Νέα

19χρονος έχασε τη ζωή του στη διάρκεια ελέγχου εισιτηρίων σε τρόλεϊ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Σε όλες τις χώρες του κόσμου πληρώνουν εισιτήριο στα μεσα μαζικής μεταφοράς. Επίσης γίνονται και έλεγχοι. Στο εξωτερικο οι επιβάτες μπαίνουν στο λεωφορείο απο την μπροστινη πόρτα και χτυπάνε το εισητηριο ηλεκτρονικα μπροστά στον οδηγο. Υπομονετικά περιμένουν να μπουν όλοι και σχηματίζεται ουρά. Αν κάποιος δεν έχει δεν μπαινει. Εκτος αν είναι σε καμια ερημια που δεν έχει περιπτερο (στις ευρωπαικές πρωτευουσες ιδίως του Βορρα δε βρισκεις περίπτερα..δεν έχει, επειδή δεν είναι τοσο πυκνοκατοικημένες)..οποτε ο οδηγός τον αφήνει, αλλα και παλι δύσκολα.
Εχουμε απο τις φτηνοτερες συγκοινωνίες στην Ευρώπη..φυσικα για το ποιοτικο επιπεδο των υπηρεσιων και τις καθυστερησεις είναι πολυ. Η μηνιαια κάρτα έξω κοστίζει 100 ευρω.
Επισης σε καθε στάση υπαρχει ηλεκτρονικο ταμπλο με πληροφοιες οτι το επομενο λεωφορείο έρχεται πχ σε 2 λεπτα το οποιο τηρείται.
Φυσικά αυτο δεν μπορει να γίνει στην Ελλαδα. οχι επειδή φταινε τα λεωφορεια..αλλα λογω κινησης και πυκνης δόμησης. Εξω οι πολιτες εμπιστεύονται τις συγκοινωνίες... ενω στην Αλλαδα δεν αφήνουμε το αμαξι. Αρα είναι θεμα και δικής μας νοοτροπίας.

Εχω διαβάσει τις απίστευτες μαλακίες το τελευταιο διάστημα.

Επίσης να σας πω πως και έξω δεν είναι ο παραδεισος και εμείς εκει μονο η κόλαση... Εχω αρχίσει και εκτιμω πολλα πραγματα πίσω.
Αυτα ήθελα να πω.

Καλο υπολοιπο καλοκαιριου σε όλους.
Καλο υπολοιπο καλοκαιριου και σε σενα.
Ειναι πραγματι ελπιδοφορο οτι υπαρχουν και πεντε σοβαροι ανθρωποι εδω μεσα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ξανά σύμφωνοι.

Ας πούμε ο άλλος πυροβόλησε την κόρη του στο πείπτερο που πήγε για τσιγάρα ενώ έπιναν καφέ και μετά αυτοπυροβολήθηκε.

Αλλα κι αυτός ψυχάκιας θα ήταν θα σου πούν.

και γιαυτό φταίει η τρόικα φαντάζομαι
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Υπάρχει άλλωστε και η σοφότατη παροιμία που λέει: ''το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι''.

ναι αλλά υπάρχει και ο αντίλογος της ο οποίος επισημαίνει ότι τον άνθρωπο πρώτα τα ποδάρια βρωμάνε
 

ZANCLOD72

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.148
Like
9
Πόντοι
16
Τωρα αυτοι γιατι σας φταινε... δεν λετε καλυτερα που υπαρχουν και καποιοι σε αυτη την χωρα που κανουν την δουλεια τους σωστα  :uglystupid:
:2funny: :2funny: :2funny:
Τη δουλεια τους σωστα? :2funny: :2funny: :2funny:Εχεις διαβασει προηγουμενα μηνυματα μου επι του θεματος?Τον καθε παραβατη τον βλεπουν σαν 12 ευρω καθαρα επιπλεον στην τσεπη τους οι "λειτουργοι" του κρατους που προασπιζουν το δημοσιο συμφερον, αλλα τι λεω τωρα?Εδω χρονια ψηφιζουν τα ζωα αυτους που προασπιζουν το δημοσιο συμφερον τους, αλλα πλεον και τις ψυχες μας να πουλησουμε για χρυσαφι δεν ξεχρεωνουμε με την "καλοδιαχειριση" των λειτουργων μας που προασπιζαν τοσα χρονια το συμφερον μας και που το προασπιζουν ακομα :jerking:...
Α ρε..Μια ζωη στο παραμυθι ζει ο κοσμος σε αυτη τη χωρα... :jerking:
 

ZANCLOD72

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.148
Like
9
Πόντοι
16
Επειδη δεν εχω αυτοκινητο και κυκλοφορω χρονια με συγκοινωνιες, ειχα διαπιστωσει οτι υπηρχε ενα ατυπο παιχνιδι απο την πλευρα των πιτσιρικαδων "πιασε με αν μπορεις" που αρεσε και στους ελεγκτες και ετσι καποιοι γνωριζοντουσαν πλεον απο αυτου τους ειδους "παιχνιδι"...
Ειχα τυχει σε τετοια σκηνικα που με το που εβλεπαν τον ελεγκτη να μπαινει σαλταραν εξω οι πιτσιρικαδες και τον κοροιδευαν και ο ελεγκτης να λεει "δε μου γλιτωνεται την αλλη φορα κωλοπαιδα", κατι σαν να συμμετειχε και αυτος στο "παιχνιδι"...
Αυτο γινοταν συνηθως στα λεωφορεια που πηγαιναν στα Β.Π.
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
ναι αλλά υπάρχει και ο αντίλογος της ο οποίος επισημαίνει ότι τον άνθρωπο πρώτα τα ποδάρια βρωμάνε
Να το πάμε απλά.....αν η πολιτεία πραγματοποιεί ελέγχους και ταυτόχρονα ξεβρομίσει τον χώρο της από τα παράσιτα (π.χ. Άκης) το πράγμα δεν θα σιάξει;
Αν η πολιτεία συνεχίσει να έχει το κράτος ξέφραγο αμπέλι και τους Άκηδες αμολημένους,δεν θα γίνει πιο μπουρδέλο το πράγμα;;;;;;
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Δεν απατάσαι, ούτε μου τα χαρίζει κανείς ...
Έχεις σκεφτεί την βίζιτα για να βγάζεις περισσότερα; Είσαι στο κατάλληλο μέρος.
Και αν δεν είσαι πολύ καλή γι'αυτό μην σκας,υπάρχουν τόσοι σαβουρογάμηδες που θα βρεις και συ να πουληθείς......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom