Νέα

Αγορά Εργασίας Νέο Φαινόμενο!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Boldemort
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
δεν ξερω θα δω. Με οικονομικους σαδιστες δεν μπλεκω παντως. Προτιμω να χασω μια δουλεια οπως ειπα και πιο πανω. Δεχομαι μια μακροπροθεσμη απωλεια λοιπον με το να γλιτωσω απο αυτους.

Εχω μιλησει με αρκετους αμερικανους και μου εχουν πει πως περα απο τις συνμφωνηθείσες ωρες εργασιας δεν δουλευουνε παραπανω... σαββατα κυριακες καθονται. Ο 1ος μισθος ειναι 2.500 ευρω με πιο μεγαλο το κοστος ενοικιασης σπιτιου... απο οτι εδω.

Αυτο το στρες τεστ που λες δεν ξερω τι ειναι.

p.s Δεν με ενοχλει καθολου η καπιταλιστικη κοινωνια... δεν ειμαι κομμουνιστης.
Αν σου είπαν οι αμερικάνοι πως το ΜΟΝΟ μεγαλύτερο κόστος είναι η ενοικίαση σπιτιού τι να πω; Γιατί πχ δε σου είπαν τι ιατροφαλμακευτική περίλθαψη θα σου προσφέρει η εταιρεία που θα δουλέψεις; Γιατί πχ μπορεί να μη σου καλύπτει τον οδοντιάτρο (που στην Αγγλία τουλάχιστον απ όσο γνωρίζω μια επίσκεψη σου κοστίζει ο κούκος αηδόνι) και να πρέπει να κάνει ΔΙΚΗ σου ιατροφαρμακευτική ασφάλεια την οποία και θα πληρώνεις εσύ από τα 2500 χιλιάρικα. Και πρέπει να είσαι και πολύ προσεκτικός με την ιδιωτική σου ασφάλεια γιατί μπορεί πχ να μη σου καλύπτει το ασθενοφόρο που θα έρθει να σε πάρει ενώ είσαι στην άσφαλτο με το κεφάλι ανοιχτό. Επίσης σου είπαν ότι ΜΠΟΡΕΙ να μη σου προσφέρει κάποιο συνταξιοδοτικό πρόγραμμα η εταιρεία που εργάζεσαι; Σου είπαν πως ακόμα και αν σου προσφέρει τα κρούσματα αρπαγής των χρημάτων του συνταξιοδοτικού προγράμματος των εργαζομένων από τους εργοδότες από το 2008 και μετά έχει πάρει την πάνω βόλτα και άρα καλού κακού θα πρέπει να κάνεις και ένα ΙΔΙΩΤΙΚΟ επικουρικό συνταξιοδοτικό πρόγραμμα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και το οποίο ΦΥΣΙΚΑ και το πληρώνεις από τα 2500 ευρώ; Σου έχουν πει πως όποιος μισθός κάτω των 3500 δολαρίων (δε ξέρω αναλογία δολάριου ευρώ) θεωρείτε μισθός φτώχειας λόγο του ακριβού κόστους ζωής στην Αμερική (αναλόγος την περιοχή που είσαι) ; Σου είπαν επίσης πως αυτό με το συμφωνηθέν ωράριο πλέον καταντάει ανέκδοτο στην Αμερική και πως ΑΝ σε πάρουν τηλέφωνο εκτός ωραρίου στο κινητό σου (που το πληρώνουν αυτοί) και εσύ το έχεις κλειστό έχεις φάει επίπληξη και μπορεί και στις 3 επιπλήξεις να φας και πόδι; Α! Και τέλος σου είπαν πως είναι πλέον παααααααααααααααααααααααρα πολύ δύσκολο για κάποιον από την Ευρώπη να βρει εργασία στην Αμερική;
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Μενω σε σπιτι που εχω αγορασει ο ιδιος.
Μπορεις τωρα εσυ να μου πεις αν εχεις κάνει ποτέ φορολογικη δηλωση στη ζωη σου?

ενταξει... εισαι 40 ομως και ειμαι 25  :)

ωραια μαθε λοιπον οτι σε συλλογικη συμβαση κατω των 700 ευρω

για 8 ωρες την ημερα εγω δεν θα υπεγραφα... αυτη τη στιγμη υπαρχουν

συμβασιουχοι στον ΟΑΕΔ που δουλευουν 10 ωρες την βδομαδα και παιρνουν 500 ευρω

δεν ειμαι ο μαλακας εγω το πιασες? Ειπα και πριν.... υπαρχουν επιλογες και ευκαιριες.

 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Αξιότιμε Βοδιμόρτιε, επιτρέψατε μοι μία ερώτηση.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ Η ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ;;;

Άλλο σας λέγει ο Αλεξέι ο εβδομηνταένας...

οχι κοβεται η συνδεση στον αφαλο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
ενταξει... εισαι 40 ομως και ειμαι 25  :)

ωραια μαθε λοιπον οτι σε συλλογικη συμβαση κατω των 700 ευρω

για 8 ωρες την ημερα εγω δεν θα υπεγραφα... αυτη τη στιγμη υπαρχουν

συμβασιουχοι στον ΟΑΕΔ που δουλευουν 10 ωρες την βδομαδα και παιρνουν 500 ευρω

δεν ειμαι ο μαλακας εγω το πιασες? Ειπα και πριν.... υπαρχουν επιλογες και ευκαιριες.
Αν υπαρχουν λεβεντακο μου, μακαρι να τις βρεις.
Σου το ευχομαι.
Και εδω που τα λεμε ας ημουν κι εγω 25 κι ας ονειροβατουσα... :grin:
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Αν σου είπαν οι αμερικάνοι πως το ΜΟΝΟ μεγαλύτερο κόστος είναι η ενοικίαση σπιτιού τι να πω; Γιατί πχ δε σου είπαν τι ιατροφαλμακευτική περίλθαψη θα σου προσφέρει η εταιρεία που θα δουλέψεις; Γιατί πχ μπορεί να μη σου καλύπτει τον οδοντιάτρο (που στην Αγγλία τουλάχιστον απ όσο γνωρίζω μια επίσκεψη σου κοστίζει ο κούκος αηδόνι) και να πρέπει να κάνει ΔΙΚΗ σου ιατροφαρμακευτική ασφάλεια την οποία και θα πληρώνεις εσύ από τα 2500 χιλιάρικα. Και πρέπει να είσαι και πολύ προσεκτικός με την ιδιωτική σου ασφάλεια γιατί μπορεί πχ να μη σου καλύπτει το ασθενοφόρο που θα έρθει να σε πάρει ενώ είσαι στην άσφαλτο με το κεφάλι ανοιχτό. Επίσης σου είπαν ότι ΜΠΟΡΕΙ να μη σου προσφέρει κάποιο συνταξιοδοτικό πρόγραμμα η εταιρεία που εργάζεσαι; Σου είπαν πως ακόμα και αν σου προσφέρει τα κρούσματα αρπαγής των χρημάτων του συνταξιοδοτικού προγράμματος των εργαζομένων από τους εργοδότες από το 2008 και μετά έχει πάρει την πάνω βόλτα και άρα καλού κακού θα πρέπει να κάνεις και ένα ΙΔΙΩΤΙΚΟ επικουρικό συνταξιοδοτικό πρόγραμμα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και το οποίο ΦΥΣΙΚΑ και το πληρώνεις από τα 2500 ευρώ; Σου έχουν πει πως όποιος μισθός κάτω των 3500 δολαρίων (δε ξέρω αναλογία δολάριου ευρώ) θεωρείτε μισθός φτώχειας λόγο του ακριβού κόστους ζωής στην Αμερική (αναλόγος την περιοχή που είσαι) ; Σου είπαν επίσης πως αυτό με το συμφωνηθέν ωράριο πλέον καταντάει ανέκδοτο στην Αμερική και πως ΑΝ σε πάρουν τηλέφωνο εκτός ωραρίου στο κινητό σου (που το πληρώνουν αυτοί) και εσύ το έχεις κλειστό έχεις φάει επίπληξη και μπορεί και στις 3 επιπλήξεις να φας και πόδι; Α! Και τέλος σου είπαν πως είναι πλέον παααααααααααααααααααααααρα πολύ δύσκολο για κάποιον από την Ευρώπη να βρει εργασία στην Αμερική;

Γιατι ειναι δυσκολο ρε φιλε?
Εφοσον μπορεσαν οι αλλοι μπορουμε και εμεις.
Υπαρχει κοσμος που πηγε εξω και βολευτηκε και εκανε
και λεφτα. Το κοστος ζωης στην διατροφη δεν ειναι περισσοτερο ακριβο
απο οτι εδω. Για ασφαλισεις δεν ξερω. Αυτο με το κινητο το βρισκω λογικο
δεν ειπα κατι.. αν προκυψει θεμα δουλειας πχ ή καποιο προβλημα που πρεπει να λυθει. Με τους σαδιστες δεν τα παω καλα παντως.  
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.848
Κριτικές
90
Like
37.017
Πόντοι
25.467
ενταξει... εισαι 40 ομως και ειμαι 25  :)

ωραια μαθε λοιπον οτι σε συλλογικη συμβαση κατω των 700 ευρω

για 8 ωρες την ημερα εγω δεν θα υπεγραφα...

Στα καρύδια μας.  :coffee: (Με φουντούκι)

δεν ειμαι ο μαλακας εγω το πιασες?

Ο δηλώσεις εύκολες. Οι πράξεις δύσκολες.

Ειπα και πριν.... υπαρχουν επιλογες και ευκαιριες.

Το εμπεδώσαμε. Σειρά σας, να αφήσετε την κλάψα και να τις αδράξετε.

οχι κοβεται η συνδεση στον αφαλο.

Αντελήφθην. Από εκεί "χάνετε".
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Στα καρύδια μας.  :coffee: (Με φουντούκι)

Ο δηλώσεις εύκολες. Οι πράξεις δύσκολες.

Το εμπεδώσαμε. Σειρά σας, να αφήσετε την κλάψα και να τις αδράξετε.


Αντελήφθην. Από εκεί "χάνετε".
Είσθε κακός.
Μου προξενείτε τρόμον.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.207
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Γιατι ειναι δυσκολο ρε φιλε?
Εφοσον μπορεσαν οι αλλοι μπορουμε και εμεις.
Υπαρχει κοσμος που πηγε εξω και βολευτηκε και εκανε
και λεφτα. Το κοστος ζωης στην διατροφη δεν ειναι περισσοτερο ακριβο
απο οτι εδω. Για ασφαλισεις δεν ξερω. Αυτο με το κινητο το βρισκω λογικο
δεν ειπα κατι.. αν προκυψει θεμα δουλειας πχ ή καποιο προβλημα που πρεπει να λυθει. Με τους σαδιστες δεν τα παω καλα παντως.  
Μόρτη μου λες να περιμένουν εμάς έξω;;;; :rolleyes:

Δεν είναι κ το πιο εύκολο πράγμα,ειδικά αν έχεις κ απαιτήσεις όπως εσύ.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Εγω αν ημουνα 25 σημερα, θα πηγαινα για δουλεια οπου εβρισκα, αρκει να πληρωναν κατι...

Και το λεω αυτο γιατι θα ημουν αρκετα εξυπνος για να καταλαβω οτι οι κωλοι σφιγγουν και σε λιγο καιρο ακομα και οι γονεις μου θα περιμενουν να συνεισφερω κατι στο σπιτι, ενω δεν θα μπορω να καλυψω τις καθημερινες μου αναγκες.

Και τα 300 ευρω, ναι ειναι λιγα, αλλα για καποιον που δεν εχει μια, ισως ειναι και πολλα. Ειναι μια αρχη τεσπα ρε αδερφε, δεν εχεις και οικογενεια να ταισεις, μετα βλεπεις πως θα παει και αποφασιζεις αναλογα. Το χειροτερο σε αυτην την εποχη ειναι να μην κανεις τιποτα.

Τελος εχω ενα ξαδερφακι που ειναι αρχιτεκτονας με μεταπτυχιακο και ηδη κανει το διδακτορικο του. Αυτος σπουδασε μεχρι στιγμης 6 χρονια, εχει αλλα 4 μπροστα του, ομως περυσι και προπερσι δουλευε και αυτος ως ειδικευομενος για 300 ευρω και δεν τον χαλασε. Το ιδιο και ενα γκομενακι που ειχα, ηταν δικηγορος.

Εσενα γιατι σε χαλαει?
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ΤΗΕ ΣAINT ΤΙ Πραξεις ρε καραμητρο?

τον Μαιο μαλλον μπαινω φανταρος  :uglystupid: :uglystupid:

λες να σηκωθω και να φυγω και να γραψω στα αρχιδια μου τον στρατο?

και κοψε αυτο το αρχιδιλικι με τους πληθυντικους στο μπουρδελα ειμαστε

οχι σε συνοδο κορυφης με εξεχουσες προσωπικοτητες που το κλανιδι παει συννεφο

κατω απο το τραπεζι.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Γιατι ειναι δυσκολο ρε φιλε?
Εφοσον μπορεσαν οι αλλοι μπορουμε και εμεις.
Υπαρχει κοσμος που πηγε εξω και βολευτηκε και εκανε
και λεφτα. Το κοστος ζωης στην διατροφη δεν ειναι περισσοτερο ακριβο
απο οτι εδω. Για ασφαλισεις δεν ξερω. Αυτο με το κινητο το βρισκω λογικο
δεν ειπα κατι.. αν προκυψει θεμα δουλειας πχ ή καποιο προβλημα που πρεπει να λυθει. Με τους σαδιστες δεν τα παω καλα παντως.  
Γιατί είναι δύσκολο; Απ οπού να αρχίσω; Ότι για να σου δώσουν βίζα εργασίας στην Αμερική πρέπει να έχεις ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ από την εταιρεία. Για να πάρεις πρόσκληση από την εταιρεία πρέπει να περάσεις από συνεντεύξεις. Και πες ότι οι πρώτες συνεντεύξεις γίνονται μέσω ή τηλεφώνου ή μέσω σκάιπ. Και ας παραβλέψουμε το πόσο δύσκολες είναι λόγο διαφοράς ώρας, λόγο προβλήματος με το νετ. ΟΙ τελικές συνεντεύξεις ΣΧΕΔΟΝ πάντα γίνονται ζωντανα σε τον υποψήφιο υπάλληλο και τον εργοδότη σε ένα γραφείο. Πόσο ΔΥΣΚΟΛΟ το κόβεις μια εταιρεία να σου βγάλει εισητήρια (πήγαινε έλα) ΗΠΑ Ελλάδα; Καλά να σου πληρώσει διαμονή διατροφή δε το συζητάω καν! Και η τελική συνέντευξη δε σημαίνει πως θα σε πάρει. Σημαίνει ότι έχεις μπει στην 3άδα. Λες να πετάξει έτσι εύκολα 2000+ δολάρια για κάποιον που ΜΠΟΡΕΙ και να μη πάρει;
Αυτοί που βρήκαν δουλεία στην Αμερική (και δεν έχουν φοιτήσει σε αμερικανικά πανεπιστήμια) σα πρώτη δουλεία από το 2008 και μετά που η κρίση χτύπησε την Αμερική δε ξέρω πόσοι είναι. Παλιότερα έβρισκαν δουλείες με διάφορα τεχνάσματα (ειδικά οι Ελληνες). Πχ μπορεί να πήγαιναν με μια τουριστική βίζα να έμεναν σε κάποιον δικό τους (και μετά τη λήξη της βίζας παράνομα) να εργαζόντουσαν σε δουλείες του ποδαριού στο ενδιάμεσο για να ζουν και παράλληλα έψαχναν και κάτι άλλο. Αν και οι περισσότεροι παλιότερα δεν ήταν απόφοιτοι πανεπιστημίου. Απόφοιτοι γυμνασίου στη καλύτερη ήταν και δούλευαν ως σερβιτόροι και οικοδόμοι. Οι απόφοιτοι πανεπιστημίου που γίνονται μετανάστες είναι νέο φρούτο οπότε πάλι συγκρίνεις ανόμια πράγματα (ανθρώπους με λίγη μόρφωση που έκαναν δουλείες που απλά οι αμερικάνοι δεν ήθελαν πλεόν να κάνουν με ανθρώπους με μόρφωση που ψάχνουν για δουλεία σε θέσεις εργασίας τις οποίες κυνηγούν και οι αμερικάνοι)
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Εγω αν ημουνα 25 σημερα, θα πηγαινα για δουλεια οπου εβρισκα, αρκει να πληρωναν κατι...

Και το λεω αυτο γιατι θα ημουν αρκετα εξυπνος για να καταλαβω οτι οι κωλοι σφιγγουν και σε λιγο καιρο ακομα και οι γονεις μου θα περιμενουν να συνεισφερω κατι στο σπιτι, ενω δεν θα μπορω να καλυψω τις καθημερινες μου αναγκες.

Και τα 300 ευρω, ναι ειναι λιγα, αλλα για καποιον που δεν εχει μια, ισως ειναι και πολλα. Ειναι μια αρχη τεσπα ρε αδερφε, δεν εχεις και οικογενεια να ταισεις, μετα βλεπεις πως θα παει και αποφασιζεις αναλογα. Το χειροτερο σε αυτην την εποχη ειναι να μην κανεις τιποτα.

Τελος εχω ενα ξαδερφακι που ειναι αρχιτεκτονας με μεταπτυχιακο και ηδη κανει το διδακτορικο του. Αυτος σπουδασε μεχρι στιγμης 6 χρονια, εχει αλλα 4 μπροστα του, ομως περυσι και προπερσι δουλευε και αυτος ως ειδικευομενος για 300 ευρω και δεν τον χαλασε. Το ιδιο και ενα γκομενακι που ειχα, ηταν δικηγορος.

Εσενα γιατι σε χαλαει?

να σου πω για 300 ευρω ειναι πολυ καλυτερο
απο το να δουλεψεις τσαμπα προφανως που λενε εδω !!!!
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Γιατί είναι δύσκολο; Απ οπού να αρχίσω; Ότι για να σου δώσουν βίζα εργασίας στην Αμερική πρέπει να έχεις ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ από την εταιρεία. Για να πάρεις πρόσκληση από την εταιρεία πρέπει να περάσεις από συνεντεύξεις. Και πες ότι οι πρώτες συνεντεύξεις γίνονται μέσω ή τηλεφώνου ή μέσω σκάιπ. Και ας παραβλέψουμε το πόσο δύσκολες είναι λόγο διαφοράς ώρας, λόγο προβλήματος με το νετ. ΟΙ τελικές συνεντεύξεις ΣΧΕΔΟΝ πάντα γίνονται ζωντανα σε τον υποψήφιο υπάλληλο και τον εργοδότη σε ένα γραφείο. Πόσο ΔΥΣΚΟΛΟ το κόβεις μια εταιρεία να σου βγάλει εισητήρια (πήγαινε έλα) ΗΠΑ Ελλάδα; Καλά να σου πληρώσει διαμονή διατροφή δε το συζητάω καν! Και η τελική συνέντευξη δε σημαίνει πως θα σε πάρει. Σημαίνει ότι έχεις μπει στην 3άδα. Λες να πετάξει έτσι εύκολα 2000+ δολάρια για κάποιον που ΜΠΟΡΕΙ και να μη πάρει;
Αυτοί που βρήκαν δουλεία στην Αμερική (και δεν έχουν φοιτήσει σε αμερικανικά πανεπιστήμια) σα πρώτη δουλεία από το 2008 και μετά που η κρίση χτύπησε την Αμερική δε ξέρω πόσοι είναι. Παλιότερα έβρισκαν δουλείες με διάφορα τεχνάσματα (ειδικά οι Ελληνες). Πχ μπορεί να πήγαιναν με μια τουριστική βίζα να έμεναν σε κάποιον δικό τους (και μετά τη λήξη της βίζας παράνομα) να εργαζόντουσαν σε δουλείες του ποδαριού στο ενδιάμεσο για να ζουν και παράλληλα έψαχναν και κάτι άλλο. Αν και οι περισσότεροι παλιότερα δεν ήταν απόφοιτη πανεπιστημίου. Απόφοιτοι γυμναστίου στη καλύτερη ήταν και δούλευαν ως σερβιτόροι και οικοδόμοι. Οι απόφοιτοι πανεπιστημίου που γίνονται μετανάστες είναι νέο φρούτο οπότε πάλι συγκρίνεις ανόμια πράγματα (ανθρώπους με λίγη μόρφωση που έκαναν δουλείες που απλά οι αμερικάνοι δεν ήθελαν πλεόν να κάνουν με ανθρώπους με μόρφωση που ψάχνουν για δουλεία σε θέσεις εργασίας τις οποίες κυνηγούν και οι αμερικάνοι)
φιλε παρουσιαζεις την δυσκολη πλευρα...

ασε με να ειμαι ονειροπολος.

Δεν πιστευω τοσο που τα τραγικοποιεις

εγω θα την βρω την ακρη σε μερικα χρονια

και στο καμακι ετσι τα παρουσιαζαν και μια φορα που εκανα ενω ειχα παει μονος σε νησι
με γονεις... ειχα βρει κανονικα γκομενα εκει και καναμε παρεα... αλλοι θα κοιμοντουσαν ορθιοι
και δεν θα εκαναν τιποτα.

Διαφωνω.

Σορρυ. Δεν ειναι τοσο δυσκολα τα πραγματα.
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
βασικα και στο καμακι τις ιδιες δυσκολιες ακουω

και αμα εισαι καλος και ανετος και το κυνηγησεις και λιγο τυχερος...

μια χαρα βγαζεις. Για αυτο ασε με να ειμαι ξεροκεφαλος και να το τολμησω.
 

Επισκέπτης
να σου πω για 300 ευρω ειναι πολυ καλυτερο
απο το να δουλεψεις τσαμπα προφανως που λενε εδω !!!!
Έστω ότι έχεις δύο επιλογές.
α) Δουλεύεις τσάμπα για έναν μήνα και επειδή κάνεις στον εργοδότη, σε προσλαμβάνει με μισθό 800 ευρώ.
β) Ξεκινάς να δουλεύεις εξ αρχής με μισθό 600 ευρώ.

Τι προτιμάς;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom