Νέα

Αγαπημένα ποτά - Ποτά που δεν μας αρέσουν - Αδιάφορα ποτά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 661
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας?

  • Μπυρα

    Ψήφοι: 21 21,6%
  • Κρασι

    Ψήφοι: 9 9,3%
  • Ουισκι

    Ψήφοι: 17 17,5%
  • Κοκα κολα

    Ψήφοι: 9 9,3%
  • Μπαφος

    Ψήφοι: 7 7,2%
  • Ουζο

    Ψήφοι: 4 4,1%
  • Νερο

    Ψήφοι: 3 3,1%
  • Βοτκα

    Ψήφοι: 12 12,4%
  • Δεν πινω ειμαι καλο παιδι!

    Ψήφοι: 10 10,3%
  • Αλλο

    Ψήφοι: 5 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    97

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
τι κρασι βγαζεις?ασπρο η κοκκινο?ποικιλια?
 

dfgh

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2009
Μηνύματα
401
Like
0
Πόντοι
1
Ευτυχώς που υπάρχουν η μουσική και οι γάτες, είχε πει ένας κύριος που τώρα δεν θυμάμαι ποιος είναι.
Και θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί του προσθέτοντας ομως και το κρασί. Αγαπώ το κρασί, με και χωρίς παρέα και μερικά απο αυτα που έχω ξεχωρίσει είναι τα εξής: Κοκκινα: SYRAH-Λαζαρίδη, Καπνίας-Κτήματα Χατζημιχάλη και το Merlot-Μπουτάρη.
Λευκά(που μάλλον και τα προτιμώ το καλοκαίρι, καθότι πινονται ευχάριστα δροσερα): Ορεινό-Σπυρόπουλου, Μοσχοφίλερο Μαντινείας και η Falanghina del Taburno. Το τελευταίο είναι ενα ιταλικο κρασί που μου αρέσει ιδαίτερα γιατι εκτός των άλλων είναι και ελαφρώς αφρώδες, πολύ ελαφρώς ομως(πολλοι ουρανίσκοι δεν διαισθάνονται τις φυσαλίδες του) και που δεν το εχω βρεί εδω. Αν τυχει και το πάρει το μάτι σας σε καμια κάβα λοιπόν, ενημερώστε με παρακαλώ. Τα ροζέ ποτέ δεν μου άρεσαν.
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Είπα να ξεκινήσω θέμα με το ποια είναι τα αγαπημένα μας ποτά.Επίσης μπορούμε να προτείνουμε ωραία cocktail που ξέρουμε ή τρόπους να τα απολαύσουμε.

Κάνω λοιπόν την αρχή.Το αγαπημένο μου ποτό είναι το Southern Comfort.Μου αρέσει πολυ να το πίνω σε ποτήρι με παγάκια και αφού στίψω πάνω στον πάγο 1 κομμάτι lime βάζω 35 ml Southern Comfort kai το υπόλοιπο cranberry χυμό.Άλλα που μου αρέσουν είναι Jack Daniel's σκέτο με πάγο το Jim Beam και επίσης 1 cocktail όπου σε 1 ποτήρι γεμάτο πάγο βάζω 50 ml Grant's ή άλλο Scotch,20 ml Disaronno και μερικές σταγόνες Angostura bitter orange.Τέλος η κλασική ελληνική αξία το METAXA μας με πάγο.

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
ουισκι κολα και ντραμπουι.... :rockon:
 

tal2

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2008
Μηνύματα
131
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
11
Jack Daniel's με πάγο κ λιγη cola...οτιδηποτε αλλο απλα...δεν υπαρχει!!!! :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Αν και νομιζω οτι το θεμα εχει ξανα-παιξει.......

ΜΠΥΡΑ

ΚΡΑΣΙ

ΦΟΥΝΤΑ
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
εχω κοψει το αλκοολ εδω και χρονια.. αλλα οταν επινα... stoli red bull..

καλοκαιρακι σε beach bar δυνατες μαργαριτες και pina colada...
 

sexoula

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.401
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
χειμωνα johny walker black laber με πάγο. και το καλοκαίρι βότκα λεμόνι ή κάποιο cocktail
 

Enaeritis

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2008
Μηνύματα
150
Like
0
Πόντοι
1
Οτι και να πινετε, το πινετε και δε το καταλαβαινετε!

ΕΝΑΣ ηταν ο γευσιγνώστης, ο οινολογος, ο bon viveur, ο γαμιας, το μελος της high society, το στελεχος διεθνων Εταιριων και παντογνωστης, που ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ απο ποτα και αλλες τετοιες απολαυσεις της ζωης, αλλα δυστυχως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ!
Μεταναστευσε!  Gastarbeiter η κατι τετοιο πηγε κι εγινε!
(και πουρα καπνιζε)


και  ΗΞΕΡΕ

τι πα να πει ευτυχια σ' αυτη τη ζωη!...
 

silverdragon

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2008
Μηνύματα
655
Like
2
Πόντοι
6
Και τώρα που έχει πέσει για ύπνο η γυναίκα, ρακακι πινω, λιβανιζω κάτι παλιομεζεδια,τσιγκλαω το τζάκι μη σβήσει ακόμα και πινω το ρακακι μου!!!! Άντε νούμερο δυο το κοκκινο κρασακι!!!!
 

armag

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2007
Μηνύματα
134
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
11
Ψηφίζω μαύρο Havanna με κόκα-κόλα, το οποίο τιμώ με το παραπάνω τον τελευταίο καιρό...
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786
FRANZISKANER ή PAULANER...
 

nikos32p

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2006
Μηνύματα
405
Κριτικές
8
Like
60
Πόντοι
1
Προσωπικα....2 ποτα/καθε μερα/ουισκι /δεν ξερω.εθισμος...ισως.Γι'αυτο ανοιγω το θεμα να ακουσω γνωμες.
Εγω ειμαι τουλαχιστον ειλικρινεις.

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

Επισκέπτης
Τι να πουμε κι εμεις που πινουμε τουλαχιστον ενα κιλο κρασι καθε μερα ? Χωρια τα τσιπουρα και τους μπαφους.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom