Νέα

Αμερικανικές Εκλογές 2024

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος θα κερδισει τις εκλογες του Νοεμβριου;

  • Ντoναλντ Τραμπ

    Ψήφοι: 115 78,8%
  • Kαμαλα Χαρις

    Ψήφοι: 32 21,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    146

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.053
Like
1.745
Πόντοι
216
Έχω μείνει άναυδος με τους Αμερικανούς που στα θέματα marketing και πολιτικής πάντα τους θεωρούσα εξπέρ...
Μα ρε φούστη μου πως γίνεται ολόκληρο Δημοκρατικό κόμμα να μην έχει καταλάβει ότι ένας παππούς με ολοφάνερη πια αδυναμία σκέψης και συγκέντρωσης και πασιφανή αρχή άνοιας δεν είναι δυνατόν να πλασάρεται ως ο δυναμικός ηγέτης μιας παγκόσμιας υπερδύναμης και ιδιαίτερα σε στιγμές παγκόσμιας κρίσης ??? Θα χάσει όχι από τον Τράμπ αλλά από οποιονδήποτε ήταν απέναντί του...
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.833
Κριτικές
30
Like
20.856
Πόντοι
8.815
Οι Αμερικανοι εχουν βαρεθει να βλεπουν πουστηδες και τραβελια παντου απο τον Λευκο Οικο μεχρι και τα σχολεια,αναρχικα πουστρακια να αποκτουν δικαιωματα και να κανουν κουμαντο,τραβελια σε διοικητικες θεσεις.Ο μαλακας παιδοφιλος κωλογερος πρεπει να παει στο διαολο και γρηγορα,να παρει και τον πρεζακια γιο του μαζι.
 

satov1

Μέγας
Εγγρ.
13 Μαΐ 2023
Μηνύματα
7.654
Like
17.972
Πόντοι
3.556
Έχω μείνει άναυδος με τους Αμερικανούς που στα θέματα marketing και πολιτικής πάντα τους θεωρούσα εξπέρ...
Μα ρε φούστη μου πως γίνεται ολόκληρο Δημοκρατικό κόμμα να μην έχει καταλάβει ότι ένας παππούς με ολοφάνερη πια αδυναμία σκέψης και συγκέντρωσης και πασιφανή αρχή άνοιας δεν είναι δυνατόν να πλασάρεται ως ο δυναμικός ηγέτης μιας παγκόσμιας υπερδύναμης και ιδιαίτερα σε στιγμές παγκόσμιας κρίσης ??? Θα χάσει όχι από τον Τράμπ αλλά από οποιονδήποτε ήταν απέναντί του...
Λογικό.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.098
Κριτικές
20
Like
27.292
Πόντοι
8.346
Έχω μείνει άναυδος με τους Αμερικανούς που στα θέματα marketing και πολιτικής πάντα τους θεωρούσα εξπέρ...
Μα ρε φούστη μου πως γίνεται ολόκληρο Δημοκρατικό κόμμα να μην έχει καταλάβει ότι ένας παππούς με ολοφάνερη πια αδυναμία σκέψης και συγκέντρωσης και πασιφανή αρχή άνοιας δεν είναι δυνατόν να πλασάρεται ως ο δυναμικός ηγέτης μιας παγκόσμιας υπερδύναμης και ιδιαίτερα σε στιγμές παγκόσμιας κρίσης ??? Θα χάσει όχι από τον Τράμπ αλλά από οποιονδήποτε ήταν απέναντί του...
Τύπε μου μα αυτό ακριβώς ήθελαν να έχουν στην κυβέρνηση. Έναν γέρο με άνοια, μαριονέτα κ υποχείριο συμφερόντων. Δεν μ κάνει εντύπωση αν αυτός ο παππουλης βγήκε με νοθεία. Αυτό που μ κάνει εντύπωση είναι πως τον άφησαν να βγει στο ντιμπέιτ ώστε να φανούν αυτά τα προβλήματα σε όλο τον κόσμο
 

satov1

Μέγας
Εγγρ.
13 Μαΐ 2023
Μηνύματα
7.654
Like
17.972
Πόντοι
3.556
Μια λύση υπάρχει για τους Δημοκρατικούς για να κερδίσουν.
Να βάλουν υποψήφιο Πρόεδρό τους το Στέφανο Κασσελάκη.
Εγγύηση νίκης.
 

satov1

Μέγας
Εγγρ.
13 Μαΐ 2023
Μηνύματα
7.654
Like
17.972
Πόντοι
3.556
Τύπε μου μα αυτό ακριβώς ήθελαν να έχουν στην κυβέρνηση. Έναν γέρο με άνοια, μαριονέτα κ υποχείριο συμφερόντων. Δεν μ κάνει εντύπωση αν αυτός ο παππουλης βγήκε με νοθεία. Αυτό που μ κάνει εντύπωση είναι πως τον άφησαν να βγει στο ντιμπέιτ ώστε να φανούν αυτά τα προβλήματα σε όλο τον κόσμο
Ισως το έκαναν και επίτηδες οι Δημοκρατικοί,για να πέσει αντικατάσταση μετά .
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.098
Κριτικές
20
Like
27.292
Πόντοι
8.346
Ισως το έκαναν και επίτηδες οι Δημοκρατικοί,για να πέσει αντικατάσταση μετά .
Σίγουρα αλλά για τους πιο πονηρεμενους , όταν βλέπεις αυτή την εικόνα, τι σκέφτεσαι?? Αυτός τώρα ο άνθρωπος έπαιρνε αποφάσεις για Ουκρανία , Ισραήλ κ.ο.κ. ??
 
  • Like
Αντιδράσεις: satov1

satov1

Μέγας
Εγγρ.
13 Μαΐ 2023
Μηνύματα
7.654
Like
17.972
Πόντοι
3.556
Σίγουρα αλλά για τους πιο πονηρεμενους , όταν βλέπεις αυτή την εικόνα, τι σκέφτεσαι?? Αυτός τώρα ο άνθρωπος έπαιρνε αποφάσεις για Ουκρανία , Ισραήλ κ.ο.κ. ??
Και έχει και το βαλιτσάκι με τα πυρηνικά ε?
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.639
Like
6.304
Πόντοι
2.356
Τελειωμένη υπόθεση οι εκλογές για τον βαψομαλλια με την ψωλή μανιτάρι.
Με τα χάλια του μπάρμπα-Τζο, τραίνο θα βγει ο Τραμπ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: satov1

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.327
Κριτικές
18
Like
20.273
Πόντοι
4.546
Τύπε μου μα αυτό ακριβώς ήθελαν να έχουν στην κυβέρνηση. Έναν γέρο με άνοια, μαριονέτα κ υποχείριο συμφερόντων. Δεν μ κάνει εντύπωση αν αυτός ο παππουλης βγήκε με νοθεία. Αυτό που μ κάνει εντύπωση είναι πως τον άφησαν να βγει στο ντιμπέιτ ώστε να φανούν αυτά τα προβλήματα σε όλο τον κόσμο
Στις ΗΠΑ Η δημοκρατία ακόμη λειτουργεί σε αντίθεση με το Μπανανισταν. Δεν μπορούσαν να κάνουν αλλιώς.

Εδώ Σόι, Κουλα, κουνιστος και γιδοβοσκος, θα έκαναν ότι ήθελαν και θα μας κουνουσαν και το δάχτυλο.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.098
Κριτικές
20
Like
27.292
Πόντοι
8.346
Στις ΗΠΑ Η δημοκρατία ακόμη λειτουργεί σε αντίθεση με το Μπανανισταν. Δεν μπορούσαν να κάνουν αλλιώς.

Εδώ Σόι, Κουλα, κουνιστος και γιδοβοσκος, θα έκαναν ότι ήθελαν και θα μας κουνουσαν και το δάχτυλο.
Μμ δν ξέρω τύπε μου.. εν έτει 2024 δεν ξέρω πόσο δημοκρατία κ ελευθερία υπάρχει. Και μην μ πεις τώρα ότι γράφουμε ελεύθερα ότι κατεβάσει η κουτρα μας στο μπου.κομ , μιλάω για σοβαρά θέματα
 

ildottoredellamore

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2024
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Βλέπω ο Ντόναλντ σαρώνει στη δημοσκόπηση. Θα μπορούσε να υπάρχει και μια τρίτη επιλογή, πχ κανένας απ τους δύο. Ας μην αποκλείσουμε το γεγονός να προκύψει κάποιος,-α ουρανοκατέβατος δημοκρατικός, τύπου Kasselakis, και αλλάξουν άρδην οι συσχετισμοί.
 

nontas82

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.028
Like
2.400
Πόντοι
456
ΑΝΟΙΞΕ ΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΗ ΕΙΜΑΣΤΕ :confused::confused::confused:
GRH8j_MXYAA8z54
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.905
Like
17.919
Πόντοι
3.656
Πιθανοί υποψήφιοι διάδοχοι του Biden .
Ο πιο προφανής υποψήφιος διάδοχος είναι η αντιπρόεδρος Καμάλα Χάρις - αλλά οι Δημοκρατικοί δεν είναι απαραίτητο να επιλέξουν την υποψήφια αντιπρόεδρο του Μπάιντεν.
Ορισμένες από τις πιο πολυσυζητημένες εναλλακτικές λύσεις περιλαμβάνουν τους κυβερνήτες Gavin Newsom της Καλιφόρνια, JB Pritzker του Ιλινόις και Gretchen Whitmer του Μίσιγκαν, οι οποίοι όμως δηλώνουν ότι εξακολουθούν να υποστηρίζουν τον Μπάιντεν.

Δε νομίζω να πάει τώρα κανεις για να χάσει,απ'το 2028 βλέπουμε
 
  • Like
Αντιδράσεις: satov1

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.327
Κριτικές
18
Like
20.273
Πόντοι
4.546

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.210
Like
8.532
Πόντοι
2.356
Δε νομίζω να πάει τώρα κανεις για να χάσει,απ'το 2028 βλέπουμε

Μπα, ποτέ δεν ξέρεις. Άλλη χώρα των θαυμάτων κι εκεί.

Μπορεί να κατεβάσουν από τη μια στιγμή στην άλλη τον Ντουέϊν Τζόνσον και να το παλέψουν. Λέμε τώρα.


 
  • Like
Αντιδράσεις: satov1

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.905
Like
17.919
Πόντοι
3.656
Μπα, ποτέ δεν ξέρεις. Άλλη χώρα των θαυμάτων κι εκεί.

Μπορεί να κατεβάσουν από τη μια στιγμή στην άλλη τον Ντουέϊν Τζόνσον και να το παλέψουν. Λέμε τώρα.

Γενικά μονο αν βάλουν καναν διάσημο μπορεί να ξαναβγουν,τυπου Τζονσον ή Τζορτζ Κλούνει,που εννοείται κι αυτοί θα'ναι μαριονέτες
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.501
Κριτικές
1
Like
7.550
Πόντοι
2.306
Παιζει και υποψηγιοτητα της Μισελ Ομπαμα λογω σπουδων, αποδοχης απο κοινη γνωμη και 8 ετους εμπειριας μεσα στον λευκο οικο, συν συμβουλο της μυστικο τον Μπαρακ. Αυτα ε8ναι τα ατου της για εθνικες εκλ8γες.

Βεβαια μετρανε και οι εσωκομματικες συμμαχιες. Ισως την θαψουν οι αλλοι μελλοντικοι υποψηφιοι. Δεν θελουν ολοι οι Δημοκρατικοι να νικησουν στις εκλογες, ωστε να ανοιξει ο δρομος εσωκομματικωνμεκκαθαρισεων,...και ισως και το μονοπατι ανελιξης επιδοξων μνηστηρων της προεδριαες γισ στις μεθεπομενες εκλογες.

Στην πολιτικη οι μεγαλυτεροι αντιπαλοι εινσι μεσα στο κομμα.
Δεν υπαρχει κοινη γραμμη στους Δημοκρατικους αυτη τη στιγμη, γι‘ αυτο και εχουν αφησει τον Μπαϊντεν μπροστα ενω ειναι εμφανες οτι υπαρχει προβλημα.
Αντιθετα στους Ρεπουμπλικανους ο Τραμπ ειναι απολυτος κυριαρχος, κανα δυο υποψηφιοι που πηγαν να τον κοντραρουν τα μαζεψαν γρηγορα γρηγορα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: satov1

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.210
Like
8.532
Πόντοι
2.356
Και οι έξι «σοβαροί» κι ενδεχόμενοι αντικαταστάτες του Biden που αναφέρει η εφημερίδα The Guardian είναι μάλλον χαμένοι από χέρι απέναντι στον Τραμπ.


Χωρίς πάντως τη συγκατάθεση του Joe Biden δεν γίνεται τίποτα. Αν είναι, θα πρέπει να αποσυρθεί πριν τη σύνοδο των Δημοκρατικών τον Αύγουστο.

Η επόμενη τηλεοπτική διαμάχη ενάντια στον Τραμπ και τον Μπάϊντεν συνεχίζει να είναι προγραμματισμένη κανονικά για τις 10 Σεπτεμβρίου.


Είμαι βέβαιος, ότι ο Μπάϊντεν θέλει να το παλέψει άλλη μια φορά στις 10 Σεπτεμβρίου. Έχει εξάλλου απαντοχή και τον Κένεντυ, ο οποίος τρώει ψήφους από τον Τραμπ, και θα μπορούσε θεωρητικά να οριστεί ως υποψήφιος αντιπρόεδρος του.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom