Νέα

Αγαπημένα ποτά - Ποτά που δεν μας αρέσουν - Αδιάφορα ποτά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 661
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας?

  • Μπυρα

    Ψήφοι: 21 21,6%
  • Κρασι

    Ψήφοι: 9 9,3%
  • Ουισκι

    Ψήφοι: 17 17,5%
  • Κοκα κολα

    Ψήφοι: 9 9,3%
  • Μπαφος

    Ψήφοι: 7 7,2%
  • Ουζο

    Ψήφοι: 4 4,1%
  • Νερο

    Ψήφοι: 3 3,1%
  • Βοτκα

    Ψήφοι: 12 12,4%
  • Δεν πινω ειμαι καλο παιδι!

    Ψήφοι: 10 10,3%
  • Αλλο

    Ψήφοι: 5 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    97

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
χρησιμοποιείται το ποτό ως απαραιτητο για να ΄΄ανεβείτε΄΄ σαν διαθεση ή για να παιξετε  με καμιά γκόμενα?  ή γενικά ως στοιχείο χαλάρωσης? πχ στη δουλειά?
τελικά άλλοτε μας ανεβάζει κι άλλοτε μας χαλαρώνει? ....

Ισχυουν ολα αυτα που ειπες. και το πως θα χρησιμοποιησει ο καθενας το ποτο ειναι αναλογα τη στιγμη και τι θελει να κανει.
εκτος απο τους αλκοολικους....
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Δεν βάλατε το αψέντι. Σε φτιάχνει περίεργα, είναι in και κουλτουριάρικο και φιλικό απέναντι στις περισσότερες (ψιλο-κουλτουριάρες ή ξένες) γυναίκες - παρ' όλο που τις κάνει γρήγορα λιάδα...

Το αψεντι ειναι απαγορευμενο σαν ποτο. Τουλαχιστον σε αρκετες χωρες της Ευρωπης και στην Αμερικη. Για την Ελλαδα δε ξερω αν και το εχω δει σε πολλα μπαρακια.
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
(+) whiskey on ice (με γαύρο στην τελεοψία)
    vodka chilled lemon and lime
    Αργιλέ (στην παραλία απόγεμα)

(-) Fernet Branca
    Rosso Antico
    Retsina Kourtaki ka8e mera giorti
    Amaretto&Lemon 

Για μουνίτσες, έχω πάντα σαμπαίην γιατί για εκείνο το μυστήριο λόγο μετά το 2ο-3ο ποτηράκι παραδίδονται με ανοικτά χέρια πόδια. Άντε και λίγη σοκολάτα
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
Το αψεντι ειναι απαγορευμενο σαν ποτο. Τουλαχιστον σε αρκετες χωρες της Ευρωπης και στην Αμερικη. Για την Ελλαδα δε ξερω αν και το εχω δει σε πολλα μπαρακια.

Δεν παίζει το αυθεντικό παραισθησιογόνο αψέντι πουθενά.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
χρησιμοποιείται το ποτό ως απαραιτητο για να ΄΄ανεβείτε΄΄ σαν διαθεση ή για να παιξετε  με καμιά γκόμενα?  ή γενικά ως στοιχείο χαλάρωσης? πχ στη δουλειά?
τελικά άλλοτε μας ανεβάζει κι άλλοτε μας χαλαρώνει? ....
Σίγουρα καναδυο ποτά βοηθάνε στο να σου ανέβει η διάθεση και να παίξεις περισσότερο με γκόμενες. Θέλει μέτρο όμως για μη λες χοντράδες και σε κυνηγάνε στο τέλος. Προσωπικά για χαλάρωση, δε νομίζω ότι βοηθάει τόσο πολύ.
Τα αγαπημένα μου ποτά είναι: 1)τεκίλα 2)ρούμι 3)σαμπούκα 4)βότκα 5)Southern Comfort (τυπικά είναι whiskey αλλά?..). Επίσης μου αρέσει το κόκκινο κρασί ενώ η μπύρα δε με τρελαίνει. Α, και το αψέντι καλό είναι (το πράσινο).
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
μπυρες και κρασι
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
πως σας φαινεται οι γκομενίτσες να πίνουν οσο κι εσεις? ισοτιμα ποτήρια? σας χαλαει ?
χικ...
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
και βεβαίως το ποτό πρέπει να το απολαύσει κανείς στο ανάλογο περιβάλλον, με άνεση ώστε να αντλήσει την υπέρτατη απόλαυση...προτιμάω αυτό το νέο ειδικά φτιαγμένο καρεκλάκι...

URL]]
 

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
καταρχην στη ψηφοφορια δεν υπαρχει το τσιπουρο.εγω γενικα δεν πινω αλλα μια στο τοσο που θα πιω σε καμια γιορτη δηλαδη και αμα τυχει και καμια αλλη φορα πινω μονο κρασι και τσιπουρο.το καλοκαιρι μου αρεσει καμια παμια παγωμενη μπυρα.σιχαινομαι το ουισκι τη βοτκα το καμπαρι τη τεκιλα.ωραιο επισης ειναι κανα λικερακι που ειναι γλυκο.
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
Το χειμωνα σινκλ μαλτ το καλοκαιρι μπακαρντι χυμο πορτοκαλι για δροσιστικο :grin:
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Κρασι και τσιπουρο παραγωγης μου,και ουισκι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom