Νέα

19χρονος έχασε τη ζωή του στη διάρκεια ελέγχου εισιτηρίων σε τρόλεϊ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
ξανά σύμφωνοι.

Ας πούμε ο άλλος πυροβόλησε την κόρη του στο πείπτερο που πήγε για τσιγάρα ενώ έπιναν καφέ και μετά αυτοπυροβολήθηκε.

Αλλα κι αυτός ψυχάκιας θα ήταν θα σου πούν.

νομιζω οτι και αυτος ηταν λιγο ψυχακιας, τουλαχιστο με βαση αυτο που ακουγεται (οτι δηλαδη την πυροβολησε γιατι εμαθε οτι η μικρη ειχε ερωτικες σχεσεις με καποιον που δεν ενεκρινε ο ιδιος για να το πω ευγενικα)

Το παραπανω με καθε επιφυλαξη γιατι προφανως το στηριζω σε φημη και οχι προσωπικη γνωση των γεγονοτων
 
OP
OP
CIVIL111

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
16
Πόντοι
4.175
ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΘΟΥ - ΒΟΥ ΜΕ ΠΑΛΙΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ


 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
ξανά σύμφωνοι.

Ας πούμε ο άλλος πυροβόλησε την κόρη του στο πείπτερο που πήγε για τσιγάρα ενώ έπιναν καφέ και μετά αυτοπυροβολήθηκε.

Αλλα κι αυτός ψυχάκιας θα ήταν θα σου πούν.
Δεν ηταν?
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Υπάρχει άλλωστε και η σοφότατη παροιμία που λέει: ''το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι''.

σαφέστατα.

Το ανησυχητικό δεν είναι αυτό που συνέβη, αλλά το ότι αρχίζουν και χάνονται ζωές δια ασήμαντον αφορμήν και αυτό πρέπει να ανησυχεί τους πάντες.

βεβαίως εδώ υπάρχουν οι εκπρόσωποι του κυβερνώντος κόμματος που τους νοιάζει να μη φταίει η ΝΔ κι οι εκπρόσωποι του συγκυβερνώντος που τους νοιάζει να μη φταίει το ΠΑΣΟΚ.

η μαλακία είναι πλέον σε σημεία ανησυχητικά.
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Οσοι εχουν πεντε δραμια μυαλο, πρεπει να αντισταθουν στο γενικευμενο κλιμα κανιβαλισμου?
Ή θα θεωρηθουν θιασωτες της "κατοχικης νομιμοτητας"?
Ωραίος ορισμός αυτός,στον Μαϊλή και στον Στρατούλη στείλε τον. :grin:
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.298
Like
2
Πόντοι
166
Οσοι εχουν πεντε δραμια μυαλο, πρεπει να αντισταθουν στο γενικευμενο κλιμα κανιβαλισμου?
Ή θα θεωρηθουν θιασωτες της "κατοχικης νομιμοτητας"?
αλεξ εγω ειμαι της αποψης ακομα να ειμαστε συνετοι.Αν ομως η κρισιμη μαζα περασει το 40% και παει προς 50% τοτε κλαφτα.Εγω εκανα το καθηκον μου και το κανω μεχρι και τωρα αλλα πλεον με προυποθεσεις απο εδω και περα.Ξρεις φανταζομαι οτι η νδ εχει ψηφοφορους απο τον ακραιο χωρο -λιγοτερους απο παλια-αλλα εχει και την ψηφιζουμε για συγκεκριμενους λογους
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16

αυτό δε σημαίνει ότι η έκρηξη προκλήθηκε κάτω από ομαλές κοινωνικές και προσωπικές συνθήκες.

οι άνθρωποι όταν πιέζονται φτάνουν σε άκρα που δε φανταζόμαστε.

Ας πούμε δε μπορεί όλοι στην Αίγυπτο να είναι ψυχάκιες που διαδηλώνουν ούτε όλοι οι μπάτσοι να εκτελούν γιατί είναι κι αυτοί ψυχάκιες.

Ελπίζω οι επιλογές των κυβερνώντων μας να είναι σωστές και να μη φτάσουμε σε τέτοια σημεία.

Γιατί νομίζω ότι συμφωνείς πως έχουμε αρχίσει και έχουμε λείαν ανησυχητικά κρούσματα.
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
αλεξ εγω ειμαι της αποψης ακομα να ειμαστε συνετοι.Αν ομως η κρισιμη μαζα περασει το 40% και παει προς 50% τοτε κλαφτα.Εγω εκανα το καθηκον μου και το κανω μεχρι και τωρα αλλα πλεον με προυποθεσεις απο εδω και περα.Ξρεις φανταζομαι οτι η νδ εχει ψηφοφορους απο τον ακραιο χωρο -λιγοτερους απο παλια-αλλα εχει και την ψηφιζουμε για συγκεκριμενους λογους

και ξανά σύμφωνοι.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
αλεξ εγω ειμαι της αποψης ακομα να ειμαστε συνετοι.Αν ομως η κρισιμη μαζα περασει το 40% και παει προς 50% τοτε κλαφτα.Εγω εκανα το καθηκον μου και το κανω μεχρι και τωρα αλλα πλεον με προυποθεσεις απο εδω και περα.Ξρεις φανταζομαι οτι η νδ εχει ψηφοφορους απο τον ακραιο χωρο -λιγοτερους απο παλια-αλλα εχει και την ψηφιζουμε για συγκεκριμενους λογους

μήπως ο βασικός λόγος αρχίζει από ΣΥ και τελειώνει σε ΖΑ :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
αλεξ εγω ειμαι της αποψης ακομα να ειμαστε συνετοι.Αν ομως η κρισιμη μαζα περασει το 40% και παει προς 50% τοτε κλαφτα.Εγω εκανα το καθηκον μου και το κανω μεχρι και τωρα αλλα πλεον με προυποθεσεις απο εδω και περα.Ξρεις φανταζομαι οτι η νδ εχει ψηφοφορους απο τον ακραιο χωρο -λιγοτερους απο παλια-αλλα εχει και την ψηφιζουμε για συγκεκριμενους λογους
Αν σιχαινομαι ενα πραγμα τύπε, ειναι ο κανιβαλισμος.
Θυμαμαι καποτε μια υποθεση που παρακολουθησα στο δικαστηριο (οχι δικη μου).
Μια κοπελιτσα 20 ετων ειχε σκοτωσει καποιον εξ αμελειας, με το αυτοκινητο.
Ηταν ενα ρακος, υπο καταρρευση.
Στο δικαστηριο ηταν συσσωμο το σόι του πεθαμενου. Την καταριοντουσαν, την εβριζαν, την προπηλακισαν. Ναι, εφταιγε η κοπελα, δεν λεει κανενας το αντιθετο. Ειλικρινα δεν ενιωσα καμια συμπονια για τους συγγενεις του νεκρου. Ειχαν πεσει ολοι πανω σε μια κοπελα που εκανε ενα σφαλμα. Ας με κατηγορησει καποιος γι αυτο, δεν πειραζει.
Και στο ερωτημα "τι θα εκανες στη θεση τους" απαντω "σιγουρα οχι αυτο που εκαναν".
Θυμαμαι ακομη την κοπελα να φευγει κλαμμενη, αφου εκανε την εφεση της και αφεθηκε ελευθερη.
Μετα απο καιρο ειδα τον δικηγορο της, που τον ηξερα. Και τον ρωτησα τι εγινε στην εφεση.
Δεν εγινε εφεση, μου λεει. Η κοπελα αυτοκτονησε...
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.298
Like
2
Πόντοι
166
μήπως ο βασικός λόγος αρχίζει από ΣΥ και τελειώνει σε ΖΑ :grin:
οχι μονο.Μεχρι τωρα δεν εχω πειστει για την δραχμη,θελω ακομα Ευρωπη.Αν ομως τωρα πανε οι μισθοι στο διαολο και βλεπω οτι η τροικα θελει να μας αποτελειωσει σταματαω την ψηφο μου στην Ν.Δ.βριζω τους βουλευτες που μιλαω και τα κανω κουγκι και εγω στην εποχη συριζα.Μην επεκταθω δεν χρειαζεται :grin:
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Αν σιχαινομαι ενα πραγμα τύπε, ειναι ο κανιβαλισμος.
Θυμαμαι καποτε μια υποθεση που παρακολουθησα στο δικαστηριο (οχι δικη μου).
Μια κοπελιτσα 20 ετων ειχε σκοτωσει καποιον εξ αμελειας, με το αυτοκινητο.
Ηταν ενα ρακος, υπο καταρρευση.
Στο δικαστηριο ηταν συσσωμο το σόι του πεθαμενου. Την καταριοντουσαν, την εβριζαν, την προπηλακισαν. Ναι, εφταιγε η κοπελα, δεν λεει κανενας το αντιθετο. Ειλικρινα δεν ενιωσα καμια συμπονια για τους συγγενεις του νεκρου. Ειχαν πεσει ολοι πανω σε μια κοπελα που εκανε ενα σφαλμα. Ας με κατηγορησει καποιος γι αυτο, δεν πειραζει.
Και στο ερωτημα "τι θα εκανες στη θεση τους" απαντω "σιγουρα οχι αυτο που εκαναν".
Θυμαμαι ακομη την κοπελα να φευγει κλαμμενη, αφου εκανε την εφεση της και αφεθηκε ελευθερη.
Μετα απο καιρο ειδα τον δικηγορο της, που τον ηξερα. Και τον ρωτησα τι εγινε στην εφεση.
Δεν εγινε εφεση, μου λεει. Η κοπελα αυτοκτονησε...
Ανατριχιαστικό.......από θύτης θύμα. :S
Πραγματικά.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Αν σιχαινομαι ενα πραγμα τύπε, ειναι ο κανιβαλισμος.
Θυμαμαι καποτε μια υποθεση που παρακολουθησα στο δικαστηριο (οχι δικη μου).
Μια κοπελιτσα 20 ετων ειχε σκοτωσει καποιον εξ αμελειας, με το αυτοκινητο.
Ηταν ενα ρακος, υπο καταρρευση.
Στο δικαστηριο ηταν συσσωμο το σόι του πεθαμενου. Την καταριοντουσαν, την εβριζαν, την προπηλακισαν. Ναι, εφταιγε η κοπελα, δεν λεει κανενας το αντιθετο. Ειλικρινα δεν ενιωσα καμια συμπονια για τους συγγενεις του νεκρου. Ειχαν πεσει ολοι πανω σε μια κοπελα που εκανε ενα σφαλμα. Ας με κατηγορησει καποιος γι αυτο, δεν πειραζει.
Και στο ερωτημα "τι θα εκανες στη θεση τους" απαντω "σιγουρα οχι αυτο που εκαναν".
Θυμαμαι ακομη την κοπελα να φευγει κλαμμενη, αφου εκανε την εφεση της και αφεθηκε ελευθερη.
Μετα απο καιρο ειδα τον δικηγορο της, που τον ηξερα. Και τον ρωτησα τι εγινε στην εφεση.
Δεν εγινε εφεση, μου λεει. Η κοπελα αυτοκτονησε...

 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.298
Like
2
Πόντοι
166
Αν σιχαινομαι ενα πραγμα τύπε, ειναι ο κανιβαλισμος.
Θυμαμαι καποτε μια υποθεση που παρακολουθησα στο δικαστηριο (οχι δικη μου).
Μια κοπελιτσα 20 ετων ειχε σκοτωσει καποιον εξ αμελειας, με το αυτοκινητο.
Ηταν ενα ρακος, υπο καταρρευση.
Στο δικαστηριο ηταν συσσωμο το σόι του πεθαμενου. Την καταριοντουσαν, την εβριζαν, την προπηλακισαν. Ναι, εφταιγε η κοπελα, δεν λεει κανενας το αντιθετο. Ειλικρινα δεν ενιωσα καμια συμπονια για τους συγγενεις του νεκρου. Ειχαν πεσει ολοι πανω σε μια κοπελα που εκανε ενα σφαλμα. Ας με κατηγορησει καποιος γι αυτο, δεν πειραζει.
Και στο ερωτημα "τι θα εκανες στη θεση τους" απαντω "σιγουρα οχι αυτο που εκαναν".
Θυμαμαι ακομη την κοπελα να φευγει κλαμμενη, αφου εκανε την εφεση της και αφεθηκε ελευθερη.
Μετα απο καιρο ειδα τον δικηγορο της, που τον ηξερα. Και τον ρωτησα τι εγινε στην εφεση.
Δεν εγινε εφεση, μου λεει. Η κοπελα αυτοκτονησε...
σωστο αυτο που λες τα ιδια θα αισθανομουνα και εγω.Μακρια απο μενα ο κανιβαλισμος.Συμφωνεις με το ποστ ομως;
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
οχι μονο.Μεχρι τωρα δεν εχω πειστει για την δραχμη,θελω ακομα Ευρωπη.Αν ομως τωρα πανε οι μισθοι στο διαολο και βλεπω οτι η τροικα θελει να μας αποτελειωσει σταματαω την ψηφο μου στην Ν.Δ.βριζω τους βουλευτες που μιλαω και τα κανω κουγκι και εγω στην εποχη συριζα.Μην επεκταθω δεν χρειαζεται :grin:
όχι φίλος...

όχι άλλο κάρβουνο.

αυτό μας έλειπε να μας κυβερνήσει ο τσίπρας. Φτάνει.

Ας συνετιστούν οι δεξιοί επιτέλους να συνεφέρουν το κράτος. Κανείς άλλος δε μπορεί κατά τη γνώμη μου.

Πιάστε τους απ το λαιμό, ξυπνήστε τους, κάντε τους να καταλάβουν ότι τελείωσε το παραμύθι με μερκελοτρόικες. Να στρώσουμε όλοι κώλο να συμμαζευτεί το μαγαζί.

Το κωλοχανειο του αντρέα επιβίωσε γιατί οι συνθήκες ήταν αλλες. Τώρα θα καταστραφούμε πλήρως.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
σωστο αυτο που λες τα ιδια θα αισθανομουνα και εγω.Μακρια απο μενα ο κανιβαλισμος.Συμφωνεις με το ποστ ομως;
Συμφωνω οτι κανενα κομμα δεν εχει συμβολαιο με την ψηφο μας.
Επισης φανταζομαι θα συμφωνησεις οτι καποιος πρεπει να ολοκληρωσει μια πορεια για να κριθει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
όχι φίλος...

όχι άλλο κάρβουνο.

αυτό μας έλειπε να μας κυβερνήσει ο τσίπρας. Φτάνει.

Ας συνετιστούν οι δεξιοί επιτέλους να συνεφέρουν το κράτος. Κανείς άλλος δε μπορεί κατά τη γνώμη μου.

Πιάστε τους απ το λαιμό, ξυπνήστε τους, κάντε τους να καταλάβουν ότι τελείωσε το παραμύθι με μερκελοτρόικες. Να στρώσουμε όλοι κώλο να συμμαζευτεί το μαγαζί.

Το κωλοχανειο του αντρέα επιβίωσε γιατί οι συνθήκες ήταν αλλες. Τώρα θα καταστραφούμε πλήρως.
Χρυσόστομε.
Συνυπογραφω καθε λεξη.
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.298
Like
2
Πόντοι
166
Συμφωνω οτι κανενα κομμα δεν εχει συμβολαιο με την ψηφο μας.
Επισης φανταζομαι θα συμφωνησεις οτι καποιος πρεπει να ολοκληρωσει μια πορεια για να κριθει.
και στα 2 συμφωνω
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.298
Like
2
Πόντοι
166
όχι φίλος...

όχι άλλο κάρβουνο.

αυτό μας έλειπε να μας κυβερνήσει ο τσίπρας. Φτάνει.

Ας συνετιστούν οι δεξιοί επιτέλους να συνεφέρουν το κράτος. Κανείς άλλος δε μπορεί κατά τη γνώμη μου.

Πιάστε τους απ το λαιμό, ξυπνήστε τους, κάντε τους να καταλάβουν ότι τελείωσε το παραμύθι με μερκελοτρόικες. Να στρώσουμε όλοι κώλο να συμμαζευτεί το μαγαζί.

Το κωλοχανειο του αντρέα επιβίωσε γιατί οι συνθήκες ήταν αλλες. Τώρα θα καταστραφούμε πλήρως.
ειδες που τελικα λιγο-πολυ συμφωνουμε και οι 3;εγω,εσυ και ο αλεξ εννοω :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom