Νέα

Υπάρχει τελικά αξιόπιστο dating app στην Ελλάδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos neapolitis38
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 177
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Αν ανοίξει κάποιος πάντως dating site εν Ελλάδι μάλλον θα πρέπει να δει κι αυτό...

1655454272684.png
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Αν ανοίξει κάποιος πάντως dating site εν Ελλάδι μάλλον θα πρέπει να δει κι αυτό...

1655454272684.png

Αυτό δείχνει 13 αγγελίες γυναικών, όχι 13 προφίλ. Τι λόγο έχουν να βάλουν οι γυναίκες αγγελίες, δεν καταλαβαίνω. Αφού οι άντρες είναι οι κυνηγοί και θα τις βρουν.

Οι γυναίκες δεν αναζητάνε offline κύκλους λόγω mindset, αλλά λόγω ασφάλειας. Στα dating sites παίρνουν μεγάλο ρίσκο, γιατί μπορεί να δεχτούν καφρίλες, να κυκλοφορήσουν οι φωτός και τα στοιχεία τους στο ιντερνέτ κλπ. Επίσης τα γενικά dating sites έχουν σχεδόν εξισωθεί με το γαμίσι και υπάρχει πληθώρα προβληματικών επιπέδου ζώου.

Όποιος θέλει να κάνει dating site καλό είναι να διαλέξει μία θεματολογία σαν στοιχείο συνοχής των μελών και να κάνει online κύκλους δηλ. groups (ομάδες) με αυστηρή moderation. Έτσι θα αποθαρρύνονται οι παρείσακτοι και θα ενθαρρύνονται περισσότερο οι ελληνίδες για να γραφτούν.

Αν κάνει κανείς, ας πούμε, ένα site για τη διασκέδαση με dating features και με τοπικά groups: Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα κλπ που θα βγαίνουν και real life έχει πολλές πιθανότητες να δουλέψει.
 

thanasis 2001

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2021
Μηνύματα
20
Like
22
Πόντοι
0
υπαρχουν ναι καποια που εγω τουλαχιστον εχω κανει δουλιτσα
το πρωτο που ειχα βαλει και το εχω ακομα ειναι το topface το οποιο εχει πολλες ρωσιδες ουκρανες που μενουν ελλαδα
μετα δουλευω το mamba badoo και tider
δεν εχω πληρωσει ποτε σε κανενα και σε ολα εκανα απο κατι, επισης ειχα δουλεψει λιγο facebook dating. απο κει γνωρισα τη σημερινη. μου σχεση
 

SniperasGR

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2022
Μηνύματα
8
Like
9
Πόντοι
0
Πιο έμπιστο θεωρώ είναι το facebook dating , γιατί σε κάτι tinder, baddoo κτλ κτλ κυκλοφορούν πολλά ψεύτικα αν όχι τα περισσότερα....τουλάχιστον στο facebook έστω ανταποκρίνεται και σε ένα προφίλ που μπορείς να ελέγξεις κατά πόσο είναι αληθινό. Το αν δεν βρίσκεις στην περιόχη σου είναι άλλο θέμα.
 

Erenjeager

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2021
Μηνύματα
8
Like
7
Πόντοι
0
Εγώ χρησιμοποιήσω lovo αλλά δύσκολο γενικά
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.706
Κριτικές
15
Like
11.333
Πόντοι
3.846
Ερώτηση για ψαγμένους παίχτες.

Ετοιμάζω ταξίδι εξωτερικό και θέλω να προετοιμάσω το έδαφος πριν φτάσω στη ξένη χώρα.
Ως γνωστόν το Tinder ψάχνει μόνο στην περιοχή σου ανάλογα με το location που βρίσκει από το κινητό σου.
Η ερώτηση είναι πως το ξεγελάς να νομίζει ότι ήδη βρίσκεσαι στην άλλη χώρα.

Δοκίμασα με VPN και την εφαρμογή fake GPS και δεν κατάφερα κάτι.
Καμία άλλη ιδέα;
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2021
Μηνύματα
67
Κριτικές
1
Like
339
Πόντοι
20
Ερώτηση για ψαγμένους παίχτες.

Ετοιμάζω ταξίδι εξωτερικό και θέλω να προετοιμάσω το έδαφος πριν φτάσω στη ξένη χώρα.
Ως γνωστόν το Tinder ψάχνει μόνο στην περιοχή σου ανάλογα με το location που βρίσκει από το κινητό σου.
Η ερώτηση είναι πως το ξεγελάς να νομίζει ότι ήδη βρίσκεσαι στην άλλη χώρα.

Δοκίμασα με VPN και την εφαρμογή fake GPS και δεν κατάφερα κάτι.
Καμία άλλη ιδέα;
παρε ενα καλο vpn οχι τα free που σε πετανε καθε τρεις και λιγο εξω
αλλιως δινεις 20€ και στο premium πακετο του tinder υπαρχει το tinder passport που διαλεγεις περιοχες
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.706
Κριτικές
15
Like
11.333
Πόντοι
3.846
παρε ενα καλο vpn οχι τα free που σε πετανε καθε τρεις και λιγο εξω
αλλιως δινεις 20€ και στο premium πακετο του tinder υπαρχει το tinder passport που διαλεγεις περιοχες
Έχω το nordvpn φίλε πληρωμένο.
Καλύτερο δεν υπάρχει.
Το πουστικο το Tinder όμως πάλι βρίσκει την περιοχή μου.
Πιστεύω ψάχνει μέσω άλλων παραμέτρων.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.706
Κριτικές
15
Like
11.333
Πόντοι
3.846
Δεν αξίζει το premium για 3 μέρες ταξίδι.
Αν είναι να δώσω 20€ μόνο για αυτό, προτιμώ να δώσω 50€ και να πάω σε μασατζιδικο. Θα γλυτώσω και χρόνο και τις φολες.
Αν όμως τσάμπα κανονίσω 2-3 ραντεβού και με περιμένουν δε θα με χάλαγε.
 

Alpha25

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8
Κριτικές
7
Like
404
Πόντοι
280
Σε dating sites αξίζει να παίξεις με προσεγμένο προφιλ, καλές φωτογραφίες κτλ. Επίσης σε tinder κτλ δεν θα πείραζε και μια συνδρομή για premium, σε μπουστάρει αρκετά. Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχουν τα dating sites για πιο σοβαρές σχέσεις που υπάρχουν σε Αμερική και εξωτερικό (match, hinge, eharmony κ.α), εννοώντας ότι δεν έχει πολύ κόσμο απο Ελλάδα και συνεπώς κοπέλες αφού δεν είναι δωρεάν.

Τωρα σε tinder τουλάχιστον που είναι το πιο διαδεδομένο και εχω δοκιμάσει, παίζει πολύ σαπίλα, πολλές γκόμενες μπαίνουν για την επιβεβαίωση και μόνο ή για "μόνο chatting" όπως γράφουν ή προμοτάρουν το ινστα τους να πάρουν followers.

Υπάρχουν και αρκετές που ψάχνονται για άμεσο γαμήσι αλλά είναι συνήθως χοντρούλες, μπάζα κτλ.

Για να καταφέρεις όντως να βγεις ραντεβού δια ζώσης με καλό μουνί και να γαμήσεις πρέπει να χεις όπως είπα πολύ προσεγμένο προφιλ (επαγγελματικές φωτο, σωστά ρούχα), να σαι ψηλός (η μόδα στο σύγχρονο dating της δύσης είναι η γυναίκες να δείχνουν μεγάλη προτίμηση στους αντρες 1.82+), εμφανίσιμος, αθλητικός, επιτυχημένος, ματσωμένος και στη σωστή ηλικία για να ρίξεις ωραία μουνάκια μέχρι 25 ετών. Η αναλογία σε αυτά τα σαιτ ειναι επίσημα 80% αντρες- 20% γυναίκες πάνω κάτω, οπότε καταλαβαίνετε τι γίνεται από ανταγωνισμό και βομβαρδισμό μηνυμάτων στα inbox των γυναικών.

Σύμφωνα με τις εμπειρίες μου, καλύτερα να παίζεις μπάλα μεσω κοινωνικού κύκλου (φίλες φίλων, συγγενείς φίλων, φίλες συγγενών κτλ), ειδικά στην Ελλάδα αλλά και γενικά είναι ο πιο αποτελεσματικός τρόπος να σε εμπιστευτεί μια κοπέλα και να βγείτε ραντεβού χωρίς να σπαταλάς ώρες ωρών καθημερινά online στα dating apps, social media κτλ.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.706
Κριτικές
15
Like
11.333
Πόντοι
3.846
Θα παίξει πείραμα στην Αγγλία που θα πάω για λίγες μέρες.
Γενικά ξέρω οι αγγλιδες γαμιουνται και δυστυχώς ένα γνωστό μαγαζί με έξτρα που ήξερα στην περιοχή έκλεισε. Οπότε μόνο μέσω dating apps και ότι γνωρίσω τυχαία παίζει για να σπρώξω.
Θα τρέξω το tinder και Bumble και βλέπουμε τι θα φέρει και πόσα ραντεβού θα βγούνε.
 

ss4gogeta

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
11
Like
9
Πόντοι
0
καλησπέρα

δεν έχω βρει κάτι που να με έχει κάνει να μείνω...
έχω περάσει απο αρκετά χωρίς να βρω κάτι που να αξίζει
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Σύμφωνα με τις εμπειρίες μου, καλύτερα να παίζεις μπάλα μεσω κοινωνικού κύκλου (φίλες φίλων, συγγενείς φίλων, φίλες συγγενών κτλ), ειδικά στην Ελλάδα αλλά και γενικά είναι ο πιο αποτελεσματικός τρόπος να σε εμπιστευτεί μια κοπέλα και να βγείτε ραντεβού χωρίς να σπαταλάς ώρες ωρών καθημερινά online στα dating apps, social media κτλ.
Ο κοινωνικός κύκλος έχει τα όρια του πχ περιορισμένες γνωριμίες, φόβος επειδή όλα μαθαίνονται κλπ.

Το διαδίκτυο είναι η λύση, επειδή επιτρέπει άπειρες γνωριμίες. Απλά χρειάζεται αλλαγή του concept. Τα κλασικά dating apps θα πάνε στο χρονοντούλαπο κάποια στιγμή γιατί έχουν καταντήσει ρώσικη ρουλέτα. Οι γυναίκες χρειάζονται περισσότερο «δείγμα γραφής» για τους άγνωστους άντρες για να ξεθαρρέψουν. Χρειάζεται κάτι σαν κοιν. δίκτυο με θεματολογία για συνεκτικό κρίκο των μελών και κοινές συμμετοχές πχ groups, forum κλπ να δεις τι καπνό φουμάρει ο καθένας.
 

DrBombas

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2021
Μηνύματα
5
Like
3
Πόντοι
0
Εσεις που το δουλευεται το χομπι τι φαση προφιλ εχετε;
Βαζετε την μαπα σας σε κοντινο; σε ολοσωμο; καλοντυμενοι; χυμαδιο; βαζετε κατι ασχετο οπως πουρα, αμαξια, σπιτια , φυση και γατες;

Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα εδω και 2 χρονια, αποτελεσμα καμια 30αρια match. Chat με 4-5 και προχθες βγηκα με μια αλλα δεν παιχτηκε κατι παραπανω. (Θα γραψω αλλου την ιστορια μου).

Και οχι μονο αυτο, αλλα ειδικα το tinder το εχω πληρωσει 3-4 φορες αλλα δεν ειδα και καμια φοβερη διαφορα στα αποτελεσματα.
Διαβαζα ο αλλος λεει ειχε 340+ matches. Πλακα μας κανει;; Μια φορα που ειχα ρωτησει μια τυπισσα, καπου τοσα ειχε πει αλλα αυτη ηταν γυναικα λογικο ειναι.

Θεωρω οτι για να πεις οτι κατι παιζει με αυτα τα app ειναι να εχεις 1-2 σιγουρα καινουργια match καθε βδομαδα που να μιλανε κιολας ωστε να εχεις ενα ενδιαφερον να συνεχιζεις και εσυ την εφαρμογη.
 

greekiptv

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2021
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Υπάρχει τελικα αξιοπιστο datting app στην Ελλάδα που να λειτουργεί χωρις fake λογαριασμούς???

Και χωρίς fake λογαριασμούς να είναι, θα ζητάνε τη μάνα τους και τον πατέρα τους από λεφτά διότι δεν είσαι γυναίκα λεσβία (ναι, η διάκριση παίζει στα apps). Οπότε δώρα άδωρα..
 

sokkkk

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2008
Μηνύματα
5
Like
3
Πόντοι
0
Η πιο σωστά τεκμηριωμένη απάντηση στην ερώτηση που θα μπορούσα να παραθέσω είναι εδώ
 

Lympe

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2021
Μηνύματα
66
Like
195
Πόντοι
0
Το bumble είναι φοβερό για εξωτερικό. Μπορώ να πω καλύτερο απ' το τιντερ. Στην Ελλάδα όμως δεν έχει σχεδόν καθόλου κόσμο. Όσοι χρησιμοποιούν τέτοιες εφαρμογές εδώ χρησιμοποιούν τιντερ.
 

kinkybutstr8

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2023
Μηνύματα
20
Like
88
Πόντοι
0
εμεις οι παντρεμένοι που φοβόμαστε μην μας δει κανα ματι και μας κανει βούκινο, πώς κινούμαστε?
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.706
Κριτικές
15
Like
11.333
Πόντοι
3.846
εμεις οι παντρεμένοι που φοβόμαστε μην μας δει κανα ματι και μας κανει βούκινο, πώς κινούμαστε?
Δεν παίζεις με τέτοιες εφαρμογές στη χώρα σου εκτός να θες να χωρίσεις.
Πρέπει να είσαι πολύ μαλακας να είσαι παντρεμένος και να μπεις σε τέτοια εφαρμογή που μπορεί να σε καρφώσει ο οποιοσδήποτε στη γυναίκα.
Εκτός αν βάλεις ψεύτικες φωτός, αλλά μετά άντε να το δικαιολογήσεις σε κάποια όταν βγει match και σε δει από κοντά.

Έξω όμως, πχ αν κάνεις ταξίδια μόνος παίξε άνετα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom