Νέα

Υπάρχει τελικά αξιόπιστο dating app στην Ελλάδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos neapolitis38
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 177
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kinkybutstr8

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2023
Μηνύματα
20
Like
88
Πόντοι
0
Δεν παίζεις με τέτοιες εφαρμογές στη χώρα σου εκτός να θες να χωρίσεις.
Πρέπει να είσαι πολύ μαλακας να είσαι παντρεμένος και να μπεις σε τέτοια εφαρμογή που μπορεί να σε καρφώσει ο οποιοσδήποτε στη γυναίκα.
Εκτός αν βάλεις ψεύτικες φωτός, αλλά μετά άντε να το δικαιολογήσεις σε κάποια όταν βγει match και σε δει από κοντά.

Έξω όμως, πχ αν κάνεις ταξίδια μόνος παίξε άνετα.

Επειδή έχω μείνει γενικά πίσω, είπα μήπως μου διαφεύγει κάτι. Ευχαριστώ
 

BadRabbit

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2023
Μηνύματα
5
Κριτικές
1
Like
29
Πόντοι
0
Πάντως το πιο πιασαρικο dating site που κυριολεκτικά πάει τρένο παγκόσμια είναι το Romeo... (Gay)
Γενικά αυτή η κοινότητα έχει φανατικούς χρήστες dating apps
Θα ήθελα να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου, σε πολλά dating sites που επισκέφτηκα ήταν links από παντού tik tok, Instagram, telegram, Google chat, WhatsApp κλπ. Επειδή αγόρασα μοναδες να σινομιλήσω, βασικά με το που πατήσεις το πόδι σου μέσα, σου στέλνουν μυνήματα στοχευμένα ακριβέστατα ψυχολογικά τοποθετημένα πριν προλάβεις να φτιάξεις profile πριν βρεις κάποια φώτο στη συλλογή σου ή ανεβάσεις από camera, και το πιο σημαντικό δεν είναι μέλη σαν εσένα ή εμένα, είναι συνεργάτες των sites έχουν προσωρινά profile και σε παραπέμπουν σε webcams, τα top webcams και δε θα μαμήσεις ποτέ σου ακόμα κι αν ήσουν ο τελευταίος άντρας στο κόσμο. Τσάμπα μοναδες, τσάμπα να περιμένεις και τρεις μέρες μπας και πάρεις ένα δωρεάν bonus. Τώρα τελευταία ένα site το hotandflirty ενώ είχα κάνει απεγγραφή και unsubscribed μάλλον χάκαρε το account και επανέφερε το account μου που σαν αποτέλεσμα έλαβα email ότι έγινε upgrade στο λογαριασμό μου και μια αμερικανική ιστοσελίδα η prtndt . com με χρέωσε εν αγνοία μου 8,49€ και χωρίς να υπάρχει κάποια δυνατότητα ένστασης, ευτυχώς ήταν prepaid η κάρτα και δε με απασχολεί που θα την ακυρώσω και επανεκδόσω την επόμενη, για την επόμενη απάτη.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
Θα ήθελα να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου, σε πολλά dating sites που επισκέφτηκα ήταν links από παντού tik tok, Instagram, telegram, Google chat, WhatsApp κλπ. Επειδή αγόρασα μοναδες να σινομιλήσω, βασικά με το που πατήσεις το πόδι σου μέσα, σου στέλνουν μυνήματα στοχευμένα ακριβέστατα ψυχολογικά τοποθετημένα πριν προλάβεις να φτιάξεις profile πριν βρεις κάποια φώτο στη συλλογή σου ή ανεβάσεις από camera, και το πιο σημαντικό δεν είναι μέλη σαν εσένα ή εμένα, είναι συνεργάτες των sites έχουν προσωρινά profile και σε παραπέμπουν σε webcams, τα top webcams και δε θα μαμήσεις ποτέ σου ακόμα κι αν ήσουν ο τελευταίος άντρας στο κόσμο. Τσάμπα μοναδες, τσάμπα να περιμένεις και τρεις μέρες μπας και πάρεις ένα δωρεάν bonus. Τώρα τελευταία ένα site το hotandflirty ενώ είχα κάνει απεγγραφή και unsubscribed μάλλον χάκαρε το account και επανέφερε το account μου που σαν αποτέλεσμα έλαβα email ότι έγινε upgrade στο λογαριασμό μου και μια αμερικανική ιστοσελίδα η prtndt . com με χρέωσε εν αγνοία μου 8,49€ και χωρίς να υπάρχει κάποια δυνατότητα ένστασης, ευτυχώς ήταν prepaid η κάρτα και δε με απασχολεί που θα την ακυρώσω και επανεκδόσω την επόμενη, για την επόμενη απάτη.
Ακριβώς αυτό. Το είπα και το ξαναλέω. Δεν δουλεύουν στην Ελλάδα τα dating sites και τα dating apps (με εξαίρεση τα gay apps). Στο facebook που είχα φτιάξει μια αντίστοιχη μαλακία - έκανα σοβαρή προσπάθεια και ακολουθησα τεχνικές και συμβουλές αλλά τίποτα δεν δούλεψε για να μην πω για το Tinder. Και έτσι τα έκλεισα όλα... Δεν δουλευουν. Στην Ελλάδα μόνο το "άτυπο" συνοικέσιο ή να σε βοηθάει ο κοινωνικός σου περίγυρος κλπ. Όχι σε σαιτς και apps.
 

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
564
Like
174
Πόντοι
6
Ακριβώς αυτό. Το είπα και το ξαναλέω. Δεν δουλεύουν στην Ελλάδα τα dating sites και τα dating apps (με εξαίρεση τα gay apps). Στο facebook που είχα φτιάξει μια αντίστοιχη μαλακία - έκανα σοβαρή προσπάθεια και ακολουθησα τεχνικές και συμβουλές αλλά τίποτα δεν δούλεψε για να μην πω για το Tinder. Και έτσι τα έκλεισα όλα... Δεν δουλευουν. Στην Ελλάδα μόνο το "άτυπο" συνοικέσιο ή να σε βοηθάει ο κοινωνικός σου περίγυρος κλπ. Όχι σε σαιτς και apps.
ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη?
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη?

Μα το γράφω. Για str8 άντρες που ψάχνουν γυναίκες ΚΑΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ.

Στην Ελλάδα για γνωριμίες str8 μεταξύ τους καμία δεν είναι "καλύτερη". Στην Ελλάδα στο on line αλλά κυρίως στο off line dating ευνοούνται σε τεράστιο ποσοστό οι γυναίκες - και δη οι γυναίκες που προσέχουν τον εαυτό τους ανεξαρτήτως ηλικίας και οικογενειακής κατάστασης.

Αν τώρα κάποιος είναι gay άντρας έχει στην διάθεσή του πολλές εφαρμογές που "δουλεύουν" για αυτόν. - Ακόμα και σε gay bars να πάει στο Γκάζι ή αλλού θα βρει συντροφιά κυρίως για σεξ... Για τους str8 δεν ισχύει - εκτός αν είσαι φοιτητής - ή ο σούπερ γαμικουλίξ όπως καμώνοται κάποιοι εδώ μέσα που λένε ότι βγάζουν γκόμενα στο άγνωστο (δεν μας λένε βέβαια ότι την βγάζουν με την τσέπη τους)

Υ.Γ.1. Το όποιο Tinder "δουλεύει" είναι σε καλοκαιρινές σεζόν σε τουριστικά μέρη όπου πάνε απελευθερωμένες τουρίστριες.
Υ.Γ.2. Αν είναι κάποιος gay οι καλύτερες εφαρμογές είναι το PlanetRomeo το Grindr η κάπως έτσι - ακόμα και μέσω facebook που έχει μια σαν εφαρμογή να κάνεις γνωριμίες. Extra tip: Αν κάποιος είναι gay ενεργητικός ή top όπως λέγεται στην διεθνή slang ορολογία της ΛΟΑΤΚΙ κοινότητας τότε οι πιθανότητες να βρει partner για σεξ πολλαπλασιάζονται δραματικά.
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
Όποιος στην Ελλάδα προσπαθεί να στήσει εφαρμογή γνωριμιών μεταξύ str8 είναι μαλάκας. Δεν δουλεύει αυτό το business model στο χωριό μας που λέγεται Ελλάδα.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.357
Κριτικές
5
Like
5.428
Πόντοι
1.056
Γκριντρ τύπε, όπως λέει κι ο Παρασκευάς, αλλά εκεί μπαίνεις μόνο για ΡΙΠΑΠΑ.
:cheesy::cheesy::cheesy:
Εμείς οι straight άνω των 45 ή γνωριμία από τον κύκλο μας (προξενιό) ή άλλες επαφές έξω, αλλά μόνο για γυμναστηριακούς, φραγκατους και με αυτοπεποίθηση στον θεό.
Οι νεότεροι μπορούν να το παλέψουν στα social media, εκεί που η γυναίκα δε φοβάται να ψαχτεί γιατί εκεί "δεν μπαίνεις για να ψαχτείς".
Μην ψάχνετε σε apps, ούτε για σχέση ούτε για γαμήσια.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
Γκριντρ τύπε, όπως λέει κι ο Παρασκευάς, αλλά εκεί μπαίνεις μόνο για ΡΙΠΑΠΑ.
:cheesy::cheesy::cheesy:
Εμείς οι straight άνω των 45 ή γνωριμία από τον κύκλο μας (προξενιό) ή άλλες επαφές έξω, αλλά μόνο για γυμναστηριακούς, φραγκατους και με αυτοπεποίθηση στον θεό.
Οι νεότεροι μπορούν να το παλέψουν στα social media, εκεί που η γυναίκα δε φοβάται να ψαχτεί γιατί εκεί "δεν μπαίνεις για να ψαχτείς".
Μην ψάχνετε σε apps, ούτε για σχέση ούτε για γαμήσια.

- Είσαι ωραίος γιατί μου δίνεις μια πάσα δυνατή.
Κοίτα να δεις αδερφέ μου και λοιπά μέλη και επισκέπτες του νήματος τι γίνεται.

(Είναι κοντά στα dating apps η παρακάτω άποψη αλλά και γενικά αφορά τις γνωριμίες.)

- Όσοι είναι άνω των 45 - αλλά και όσοι είναι πάνω κάτω εκεί όπως εγώ (είμαι 40) οι πιθανότητες να γνωρίσεις γυναίκα στο άγνωστο είναι κάτι πάρα πολύ δύσκολο. Και ο λόγος είναι απλός. Στις ηλικίες μας πλέον κανένας δεν βγαίνει - μόνο οι gay βγαίνουν και ελάχιστοι άντρες str8 με κάποιες παρέες. Άρα και πρακτικά να το δεις είναι πολύ δύσκολο.

Τώρα, όσο αφορά τους κύκλους ναι, πλέον ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ, μόνο μέσω κύκλων - που και εκεί αν δεν έχεις τα τυπικά προσόντα (και δεν αναφέρομαι στην εμφάνιση - το θεωρώ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ότι σε αυτήν την ηλικία για να ΣΚΕΦΤΕΙΣ να κοιτάξεις μια γυναίκα θα πρέπει κάπως να είσαι φροντισμένος με ένα ωραίο ελκυστικό στυλ κλπ)
Όταν λέω ΤΥΠΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ εννοώ: Μια πολύ καλή εργασία, έναν τρόπο ζωής άνετο, δικό σου χώρο και ένα δικό σου σχετικά νέο αυτοκίνητο. Αυτά είναι ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ που αναζητάνε οι γυναίκες σε έναν άντρα που είναι σε ηλικία 35-45. Αν δεν τα έχεις αυτά δεν κάνεις ρούπι.

Όσες αναλύσεις και αν κάνω για το πόσο ΑΧΡΗΣΤΟ μου είναι ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ το αμάξι σήμερα, πάλι αυτές δεν θα το καταλάβουν - άρα εγώ που δεν το έχω και που δεν έχω το δικό μου χώρο είμαι πρακτικά τελειωμένος καθώς καμία γκόμενα δεν θα θέλει να βγει μαζί μου - αντε για κανα γαμήσι σε ξενοδοχείο ημιαδιαμονής κ μέχρι εκεί και μετά γεια σας. ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΕ ΕΡΩΤΕΥΘΕΙ ΠΑΡΑΦΟΡΑ ΚΛΠ. Πιο πιθανό βέβαια είναι να γίνω Μητροπολίτης παρά αυτό...χαχα

Η "επιλογική" σου φράση "Μην ψάχνετε σε apps, ούτε για σχέση ούτε για γαμήσια." είναι ολόσωστη από κάθε άποψη. Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν δουλευουν αυτές οι εφαρμογές ή αν δουλευουν θα ταλαιπωρηθείς πολύ με αυτές και δεν αξίζει.
 
Τελευταία τροποποίηση:

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.357
Κριτικές
5
Like
5.428
Πόντοι
1.056
Συμφωνώ σε όλα.
Στο διαδίκτυο μόνο με σοσιαλ αξίζει να ασχοληθεί κανείς, αλλά μόνο αν έχει πολύ χρόνο και υπομονή.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
Θα ήθελα να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου, σε πολλά dating sites που επισκέφτηκα ήταν links από παντού tik tok, Instagram, telegram, Google chat, WhatsApp κλπ. Επειδή αγόρασα μοναδες να σινομιλήσω, βασικά με το που πατήσεις το πόδι σου μέσα, σου στέλνουν μυνήματα στοχευμένα ακριβέστατα ψυχολογικά τοποθετημένα πριν προλάβεις να φτιάξεις profile πριν βρεις κάποια φώτο στη συλλογή σου ή ανεβάσεις από camera, και το πιο σημαντικό δεν είναι μέλη σαν εσένα ή εμένα, είναι συνεργάτες των sites έχουν προσωρινά profile και σε παραπέμπουν σε webcams, τα top webcams και δε θα μαμήσεις ποτέ σου ακόμα κι αν ήσουν ο τελευταίος άντρας στο κόσμο. Τσάμπα μοναδες, τσάμπα να περιμένεις και τρεις μέρες μπας και πάρεις ένα δωρεάν bonus. Τώρα τελευταία ένα site το hotandflirty ενώ είχα κάνει απεγγραφή και unsubscribed μάλλον χάκαρε το account και επανέφερε το account μου που σαν αποτέλεσμα έλαβα email ότι έγινε upgrade στο λογαριασμό μου και μια αμερικανική ιστοσελίδα η prtndt . com με χρέωσε εν αγνοία μου 8,49€ και χωρίς να υπάρχει κάποια δυνατότητα ένστασης, ευτυχώς ήταν prepaid η κάρτα και δε με απασχολεί που θα την ακυρώσω και επανεκδόσω την επόμενη, για την επόμενη απάτη.
Ποτέ των ποτών μην μπείτε - κανένας από εσάς - και διαδώστε το σας παρακαλώ θερμά - στη διαδικασία να αγοράσετε κάποιες μονάδες ή κάποια paid διαδικασία για οποιαδήποτε σελίδα γνωριμίων. Δεν δουλευει. Σας το λέω γιατί το έχουν κάνει πολλοί το έχω κάνει παλιότερα και εγώ.
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.834
Κριτικές
8
Like
1.370
Πόντοι
216
HumCent.jpg


Αν έχεις τέτοια φάτσα χοντρού ψυχοπαθή δεν έχεις καμιά ελπίδα είτε έξω στην πιάτσα είτε σε dating site χαχα
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
HumCent.jpg


Αν έχεις τέτοια φάτσα χοντρού ψυχοπαθή δεν έχεις καμιά ελπίδα είτε έξω στην πιάτσα είτε σε dating site χαχα
Ε δεν νομίζω να έχουν πολλοί τέτοιες φάτσες. Εγώ όσους ξέρω που δεν τα καταφέρνουν είναι μια χαρά παιδιά απλά τους λείπουν τα τυπικά προσόντα που ζητάνε οι σημερινές γκόμενες. Τέτοια προσόντα είναι όπως μια πολύ καλή εργασία με κυρος...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
για τους υπομονετικους: www.sxeseis.gr . έχω βγει με 5 γυναίκες.... θέλει όμως κάποιο χρόνο. τα χρήματα που δίνεις είναι λιγα
αν κρίνω από το nickname σου πάντως εκεί στη Θεσσαλονίκη τα πράγματα είναι πιο έυκολα με τις γνωριμίες με τις γκόμενες ή όχι;
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.834
Κριτικές
8
Like
1.370
Πόντοι
216
Ε δεν νομίζω να έχουν πολλοί τέτοιες φάτσες. Εγώ όσους ξέρω που δεν τα καταφέρνουν είναι μια χαρά παιδιά απλά τους λείπουν τα τυπικά προσόντα που ζητάνε οι σημερινές γκόμενες. Τέτοια προσόντα είναι όπως μια πολύ καλή εργασία με κυρος...
Είπαμε αν είσαι χοντρός και κακάσχημος και γέρος δεν έχεις καμιά ελπίδα. Επίσης αν είσαι καθυστερημένος και έχεις βλακόφατσα. Επίσης αν δεν έχεις κάνει ποτέ σχέση με γυναίκα νέος δεν έχεις καμιά ελπίδα.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
Είπαμε αν είσαι χοντρός και κακάσχημος και γέρος δεν έχεις καμιά ελπίδα. Επίσης αν είσαι καθυστερημένος και έχεις βλακόφατσα. Επίσης αν δεν έχεις κάνει ποτέ σχέση με γυναίκα νέος δεν έχεις καμιά ελπίδα.
Σαφώς και αυτά είναι αυτονόητα αδερφέ. Μην λέμε τα ίδια.
 

billsalonika1926

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2013
Μηνύματα
328
Κριτικές
14
Like
1.663
Πόντοι
491
αν κρίνω από το nickname σου πάντως εκεί στη Θεσσαλονίκη τα πράγματα είναι πιο έυκολα με τις γνωριμίες με τις γκόμενες ή όχι;
γενικώς βγαίνουν πιο εύκολα για έναν καφέ. συνομίλησα με καμία 30 γυναίκες, με 8-9 μιλούσαμε με μηνύματα για κάποιες μερες με τις 5 πήγαμε για καφέ. ψέματα... με 9 πήγα για καφέ!!!! απλά οι 4 δεν άξιζαν ούτε για καφέ... με τις 5 καταλήξαμε στο κρεβάτι, 4 από πρώτο ραντεβού... 45αρες μέσο όρο κατασταλαγμενες... με τη μία έχουμε πηδηματικη χαλαρή σχέση εδώ και 3 χρόνια. Ειχα κάνει μακροχρόνια σχέση ετων με γνωριμία από άλλο σαιτ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom