Νέα

Αγορά Εργασίας Νέο Φαινόμενο!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Boldemort
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Καλο τρολαρισμα γινεται εδω ....... για να δουμε που θα παει το πραγμα εδω .....

URL]]
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ναι τετοια παραδειγματα οικονομικων σαδιστων υπαρχουν πολλα εκει εξω οπως και οι ατυχοι που ειχαν την ατυχια να μπλεξουν με εναν τετοιον τυπο εργοδοτη. Το οτι πρεπει να βγω και να εργαστω σε μια ιδιωτικη επιχειρηση δεν με κανει υποχρεωμενο το να δεχομαι τον καθε κομπλεξικο μαλακα . Λαθος σας τα εχουν πει. Υπαρχουν επιλογες.

Ο παραπανω λοιπον τυπος που περιγραφει ο κυριος gregory σαν προτυπο (ο γαματος gregory που γαμαει κωλους μην ξεχναμε )  :2funny: :2funny: :2funny:

ειναι ο κλασσικος οικονομικος σαδιστης ο οποιος παιζει κακοηθη παιχνιδια δυναμης με τα χρηματα για να επιβεβαιωνει την δυναμη του... αυτο ειναι το προφιλ του. Θα σε κανει να περιμενεις για χρηματα τα οποια ΣΟΥ ΟΦΕΙΛΕΙ (Μην του ζαλιζεις και πολυ τα αρχιδια βεβαια γιατι σου κανει και χαρη ο μαγκας καταλαβες?  :2funny: :2funny: :2funny: )

Οι σαδιστες λοιπον καλοι μου φιλοι.... πιστευουν πως αν πληρωσουν για κατι αποκτουν το δικαιωμα να βασανιζουν και να χειριζονται τον πωλητη... ειτε τον υπαλληλο τους... Αν εισαι αρκετα ατυχος να αναμειχθεις με εναν τετοιον τυπο ειναι καλυτερο να δεχθεις μια οικονομικη απωλεια μακροπροθεσμα (Να μεινεις δηλαδη ακομη και χωρις δουλεια) παρα να αναμειχθεις στα καταστροφικα του παιχνιδια...

;)
1ον ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΕΓΡΑΨΑ ΠΩΣ ΓΑΜΑΩ ΚΟΛΟΥΣ ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ;!!!!!!!!!!
2ον Το τι και το πόσο θα ανεχτείς τις απαιτήσεις του εργοδότη σου είναι ΦΥΣΙΚΑ δικό σου θέμα. Ο εργοδότης σε μια καπιταλιστική κοινωνία έχει το πάνω χέρι, είτε μας αρέσει είτε όχι. Και σχεδόν όλοι οι εργοδότες περνάνε τους υπαλλήλους τους από στρες τεστ. Βλέπουν τα όρια τους. Μπορει να ξεκινήσει απ το να του κάνεις κάτι γι αυτόν που δεν έχει σχέση με τη δουλεία που σε πήραν, μέχρι να φτάσεις να κοιμάσαι στο γραφείο. Το που βάζει ο καθένας τ όρια του είναι προσωπικό θεμα του καθενός που έχει να κάνει με την προσωπικότητά του, το πόσο εύκολα η δύσκολα μπορεί να βρει μια καινούργια δουλεία, τις υποχρεώσεις του κτλπ. Και σου ξαναλέω με ανεργεία στην Ελλάδα 20% και με αυξανόμενες τάσεις ο εργοδότης θα πιέζει τους υπαλλήλους όσο εκεί που του επιτρέπουν οι μέρες που ζούμε
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
αν διαθετεις τοσο χρονο, κοπο και παθος στην ευρεση εργασιας οσο εδω, πραγματικα αδικεισαι



μακαρι να σου'ρθουν ολα δεξια...

θα αποτελεσεις εξαιρεση ομως

Οι περισσοτεροι νομιζουν πως η ζωη ειναι τυχη . Αλλα για μενα δεν ειναι ετσι τα πραγματα... ο καθε ανθρωπος εχει προκαθορισμενη συμπεριφορα και κινητρα δεν θελει το κακο σου παρα μονο αν καταλαβει πως εχεις καταλαβει το παιχνιδι του εκει οντως θα πρεπει να προσεξεις απο εδω φαινομαι επιθετικος και εριστικος απο κοντα δεν θα εδειχνα τετοιο προσωπο αλλα ολα αυτα που λεω εδω θα τα σκεφτομουν . ΜΠορεις να φανταστεις με ακριβεια το στυλακι και τις μελλοντικες του κινησεις. Ετσι θα αποφυγεις πολλα λαθη... και ισως και εξαπατηση.

Με τους οικονομικους σαδιστες.... με τους ανθρωπους που αν καταλαβα καλα ανεφερε ο κυριος gregory εχεις ΜΟΝΟ να χασεις και οχι να κερδισεις...

αντι να καθομαι να κλαιγομαι μετα οτι με εξαπατησαν εξαρχης λεω οχι δεν με συμφερει εφοσον εχω κανει τους υπολογισμους μου και παω παρακατω.... τι σας ξινιζει δεν καταλαβαινω? καντε και εσεις το ιδιο .  
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Δεν χρειαζεται να εκτεθεις και ουτε να τσακωθουμε...
αν δεν εχεις τελειωσει κατι ειναι λογικο να το βλεπεις διαφορετικα
ο καθενας οριζει την τιμη του... δεν πεταξα 4 χρονια στην σχολη
για να μην με υπολογιζουν.  ;) Το μονο σιγουρο.

βρε υπερτεραστιε, ετσι απο περιεργεια, ποια σχολη προγραμματιστων τελειωσες? φανταζομαι οχι το Media Lab του MIT. Για πες μας.

την τιμη μιας εργασιας/υπηρεσιας την οριζει η αγορα. χρονια τωρα.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
χαχα σας εχει κανει αλογα ο μπολντης  :2funny:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Και αμα μπλεκεται στην δουλεια μου και μου προκαλει ελκος φιλαρακο gregory35

εχω φυγει πρωτος χωρις να με διωξει αυτος να εισαι σιγουρος... και οσο για τον μισθο

οτι εχει συμφωνηθει. ΠΛηρωμη ανα μηνα... αμα καθυστερουσε 2 θα εφευγα.

Δεν ρισκαρω να τους κυνηγαω μετα να παρω τα χρηματα μου... η ψυχικη υγεια

ειναι καλυτερη απο τα φραγκα.
Και σου λέω πως κάθε 3 μήνες θα έψαχνες για δουλεία έτσι όπως είναι ΣΗΜΕΡΑ τα πράγματα στην Ελλάδα. Εδώ ναυτιλιακές εταιρείες που κάνουν δρομολόγια εσωτερικού και από το καλοκαίρι τους έχουν τους υπαλλήλους τους στο "έναντι", για να μη πω για εφημερίδες, κανάλια, κατασκευαστικές εταιρείες, φαρμακευτικές, κλωστουφαντουργικές, τηλεφωνικές κτλπ. ΕΛΑΧΙΣΤΟΤΑΤΕΣ (πρέπει) να είναι οι εταιρείες που πληρώνουν στην ώρα τους. Εδώ έχει βρωμίσει ο Πειραιάς πως πλέον και κάποιες μικρές ναυτιλιακές εταιρείες (με 1 2 πλοία) κααθυστερούν τις πληρωμές των υπαλλήλων τους για 2+ μήνες και τους έχουν στο έναντι.
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
1ον ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΕΓΡΑΨΑ ΠΩΣ ΓΑΜΑΩ ΚΟΛΟΥΣ ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ;!!!!!!!!!!
2ον Το τι και το πόσο θα ανεχτείς τις απαιτήσεις του εργοδότη σου είναι ΦΥΣΙΚΑ δικό σου θέμα. Ο εργοδότης σε μια καπιταλιστική κοινωνία έχει το πάνω χέρι, είτε μας αρέσει είτε όχι. Και σχεδόν όλοι οι εργοδότες περνάνε τους υπαλλήλους τους από στρες τεστ. Βλέπουν τα όρια τους. Μπορει να ξεκινήσει απ το να του κάνεις κάτι γι αυτόν που δεν έχει σχέση με τη δουλεία που σε πήραν, μέχρι να φτάσεις να κοιμάσαι στο γραφείο. Το που βάζει ο καθένας τ όρια του είναι προσωπικό θεμα του καθενός που έχει να κάνει με την προσωπικότητά του, το πόσο εύκολα η δύσκολα μπορεί να βρει μια καινούργια δουλεία, τις υποχρεώσεις του κτλπ. Και σου ξαναλέω με ανεργεία στην Ελλάδα 20% και με αυξανόμενες τάσεις ο εργοδότης θα πιέζει τους υπαλλήλους όσο εκεί που του επιτρέπουν οι μέρες που ζούμε

δεν ξερω θα δω. Με οικονομικους σαδιστες δεν μπλεκω παντως. Προτιμω να χασω μια δουλεια οπως ειπα και πιο πανω. Δεχομαι μια μακροπροθεσμη απωλεια λοιπον με το να γλιτωσω απο αυτους.

Εχω μιλησει με αρκετους αμερικανους και μου εχουν πει πως περα απο τις συνμφωνηθείσες ωρες εργασιας δεν δουλευουνε παραπανω... σαββατα κυριακες καθονται. Ο 1ος μισθος ειναι 2.500 ευρω με πιο μεγαλο το κοστος ενοικιασης σπιτιου... απο οτι εδω.

Αυτο το στρες τεστ που λες δεν ξερω τι ειναι.

p.s Δεν με ενοχλει καθολου η καπιταλιστικη κοινωνια... δεν ειμαι κομμουνιστης.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
δεν ξερω θα δω. Με οικονομικους σαδιστες δεν μπλεκω παντως. Προτιμω να χασω μια δουλεια οπως ειπα και πιο πανω. Δεχομαι μια μακροπροθεσμη απωλεια λοιπον με το να γλιτωσω απο αυτους.

Εχω μιλησει με αρκετους αμερικανους και μου εχουν πει πως περα απο τις συνμφωνηθείσες ωρες εργασιας δεν δουλευουνε παραπανω... σαββατα κυριακες καθονται. Ο 1ος μισθος ειναι 2.500 ευρω με πιο μεγαλο το κοστος ενοικιασης σπιτιου... απο οτι εδω.

Αυτο το στρες τεστ που λες δεν ξερω τι ειναι.

p.s Δεν με ενοχλει καθολου η καπιταλιστικη κοινωνια... δεν ειμαι κομμουνιστης.
Φαινεται.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Και σου λέω πως κάθε 3 μήνες θα έψαχνες για δουλεία έτσι όπως είναι ΣΗΜΕΡΑ τα πράγματα στην Ελλάδα. Εδώ ναυτιλιακές εταιρείες που κάνουν δρομολόγια εσωτερικού και από το καλοκαίρι τους έχουν τους υπαλλήλους τους στο "έναντι", για να μη πω για εφημερίδες, κανάλια, κατασκευαστικές εταιρείες, φαρμακευτικές, κλωστουφαντουργικές, τηλεφωνικές κτλπ. ΕΛΑΧΙΣΤΟΤΑΤΕΣ (πρέπει) να είναι οι εταιρείες που πληρώνουν στην ώρα τους. Εδώ έχει βρωμίσει ο Πειραιάς πως πλέον και κάποιες μικρές ναυτιλιακές εταιρείες (με 1 2 πλοία) κααθυστερούν τις πληρωμές των υπαλλήλων τους για 2+ μήνες και τους έχουν στο έναντι.
Γιατι χαλιεσαι?
Θα εφευγε μια, δυο, τρεις φορες.
Την τεταρτη που θα επαιζε η κοιλια μαντολινο και θα τον κυνηγουσαν αυτοι που τον ειχαν δανεισει για να το παιζει υπερανω και να ζει τις πρωτες τρεις φορες, θα δεχοταν τα παντα.
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
βρε υπερτεραστιε, ετσι απο περιεργεια, ποια σχολη προγραμματιστων τελειωσες? φανταζομαι οχι το Media Lab του MIT. Για πες μας.

την τιμη μιας εργασιας/υπηρεσιας την οριζει η αγορα. χρονια τωρα.

Καλα κρασια... ειδικα στον λεπτο κοσμο των διαπραγματευσεων πρεπει ο
ιδιος να οριζεις την τιμη σου. Λοιπον πατε ενα στοιχημα πως αν σκασω
καταλληλα προετοιμασμενος σε συντεντευξη τους εχει στειλει να πουμε

:rockon: :rockon: :rockon:

αλογομουρηδες θα τους κανω
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Και σου λέω πως κάθε 3 μήνες θα έψαχνες για δουλεία έτσι όπως είναι ΣΗΜΕΡΑ τα πράγματα στην Ελλάδα. Εδώ ναυτιλιακές εταιρείες που κάνουν δρομολόγια εσωτερικού και από το καλοκαίρι τους έχουν τους υπαλλήλους τους στο "έναντι", για να μη πω για εφημερίδες, κανάλια, κατασκευαστικές εταιρείες, φαρμακευτικές, κλωστουφαντουργικές, τηλεφωνικές κτλπ. ΕΛΑΧΙΣΤΟΤΑΤΕΣ (πρέπει) να είναι οι εταιρείες που πληρώνουν στην ώρα τους. Εδώ έχει βρωμίσει ο Πειραιάς πως πλέον και κάποιες μικρές ναυτιλιακές εταιρείες (με 1 2 πλοία) κααθυστερούν τις πληρωμές των υπαλλήλων τους για 2+ μήνες και τους έχουν στο έναντι.

ΠΟιος μιλαει για ελλαδα μωρε?
με τους ψιλικατζιδες θα κατσω να κανω μπίζνα?

ακομη και Αυστραλια μπορει να παω να ψαξω την τυχη μου....

στην ελλαδα προφανως αμα παω με τετοιο στυλ εχω φυγει με κλοτσιες  :grin:
πριν ακομη μπω χαχαχαχχαχα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Καλα κρασια... ειδικα στον λεπτο κοσμο των διαπραγματευσεων πρεπει ο
ιδιος να οριζεις την τιμη σου.
Λοιπον πατε ενα στοιχημα πως αν σκασω
καταλληλα προετοιμασμενος σε συντεντευξη τους εχει στειλει να πουμε

:rockon: :rockon: :rockon:

αλογομουρηδες θα τους κανω
Για υπαλληλους μιλαμε, ετσι?
Οχι για ελευθερους επαγγελματιες (π.χ. δικηγορους, πουτανες κλπ), που προφανως οριζουν την τιμη τους οπως νομιζουν!
Κοιτα να δεις, που δεκα εκατομμυρια ελληνες δεν ειχαν αντιληφθει αυτο που γνωριζε ο Μορτης...
Εσυ δηλαδη σκοπευεις να τριγυρνας στα interviws και να λες "ακουστε καθικια, σαδιστες, εγω τοσα θελω...και αν δεν τα δωσετε, αλιμονο σας, θα στερηθειτε τις υπηρεσιες μου!"
Μακαρι φιλε...
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Γιατι χαλιεσαι?
Θα εφευγε μια, δυο, τρεις φορες.
Την τεταρτη που θα επαιζε η κοιλια μαντολινο και θα τον κυνηγουσαν αυτοι που τον ειχαν δανεισει για να το παιζει υπερανω και να ζει τις πρωτες τρεις φορες, θα δεχοταν τα παντα.

ποιος εχει δανειστει?

χαχαχα 0 ευρω χρωσταω φιλαρακι !!!!

ΜΟυ χρωστας δεν σου χρωσταω εχε γεια σε χαιρεταω !!!!

ξυπνααα κοροιδο φτασαμε

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
ποιος εχει δανειστει?

χαχαχα 0 ευρω χρωσταω φιλαρακι !!!!

ΜΟυ χρωστας δεν σου χρωσταω εχε γεια σε χαιρεταω !!!!

ξυπνααα κοροιδο φτασαμε
Α συγνωμη, εγω το κοροιδο δεν ειχα αντιληφθει οτι μιλαω με καποιον που του παρεχουν τα παντα οι γονεις του για να εχει την ανεση να κανει επαναστατικη γυμναστικη...
Ετσι πασο.
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Για υπαλληλους μιλαμε, ετσι?
Οχι για ελευθερους επαγγελματιες (π.χ. δικηγορους, πουτανες κλπ), που προφανως οριζουν την τιμη τους οπως νομιζουν!
Κοιτα να δεις, που δεκα εκατομμυρια ελληνες δεν ειχαν αντιληφθει αυτο που γνωριζε ο Μορτης...
Εσυ δηλαδη σκοπευεις να τριγυρνας στα interviws και να λες "ακουστε καθικια, σαδιστες, εγω τοσα θελω...και αν δεν τα δωσετε, αλιμονο σας, θα στερηθειτε τις υπηρεσιες μου!"
Μακαρι φιλε...

οχι ο 1ος μισθος ειναι οπως καθοριζεται
απο το υπουργειο και συμφωνα με τον νομο...
ποσα ειναι ? 700? για 8ωρο... αυτο να το πληρωνει στην ωρα του...
αντε δινω και 1 μηνα ακομη... και να μην μου προκαλει συνεχεια ελκος.

Οπως ειμαι και εγω χαλαρος να ειναι και αυτος. Τωρα αν αυτος ειναι χρεωμενος με την επιχειρηση του
ξερεις... ειμαι το λαθος ατομο για να ξεσπασει ετσι?

 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Α συγνωμη, εγω το κοροιδο δεν ειχα αντιληφθει οτι μιλαω με καποιον που του παρεχουν τα παντα οι γονεις του για να εχει την ανεση να κανει επαναστατικη γυμναστικη...
Ετσι πασο.

κατσε να την αναλυσουμε και αυτη τη μαλακια που χει μαλιασει ο στομας σας να την λετε.

Αυτη τη στιγμη σε ποιανου το σπιτι μενεις? μενεις σε σπιτι που δεν νοικιαζεις ή δεν εχεις φτιαξει ο ιδιος ναι η οχι? ε ναι ή ενα οχι θελω.

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
οχι ο 1ος μισθος ειναι οπως καθοριζεται
απο το υπουργειο και συμφωνα με τον νομο...

ποσα ειναι ? 700? για 8ωρο... αυτο να το πληρωνει στην ωρα του...
αντε δινω και 1 μηνα ακομη... και να μην μου προκαλει συνεχεια ελκος.

Οπως ειμαι και εγω χαλαρος να ειναι και αυτος. Τωρα αν αυτος ειναι χρεωμενος με την επιχειρηση του
ξερεις... ειμαι το λαθος ατομο για να ξεσπασει ετσι?
Πρωτον ο μισθος καθοριζεται με βαση τις συλλογικες συμβασεις και οχι το υπουργειο...
Αλλά και μονο οτι θεωρεις οτι αυτο ισχυει στην πραξη, μου λεει πολλα για την επαφη σου με την πραγματικοτητα...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
κατσε να την αναλυσουμε και αυτη τη μαλακια που χει μαλιασει ο στομας σας να την λετε.

Αυτη τη στιγμη σε ποιανου το σπιτι μενεις? μενεις σε σπιτι που δεν νοικιαζεις ή δεν εχεις φτιαξει ο ιδιος ναι η οχι? ε ναι ή ενα οχι θελω.
Μενω σε σπιτι που εχω αγορασει ο ιδιος.
Μπορεις τωρα εσυ να μου πεις αν εχεις κάνει ποτέ φορολογικη δηλωση στη ζωη σου?
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.848
Κριτικές
90
Like
37.017
Πόντοι
25.467
κατσε να την αναλυσουμε και αυτη τη μαλακια που χει μαλιασει ο στομας σας να την λετε.

Αυτη τη στιγμη σε ποιανου το σπιτι μενεις? μενεις σε σπιτι που δεν νοικιαζεις ή δεν εχεις φτιαξει ο ιδιος ναι η οχι? ε ναι ή ενα οχι θελω.

Αξιότιμε Βοδιμόρτιε, επιτρέψατε μοι μία ερώτηση.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ Η ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ;;;

Άλλο σας λέγει ο Αλεξέι ο εβδομηνταένας...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom