Νέα

19χρονος έχασε τη ζωή του στη διάρκεια ελέγχου εισιτηρίων σε τρόλεϊ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
αν η δουλεια υποστηριζει την αδικια κ το αδικο,τοτε δεν ειναι δουλεια
ειναι οτι κι οι παλιοι κοτσαμπασηδες και τα γερμανοτσολιαδακια της κατοχης
δηλ αν με βαλουν μπατσο ,θα παω να βαραω συνταξιουχους κ να πεταω χημικα στον κοσμο,,και θα κανω την "δουλεα " μου ετσι?κ θαμαι σωστος?
αν νομιζετε οτι ειναι λογια του αερα,περιμενετε απο βδομαδα ολο κ κατι θα διαβασετε.. ;)
Αγριεψε ο ιντερνετικος κοσμος στην ελλαδα, προβλεπεται βαρυς φθινοπωρος στα νετ  ;)
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
36
Πόντοι
66
οχι ,θαμαι με αλλους 2 φιλους κ θα περιμενουμε τον "ευγενη" εθελοντη,να μας σπρωξει κι εμας κ να μας πει θα "σας κανονισω",,,αν δεν εχουμε εισητριο,,
θα χαρει ιδιαιτερα κι αυτος κι οι δικοι του αργοτερα ελπιζω να φοραει κ γυαλια οπως το πανι που σκοτωσε τον φουκαρα τον 19χρονο!!! :lheel: :lheel: :lheel:
Κι άμα είναι κοντά τίποτε ΔΙΕΣ τύπε και τους φωνάξει ο εθελοντής και σας λυσσάξουνε στις μπούφλες με τα κράνη; Το σκέφτηκες;
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Το Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας (συχνά αποκαλούμενο και Δελτίο Ταυτότητας, Αστυνομική Ταυτότητα ή απλά Ταυτότητα) είναι επίσημο έγγραφο του Ελληνικού Κράτους.
Πρόκειται για έγγραφο υποχρεωτικό για όλους του πολίτες του Κράτους άνω των 12 ετών, που εκδίδεται από την Ελληνική Αστυνομία. Οι πολίτες είναι υποχρεωμένοι να το φέρουν πάντοτε μαζί τους και να το επιδεικνύουν όταν ζητείται από τις Αστυνομικές Αρχές, διαφορετικά είναι πιθανή η μεταφορά τους στο πλησιέστερο Αστυνομικό Τμήμα για εξακρίβωση στοιχείων. Το Ελληνικό διαβατήριο θεωρείται έγγραφο ταυτοποίησης ισοδύναμο με την αστυνομική ταυτότητα.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%94%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%AF%CE%BF_%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82_%CF%84%CE%B1%CF%85%CF%84%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82_(%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1)

ολοι οι βλαχοι μαθαν για δικαιωματα αλλα ξεχασαν τις υποχρεωσεις τους

ζουδια
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
7
Πόντοι
16
Κι άμα είναι κοντά τίποτε ΔΙΕΣ τύπε και τους φωνάξει ο εθελοντής και σας λυσσάξουνε στις μπούφλες με τα κράνη; Το σκέφτηκες;
για να δουμε αν θα μπορεσει να πει το ονομα του πρωτα,κ τους φωναζει μετα,,ισως ναχουμε κι εισητηρια,βγαλει κ να μην τα δειξουμε,ομως... ;)
μεχρι ναρθει το ταιμινγκ... ;)
πολλα ειπα
οπως λεεει κι ο αλλος διπλα μου,,,,απλα ετσι για να μην νομιζουν τ ανθρωπακια,ελεγτες κλπ,οτι κατι γινανε τωρα,με την φτωχολογια που κυκλοφοραει γυρω,,,
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αν δεν πηγε να καταθεσει κακως...πρεπει να πεσουν ολες οι μαρτυριες στο τραπεζι... :)

σε ένα άλλο βίντεο τα έλεγε κάπως διαφορετικά και είπε και το εξής αμίμητο..

".. δεν κάθησα, σηκώθηκα και έφυγα γιατί δεν ήμουν καλά..."
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
36
Πόντοι
66
για να δουμε αν θα μπορεσει να πει το ονομα του πρωτα,κ τους φωναζει μετα,,ισως ναχουμε κι εισητηρια,βγαλει κ να μην τα δειξουμε,ομως... ;)μεχρι ναρθει το ταιμινκγ... ;)πολλα ειπα
οπως λεεει κι ο αλλος διπλα μου,,,,απλα ετσι για να μην νομιζουν τ ανθρωπακια,ελεγτες κλπ,οτι κατι γινανε τωρα,με την φτωχολογια που κυκλοφοραει φυρω,,,
Τύπε δε λέω, τα έχεις οργανώσει όλα. Απλά έχε στο νου σου ότι επειδή υπάρχει και κόσμος που αυτές τις μαγκιές τύπου "ξέρεις ποιός είμαι εγώ", "δεν πληρώνω" κλπ. δεν τις πολυγουστάρει, πρόσεχε μη μαζευτούν τίποτα επιβάτες, ο εθελοντής και ο οδηγός και σας βαράνε μέχρι το τέρμα.
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.666
Like
17
Πόντοι
166
μα γιατί βίλμα δεν βοηθάς αυτό το άμοιρο κράτος να ανανήψει; :grin:

μα ναι είδες πράγματα ? πόσο κακοποιό στοιχείο είμαι πιά  :S ?

το φοιτιτικό μισό δεν είναι ή δεν είσαι φοιτήτρια; :think:

στα 70 είναι το φοιτητικό ... φοιτήτρια είμαι αλλά όχι σε ελληνικό πανεπιστήμιο
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.666
Like
17
Πόντοι
166

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.623
Κριτικές
69
Like
535
Πόντοι
7.125
Σε όλες τις χώρες του κόσμου πληρώνουν εισιτήριο στα μεσα μαζικής μεταφοράς. Επίσης γίνονται και έλεγχοι. Στο εξωτερικο οι επιβάτες μπαίνουν στο λεωφορείο απο την μπροστινη πόρτα και χτυπάνε το εισητηριο ηλεκτρονικα μπροστά στον οδηγο. Υπομονετικά περιμένουν να μπουν όλοι και σχηματίζεται ουρά. Αν κάποιος δεν έχει δεν μπαινει. Εκτος αν είναι σε καμια ερημια που δεν έχει περιπτερο (στις ευρωπαικές πρωτευουσες ιδίως του Βορρα δε βρισκεις περίπτερα..δεν έχει, επειδή δεν είναι τοσο πυκνοκατοικημένες)..οποτε ο οδηγός τον αφήνει, αλλα και παλι δύσκολα.
Εχουμε απο τις φτηνοτερες συγκοινωνίες στην Ευρώπη..φυσικα για το ποιοτικο επιπεδο των υπηρεσιων και τις καθυστερησεις είναι πολυ. Η μηνιαια κάρτα έξω κοστίζει 100 ευρω.
Επισης σε καθε στάση υπαρχει ηλεκτρονικο ταμπλο με πληροφοιες οτι το επομενο λεωφορείο έρχεται πχ σε 2 λεπτα το οποιο τηρείται.
Φυσικά αυτο δεν μπορει να γίνει στην Ελλαδα. οχι επειδή φταινε τα λεωφορεια..αλλα λογω κινησης και πυκνης δόμησης. Εξω οι πολιτες εμπιστεύονται τις συγκοινωνίες... ενω στην Αλλαδα δεν αφήνουμε το αμαξι. Αρα είναι θεμα και δικής μας νοοτροπίας.

Εχω διαβάσει τις απίστευτες μαλακίες το τελευταιο διάστημα.

Επίσης να σας πω πως και έξω δεν είναι ο παραδεισος και εμείς εκει μονο η κόλαση... Εχω αρχίσει και εκτιμω πολλα πραγματα πίσω.
Αυτα ήθελα να πω.

Καλο υπολοιπο καλοκαιριου σε όλους.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
προσέλαβαν την ανηψούλα μου σε call center και της έδιναν για 8ωρο 280 ευρώ περίπου καθαρά για σύμβαση 4ωρης απασχόλησης.

Απο αυτά τα 280 ευρώ τα 45 έπρεπε να πάνε σε κάρτα απεριορίστων, τα υπόλοιπα 50 για μια τυρόπιττα και ένα καφέ όλη τη μέρα άντε και κάνα νεράκι.

Σύνολον 200 ευρώ για μηνιαία απασχόληση με 12ωρη ουσιαστικά απουσία απο το σπίτι αφού ήθελε 2 ώρες να πάει και 2 ώρες να γυρίσει, ή να νοικιάσει κοντά γκαρσονιέρα με 200 ευρώ για εργασία που μπορεί σε 1 χρόνο να την απολύσουν χωρίς αποζημίωση.

Δεν έχω να περιγράψω τίποτα παραπάνω.

να πάρει ψωμάκι και τυράκι από το σπίτι και να πιεί νερό από την βρύση.. .δόξα τον θεό μια χαρά είναι το νεράκι της ΕΥΔΑΠ
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
36
Πόντοι
66
Επίσης να σας πω πως και έξω δεν είναι ο παραδεισος και εμείς εκει μονο η κόλαση... Εχω αρχίσει και εκτιμω πολλα πραγματα πίσω.
Αυτα ήθελα να πω.
Πέρα από τη ζωή και την κίνηση μετά τις 9 το βράδυ, τι άλλο έχουμε που μπορείς να εκτιμήσεις όταν φύγεις τύπε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom