τίποτε.

Μαγκιά, κλανιά και κώλος φινιστρίνι.

Οι Αμερικάνοι είναι ηλίθιοι, το ίδιο και οι Καναδοί και οι Αυστραλοί, οι Ιάπωνες δουλοπρεπείς, οι Κινέζοι δουλικοί, οι Ινδοί περίεργοι, οι Άγγλοι πουστράκια, οι Γερμανοί Ναζιστές, οι Γάλλοι ντιντίδες, οι Ιταλοί τους νικήσαμε το 40, οι Ρώσοι άξεστοι, οι Μεξικάνοι τεμπέληδες, οι Βραζιλιάνοι μόνον γαμάνε, οι Τούρκοι τουρκαλάδες, οι Σουηδοί κρυόκωλοι, οι Ισραηλινοί Εβραίοι, οι Πακιστανοί Πάκηδες, οι Ισπανοί απόγονοι του Κολόμβου από την Μάνη, οι Μαύροι αραπάδες, οι Αραπάδες αραπάδες.

Τελικά υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λαός καλλίτερος από τους Έλληνες;;;;;



Εγώ ξέρω πάντως τον χειρότερο:

Η γαμημένη Ελληναράδικη φάρα, η χειρότερη φάρα της Υφηλίου.
Έτσι ακριβώς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom