Νέα

Αχιλλέας Μπέος - Δήμαρχος Βόλου !!!!! - Impossible is nothing Nr003

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Eraser
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 233
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.505
Like
21.865
Πόντοι
5.006
για πες μας εσυ εξυπνακια γιατι οχι Μπεο? μηπως εισαι θυμα και συ της λασπολογιας και την κατασυκοφαντησης αυτου του ανθρωπου?
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
σαν λαος και σαν κρατος ειμαστε ακριβως στη θεση που μας αξιζει....ισως μαλιστα να επρεπε να ειμαστε και σε ακομα χειροτερη μοιρα....
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
Ρε γέρο τι θες να μας πεις? Πως έχεις νταραβέρια με τον "Αχιλλέα" και κάνατε δουλίτσες μαζί?
Το ξέρουμε..

στα αρχιδια μου τι ξερεις τιτανιε
οταν ομως θελεις να κραξεις καποιον ενωπιος ενωπιω
διαφορετικα τζαμπα μαγκας
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
στα αρχιδια μου τι ξερεις τιτανιε
οταν ομως θελεις να κραξεις καποιον ενωπιος ενωπιω
διαφορετικα τζαμπα μαγκας
ναι ρε τυπε και εσυ τον κραζεις απο μακρια ενω απο κοντα μπορει να σου ριχνε καμια φαπα στην φαλακρα οταν δεν θα κοιτουσες;
 

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
6
Πόντοι
16
Κοίτα να δεις που ο Πάχτας με τον Μπέο έκαναν κι ένα καλό στη ζωή τους. Απέδειξαν ότι δεν υπάρχει πάτος, ότι δεν υπάρχει όριο για μια ηγεσία που δρα ως θρησκευτική σέχτα και ταυτοχρόνως ως διοικητικό συμβούλιο ανώνυμης εταιρείας.

Μόλις βγήκε ο απολογισμός της Κ.Ε. του ΚΚΕ για τις εκλογές, άρχισα να ψάχνω μανιωδώς. Στην πρώτη παράγραφο τίποτα, στη δεύτερη τίποτα, στην τρίτη, στην τέταρτη, στην πέμπτη, τίποτα, τίποτα, τίποτα. Περνούσαν σαν βαγόνια οι παράγραφοι του απολογισμού κι ούτε λέξη αυτοκριτικής για όσα διέπραξε η ηγεσία του ΚΚΕ στην υπόθεση του Πάχτα και του Μπέου. Διότι όλα καταπίνονται, σύντροφοι, και τα ψέματα, και το μίσος, και οι συκοφαντίες. Το όνειδος τουΠάχτα και του Μπέου, όμως, δεν καταπίνεται ούτε με όλο το νερό του Βόλγα.

Στη Χαλκιδική δίνεται εδώ και χρόνια η μάχη των μαχών. Από τη μία ένα πρωτοφανές κίνημα που προσπαθεί να εμποδίσει την εξόρυξη του χρυσού, για να σώσει μία από τις ομορφότερες περιοχές της Ελλάδας, να σώσει τα δέντρα του αρχέγονου δάσους, να σώσει εντέλει τα παιδιά από το δηλητήριο που μολύνει το νερό. Κι από την άλλη οι ορδές της εξόρυξης, το διεθνές κεφάλαιο, το εγχώριο κεφάλαιο -λέγε με Μπόμπολα και όχι μόνο -η κυβέρνηση, ο Γεωργιάδης, ο Δένδιας, τα ΜΑΤ, οι εισαγγελείς, τα κανάλια. Και βέβαια ο Χρήστος Πάχτας, ο δήμαρχος του Αριστοτέλη, που έδρασε ως εκπρόσωπος των χρυσοθήρων επί της Γης. Ο άνθρωπος που, όταν βρέθηκε αρσενικό στο νερό, τα έβαλε με τους διεθνείς οργανισμούς επειδή κατεβάζουν συνεχώς τα όρια του συναγερμού και δεν μας αφήνουν να κάνουμε τη δουλειά μας.

Λίγο πριν από τις εκλογές, οι κάτοικοι που συμμετέχουν στο κίνημα αποφάσισαν να εκλέξουν με δημοψήφισμα τον υποψήφιο που θα τα έβαζε με τον Πάχτα. Εξέλεξαν, λοιπόν, τον κ. Γιάννη Μίχο και τον στήριξαν όλοι ενθέρμως, ανεξαρτήτως κομματικών προτιμήσεων. Όλοι, πλην του ΚΚΕ, το οποίο κατέβασε δικό του υποψήφιο, διότι το Κόμμα κατέχει τη μοναδική αλήθεια και την κουβαλάει παντού, ακόμη και στον Δήμο του Αριστοτέλη. Τελικά, ο Μίχος νίκησε τον Πάχτα από την πρώτη Κυριακή και ο υποψήφιος του ΚΚΕ πήρε 1,96%  :headbang: :headbang: :headbang: , σχεδόν το μισό απ' όσο πήρε το Κόμμα στις ευρωεκλογές.

Στον Δήμο του Βόλου βρέθηκαν αντιμέτωποι στον δεύτερο γύρο ο Αχιλλέας Μπέος και ο Μ. Πατσιαντάς. Ο Μπέος του ποδοσφαιρικού παρακράτους, του στοιχήματος, των νυχτερινών κέντρων, ο Μπέος που στηρίχτηκε ανοιχτά από τη Χρυσή Αυγή, που υιοθέτησε τον λόγο και την αισθητική της Χρυσής Αυγής. Κι όμως, ακόμη και στον Βόλο η ηγεσία του ΚΚΕ δεν στήριξε τον Πατσιαντά, διότι ο Πατσιαντάς είναι του ΣΥΡΙΖΑ και, όπως έχει πει ξεκάθαρα ο Στάλιν στα απομνημονεύματά του, «καλύτερα ο Μπέος, παρά ο Συριζαίος». Τελικά νίκησε ο Μπέος και η ψυχούλα του "Πατερούλη" συνέχισε να αναπαύεται εν ειρήνη.

Κοίτα να δεις που ο Πάχτας με τον Μπέο έκαναν κι ένα καλό στη ζωή τους. Απέδειξαν ότι δεν υπάρχει πάτος, ότι δεν υπάρχει όριο για μια ηγεσία που δρα ως θρησκευτική σέχτα και ταυτοχρόνως ως διοικητικό συμβούλιο ανώνυμης εταιρείας.

Γιώργος Ανανδρανιστάκης
πηγή: Αυγή
Πολιτική
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Παντως, οι δημοκρατες που λενε "αθωος μεχρις αποδειξεως του αντιθετου", δεν εκαναν το ιδιο στην περιπτωση Μπεου.

Προσωπικα, δεν εχω αποψη για τον τυπο, γιατι ειμαι ψιλοασχετος απο ποδοσφαιρικα, ΑΛΛΑ, το οτι ειναι γκανκστερ και υποκοσμος δεν συνεπαγεται πως δεν μπορει να διοικησει το δημο σωστα.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.505
Like
21.865
Πόντοι
5.006
Παντως, οι δημοκρατες που λενε "αθωος μεχρις αποδειξεως του αντιθετου", δεν εκαναν το ιδιο στην περιπτωση Μπεου.

Προσωπικα, δεν εχω αποψη για τον τυπο, γιατι ειμαι ψιλοασχετος απο ποδοσφαιρικα, ΑΛΛΑ, το οτι ειναι γκανκστερ και υποκοσμος δεν συνεπαγεται πως δεν μπορει να διοικησει το δημο σωστα.
και τι ακριβως συνεπαγεται δηλαδη??? :think: :think: :think: :think:
διαφανεια, αξιοπιστια και αξιοκρατια????
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
και τι ακριβως συνεπαγεται δηλαδη??? :think: :think: :think: :think:
διαφανεια, αξιοπιστια και αξιοκρατια????

Απ' τη στιγμη που θα ειναι ολοι εναντιον του, η παραμικρη πουστια που θα κανει θα βγαινει στο φως.

Ως προς το αμιγως διαχειριστικο κομματι, εγω πιστευω πως ο Μπεος δεν υστερει σε σχεση με τον Χ ανεπαγγελτο ΠΑΣΟΚΟΔΗΜΑΡ, ή Συριζαιο "αγωνιστη". Ειναι τυπος που ξερει να ελεγχει τα εξοδα και να μην πιανεται κοροιδο.

 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.183
Like
34.531
Πόντοι
9.931
Με την λογική κάποιον εδώ μέσα  πρέπει να πάμε στις φυλακές να βρούμε το μεγαλύτερο λαμογιο, απατεώνα και να τον κάνουμε πρωθυπουργό της Ελλάδος :huh: :S :idiot: :uglystupid: :headbang: :headbang:

Εγώ προτείνω τον Αχιλλέα Φλώρο πρόεδρο της ENERGA που προκάλεσε ζημιά στο Δημοσιο 270 εκατομμύρια ευρώ. Αα και μην ξεχάσουμε και τον Ακη το καμάρι του σοσιαλισμού, αυτόν ας τον κάνουμε Πρόεδρο της Δημοκρατίας :grin: :2funny:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.505
Like
21.865
Πόντοι
5.006
Απ' τη στιγμη που θα ειναι ολοι εναντιον του, η παραμικρη πουστια που θα κανει θα βγαινει στο φως.

Ως προς το αμιγως διαχειριστικο κομματι, εγω πιστευω πως ο Μπεος δεν υστερει σε σχεση με τον Χ ανεπαγγελτο ΠΑΣΟΚΟΔΗΜΑΡ, ή Συριζαιο "αγωνιστη". Ειναι τυπος που ξερει να ελεγχει τα εξοδα και να μην πιανεται κοροιδο.
ε βεβαια, ειμαι σιγουρος οτι ολα τα δημοτικα εργα θα δινονται με πληρη διαφανεια....
λες να χρησιμοποιησει και καμμια αλλη γκανστερικη μεθοδο,οπως το τσιμεντωμα αντιπαλων???
εχω ακουσει πως ειναι πολυ αποτελεσαμτικη μεθοδο για να εχει κερδοφορια η επιχειρηση σου...
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Με την λογική κάποιον εδώ μέσα  πρέπει να πάμε στις φυλακές να βρούμε το μεγαλύτερο λαμογιο, απατεώνα και να τον κάνουμε πρωθυπουργό της Ελλάδος :huh: :S :idiot: :uglystupid: :headbang: :headbang:

Εγώ προτείνω τον Αχιλλέα Φλώρο πρόεδρο της ENERGA που προκάλεσε ζημιά στο Δημοσιο 270 εκατομμύρια ευρώ. Αα και μην ξεχάσουμε και τον Ακη το καμάρι του σοσιαλισμού, αυτόν ας τον κάνουμε Πρόεδρο της Δημοκρατίας :grin: :2funny:

Εχεις καποια ενδειξη πως ο Μπεος καταχραστηκε δημοσιο χρημα?
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
θα το θέσω καλύτερα ... έχει καμμιά απόδειξη (καταδίκη) για αυτά που του καταμαρτυρούν ??

Μα αυτο ειπα κι εγω!

Οτι δεν μου αρκει μια γενικη/αοριστη/διαχυτη αισθηση πως ο Μπεος ειναι "κακος".
Αν δεν δω αποφαση δικαστηριου, τον αντιμετωπιζω ως ισο με ολους τους υπολοιπους.
 

Ζμπούτσαμ

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.772
Like
3
Πόντοι
16
στα αρχιδια μου τι ξερεις τιτανιε
οταν ομως θελεις να κραξεις καποιον ενωπιος ενωπιω
διαφορετικα τζαμπα μαγκας

Παππούλη πάρε τα φάρμακα για την πίεση μη σε βρει τίποτα.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
θα το θέσω καλύτερα ... έχει καμμιά απόδειξη (καταδίκη) για αυτά που του καταμαρτυρούν ??

Και για τον Καπουτζίδη δεν έχουμε αποδείξεις ότι είναι πούστης αλλά δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ότι δεν τον τυλίγει το ντολμά :2funny:
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Παντως, εγω πιστευω πως οποιος θελει ν' αρπαξει, δεν βγαινει μπροστα.

Καθεται στα παρασκηνια και λαδωνει αλλους (πολιτικους - μαριονετες, δημαρχους - μαριονετες, ΜΜΕ - μαριονετες, κλπ κλπ)

Και, ποσο μαλλον, οταν ολοι τον εχουν στη μπουκα και τον ψαχνουν.
 

Επισκέπτης
Και για τον Καπουτζίδη δεν έχουμε αποδείξεις ότι είναι πούστης αλλά δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ότι δεν τον τυλίγει το ντολμά :2funny:
Αμφισβητείς τον ντολμά τραβοτρόμπα ρε ντολμά; :2funny:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.505
Like
21.865
Πόντοι
5.006
Μα αυτο ειπα κι εγω!

Οτι δεν μου αρκει μια γενικη/αοριστη/διαχυτη αισθηση πως ο Μπεος ειναι "κακος".
Αν δεν δω αποφαση δικαστηριου, τον αντιμετωπιζω ως ισο με ολους τους υπολοιπους.
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom