Νέα

Άλλη μια επίθεση των αναρχικών.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Προσπάθεια αποκωδικοποίησης.. ΕΛ-λην->ΕΛ-Λάκης->Λάκης.(οιοιδήποτε συνειρμοί που προκύπτουν από την αντικατάσταση του 'η' με 'ε'(λέτε να είναι το δελφικό??? )επαφίονται στην κρίσή σας)
Και σύμφωνα με τον ορισμό της προόδου του από πάνω(ειρήνη, αρμονία κλπ), ιδού η αποκάλυψη.

Προφανώς πρόκειται για όργανο του επερχόμενου Σύρρανου(εξού και το 'ε' παραπάνω).
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
εγω παντως σε ολους αυτους τους θολοκουλτουριαρηδες τους ευχομαι να εχουν ενα απλο μικρο ανωδυνο τρακαρισματακι με γυφτο. Προς θεου οχι να κτυπησουν για ονομα του θεου. Αλλα να διαπιστωσουν ιδιοις ομμασι τι σημαινει γυφτος. Να προσεχουν ομως μην διεκδηκησουν το δικιο τους γιατι τοτε θα κινυνεψουν περισσοτερο
Και που ξερεις εσυ τι ειμαστε και τη νταραβερια εχουμε με τον καθενα?
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
σε αυτο που λεει ο mc90606 δεν εχει αδικο....το κακο με γυφτους τσιγγανους αλλοδαπους(οχι ολους βεβαια....) εχει παραγινει....δεν πρεπει να μας συμβει για να το καταλαβουμε.....
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
Είναι φανερό ότι δεν είσαι φασίστας mc90606.Αν και σίγουρα σε έχουμε ξαναδεί με άλλα νικ ,μιας και μιλάς για παιδομαζώματα εσύ θα έχεις ως μη φασίστας κάποια καταγγελία για απαγωγή παιδιού ,δεν μπορεί.Και απορώ γιατί δεν την κατέθεσες και στη Βουλή από το 1982 που ζητούσε αλλά δεν εμφανίστηκε ούτε μια.
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
Η λύση που χρειαζόμαστε είναι η ίδια με εκείνη που βρέθηκε στην Ισπανία το '36. Ένας Φράνκο χρειάζεται να στείλει όλα αυτά τα καθήκια στην γκαρότα.

Επειδή όμως τα σκυλιά τύπου Φράνκο μας τελείωσαν , πήγαινε σε κανένα μπουρδέλο να ξεχαρμανιάσεις με τα λεφτά από τα νοίκια του μπαμπάκα και βλέπουμε.
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
σωστος ο λακις. Χερομαι που υπαρχουν νεοι σημερα με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ προοδευτικες σκεψεις και οχι με ψευδεπιγραφες ψευτοπροοδευτικες σκεψεις.
Εχουν χασει πλεον και οι εννοιες την σημασια τους. Τι σημαινει προοδος κυριοι. Σημαινει η κοινωνια μας να γινεται πιο ειρηνικη χωρις κλοπες ναρκωτικα βιασμους λαθρομεταναστες που τρομοκρατουν με τη συμπεριφορα τους τις γυναικες στους δρομους. Σημαινει μια νεολαια που δεν περνα το χρονο της καπνιζοντας χασισια στους χωρους των καταληψεων αλλα μια νεολαια που θα μορφωνεται θα εργαζεται και θα παραγει. Αυτο ειναι προοδος αγαπητοι. και υπο αυτην την εννοια ανθρωποι σαν τον ΛΑκη εβρισκονται στην πραγματικη κοινωνικη πρωτοπορια.
Γιατι οραματιζοντε μια κοινωνια απηλαγμενη απο τις αγγυλωσεις του παρελθοντος. Δεν καταλαβαινω κυριοι γιατι ειναι προοδος να ληστευουν οι αλβανοι τα σπιτια στα μεσογεια. Να εχουν γινει περιοχες οπως η Αγ βαρβαρα Γκετο των γυφτων οι οποιοι θησαυριζουν πουλοντας ειτε ναρκωτικα ειτε διαφορα εμπορικα ειδη αφορολογητα. θυμιζω σε αυτες τις περιοχες δεν υφισταται η εννοια του νομου δεν τολμα η αστυνομια να μπει. Εχετε ποτε τρακαρει με γυφτο? οχι ασφαλεια δεν εχει ουτε καν η αστυνομια δεν ερχετε. σου λενε καλα ξεμπερδεματα. Εαν σας αρεσουν αυτα κυριοι προοδευτικε ευγε σας! Εγω παλι λεω οτι πρεπει ναυπαρχει ισοπολιτεια και ισονομεια. Ολοι φορους ολοι υποχρεωσεις οπως και εγω για να εχουν δικαιωματα. Ουτε στρατο δεν πανε. Αρα λοιπον οι νομοι ειναι νομοι και πρεπει να ισχυουν και αν δεν αρεσει στους κυριους αλβανους γυφτους κτλ ας φυγουν η ας τους περιορισομε σε στρατοπεδα εργασιας ωστε να μην ειναι προβλημα για το υπολοιπο κοινωνικο συνολο ΑΛΛΙΩΣ να ΣΥΜΜΟΡΦΩΘΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΜΕΘΕΣΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ που πιστευω ειναι αρκετα φιλελευθερη.

Αν δεν σου αρέσουν οι Ρομ ,οι μετανάστες ή όποιοι άλλοι ,γιατί δεν τακιμιάζεις με τύπους σαν τον Λάκη να τους αντιμετωπίσετε? Περιμένεις κι εσύ κανέναν Φράνκο ή Αδόλφο?
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Στις δημοκρατίες, η περιουσία, η ιδιοκτησία και η σωματική ακεραίοτητα προστατεύοναι...
Όπως και η ελεύθερη έκφραση και η ελευθερία του λόγου, προφορικού και γραπτού...

Δυστυχώς, στην παρωδία δημοκρατίας που έχουμε, αυτό δεν είναι αυτονόητο απ' ό,τι φαίνεται...

Εδώ και καιρό άτομα συγκεκριμένου πολιτικού χώρου επιτίθενται σε βιβλιοπωλεία και εσχάτως σε εκθέσεις βιβλίων και όχι μόνο καταστρέφουν και καίνε βιβλία αλλά και χτυπάνε κόσμο...

Επειδή διαφωνούν με αυτά που γράφουν τα βιβλία που εκδίδουν και εμπορεύονται οι οικοι αυτοί...
Και επειδή κάποιοι έκαναν το λάθος να ανοίξουν βιβλιοπωλείο στα εξάρχεια χωρίς να πάρουν άδεια από τον τοπικό κομιτατζή...

Κάποιοι άλλοι στη Β. Ελλάδα καίνε βιβλία- ευτυχώς δεν χτυπανε ανθρώπους ούτε τους σπάνε τα μαγαζιά- επειδή δεν συμφωνούν με το περιεχόμενό τους, λες και ο συγγραφέας πρέπει να πάρει την ευλογία του άνθιμου πριν γράψει...

Ας καταλάβουν κάποιοι ότι ζούμε στο 2007...
Ούτε στο 1933 στη Γερμανία, ούτε στο 1970 στην Κίνα...

Και ότι είναι ντροπή να κυκλοφορούν ένοπλες ομάδες σε στυλ ερυθροφρουρών και να γαμούν και να δέρνουν όποιον είχε διαφορετική άποψη από αυτούς...

Ακόμη και αν αυτή η άποψη είναι αιρετική, ηλίθια, βλακώδης, ασυνάρτητη...

Βέβαια, δεν μπορώ να μην επισημάνω ότι το 90% των επιθέσεων σε βιβλιοπωλεία γίνεται από αντιεξουσιαστές...
Το βιβλιοπωλείο του Γεωργιάδη στη Σόλωνος είναι ο εφιάλτης του ασφαλιστή...

Και δεν μπορώ να μην επισημάνω ότι οι καρακαλτάκες του ευρύτερου προοδευτικού χώρου κάνουν τουμπεκί για αυτήν την μορφή λογοκρισίας τη στιγμή που τραβάνε δημόσια τις κωλότριχές τους αν κάποιος τραγόπαπας κάψει κανά βιβλίο που σε τελική ανάλυση δεν το έκλεψε...
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16
Στις δημοκρατίες, η περιουσία, η ιδιοκτησία και η σωματική ακεραίοτητα προστατεύοναι...
Όπως και η ελεύθερη έκφραση και η ελευθερία του λόγου, προφορικού και γραπτού...

Δυστυχώς, στην παρωδία δημοκρατίας που έχουμε, αυτό δεν είναι αυτονόητο απ' ό,τι φαίνεται...

Εδώ και καιρό άτομα συγκεκριμένου πολιτικού χώρου επιτίθενται σε βιβλιοπωλεία και εσχάτως σε εκθέσεις βιβλίων και όχι μόνο καταστρέφουν και καίνε βιβλία αλλά και χτυπάνε κόσμο...

Επειδή διαφωνούν με αυτά που γράφουν τα βιβλία που εκδίδουν και εμπορεύονται οι οικοι αυτοί...
Και επειδή κάποιοι έκαναν το λάθος να ανοίξουν βιβλιοπωλείο στα εξάρχεια χωρίς να πάρουν άδεια από τον τοπικό κομιτατζή...

Κάποιοι άλλοι στη Β. Ελλάδα καίνε βιβλία- ευτυχώς δεν χτυπανε ανθρώπους ούτε τους σπάνε τα μαγαζιά- επειδή δεν συμφωνούν με το περιεχόμενό τους, λες και ο συγγραφέας πρέπει να πάρει την ευλογία του άνθιμου πριν γράψει...

Ας καταλάβουν κάποιοι ότι ζούμε στο 2007...
Ούτε στο 1933 στη Γερμανία, ούτε στο 1970 στην Κίνα...

Και ότι είναι ντροπή να κυκλοφορούν ένοπλες ομάδες σε στυλ ερυθροφρουρών και να γαμούν και να δέρνουν όποιον είχε διαφορετική άποψη από αυτούς...

Ακόμη και αν αυτή η άποψη είναι αιρετική, ηλίθια, βλακώδης, ασυνάρτητη...

Βέβαια, δεν μπορώ να μην επισημάνω ότι το 90% των επιθέσεων σε βιβλιοπωλεία γίνεται από αντιεξουσιαστές...
Το βιβλιοπωλείο του Γεωργιάδη στη Σόλωνος είναι ο εφιάλτης του ασφαλιστή...

Και δεν μπορώ να μην επισημάνω ότι οι καρακαλτάκες του ευρύτερου προοδευτικού χώρου κάνουν τουμπεκί για αυτήν την μορφή λογοκρισίας τη στιγμή που τραβάνε δημόσια τις κωλότριχές τους αν κάποιος τραγόπαπας κάψει κανά βιβλίο που σε τελική ανάλυση δεν το έκλεψε...

Φιλε συμφωνω απολυτα με οσα εγραψες, ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα. Το χειροτερο ειναι οτι κατι τετοιοι τυποι μολις ακουστει κατι διαφορετικο αμεσως μιλουν για φασισμους και τετοια. Κατσε ρε φιλε ποιος ειναι φασιστας αυτος που λεει τη γνωμη του χωρις να ενοχλει η εσυ που δεν τον αφηνεις. Επιπλεον θεωρω ,αν και το κατακρινω, οτι το συμβολικο καψιμο ενος βιβλιου μπορει να ειναι εκφραση αποψης, οχι ομως και το σπασιμο και καψιμο του βιβλιοπωλειου που το πουλαει. Τελος οποιος εζησε τις φετινες ΓΣ στις σχολες, ειμαι φοιτητης και τα εζησα, θα καταλαβει σε τι κλιμα τρομοκρατιας ουσιστικα σε υποχρεωναν να ψηφισεις καταληψη.
Να ποιοι ειναι οι φασιστες.
 

Kemal

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
101
Like
0
Πόντοι
1
Βέβαια, δεν μπορώ να μην επισημάνω ότι το 90% των επιθέσεων σε βιβλιοπωλεία γίνεται από αντιεξουσιαστές...
Το βιβλιοπωλείο του Γεωργιάδη στη Σόλωνος είναι ο εφιάλτης του ασφαλιστή...

 Το γεγονός ότι ενώ η περιοχή αυτή είναι γεμάτη αστυνομία δε συλλαμβάνεται ποτέ κανείς δε σου προκαλεί απορία;

 Υ.Γ. 1:  Αυτό για την παρωδία δημοκρατίας ξαναπές το.

 Υ.Γ. 2:  Πόσα άραγε να πληρώνει ασφάλεια ο Άδωνις;   :headbang:  
 

Kemal

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
101
Like
0
Πόντοι
1
Φιλε συμφωνω απολυτα με οσα εγραψες, ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα. Το χειροτερο ειναι οτι κατι τετοιοι τυποι μολις ακουστει κατι διαφορετικο αμεσως μιλουν για φασισμους και τετοια. Κατσε ρε φιλε ποιος ειναι φασιστας αυτος που λεει τη γνωμη του χωρις να ενοχλει η εσυ που δεν τον αφηνεις. Επιπλεον θεωρω ,αν και το κατακρινω, οτι το συμβολικο καψιμο ενος βιβλιου μπορει να ειναι εκφραση αποψης, οχι ομως και το σπασιμο και καψιμο του βιβλιοπωλειου που το πουλαει. Τελος οποιος εζησε τις φετινες ΓΣ στις σχολες, ειμαι φοιτητης και τα εζησα, θα καταλαβει σε τι κλιμα τρομοκρατιας ουσιστικα σε υποχρεωναν να ψηφισεις καταληψη.
Να ποιοι ειναι οι φασιστες.

  Με την ίδια λογική, το συμβολικό κάψιμο μιας εθνικής σημαίας ή μιας εκκλησιαστικής εικόνας δεν μπορεί να είναι έκφραση άποψης;

   
 

mc90606

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2006
Μηνύματα
196
Like
1
Πόντοι
1
Kemal Οχι δεν μπορεις να καις τη σημαια μου. ΟΦΕΙΛΕΙΣ εφοσον ζεις σε αυτο το τοπο να τη σεβαστεις γιατι πολυ απλα ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ. οπως εγω σεβομαι την μαυροκοκκινη σημαια των αναρχικων και δεν την καιω η τη σημαια του ΚΚΕ που στο κατω κατω δεν ειναι εθνικα συμβολα ετσι και εσυ υποχρεουσε να τη σεβαστεις. Οπως και εγω υποχρεουμε να σεβαστω ενα τζαμι πχ που λειτουργει νομιμα με αδεια κτλ.
Εσυ που μου υποδυκνεις να παω με τα λευτα του μπαμπα σε οικο ανοχης εαν θελεις και το κανεις ειμαι προθυμος να παμε για καφε και να φερουμε και τις φορολογικες μας δηλωσεις και τα ενσημα μας στο ΙΚΑ να δεις ποιος απτους δυο μας ζει με τα λευτα του μπαμπα και ποιος οχι. Γιατι απο οτι θυμαμαι οι αναρχικοι ειναι που οταν συλαμβανονται ολοι εκπληκτοι διαπιστωνουν οτι ειναι απο καλες και κονομημενες οικογενεις γιοι δικαστων γιατρων δικηγορων. εμενα ο μπαμπας μου ηταν ναυτεργατης. Στη συνεχεια θα σου πω το εξης και ημουν πολυ σαφης αλλα εσεις τα κουμουνια παντα διαστρεβλωνετε τις αποψεις. Δεν εχω προβλημα με τους αλβανους τους γυφτους και τους λοιπους καφρους που εσυ σπευδεις να υπερασπιστεις. Εχω προβλημα με την ανοχη που δειχνει το κρατος στην παραβατικη συμπεριφορα τους. ΝΑΙ δε γουσταρω να ειναι το μενιδι η το ζεφυρι Γκετο που φοβατε η αστυνομια να παει. ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ να φοβαμαι να περπατησω στα πατησια η στη σωκρατους για μπαστρουμα. θελω ως ελευθερος ανθρωπος να πηγαινω αφοβα και με ασφαλεια οπουδηποτε. Δε γουσταρω να πουλανε πρεζα οι γυφτοι ατιμωρητοι. δε γουσταρω να με τρακαρει γυφτος και να μην ερχεται η τροχαια και να μου λενε στο τηλεφωνο κανε οτι κααλαβαινεις. οπως επισης δε γουστραρω να βλεπω την καθε καραχασαν να το παιζει ελληνιδα και να ειναι στη παρανομη τουρκικη ενωση ξανθης. Καποια στιγμη πρεπει να λειτουργησουν οι νομοι ειτε το θελετε ειτε οχι. Δε γουσταρω να βλεπω τα φρικια να καινε βιβλιοπωλεια και μετα να αναφερονται στο καψιμο των βιβλιων απτον Goebels ειναι τουλαχιστον υποκριτικο να μαθετε να ειστε Ανδρειοι και οχι δικολαβοι πολιτικαντηδες. Εγω θα χερομουνα εναν αναρχα να πει σε ενα δικαστηριο
ναι ρε εγω το εκαψα το αμαξι η το μαγαζι
οχι να λενε ολο δεν ειμουνα εγω κτλ. Μονο αθωοους πιανουν?> κανεις δεν ηταν ενοχος? Οι επαρατοι Ναζι ειχαν πολυ πιο ανδρικη σταση στη Νυρεμβεργη μπροστα στην πιθανη ποινη του θανατου.
Τα τσογλανια των εξαρχειων ουτε μπροστα σε μια εξαμηνη φυλακιση δεν στεκονται σαν αντρες.
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Εικονολάτρες τότε?
Χειραγώγηση μέσω συμβόλων...
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Μόλις μιλάμε για τέτοια θέματα, πετάγετε ο καθένας και ρωτάει αν ο άλλος είναι Κνιτης ή ΝΔ ή Πασοκ ή ΚΚΕ ή ΛΑΟς.
Δηλαδή δε μπορεί κάποιος να μην είναι κομματικοποιημένος αλλά πολιτικοποιημένος.
Ημουν και είμαι ανοιχτός σε όλα.Μερικούς που ψήφιζα τώρα τους ρίχνω μαύρο, και άλλους που τους έριχνα μαύρο τώρα τους ψηφίζω.Ενεργό για το κοινό καλό και όχι για το καλό κάποιου κόμματος, ότι ενέργειες και αν έχει κάνει.
Αφου λοιπόν ξεκαθαρίσαμε κάποια πράγματα δηλώνω ευθρασός ότι μεγαλύτερα μουνόπανα από αυτά που καίνε βιβλία και ξένη περιουσία δεν υπάρχουν.
Τόσο απλά, τι κόμματα και παπαριές.
Φανατισμός να υπάρχει εκεί που πρέπει και όχι εις βάρος βιοπαλαιστων και απλών ανθρώπων.
Σκέτα μουνόπανα είναι.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Και δεν μπορώ να μην επισημάνω ότι οι καρακαλτάκες του ευρύτερου προοδευτικού χώρου κάνουν τουμπεκί για αυτήν την μορφή λογοκρισίας τη στιγμή που τραβάνε δημόσια τις κωλότριχές τους αν κάποιος τραγόπαπας κάψει κανά βιβλίο που σε τελική ανάλυση δεν το έκλεψε...


Επ', εδώ κάνεις λάθος. Για δες ποιός μίλησε κατά των πυρπολήσεων των βιβλιοπωλείων του Άδωνι:


Άρε, πως περνούνε τα χρόνια. Κάποτε τα Εξάρχεια προσκυνούσανε τον Καραμπελιά.
 

mc90606

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2006
Μηνύματα
196
Like
1
Πόντοι
1
δηλαδη βολταιρε45 εισαι υπερ του καψιματος βιβλιοπωλειων?
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Αν δεν σου αρέσουν οι Ρομ ,οι μετανάστες ή όποιοι άλλοι ,γιατί δεν τακιμιάζεις με τύπους σαν τον Λάκη να τους αντιμετωπίσετε? Περιμένεις κι εσύ κανέναν Φράνκο ή Αδόλφο?
Καλύτερα να περιμένει κανέναν Στάλιν,Χότζα,Τσαουσέσκου, Τίτο, ήήήήή  .... φώναξε τον Κάστρο (τον αδερφό, αν ο Φιντέλ αδυνατεί)!

Οι κομμουνιστές ξέρουν πολύ καλύτερα να σφάζουν και να εξοντώνουν όποιον δεν τους αρέσει....

Έχει δει κανείς Ρόμ σε κομμουνιστικό κράτος?

Για μετανάστες μάλλον μόνο σε ανέκδοτο!
 

Kemal

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
101
Like
0
Πόντοι
1
Kemal Οχι δεν μπορεις να καις τη σημαια μου. ΟΦΕΙΛΕΙΣ εφοσον ζεις σε αυτο το τοπο να τη σεβαστεις γιατι πολυ απλα ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ. οπως εγω σεβομαι την μαυροκοκκινη σημαια των αναρχικων και δεν την καιω η τη σημαια του ΚΚΕ που στο κατω κατω δεν ειναι εθνικα συμβολα ετσι και εσυ υποχρεουσε να τη σεβαστεις. Οπως και εγω υποχρεουμε να σεβαστω ενα τζαμι πχ που λειτουργει νομιμα με αδεια κτλ.
Εσυ που μου υποδυκνεις να παω με τα λευτα του μπαμπα σε οικο ανοχης εαν θελεις και το κανεις ειμαι προθυμος να παμε για καφε και να φερουμε και τις φορολογικες μας δηλωσεις και τα ενσημα μας στο ΙΚΑ να δεις ποιος απτους δυο μας ζει με τα λευτα του μπαμπα και ποιος οχι. Γιατι απο οτι θυμαμαι οι αναρχικοι ειναι που οταν συλαμβανονται ολοι εκπληκτοι διαπιστωνουν οτι ειναι απο καλες και κονομημενες οικογενεις γιοι δικαστων γιατρων δικηγορων. εμενα ο μπαμπας μου ηταν ναυτεργατης. Στη συνεχεια θα σου πω το εξης και ημουν πολυ σαφης αλλα εσεις τα κουμουνια παντα διαστρεβλωνετε τις αποψεις. Δεν εχω προβλημα με τους αλβανους τους γυφτους και τους λοιπους καφρους που εσυ σπευδεις να υπερασπιστεις. Εχω προβλημα με την ανοχη που δειχνει το κρατος στην παραβατικη συμπεριφορα τους. ΝΑΙ δε γουσταρω να ειναι το μενιδι η το ζεφυρι Γκετο που φοβατε η αστυνομια να παει. ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ να φοβαμαι να περπατησω στα πατησια η στη σωκρατους για μπαστρουμα. θελω ως ελευθερος ανθρωπος να πηγαινω αφοβα και με ασφαλεια οπουδηποτε. Δε γουσταρω να πουλανε πρεζα οι γυφτοι ατιμωρητοι. δε γουσταρω να με τρακαρει γυφτος και να μην ερχεται η τροχαια και να μου λενε στο τηλεφωνο κανε οτι κααλαβαινεις. οπως επισης δε γουστραρω να βλεπω την καθε καραχασαν να το παιζει ελληνιδα και να ειναι στη παρανομη τουρκικη ενωση ξανθης. Καποια στιγμη πρεπει να λειτουργησουν οι νομοι ειτε το θελετε ειτε οχι. Δε γουσταρω να βλεπω τα φρικια να καινε βιβλιοπωλεια και μετα να αναφερονται στο καψιμο των βιβλιων απτον Goebels ειναι τουλαχιστον υποκριτικο να μαθετε να ειστε Ανδρειοι και οχι δικολαβοι πολιτικαντηδες. Εγω θα χερομουνα εναν αναρχα να πει σε ενα δικαστηριο
ναι ρε εγω το εκαψα το αμαξι η το μαγαζι
οχι να λενε ολο δεν ειμουνα εγω κτλ. Μονο αθωοους πιανουν?> κανεις δεν ηταν ενοχος? Οι επαρατοι Ναζι ειχαν πολυ πιο ανδρικη σταση στη Νυρεμβεργη μπροστα στην πιθανη ποινη του θανατου.
Τα τσογλανια των εξαρχειων ουτε μπροστα σε μια εξαμηνη φυλακιση δεν στεκονται σαν αντρες.

 Πρώτον, νομίζω ότι με μπερδεύεις με άλλο μέλος του φόρουμ που σου απάντησε πιο πριν.  Δε σου είπα εγώ να πας σε οίκο ανοχής με τα λεφτά του μπαμπά σου ή όποιου άλλου.  :tickedoff:

 Δεύτερον, έχω περάσει τα σαράντα και ευτυχώς πλέον δε ζω με τα λεφτά του μπαμπά.  :o

 Τρίτον, δεν είμαι κομμουνιστής.  Θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου κεϋνσιανό.  Ούτε έχω πρόβλημα με τον φιλελευθερισμό.  Έχω ζήσει και ορισμένα χρόνια της ζωής μου στις Ηνωμένες Πολιτείες σαν φοιτητής και σαν εργαζόμενος και θα υπερασπιζόμουν εύκολα αρκετές πτυχές της ζωής εκεί.  Επίσης επειδή έχω συναναστραφεί με ανθρώπους όλων των φυλών, των θρησκειών και των χρωμάτων εκεί (αν έχεις επισκεφθεί αμερικανικές μεγαλουπόλεις θα ξέρεις ότι είναι από τους πιο πολυεθνικούς χώρους στον πλανήτη) έχω πρόβλημα με τις κορώνες σχετικά με φυλετική ιεραρχία και άλλα τέτοια χαρούμενα.  

 Έχω ακούσει να μου λένε στη Νέα Υόρκη, χωρίς να ξέρουν ότι είμαι Έλληνας, ότι "οι Έλληνες είναι καλοί μόνο για ταξιτζήδες και λατζέρηδες" και άφρισα.  Έτσι καταλαβαίνω τον κάθε έναν που αισθάνεται αδύναμος να υπερασπιστεί τον εαυτό του όταν είναι εθνική, φυλετική, κοινωνική η οποιαδήποτε μειονότητα.  Αν σου συμβεί και σένα κάποια στιγμή κάτι παρόμοιο, ίσως ξανασκεφτείς μερικά πράγματα.  :think:

 Άλλη φορά μη βιάζεσαι να χαρακτηρίσεις κόσμο που δεν έχει αναφερθεί μειωτικά σε σένα.  :huh:

 
 

mc90606

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2006
Μηνύματα
196
Like
1
Πόντοι
1
Kemal δεν πηγαινε ολο σε σενα. Ελπιζω το Κεμαλ να παραπεμπει στο γνωστο τραγουδι και οχι στον πατερα των τουρκων.
Εγω αγαπητε ΞΑνα λεω αυτα που μαλλον η μολυνση του εγγεφαλου σας απτα μικροβια της νεας εποχης (ειτε μαρξισμος ειτε νεοφιλελευθερισμος) δεν σας αφηνει.
ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΦΤΟΥΣ (τους αποκαλω ετσι γιατι ετσι τους εμαθα απο τη γιαγια μου τους νεωτερισμους τυπου ΡΟΜ δεν τους ξερω) Δεν εχω προβλημα με τους γυφτους. ΜΟΝΟ με την παραβατικη βιαιη και κτηνωδη συμπεριφορα που εχουν καταλυοντας την εννομον ταξη. Ελπιζω να μη χρειαστει να το επαναλλαβω
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
Κτηνώδη και παραβατική συμπεριφορά μπορεί να έχει οποιοσδήποτε άνθρωπος από όποια κοινωνική,εθνική,θρησκευτική ή άλλη ομάδα προέρχεται. Η παραβατικότητα ξέρεις δεν είναι έμφυτο χαρακτηριστικό αλλά αποτέλεσμα εξωγενών χαρακτηριστικών.
Παρεπιπτώντος εγώ έγραψα στον Λάκη να πάει με τα λεφτά του μπαμπά να ξεχαρμανιάσει σε καμμιά τάνα ,ο ίδιος έχει εξ άλλου δηλώσει ότι έτσι ζει,με τα λεφτά του μπαμπά ,εσύ γιατί θύχτηκες?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom