Νέα

Άλλη μια επίθεση των αναρχικών.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Το παρών thread μπορώ να πω ότι είναι αρκετά ακαταλαβίστικο!!

Μην χαλιέσαι συναγωνιστή Χάρτινε :) Αλήθεια, έκανες κανένα "ξερό" τελευταία; εγώ προημερών, αλλά χωρίς αποτέλεσμα... δεν πειράζει όμως, πάμε γι' άλλα... ;)
 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Όταν κάποιος διαφωνεί μαζί του, μαντεύει αμέσως και τα ... φυλετικά του γνωρίσματα. Όπως όλα τα αναρχοκουμμούνια. Αυτός που είναι και κατά το ήμιση Σλάβος, θα έχει και επιπλέον γνωρίσματα, πέραν των γνωστών!
Υποτιμητικά δεν μίλησα για τη Σλάβικη καταγωγή σου. Απλώς ανέφερα μερικές πραγματικότητες περί Σλάβων. Για το ότι αυτές είναι υποτιμητικές από μόνες τους, δεν φταίω εγώ, αλλά τα πεπραγμένα της Σλάβικης φυλής σου για την οποία περηφανεύεσαι.

Και εγώ θεωρώ λάθος της δικής μου φυλής, της Ελληνικής, το ότι ασχολήθηκαν με ζώα όπως οι Σλάβοι και τους έφτιαξαν γραφή και τους έμαθαν να γράφουν και να διαβάζουν και τους μετέδωσαν τη θρησκεία τους. Έπρεπε να τους αφήσουν στη μοίρα τους. Θα ήταν σήμερα το ίδιο με του Παπούα και τους Μαορί.

Η Ρωσία έχει το 60% της παγκόσμιας παραγωγής Νικελίου. Μια σχετική αναζήτηση στο google θα σε πείσει , όπως και για την πώλησή τους σε Εβραίους. Όπως έγινε και με τα πετρέλαια της Ρωσίας! Εκτός κι αν θεωρείς ότι ο ... Αμπράμοβιτς είναι Ρώσος!
Αλλά θα μου πεις και τα περί Αμπράμοβιτς είναι γραμμένα στην Ελύθερη Ώρα. Δεν είναι καρχαρίας. Ψέμμα των φασιστών είναι κι αυτό.Συγκρίνεις τέλος πάντων τις πρώτες ύλες της Ελλάδος με αυτές της Ρωσίας; Γελοία σύγκριση. Η Ρωσία έχει απίστευτη ποσότητα πρώτων υλών. Η Ελλάδα έχει τρίχες.

Το 1945-1949 πολεμήσαμε για να μην είμαστε τώρα όπως είναι Ρώσοι και οι Βούλγαροι. Και το πετύχαμε, αφού δεν είμαστε στα δικά τους χάλια. Την επιτυχία μας επαληθεύεις πρώτος εσύ. Αν γούσταρες τη Ρωσία , θα πήγαινες να ζήσεις εκεί. Δεν θα ζούσες εδώ.Ό,τι κι αν πεις δεν έχει σημασία. Σημασία έχει ότι δεν πας να ζήσεις στη Ρωσία. Απόφαση απολύτως κατανοητή, σωστή και λογική


Μα το έχουμε ξανακούσει άπειρες φορές εδώ! Όποιος διαφωνεί με τα αναρχοκουμμούνια είναι ψυχοπαθής. Δηλαδή όλοι στην Ελλάδα είναι ψυχοπαθείς εκτός από λίγες δεκάδες χιλιάδες αναρχοκουμμούνια.

Στα περί ξύλου δεν απαντώ (δεόντως) γιατί θα διαγραφώ δια παντός από το φόρουμ.
Ο Κύριλλος κα ο Μεθόδιος δημιουργήσανε το γλαγωλιτικό αλφάβητο για τους Σλαβόφωνους πληθυσμούς για να κάνουν το marketing της ορθόδοξης έκδοσης του Ναζωραίου που πιστεύετε (ήταν και Εβραίος μην ξεχνιόμαστε).Αν δεν το κάνανε οι ορθόδοξοι 'απόστολοι'  :2funny:  του Βυζαντίου θα το κάνανε τότε οι καθολικοί της Δύσης.
Δεν περηφανεύτηκα για καμιά φυλή φίλτατε.Είμαι μισός Έλληνας και μισός Ρώσος.Προτιμώ να παίρνω τα θετικά στοιχεία απο τους δυο αυτούς λαούς.
Για τις Σλάβες όμως μην ξηγιέσαι έτσι?Εσείς οι Έλληνες τις έχετε κάνει θεές.Μέχρι και Σλάβα απο μπουρδέλο που τρώει 40 πούτσες την ημέρα είστε ικανοί να παντρευτείτε.Τι έγινε φίλτατε Λάκη? Σου έριξε χυλόπιτα καμιά Σλάβα γιατί προτίμησε να γαμιέται τσάμπα με έναν άξεστο φτωχό εγκληματία Ρωσοπόντιο παρά με την πάρτυ σου που είσαι 'ευγενικός νέος' ? :2funny: Ότι και να μου λές Λάκη εδώ στο φόρουμ τις Σλάβες τις έχετε κάνει όλοι ΘΕΕΣ.Αφού είστε τόσο μουνόδουλοι που ξεσπάμε στα γέλια με τα παθήματά σας απο τις Σλάβες πουτάνες.Πάντως οι Ελληνίδες πουτάνες έχουν πιο ακριβή ταρίφα απο τις Ρωσίδες έ?Γι'αυτό δεν κουτάτε να τις γαμήσετε με τα μικρά σας πορτοφόλια  :2funny:

Το 60% Νικελίου δεν μου έδωσες καμιά πηγή ότι πουλήθηκε σε Εβραίους.Μιλάς περί αορίστου και με 'στοιχεία' όπως ΄χανετε ο καπνός στο αέρα να ψάξω στο google.Παρά μόνο κάνεις μόνος σου έναν ανούσιο ατομικό αντιπερισπασμό για να μου λές για τον αρχίδα τον Αμπράμοβιτς.Δεν περίμενα ότι θα έχεις και στοιχεία βέβαια διότι δεν γνωρίζεις την Ρωσική γλώσσα.

Και τέλος τα μπέρδεψες πολύ μέσα στο σκοταδιστικό σου σκεπτικό.Πηγαίνω και στην Ρωσία και στην Γαλλία και φυσικά μένω και εδώ.ΔΕΝ μένω ΜΟΝΙΜΑ εδώ στην Ελλάδα.Είμαι κοσμοπολίτης φίλτατε Λάκη και δεν επαινώ το κατσικοχώρι μου τι ωραίο που ήταν όταν βασίλευε ο Παύλος και ότι είναι μοναδικό στον κόσμο σε 'παραγωγή πολιτισμού' :2funny: Και η Ρωσία είναι καλή και η Ελλάδα καλή.Προτιμώ βέβαια την Ελλάδα και λόγω κλίματος γιατί το κρύο μου φέρνει θλίψη και θέλω την λιακάδα   :)

Δεν μου είπες όμως τις περιπέτειές σου με τους αναρχοκουμουνιστές? τι σου κάνανε ? :think:
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
latex μπορείς να μετακομίσεις και στο Ζαΐρ (που είναι και γαλλόφωνο αν δεν κάνω λάθος ???) για να έχεις ήλιο 365 ημέρες το χρόνο. Και δεν θα έχεις και πρόβλημα μήπως σε ΚΑΨΕΙ ο ήλιος...... Γιατί όπως λέει και ο σοφός λαός "ο βρεγμένος την βροχή δεν τη φοβάται"...
 

Επισκέπτης
Ο Κύριλλος κα ο Μεθόδιος δημιουργήσανε το γλαγωλιτικό αλφάβητο για τους Σλαβόφωνους πληθυσμούς για να κάνουν το marketing της ορθόδοξης έκδοσης του Ναζωραίου που πιστεύετε (ήταν και Εβραίος μην ξεχνιόμαστε).Αν δεν το κάνανε οι ορθόδοξοι 'απόστολοι'  :2funny:  του Βυζαντίου θα το κάνανε τότε οι καθολικοί της Δύσης.
Δεν περηφανεύτηκα για καμιά φυλή φίλτατε.Είμαι μισός Έλληνας και μισός Ρώσος.Προτιμώ να παίρνω τα θετικά στοιχεία απο τους δυο αυτούς λαούς.
Για τις Σλάβες όμως μην ξηγιέσαι έτσι?Εσείς οι Έλληνες τις έχετε κάνει θεές.Μέχρι και Σλάβα απο μπουρδέλο που τρώει 40 πούτσες την ημέρα είστε ικανοί να παντρευτείτε.Τι έγινε φίλτατε Λάκη? Σου έριξε χυλόπιτα καμιά Σλάβα γιατί προτίμησε να γαμιέται τσάμπα με έναν άξεστο φτωχό εγκληματία Ρωσοπόντιο παρά με την πάρτυ σου που είσαι 'ευγενικός νέος' ? :2funny: Ότι και να μου λές Λάκη εδώ στο φόρουμ τις Σλάβες τις έχετε κάνει όλοι ΘΕΕΣ.Αφού είστε τόσο μουνόδουλοι που ξεσπάμε στα γέλια με τα παθήματά σας απο τις Σλάβες πουτάνες.Πάντως οι Ελληνίδες πουτάνες έχουν πιο ακριβή ταρίφα απο τις Ρωσίδες έ?Γι'αυτό δεν κουτάτε να τις γαμήσετε με τα μικρά σας πορτοφόλια  :2funny:

Το 60% Νικελίου δεν μου έδωσες καμιά πηγή ότι πουλήθηκε σε Εβραίους.Μιλάς περί αορίστου και με 'στοιχεία' όπως ΄χανετε ο καπνός στο αέρα να ψάξω στο google.Παρά μόνο κάνεις μόνος σου έναν ανούσιο ατομικό αντιπερισπασμό για να μου λές για τον αρχίδα τον Αμπράμοβιτς.Δεν περίμενα ότι θα έχεις και στοιχεία βέβαια διότι δεν γνωρίζεις την Ρωσική γλώσσα.

Και τέλος τα μπέρδεψες πολύ μέσα στο σκοταδιστικό σου σκεπτικό.Πηγαίνω και στην Ρωσία και στην Γαλλία και φυσικά μένω και εδώ.ΔΕΝ μένω ΜΟΝΙΜΑ εδώ στην Ελλάδα.Είμαι κοσμοπολίτης φίλτατε Λάκη και δεν επαινώ το κατσικοχώρι μου τι ωραίο που ήταν όταν βασίλευε ο Παύλος και ότι είναι μοναδικό στον κόσμο σε 'παραγωγή πολιτισμού' :2funny: Και η Ρωσία είναι καλή και η Ελλάδα καλή.Προτιμώ βέβαια την Ελλάδα και λόγω κλίματος γιατί το κρύο μου φέρνει θλίψη και θέλω την λιακάδα  :)

Δεν μου είπες όμως τις περιπέτειές σου με τους αναρχοκουμουνιστές? τι σου κάνανε ? :think:
τον  :ak: :ak: :ak: :uzi: :uzi: :uzi:μετά προσπάθησε να  :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:μια ρωσίδα αλλά τον  :badair: :badair: :badair: :badair: :badair:και του :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:και του  έμεινε κουσούρι καταδίωξεις από  τους  κομμουνιστές.
 

Επισκέπτης
latex μπορείς να μετακομίσεις και στο Ζαΐρ (που είναι και γαλλόφωνο αν δεν κάνω λάθος ???) για να έχεις ήλιο 365 ημέρες το χρόνο. Και δεν θα έχεις και πρόβλημα μήπως σε ΚΑΨΕΙ ο ήλιος...... Γιατί όπως λέει και ο σοφός λαός "ο βρεγμένος την βροχή δεν τη φοβάται"...
καλώς τον βοηθό του άνεργου οδοντίατρου.
σε λίγο θα σκάσει μύτη και αυτός σαν τον Σάντσο Πάντσο τον υποτακτικό του Δον Κιχώτη εμφανίζεσαι και μετά ο Δόν Λάκης.
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Την καλησπέρα μου σε όλα τα αναρχοκομμούνια της κοινότητας αυτής!!!
Γειά και χαρά σας ιππότες της αναρχοσοσιαλιστικοκομμουνιστικής προπαγάνδας!!! Ελπίζω να είσαστε και σήμερα έτοιμοι να μοιράσεται λίγο από το άπλετο σκοτάδι σας ...
 

Επισκέπτης
Την καλησπέρα μου σε όλα τα αναρχοκομμούνια της κοινότητας αυτής!!!
Γειά και χαρά σας ιππότες της αναρχοσοσιαλιστικοκομμουνιστικής προπαγάνδας!!! Ελπίζω να είσαστε και σήμερα έτοιμοι να μοιράσεται λίγο από το άπλετο σκοτάδι σας ...
καλώς τον θαλαμοφύλακα της χρυσής αυγής λάτρη του λιακόπουλου και του άδωνη.
κουβαλητή σέρτικον τσιγάρον τον έγκλειστον από τους αναρχοκομμουνιστάς στα γκουλάγκ της Ελλάδος  περίανδρου του φασιστοειδούς και του απατεώνα εκβιαστή Μιχαλόπουλου.
 

Επισκέπτης
Δεν περίμενα ότι θα έχεις και στοιχεία βέβαια διότι δεν γνωρίζεις την Ρωσική γλώσσα.

Στοιχεία φυσικά και έχω. Όταν βρω χρόνο, θα σου τα υποδείξω. Πιστεύω όμως ότι και από μια πρόχειρη αναζήτηση στο google κάτι έχει πάρει το μάτι σου. Όσο μπορεί δηλαδή κάποιος που ζει στο 19ο αιώνα και θεωρεί επίκαιρα τα διδάγματα του Μάρξ.

Ρώσικα ομολογουμένως δεν μιλώ. Όπως και καμία Σλάβικη γλώσσα. Δηλαδή δεν μιλώ ούτε Σέρβικα, ούτε Βουλγάρικα. Γενικά δεν γνωρίζω καμία γλώσσα υπανθρώπων και δεν σκοπεύω να μάθω.

Γνωρίζω όμως κάποια πράγματα που θεωρώ ότι δεν προσδίδουν και πολύ μεγάλο κύρος στα Σλάβικα φύλα γενικά. Π.χ. πως συμπεριφέρονται στις γυναίκες, πως συμπεριφέρονται στους διαφόρους αναξιοπαθούντες, πως είναι τα χωριά τους . Ενδεικτικά του πολιτισμού τους όλα.

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν υπάρχει κάποιος μη-σλάβος που να θαυμάζει τους Σλάβους. Η μέχρι τώρα εντύπωσή μου λέει ότι όλοι οι μη-σλάβοι γενικώς σιχαίνονται όλους τους Σλάβους. Όλοι γνωρίζουμε τους άπειρους φιλέλληνες που θαυμάζουν τον Ελληνικό πολιτισμό. Υπάρχουν και θαυμαστές άλλων πολιτισμών. Του κινεζικού, του ιαπωνικού , του αιγυπτιακού , του γερμανικού.

Για θαυμαστές σλάβικων πολιτισμών ομολογώ ότι δεν έχω ακούσει ποτέ , τίποτε. Ως πιο ειδικός βέβαια μπορεί εσύ να γνωρίζεις και να μου τους υποδείξεις , διαφωτίζοντας και τους υπόλοιπους αναγνώστες. Για να είμαι ακριβής θα έλεγα ότι δεν είμαι σίγουρος και για την ύπαρξη Σλάβικου πολιτισμού.Ο Πούσκιν , ο Τολστόη και ο Τσαικόφσκυ δεν είμαι σίγουρος ότι αρκούν για να θεμελιώσουν ένα τέτοιο οικοδόμημα ...
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
442
Like
6
Πόντοι
1
Εσύ Αριων ? Δεν πήγες πουθενά με τους φίλους σου τα Αναρχο-Κομμούνια ? Γι'αυτό είσαι ξεκούραστος και κράζεις εκ του ασφαλούς τους απόντες ???

ε, μη κοιτας...
αυτος ειναι "αξιοσεβαστος" και "παλιος" και γιαυτο εχει τις "πλατες" των αντμιν και μπορει να λεει οτι θελει και να μην τολμα να του αντιμηλησει κανεις του... "αξιοσεβαστου"
 

Επισκέπτης
Μέχρι και Σλάβα απο μπουρδέλο που τρώει 40 πούτσες την ημέρα είστε ικανοί να παντρευτείτε.

Σχετικά με τους Έλληνες μουνόδουλους έχεις δίκιο.
Τα ίδια έχω γράψει και εγώ παλιότερα.
Και οι πατριώτες τους οι Σλάβοι πάντως δεν έχουν πρόβλημα με την πουτανιά. Απλά εκφράζονται διαφορετικά. Ο τυπικός Σλάβος σύζυγος, συνήθως αλκοολικός (εθνική παράδοση των Σλάβων) , δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να γαμιέται με 140 η γυναίκα του ημερησίως για να τους εξασφαλίζει τη βότκα την επιούσια και κανένα mercedes!
Μια διαφορά με τον Έλληνα είναι ότι ο αλκοολικός Σλάβος θα της ρίχνει περισσότερες μπουνιές.
 

Επισκέπτης
πρώτα έσκασε μύτη ο Σάντσο Πάντσο μετά ο Δόν Κιχώτης αλλά να σκάσει μύτη και ο γάιδαρος του Σάντσο Πάντσο δεν το περίμενα.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
κανονικά έπρεπε να λέγεται χώρος εκτόνοσεις και αντιπαράθεσεις των διεστραμένων φασιστοειδών vs δημοκρατικών δυνάμεων.

Να δεχθώ ότι ο Λάκης είναι φασιστοειδές...
Μπορείς να μου πεις ποια είναι επιτέλους η γαμημένη σχέση του κομμουνισμού με τη δημοκρατία;

Εκλογές δεν κάνετε, αντιπολίτευση δε δέχεστε, για ελυεθερία λόγου και έκφρασης ούτε.. λόγος και τα ατομικά δικαιώματα που αναγνωρίζετε στα μηρμύγκ... ε, τους πολίτες των καθεστώτων σας είναι κατώτερα από αυτά που αναγνωρίζει η magna carta libertatum του... 1300!

Παρτε το χαμπάρι κομμουνιστές φίλοι: Ακόμη και οι εθνικοσοσιαλιστές έχουν μεγαλύτερη σχέση με τους δημοκρατικούς θεσμούς από εσάς, διότι χρησιμοποιήσαν εκλογές για να ανέλθουν στην εξουσία- εσείς ούτε αυτό δεν διακινδυνεύσατε...
 

Επισκέπτης
Να δεχθώ ότι ο Λάκης είναι φασιστοειδές...
Μπορείς να μου πεις ποια είναι επιτέλους η γαμημένη σχέση του κομμουνισμού με τη δημοκρατία;

Εκλογές δεν κάνετε, αντιπολίτευση δε δέχεστε, για ελυεθερία λόγου και έκφρασης ούτε.. λόγος και τα ατομικά δικαιώματα που αναγνωρίζετε στα μηρμύγκ... ε, τους πολίτες των καθεστώτων σας είναι κατώτερα από αυτά που αναγνωρίζει η magna carta libertatum του... 1300!

Παρτε το χαμπάρι κομμουνιστές φίλοι: Ακόμη και οι εθνικοσοσιαλιστές έχουν μεγαλύτερη σχέση με τους δημοκρατικούς θεσμούς από εσάς, διότι χρησιμοποιήσαν εκλογές για να ανέλθουν στην εξουσία- εσείς ούτε αυτό δεν διακινδυνεύσατε...
έχεις πολύ μεγάλο λάθος το ότι στην ΕΣΣΔ δεν γινόταν εκλογές σε πληροφορώ ότι γινόταν και μάλιστα ποιο δημοκρατικές απόότι εδώ και στης χώρες της δύσης μάθε τι ήταν τα σοβιετ και πως εκλεγότα και έλα να συζητήσουμε.
 

DIMPIM

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2007
Μηνύματα
272
Like
0
Πόντοι
1
Αντε εσύ πουσε ανώτερος να παρεις καμια μερσεντές ,
εγώ πάντος μπουνιές δεν ρίχνω (οχι τουλάχιστον) επειδή κοκαλωσα.
Σχετικά με τους Έλληνες μουνόδουλους έχεις δίκιο.
Τα ίδια έχω γράψει και εγώ παλιότερα.
Και οι πατριώτες τους οι Σλάβοι πάντως δεν έχουν πρόβλημα με την πουτανιά. Απλά εκφράζονται διαφορετικά. Ο τυπικός Σλάβος σύζυγος, συνήθως αλκοολικός (εθνική παράδοση των Σλάβων) , δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να γαμιέται με 140 η γυναίκα του ημερησίως για να τους εξασφαλίζει τη βότκα την επιούσια και κανένα mercedes!
Μια διαφορά με τον Έλληνα είναι ότι ο αλκοολικός Σλάβος θα της ρίχνει περισσότερες μπουνιές.
 

DIMPIM

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2007
Μηνύματα
272
Like
0
Πόντοι
1
Εκλογές απο το λαο η απο την ανώτερη ταξη των κομματοσκυλων ?
ουστ βρωμοσκυλα.
:hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
έχεις πολύ μεγάλο λάθος το ότι στην ΕΣΣΔ δεν γινόταν εκλογές σε πληροφορώ ότι γινόταν και μάλιστα ποιο δημοκρατικές απόότι εδώ και στης χώρες της δύσης μάθε τι ήταν τα σοβιετ και πως εκλεγότα και έλα να συζητήσουμε.
 

Επισκέπτης
Εκλογές απο το λαο η απο την ανώτερη ταξη των κομματοσκυλων ?
ουστ βρωμοσκυλα.
:hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
σε πληροφορώ ότι στης εκλογές συμετείχε όλος ο λαός και μάλιστα το 60% των εκλεγομένων ούτε καν ήταν μέλη του κόμματος.
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Βεβαια ο κυριος Χιτλερ με τον κυριο Μουσουλινι και τον Κυριο Φραγκο διδαξαν ολο τον κοσμο τι ειναι δημοκρατια , αλλα βεβαια ειναι αδικο να μην εχουν δικαιομα ψηφου και τα Δεντρα καθως και οι θαμνοι , αλλα και οι γλαστρες.......για να φανει το μεγαλιο της Δημοκρατιας.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
έχεις πολύ μεγάλο λάθος το ότι στην ΕΣΣΔ δεν γινόταν εκλογές σε πληροφορώ ότι γινόταν και μάλιστα ποιο δημοκρατικές απόότι εδώ και στης χώρες της δύσης μάθε τι ήταν τα σοβιετ και πως εκλεγότα και έλα να συζητήσουμε.

Εσύ μάθε τη διαφορά μεταξύ καθολικής ψηφοφοριας με ελέυθερη συμμετοχή εκλογέων και υποψηφίων και εσωκομματικών αρχαιρεσιών και μετά έλα να μιλήσουμε...

Όμως, αυτό μόνο πες μου, αυτό...
Μπορούσε ένας οπαδός της ελεύθερης οικονομίας ή του τσάρου ή της ελευθερίας του λόγου και της έκφρασης να ιδρύσει κόμμα και να αναπτύξει πολιτική δράση ελεύθερα στην ΕΣΣΔ;
Τέλος.....
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Ρε παλιομαλάκα Laki από αδέσποτες σφαίρες πήγαν όλοι οι νεκροί στην περίοδο του πολυτεχνείου?Όταν ο Ντερτιλής έριχνε στο κεφάλι σε έναν κακόμοιρο περαστικό και έλεγε στον σωφέρ του:<<Είδες ρε? 45 χρονών άνθρωπος και τον πέτυχα με την πρώτη>> καταλάθος πυροβόλησε?Όταν την είχαν στήσει ελεύθεροι σκοπευτές και έριχναν σε παιδιά και μητέρες είχαν πάει για μπεκάτσες?Επειδη έτυχε ο πατέρας μου να είναι φοιτητής εκείνη την περίοδο όταν έγινε ο χαμός, μου είπε ότι όπως περπατούσε καθ'οδόν για το Πολυτεχνείο 10 μέτρα πιο κει πυροβόλησαν ένα παλικάρι.Καταλάθος τις έριχναν τις σφαίρες ρε, ήθελαν να δοκιμάσουν τα καινούργια όπλα φαντάζομαι.Και στο ΕΑΤ/ΕΣΑ όταν βασάνιζαν απο κομμουνιστές μέχρι γυναίκες το έκαναν για πλάκα.Εσυ ρε παλιοφασίστα θέλεις μια δικτατορία σε στυλ Πινοσέτ να καταλάβεις τι εστί βερύκοκο και να λησμονείς μέχρι και τον Παπανδρέου,τον "Σιδερένιο" όπως λες.Γενικά να πάει να γαμηθεί και ο κομμουνισμός και ο φασισμός και ο Χίτλερ πάνω από όλα άνθρωποι είμαστε.Οι ιδεολογίες μας δεν πρέπει να παρεμβαίνουν στα πιστεύω του συνανθρώπου μας και να 
αποφεύγονται οι ακρότητες.Τέλος κατηγορείς τους αλλοδαπούς Laki αλλά δεν έχω δει και πολλούς δουλευταράδες ελληναράδες σαν εσένα να γουστάρουν οικοδομή.Ολοι αραλίκι γουστάρουν.Ολα έτοιμα τα θέλουν για αυτό μην μας τα πρήζεις με τις μισανθρωπιστικές απόψεις σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom