Νέα

22/08/2009 Φωτιές στην αττική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 875
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Καταστροφή που δε διορθώνεται.

Η αττική που ξέραμε δεν υπάρχει πια. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που πρόλαβε και έζησε τις καλές εποχές.

Τα παιδιά που μεγαλώνουν τώρα δε θα δουν ποτε την Πάρνηθα, την Πεντέλη και το κομμάτι που κάηκε σήμερα. Η Αττική που ξέραμε δεν υπάρχει πια. Και δε θα υπάρξει ποτε ξανά.

Δυστυχώς οι ίδιοι καταστρέψαμε τον τόπο μας, και τώρα τα παιδιά μας θα πρέπει να υποστούν τις συνέπειες για πάντα

Ντροπή..
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Εγώ το πρωί πέρναγα από παραλιακή κατά βούλα και μετά προς ανατολικά και
παρατηρούσα προς τα 'υψώματα' τις πολυκατοικίες/βίλες κ.λ.π. να έχουν
κυριολεκτικά ΣΚΑΡΦΑΛΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΥΨΩΜΑΤΟΣ και μιλάμε
και με 'κλίση εδάφους' πάνω από 30%.

Οι 'φίλοι μας' οι Εργολάβοι μήπως ξέρουν κάτι ; Λέω ΜΗΠΩΣ ! ! !
Λες να μη ξέρουν; Αφού κάποιος από την κυβέρνηση θα τα βάλει όλα αυτά που καίγοντε στο σχέδιο..... ένας με ακουστικά νομίζω  :uglystupid:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Καταστροφή που δε διορθώνεται.

Η αττική που ξέραμε δεν υπάρχει πια. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που πρόλαβε και έζησε τις καλές εποχές.

Τα παιδιά που μεγαλώνουν τώρα δε θα δουν ποτε την Πάρνηθα, την Πεντέλη και το κομμάτι που κάηκε σήμερα. Η Αττική που ξέραμε δεν υπάρχει πια. Και δε θα υπάρξει ποτε ξανά.

Δυστυχώς οι ίδιοι καταστρέψαμε τον τόπο μας, και τώρα τα παιδιά μας θα πρέπει να υποστούν τις συνέπειες για πάντα

Ντροπή..

Από τα σημερινά δεν υπάρχει;
Εδώ και χρόνια έχει σταματήσει να υπάρχει...
Μια χαβούζα είναι εδώ και δεκαετίες...
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Καταστροφή που δε διορθώνεται.

Η αττική που ξέραμε δεν υπάρχει πια. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που πρόλαβε και έζησε τις καλές εποχές.

Τα παιδιά που μεγαλώνουν τώρα δε θα δουν ποτε την Πάρνηθα, την Πεντέλη και το κομμάτι που κάηκε σήμερα. Η Αττική που ξέραμε δεν υπάρχει πια. Και δε θα υπάρξει ποτε ξανά.

Δυστυχώς οι ίδιοι καταστρέψαμε τον τόπο μας, και τώρα τα παιδιά μας θα πρέπει να υποστούν τις συνέπειες για πάντα

Ντροπή..
Μάγκες πως θα ανασαίνετε από αύριο; Βλέπω καρκίνους πνευμόνων και άλλες παθήσεις του αναπνευστικού να γαμάνε τα επόμενα χρόνια.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.644
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Εγώ το πρωί πέρναγα από Λεωφ.Βουλιαγμένης κατά Βούλα και μετά προς ανατολικά και
παρατηρούσα προς τα 'υψώματα' τις πολυκατοικίες/βίλες κ.λ.π. να έχουν
κυριολεκτικά ΣΚΑΡΦΑΛΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΥΨΩΜΑΤΟΣ και μιλάμε
και με 'κλίση εδάφους' πάνω από 30%.

Οι 'φίλοι μας' οι Εργολάβοι μήπως ξέρουν κάτι ; Λέω ΜΗΠΩΣ ! ! !
και οχι μονο εκει ,απο τη Βουλιαγμενης ,μεχρι το Σουνιο και τη Φωκαια ,αυτο γινεται.
Θλιβερη ,αλλα αναποφευκτη εξελιξη...ας ελπισουμε οτι δε θα χαθουν ζωες
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Και όπως ξέρω από το δημοτικό ακόμα οι αρρώστιες δεν κοιτάνε οι πουτάνες κόμματα και παρατάξεις. Οπότε αύριο που θα τζουράρετε τα αποκαϊδια Ελληνάρες μου σκεφτήτε τι μέλλον θέλετε για τον κώλο σας και τα παιδιά σας. και όταν λέω μέλλον δεν εννοώ ποιος θα σας βάλει σε καμιά δημόσια δουλίστα, ποιος θα σας δώσει άδεια να χτίσετε αυθαίρετο κλπ αλλά ποιος θα σας έχει ποιότητα ζωής ώστε να ζήσετε όσο μπορείτε.
 

boobookies

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Δεκ 2006
Μηνύματα
2.573
Like
16.040
Πόντοι
2.256

Δεν ειναι η πρώτη φορά που ταξιδεύει ο καπνός τόσο πολύ (έτος 2000)
Υποκριτές (ήπιος χαρακτηρισμός) εσεις που δίνετε τη δυνατότητα να φαίνεται η Μύκονος σαν χιονισμένη από το GoogleEarth (από τις βίλλες διάσπαρτες παντου) που φάγατε τα λεφτά και δεν κάνετε ανακύκλωση, με αποτέλεσμα τα κάθε λογής μεγαλα σκουπίδια (ξύλα, στρώματα, έπιπλα) να συσσωρεύονται στις εισόδους των ΧΥΤΑ και να (σιγο)καίγονται χωρίς σταματημό...που δεν θέλετε πουθενά να θάβονται τα σκουπίδια (η γνωστή ρήση μακριά απο μένα κι όπου θέλει ας πάει) αλλά και πάλι χωρίς προσωπικό (φαγωμένα ευρώ) τι να κάνετε? Ρε αυτούς βγάζετε στην TV τους άρχοντες του τόπου? ΈΛΕΟΣ!
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Άσε που ακούει σα τη γιαγιά μου ότι τον συμφέρει όπως και όλο το συνάφι τους.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
:cool2: :cool2: :cool2:


μιλαμε δεν ακουει ΤΙΠΟΤΑ.... :headbang:
ναι, αλλά κι αυτό όπως και τόσοι άλλοι, να πάει σπίτι του και να πάρει σύνταξη ούτε να το σκέφτεται.
Πώς γίνεται και οι πολιτικοί όταν περάσυν τα 65 γίνονται έμπειροι ενώ στα υπόλοιπα επαγγέλματα γίνονται ανίκανοι...δεν το καταλαβαίνω
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
ναι, αλλά κι αυτό όπως και τόσοι άλλοι, να πάει σπίτι του και να πάρει σύνταξη ούτε να το σκέφτεται.
Πώς γίνεται και οι πολιτικοί όταν περάσυν τα 65 γίνονται έμπειροι ενώ στα υπόλοιπα επαγγέλματα γίνονται ανίκανοι...δεν το καταλαβαίνω
Πάει αναλογικά με το πόσα κονομάνε. πιο παλιός πιο κονομημένος.
 

ερωτήλος!

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2006
Μηνύματα
45
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
Υποκριτές ΟΛΟΙ!!!!

Ο ΣΚΑΙ μας ζαλίζει για την περιβαλλοντική του ευαισθησία και οργανώνει αναδασώσεις... Να οργανώσει ομάδες περιπόλων ειναι πάρα πολύ δύσκολο...

Ο ΑΝΤ1 διαφήμιζε πέρσι-πρόπερσι το ελικόπτερό του. Αφού είχε καεί η Κερατέα και οι γύρω περιοχές θυμήθηκε για κάνα δυο βδομάδες ότι έχει ελικόπτερο...

Το φετινό καλοκαίρι δεν είχε πολλούς και δυνατούς αέρηδες. Ξέροντας ότι αυτές οι μέρες θα είναι οι πιο επίφοβες και επικίνδυνες για εκδήλωση πυρκαγιών, ΠΟΣΟ δύσκολο ήταν να βρεθούν και να οργανωθουν 200 ατομα και να περιπολούν?

Πλήρης απογοήτευση... Είμαι 23 χρονών και δεν πρόκειται να μείνω και να μεγαλώσουν τα παιδιά μου σε αυτή την χώρα...

Καληνύχτα σας
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Υποκριτές ΟΛΟΙ!!!!

Ο ΣΚΑΙ μας ζαλίζει για την περιβαλλοντική του ευαισθησία και οργανώνει αναδασώσεις... Να οργανώσει ομάδες περιπόλων ειναι πάρα πολύ δύσκολο...

Ο ΑΝΤ1 διαφήμιζε πέρσι-πρόπερσι το ελικόπτερό του. Αφού είχε καεί η Κερατέα και οι γύρω περιοχές θυμήθηκε για κάνα δυο βδομάδες ότι έχει ελικόπτερο...

Το φετινό καλοκαίρι δεν είχε πολλούς και δυνατούς αέρηδες. Ξέροντας ότι αυτές οι μέρες θα είναι οι πιο επίφοβες και επικίνδυνες για εκδήλωση πυρκαγιών, ΠΟΣΟ δύσκολο ήταν να βρεθούν και να οργανωθουν 200 ατομα και να περιπολούν?

Πλήρης απογοήτευση... Είμαι 23 χρονών και δεν πρόκειται να μείνω και να μεγαλώσουν τα παιδιά μου σε αυτή την χώρα...

Καληνύχτα σας
και να σε ρωτήσω κάτι ρε φίλε γιατί σε ένα κωλοκράτος που πληρώνω γαμώ τους φόρους να περιμένω τον κάθε σκαι; Αυτά το μουνόπανα με τα οικολογικά-υβριδικα τζιπ των 3600 κυβικών, τι τα έχω;
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.974
Like
30.411
Πόντοι
5.006
  Πιάστε τους ξευτιλισμένους μπάσταρδους.Κρεμάστε τους ανάποδα στο Σύνταγμα και βάλτε τους το κεφάλι μέσα σε αναμμένα κάρβουνα να δουν την γλύκα. >:( :s&m_1: :knuppel:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom