Νέα

Βελιγράδι, Σερβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GIAN69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 953
  • Εμφανίσεις 175K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Ψηλές,μουνάρες,αθλητικές και γουστάρουν πολύ τους Έλληνες γιατί το 99 τους αποδείξαμε ότι είμαστε οι μόνοι στην γειτονιά που τους συμπαθούμε.
Συμφωνώ σε όλα όσα λες και αυτά που δεν παραθέτω αλλά διαφωνώ κάθετα στο κόκκινο!
Αν ίσχυε το θέμα θα είχε πάνω από 1000 σελίδες!
Το 99 είναι πολύ μακριά! Η δυτικοποίηση σε συνδυασμό με την βαλκανική νοοτροπία έχει δημιουργήσει μια μίξη που πιο πολύ μοιάζει με Ελλεινίδα παρά με Σλάβα! Και ξέρουμε πολύ καλά πως η δυτικοποίηση σε συνδυασμό με "ψηφιοποίηση"  (ίνστα, FB,tinder) στις γυναίκες εξαλήφει εθνικές προτιμήσεις!
Όπως έχω πει από το ταξίδι μου εκεί πριν δυο χρόνια , μόνο μεταξί αντρών διτιρείται η φιλία για την υποστήριξη  μας στον πόλεμο τους!
Η Σέρβα και με Αλβανό ουτσεκά θα γαμηθεί αν είναι μπράβος ή DJ ή έχει νταλαβέρια με νύχτα διότι με τέτοιους τύπους βιδώνει το μυαλό τους!

Τελειώνω με ιστορία του καλοκαιριού φέτος! Σε μεγάλο κλάμπ του νησιού που έχω οικειότητα με όλους , μου λέγαν για τον μαυρο κατράμι  μπετατζή τα πρωινά που το βράδυ τον είχαν για γέλιο στην είσοδο, πως όλη τη σεζόν μόνο μια γάμησε που δεν ήταν χοντρή προβληματική και δεν βλεπόταν! Μου την έδειξαν που τον περίμενε και δεν το πίστευα... Ήταν Σέρβα  :vomit:
Και το περιστατικό στην Ζάκυνθο δεν ήταν τυχαίο! Η καριόλα που καυλαντιζε με τον μαύρο πήρε τους συμπατριώτες της στον λαιμό της!
 

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
393
Like
518
Πόντοι
21
Συμφωνώ σε όλα όσα λες και αυτά που δεν παραθέτω αλλά διαφωνώ κάθετα στο κόκκινο!
Αν ίσχυε το θέμα θα είχε πάνω από 1000 σελίδες!
Το 99 είναι πολύ μακριά! Η δυτικοποίηση σε συνδυασμό με την βαλκανική νοοτροπία έχει δημιουργήσει μια μίξη που πιο πολύ μοιάζει με Ελλεινίδα παρά με Σλάβα! Και ξέρουμε πολύ καλά πως η δυτικοποίηση σε συνδυασμό με "ψηφιοποίηση"  (ίνστα, FB,tinder) στις γυναίκες εξαλήφει εθνικές προτιμήσεις!
Όπως έχω πει από το ταξίδι μου εκεί πριν δυο χρόνια , μόνο μεταξί αντρών διτιρείται η φιλία για την υποστήριξη  μας στον πόλεμο τους!
Η Σέρβα και με Αλβανό ουτσεκά θα γαμηθεί αν είναι μπράβος ή DJ ή έχει νταλαβέρια με νύχτα διότι με τέτοιους τύπους βιδώνει το μυαλό τους!

Τελειώνω με ιστορία του καλοκαιριού φέτος! Σε μεγάλο κλάμπ του νησιού που έχω οικειότητα με όλους , μου λέγαν για τον μαυρο κατράμι  μπετατζή τα πρωινά που το βράδυ τον είχαν για γέλιο στην είσοδο, πως όλη τη σεζόν μόνο μια γάμησε που δεν ήταν χοντρή προβληματική και δεν βλεπόταν! Μου την έδειξαν που τον περίμενε και δεν το πίστευα... Ήταν Σέρβα  :vomit:
Και το περιστατικό στην Ζάκυνθο δεν ήταν τυχαίο! Η καριόλα που καυλαντιζε με τον μαύρο πήρε τους συμπατριώτες της στον λαιμό της!
Αδελφέ εάν εσύ βρεις Σέρβα που θα γαμηθεί με αλβανό ουτσεκά να μου τρυπίσεις το μάτι. Οι Σέρβες ακόμα και τα σούργελα οι χωνάρες του ίνσταγκραμ είανι ΕΘΝΙΚΙΣΤΡΙΕΣ του κερατά. Ναι με μαύρο μπορεί να γαμηθούν για το καυλί του, με αλβανό ΠΟΤΕ.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Αδελφέ εάν εσύ βρεις Σέρβα που θα γαμηθεί με αλβανό ουτσεκά να μου τρυπίσεις το μάτι. Οι Σέρβες ακόμα και τα σούργελα οι χωνάρες του ίνσταγκραμ είανι ΕΘΝΙΚΙΣΤΡΙΕΣ του κερατά. Ναι με μαύρο μπορεί να γαμηθούν για το καυλί του, με αλβανό ΠΟΤΕ.
Στη Σερβιά όχι! Στις διακοπές που δεν τις ξέρει κανένας ναι! Το έχω γράψει και έχω περιστατικό  με ωραία Σέρβα σε κλάμπ που μου υποστήριζε τους Αλβανούς!
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Χτες κατά τα ξημερώματα βρέθηκα σε ένα open club στη Λίνδο και μετά απο ένα σύντομο παίξιμο με τα μάτια πλησίασα μια γκόμενα που δεν είχα ιδέα τι μπορεί να είναι! Μετά απο χρόνια άκουσα Serbia και άρχισα αυθόρμητα το συναίσθημα για φιλίες Ελλάδας και διάφορα παρόμοια και πως θέλω να πάω Σερβία.. Αυτή μου έλεγε για κάτι πάρτυ... Ήταν αδιαφορη για ότι τις έλεγα.. Και τότε πετάω το δυνατό χαρτί.. "Εσείς οι Σέρβοι όπως οι Έλληνες δεν πάτε τους Αλβανους" και η απάντηση συστημένη "I have no problem with them"...Γύρισα πλάτη και έφυγα
Μετά απο 20 λεπτά πήγα στη μουνάρα φίλη της με την ατάκα "I hope you are more Nationalist than your friend" και μου είπε σπαστά "Μίλα μου Ελληνικά"
Μιλήσαμε λίγο αδιάφορα και πάλι δεν βρήκα την άκρη που έψαχνα... >:( :S :S :S

ΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΛΛΕΙΝΟΣΕΡΒΕΣ???????????????????????? :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Άλλο μεγάλο θέμα οι Άντρες Σέρβοι...Μπορείς να κάνεις φίλους Σέρβους Παντού, στο δρόμο, στο μπαρ, στο Κλάμπ , απο γνωστό του γνωστού και αν το συνεχίζεις να χάσεις το νούμερο των φίλων που θα σε κερνάνε με ότι έχουν, θα σε βοηθάνε όπως μπορούνε αλλά στο θέμα μουνιού δεν μπορούν!!!Όχι οτι δεν θέλουν!Αλλά και αυτοί συμπάσχουν!Και για αυτούς οι γυναίκες τους είναι δύσκολες και αυτοί κοπιάζουν για να τις ρίξουν!Μου έλεγαν οι ίδιοι οι Σέρβοι πως δεν αξίζουν απο άποψη χαρακτήρα...Ούτε η γλώσσα δεν ξέρω πως βοηθάει..με καμιά δεν υπήρξε θέμα συνεννόησης ...ΟΛΕΣ ξέραν αγγλικά!
Όταν μιλάμε για Σερβία γενικά όλοι κάνετε το λάθος να μπλέκετε τα πολιτικά με τα ... γκομενικά! Το ότι οι χώρες έχουν συμμαχήσει και έχουν δείξει αλληλεγγύη σε δύσκολες ιστορικές στιγμές δημιουργεί δεσμούς αλλά δεν ...ανοίγει πόδια!
Αυτοί που κάνουν την γενίκευση πως οι Σέρβες γουστάρουν τους Έλληνες επειδή υπάρχουν ιδιαίτερες σχέσεις μεταξί των δύο χωρών ανήκουν σε δύο κατηγορίες:
-Αυτοί που δεν έχουν ιδέα από γυναίκες και απλά οι άντρες και οι ηλικιωμένοι χαίρονταν που συναντούσαν Έλληνες!
-Αυτοί που όπου και να πάνε βγάζουν γκόμενα και δεν έχουν ταξιδέψει πολύ στο μπλόκ!


Διότι για τους μύστες του ανατολικού μπλοκ τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα από Buda και πάνω ασχέτως εθνικότητας του παίκτη  ενώ δυσκολεύουν από pest και κάτω ακόμα και στην ίδια πόλη...
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
18.818
Κριτικές
8
Like
24.401
Πόντοι
6.336
Συμφωνώ σε όλα όσα λες και αυτά που δεν παραθέτω αλλά διαφωνώ κάθετα στο κόκκινο!
Αν ίσχυε το θέμα θα είχε πάνω από 1000 σελίδες!
Το 99 είναι πολύ μακριά! Η δυτικοποίηση σε συνδυασμό με την βαλκανική νοοτροπία έχει δημιουργήσει μια μίξη που πιο πολύ μοιάζει με Ελλεινίδα παρά με Σλάβα! Και ξέρουμε πολύ καλά πως η δυτικοποίηση σε συνδυασμό με "ψηφιοποίηση"  (ίνστα, FB,tinder) στις γυναίκες εξαλήφει εθνικές προτιμήσεις!
Όπως έχω πει από το ταξίδι μου εκεί πριν δυο χρόνια , μόνο μεταξί αντρών διτιρείται η φιλία για την υποστήριξη  μας στον πόλεμο τους!
Η Σέρβα και με Αλβανό ουτσεκά θα γαμηθεί αν είναι μπράβος ή DJ ή έχει νταλαβέρια με νύχτα διότι με τέτοιους τύπους βιδώνει το μυαλό τους!

Τελειώνω με ιστορία του καλοκαιριού φέτος! Σε μεγάλο κλάμπ του νησιού που έχω οικειότητα με όλους , μου λέγαν για τον μαυρο κατράμι  μπετατζή τα πρωινά που το βράδυ τον είχαν για γέλιο στην είσοδο, πως όλη τη σεζόν μόνο μια γάμησε που δεν ήταν χοντρή προβληματική και δεν βλεπόταν! Μου την έδειξαν που τον περίμενε και δεν το πίστευα... Ήταν Σέρβα  :vomit:
Και το περιστατικό στην Ζάκυνθο δεν ήταν τυχαίο! Η καριόλα που καυλαντιζε με τον μαύρο πήρε τους συμπατριώτες της στον λαιμό της!

Και εγω θα συμφωνήσω μαζί σου παίκτη.

Η συμπάθεια που έχουν είναι γενική και από 30 και πανω,δεν μιλάω γαμησιακά.Ειδικα οι κάτω των 30 στα @@ τους.

Σε αυτό που λες για τους Αλβανούς διαφωνώ κάθετα.Μιλησες για μια εξαίρεση 1% που επιβεβαιώνει τον κανόνα!!!
Χειρότερο μίσος από ότι υπάρχει σε Αρμένιους με Τούρκους.Και στους νέους πολύ έντονα.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
18.818
Κριτικές
8
Like
24.401
Πόντοι
6.336
Βελιγράδι πολύ ωραία πόλη και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ή ασφάλεια και τάξη που ένιωθες να υπάρχει στο κέντρο της. Δεν υπήρχε ούτε ένας ζητιάνος , ούτε ένας βρωμιάρης , πρέζουκας , πάκι , γύφτος κλπ.
Αν την συγκρίνω με Θεσσαλονίκη κ Αθήνα δηλαδή είναι η μέρα με τη νύχτα σε αυτό το θέμα! Μπράβο τους!

Επίσης μου έκανε εντύπωση οτι είδα ελάχιστα μπάζα! Όλες οι κάτω των 50 γυναίκες ήταν κατ'ελάχιστον 7άρια.

Αν πάτε σας προτείνω για κλαμπ ένα που είναι κοντά στα πανεπιστήμια στο κέντρο κ λέγεται SQUARE. Δεν έχω ξανασυναντήσει ποτέ τέτοια κατάσταση: 9/10 πελάτες γυναίκες και το 80% από αυτές ΜΟΥΝΑΡΕΣ!
Μπορείτε να δείτε τη σελίδα του μαγαζιού στο fb. Μου έκανε εντύπωση ότι οι πέλφε πηγαινοερχόντουσαν για πλάκα , με τιμές φιάλης περίπου 100€!!
Επίσης πολύ καλό ένα που ήταν κάπως απομακρυσμένο από το κέντρο , MR STEFAN BRAUN. Σίγουρα έχει και δυνατά παραποτάμια κλαμπ , αλλά είχα πάει χειμώνα και ήταν κλειστά.

Όσον αφορά προσέγγιση ήταν πολύ πιο προσεγγίσιμες από ελληνίδες , κοινώς μιλούσαν κ έκαναν διάλογο.

Από σκηνικό με γαμήσι εκεί θα γράψω άλλη φορά


:hi:

 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Και εγω θα συμφωνήσω μαζί σου παίκτη.

Η συμπάθεια που έχουν είναι γενική και από 30 και πανω,δεν μιλάω γαμησιακά.Ειδικα οι κάτω των 30 στα @@ τους.

Σε αυτό που λες για τους Αλβανούς διαφωνώ κάθετα.Μιλησες για μια εξαίρεση 1% που επιβεβαιώνει τον κανόνα!!!
Χειρότερο μίσος από ότι υπάρχει σε Αρμένιους με Τούρκους.Και στους νέους πολύ έντονα.
Ταξιδευοντασ πολυ συχνα δια μεσου σερβιασ για Ελλαδα βλεπω ενα χαμογελο κ πολυ συμπαθεια σε συνορα τελωνεια κλπ μολισ δουν το διαβατηριο γιατι το αμαξι ε
δεν εχει ελληνικα νουμερσ
αυτο σε επιπεδο αστυνομιασ ελεγχων ενιοτε στο δρομο στα τελωνεια κλπ
βεβαια ξερουν οτι ετσι κι αλλιως σαν ρεζιντεντ Ελβετιασ τουσ γραφω στ @@ μου αν παν να κανουν μαγκιεσ η να ζητησουν φραγκα,θα φανε γαμησι ξεγυρισμενο αμεσα(η Σερβια ειναι πολυ ευαισθητη σε παραπονα απο ελβετια αυστρια καθοτι ταιζουν πανω απο 500000 Σρβουσ κ μαλιστα πλουσιοπαροχα )
αλλα τεσπα βλεπω συμπαθεια γενικα κι ενα χαμογελο μολισ δουν το ελληνικο πας  ;)
δεν ισχυει ομωσ τιποτα με τισ γκομενεσ ειδικα τισ νεοτερεσ καθοσον δεν υπαρχει κ λογοσ κατα την γνωμη μου
ομως ενασ δυο πουχουν παρει σερβεσ γνωστοι καλα περνανε εν αντιθεση με αλλουσ που πηραν πχ ρουμανεσ
για καμακι χωρισ ναμαι σερβολογοσ αλλα με την γενικη εμεπειρια μου στο μπλοκ τα πραγματα ειναι τα κλασικα
ταχεισ ολα
εμφανιση χρημα  ακριβο αμαξι ηληκια
και τοτε
εαν εισαι ελληνασ η ιταλοσ και μιλασ κ λιγα σερβικα,τοτε εχεισ ισωσ ενα πλασ
σε αλλεσ χωρεσ πχ ρουμανια  σλοβακια  το πλας αυτο δεν υπαρχει καθολου
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Και εγω θα συμφωνήσω μαζί σου παίκτη.

Η συμπάθεια που έχουν είναι γενική και από 30 και πανω,δεν μιλάω γαμησιακά.Ειδικα οι κάτω των 30 στα @@ τους.

Σε αυτό που λες για τους Αλβανούς διαφωνώ κάθετα.Μιλησες για μια εξαίρεση 1% που επιβεβαιώνει τον κανόνα!!!
Χειρότερο μίσος από ότι υπάρχει σε Αρμένιους με Τούρκους.Και στους νέους πολύ έντονα.
μας εχουν συμπαθεια αν ξερουν εισαι ελληνας αλλα ως εκει.
δεν ειναι της εμπιστοσυνης παραδειγμα μια γκομενα ουκρανια αν πει
θα με συναντησει και απαντησει το κινητο σιγουρα θα ερθει να με συναντησει.
εκλισα ραντεβου με γκομενα βελιγραδι να βρεθουμε μετα την δουλεια της.
πηγα εκει που συμφωνησαμε να περιμενω αυτη μιλα στο τηλεφωνο και δεν πλισιαζει.
εμφανιζετε ενας γυφτος με τις φωρμες επιπεδο χαλιας και την περνει και πανε
μαζι ποιο κατω με το λεωφορειο.αλλη γκομενα το 2010 μου ειπε εδω δεν θα βρεις γκομενες
τραβα σε αλλες πολεις.εβαλα φωτο μου τελευτεα στο θεμα ουκρανια για να δεις
οικονομικα και εμφανισιακα τους γαμαω εκει και ειναι πολυ κατωτεροι και απο ουκρανους
σε εμφανιση.οι σερβες ειναι μπαζα 80%  με 90% μερικες που γνωρισα νορμαλ κοπελιτσες
δεν θα γυριζα να της κοιταξω ουκρανια!οτι ειναι πιο κοντα σε εμας και μας συμπαθανε
και το οτι δεν ειναι πουτανες και φιλοχρηματες οπως οι ουκρανιιδες με ικανοποια
να γνωρισω αυτες τις μετριες σερβες παρα ενα εφταρι ουκρανια που γαμιετε με χιλιαδες!
ο φιλος μου παντρευτηκε σερβα απο βελιγρδι και αυτος με τρελανε χρονια σταματα
τις πουταναρες απο ουκρανια και τραβα σερβια,τα ιδια λεει και η γυναικα του.
η γυναικα του μπαζο ειναι και αλλες 3 σερβες που ειχε και γνωρισα ακομα χειροτερες.
αλλα αυτος ειναι ευχαριστημενος γιατι χρονια επαιζε με τσεχες και ουκρανιδια ετσι
εκτιμησε τις σερβες πιο πολυ.μου εκανε πρωτη φωρα που πηγα σερβια γνωρισα σερβους
καλα παιδεια και τους κερνουσα φαι και καφε.τους ελεγα που να παω κλαμπ και μπαρ.
ελεγαν πηγενε εδω και εκει και θα ερθουμε και εμεις παμε συχνα.
πηγαινα αυτοι δεν ηταν εκει!φιλη μου σερβα πριν 3 χρονια που την γνωρισα και ελεγα
για αυτο χαμογελουσε και ελεγε επιδει οι τυποι δεν ειχαν λεφτα για αυτο δεν τους εβρισκες.
εκει που σε εστελαν ηταν εκει που αυτοι δεν μπορουν να μπουνε αλλα εσυ ειχες λεφτα να πας.
τους παρεξηγησα τοτε και αλλες 3 φωρεσ εκανα μονος βολτες χωρις παρεα.
η γυναικα του φιλου μου επιμενει να ξαναπαω εκει και να πηγαινω συχνα.
σαν γκομενες δεν τις γουσταρω αλλα πεθημησα βολτα εκει και το σκεφτωμε.
για νορμαλ γκομενες και εμφανισημες εχω δει πολλες στην αρμενια και γεωργια.
βελιγραδι μου αρεσει η βολτα για 3 με 5 μερες μετα βαρετα ειναι.
σε αυτες τις χωρες γεωργια,αρμενια,σερβια ειμαι ικανοποιημενος και με εξαρια και εφταρια!
γκομενες που ουκρανια εχεις τζαμπα η με λεφτα στο χερι.τετειες δεν ασχολουμε πλεον.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Και εγω θα συμφωνήσω μαζί σου παίκτη.

Η συμπάθεια που έχουν είναι γενική και από 30 και πανω,δεν μιλάω γαμησιακά.Ειδικα οι κάτω των 30 στα @@ τους.

Σε αυτό που λες για τους Αλβανούς διαφωνώ κάθετα.Μιλησες για μια εξαίρεση 1% που επιβεβαιώνει τον κανόνα!!!
Χειρότερο μίσος από ότι υπάρχει σε Αρμένιους με Τούρκους.Και στους νέους πολύ έντονα.
η νεα γενια στην σερβια εγραψα παρα πανω ειναι πολυ μαλθακοι.
επιδει ειμαι χρονια ουκρανια σου το λεω,πηγαινα καθε μερα στο μολλ ουτσε.
μιλουσα με πολλους μικρους εκει καμια σχεση με γροπαρι και τετεια που γραφουν αλλοι χαχαχαχ
τελειος αθωοι,αβγαλτοι,αγαμητοι οι μικροι στην ουκρανια γαμανε και δερνουν.
στην ουκρανια μου εριξαν σπρει και με κτυπησαν και εκλεψαν παλαιοτερα 2 δεκαεξαχρονοι
που αν τους εβλεπες θα γελουσες!εκει τα δωδεκαχρωνα ακομα και κοπελες σε μαχαιρωνουν
για πλακα.καλοκαιρι 2 δεκατριαχρονες εριξαν σπρει σε ελβετο στο διαμερισμα του
τον μαχαιρωσαν και εκλεψαν λαπτοπ και λεφτα!συνηθισμενα αυτα ουκρανια.
πηγα το 2010 σε μπαρ και ενας παλικαρας μαλωνε με εναν βλακα στην εισοδο που
δεν τον εβαζε στο μπαρ,παλικαρι αυτος και ο πορτιερις τελειος για πουτσο.
ο μπραβος στην πορτα σαν θυριο του εδωσε μια γροθια που δινει δεκαχρονο χαχαχαχα.
ουτε που ενιωσε ο σερβος παλικαρας τον τραβουσαν 4 φιλοι του.
κιεβο αν δεις το ξυλο που δινουν οι πορτιερηδες θα καταλαβεις οι σερβοι μηδεν.
με εριξαν εξω απο το κλαμπ  και  πριν συκωθω
μου εριξαν δυο κλωτσιες στο κεφαλι.καθε μερα εβλεπα κιεβο καυγαδες στα κλαμπ.
οι σερβοι μοιαζουν παιδακια,μονο μαγκια και σωμα εχουν αλλα δεν λενε!
επεσε ο μυθος τους και αν τοσα χρονια πας ουκρανια αυτοι σου φενωντε ακινδινοι
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Πω ρε φιλε, ο παραδεισος διπλα μας δηλαδη...
εσυ πως εισαι ηλικιακα,εμφανισιακα και οικονομικα.
βαλε μας καμια φωτο σου να σε δουμε.
ολο χρονια ρωτας και ψαχνεις ενω δεν εχεις παει πουθενα!
πουθενα δεν μπορεις να βρεις γκομενα αν εισαι μεγαλος σε ηλικια
και χωρις λεφτα.βρες καμια εργατρια βιετναμεζα που εχει παιδεια
οπως και ενας θειος μου χωρισμενος 63 με βιετναμεζα 40
ολοι οι συνταξιουχοι τετειες εχουν.ασε σερβες και ευρωπαιες δεν
εχεις καπειο πακετο να τις ελκησεις ουτε οικονομικα μπορεις
να δελεασεις ουκρανιδες και ρωσιδες.
σκεψου εχω ετερια ουκρανια που ο πιο χαμηλομισθος περνει 1000 ευρο τον μηνα.
ξερω τι παιζει εκει και δεν ασχολουμε με αυτες τις πουτανες.
ειδες σε γραφουν και σε δουλευουν οι πενηνταρες φιλες της γνωστης
σου που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα!σας κραζουν οι εντελως παφτωχες
και αποτυχημενες ναυαγια της ζωης!τοσο ανωτερες νιωθουν απο εσας
 

sperminator_tx

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2009
Μηνύματα
492
Like
4
Πόντοι
1
μαγκες εχει ταξιδεψει κανεις τον τελευταιο μηνα βελιγραδι?ζητανε pcr test.ξερει καποιος αν πρεπει να γινει σε κρατικο φορεα η σε οποιοδηποτε ιδιωτικο εργαστηριο?καραντινα αποτι μου ειπα δεν παιζει αν εχεις το τεστ.αν τυχον ομως τυχει κατι τετοιο που μας κ μενεις εκεινες τις μερες?πχ σε ξενοδεχειο?επισης οταν γυρισεις εδω δηλωνεις κατοικια για καραντινα κ τι γινεται οταν εισαι σε καραντινα?πχ σε παιρνουν τηλ για ελεγχο?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.793
Κριτικές
178
Like
39.339
Πόντοι
21.896
Για ταξίδια παίρνεις τηλ μόνο πρεσβεία προξενείο Σερβίας στην. Ελλάδα

Μόνο από επίσημα χείλη
 

sperminator_tx

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2009
Μηνύματα
492
Like
4
Πόντοι
1
το πιστευεις οτι πηρα τηλ κ δεν ξερανε να απαντησουν σε καποιες ερωτησεις οπως πχ απο που πρεπει να γινει το τεστ
γι'αυτο ρωτησα καποιον αν εχει τξιδεψει προσφατα
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.403
Κριτικές
107
Like
7.859
Πόντοι
6.585
1. PCR Test κανεις όπου θες στην Ελλαδα σε ιδιωτικό θα πρότεινα εργαστήριο, φτάνει να τους πεις από την αρχή ότι πρόκειται να ταξιδέψεις στο εξωτερικό για να το εκδόσουν στα λατινικά με το passport number.

Προτείνω να πας σε ιδιωτικό laboratory (ΙΑΤΡΙΚΟ, ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ, κλπ) σκας 60 ευρουλάκια 72 ώρες πριν το ταξίδι σου κ περνεις τα αποτελέσματα στα Αγγλικά, με τον αριθμό του διαβατήριού αναγραφόμενο, μέσω e-mail (σου δίνουν κωδικούς πρόσβασης).

Το λες όταν πας στην υποδοχή ξανά κ ξανά, παρόλο που πλέον όλα τα ιδιωτικά είναι εξοικοιωμένα αρκετά με την διαδικασία έκδοσης PCR για ταξίδι στο εξωτερικό.

Αν πετάς με AEGEAN, μπορείς να το κλείσεις μέσω της σελίδας της AEGEAN, έχεις έκπτωση 10 ευρώ (δλδ 50 ευρώ τελικό κόστος για PCR, αντί για 60) καθώς και επιπλέον 10 ευρώ έκπτωση σε επόμενη πτήση της AEGEAN.

Αν πετάς για παράδειγμα Κυριακή, το τεστ το κάνεις Παρασκευή κ το αποτέλεσμα το παίρνεις το Σάββατο μεσημέρι κ μετά. Αν τύχει μια στραβή τους τηλεφωνείς, αν είναι ιδιωτικό το εργαστήριο, σε δημόσιο δεν βλέπω να έχεις καμία τύχη να βρεις άνθρωπο το Σαββατοκύριακο.



2. Για να ταξιδέψεις εκτός Ελλάδος, είτε οδικώς είτε αεροπορικώς, πρέπει να συμπληρώσεις την φόρμα PLF (google it).
Εκεί γράφεις που θα μείνεις στην χώρα που ταξιδεύεις (εγώ βάζω Ξενοδοχείο (Δνση, κλπ)).

Αν πας αεροπορικώς, δεν σε αφήνουν να επιβιβαστείς, αν δεν προσκομίσεις αντίγραφο negative PCR Test καθώς και το PLF.

Μην τρελαίνεσαι να τα έχεις εκτυπωμένα, αρκεί να .. έχεις μπαταρία στο smartphone και επίσης roaming στην Σερβία (πρόσεχε είναι πανάκριβο το roaming, 13 euro/ημέρα).



3. Για να επιστρέψεις επίσης στην Ελλάδα, χρειάζεται εκ νέου να συμπληρώσεις νέα φόρμα PLF, με την Δνση που θα μείνεις όταν επιστρέψεις Ελλάδα και στην οποία θα είσαι σε 7ημερη καραντίνα, βάση του νόμου που ισχύει εδώ.

Προσεξε τι Δνση θα δηλώσεις, όταν επιστρέψεις Ελλάδα, γιατί λόγω καραντίνας, είσαι για μια εβδομάδα στην διάθεση προς έλεγχο του ΕΟΔΥ και λοιπών ελεκτικών μηχανισμών.Το πρόστιμο είναι τσουχτερό (3.000 euro) για παραβίαση καραντίνας.

Για να μην είσαι αγχωμένος, με τα PLF, αν ξέρεις από τώρα τις πτήσεις και τις ημερομηνίες του ταξιδίου σου, θα πρότεινα να το συμπληρώσεις από τώρα ακόμη και αν δεν ταξιδέψεις.

για το που θα κάνεις το PCR στο Βελιγράδι όσον αφορά την επιστροφή σου, θα σου πρότεινα να ρωτήσεις κανενα Έλληνα μέσα στο αεροπλάνο, όταν θα πηγαίνεις, γιατί οι περισσότεροι είναι ήδη διαβασμένοι κ ξέρουν τα καλυτερα κ οικονομικότερα laboratories του Βελιγραδίου. Υπόψην και για την επιστροφή σου, το PCR πρεπει να είναι εντός 72 ωρών.

Τα έγραψα όσο πιο κατανοητά μπορούσα.

Ελπίζω να βοήθησα.
 

sperminator_tx

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2009
Μηνύματα
492
Like
4
Πόντοι
1
sakarvats κατατοπιστικοτατος αν κ καποια τα γνωριζα ηδη
απο την αλλη η περιπτωση μου ειναι πιο ιδιαιτερη.θελω να φυγω παρασκευη μεσημερι κ θα γυρισω δευτερα ξημερωματα
το τεστ μου ειπαν μπορω να το κανω ελλαδα κ να γυρισω με το ιδιο τεστ πισω στη χωρα αφου δεν θα εχουν περασει 72 ωρες
δεβ θελω να μπλεκω με κλινικες στο βελιγραδι.ασε αφου θα μεινω μονο 3 μερες δεν ξερω αν προλαβω να εχω το αποτελεσμα εκει δεδομενου οτι θα ειναι κ σαβκυρ
επισης ξερω οτι το plg το συμπληρωνεις μια αντε δυο μερες πριν την αναζωρηση,οχι απο τωρα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.793
Κριτικές
178
Like
39.339
Πόντοι
21.896
Πας οδικώς ή αεροπορικώς;;;;
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.403
Κριτικές
107
Like
7.859
Πόντοι
6.585
sakarvats κατατοπιστικοτατος αν κ καποια τα γνωριζα ηδη
απο την αλλη η περιπτωση μου ειναι πιο ιδιαιτερη.θελω να φυγω παρασκευη μεσημερι κ θα γυρισω δευτερα ξημερωματα
το τεστ μου ειπαν μπορω να το κανω ελλαδα κ να γυρισω με το ιδιο τεστ πισω στη χωρα αφου δεν θα εχουν περασει 72 ωρες
δεβ θελω να μπλεκω με κλινικες στο βελιγραδι.ασε αφου θα μεινω μονο 3 μερες δεν ξερω αν προλαβω να εχω το αποτελεσμα εκει δεδομενου οτι θα ειναι κ σαβκυρ
επισης ξερω οτι το plg το συμπληρωνεις μια αντε δυο μερες πριν την αναζωρηση,οχι απο τωρα

Έχω πάει κ εγώ και έχω γυρίσει με το ίδιο τεστ εντός ΣΚ.

Τώρα όμως οι πτήσεις είναι Παρασκευή κ Κυριακή απόγευμα, οριακά είσαι για το 72h.

Το PLF πλέον βγαίνει αυτόματα με το που το συμπληρώνεις και ας είναι και ένα μήνα πρίν.
Το φθινόπωρο είχε ένα θέμα, και σου έρχονταν 24 ώρες πριν την πτήση. Κάποιοι γνωστοί μου έχασαν πτήσεις γιατί κολαγε το σύστημα κ δεν του έρχονταν τότε έγκαιρα.

τώρα με το που το συμπληρώνεις, σου ερχεται απευθείας στο e-mail.
 

sperminator_tx

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2009
Μηνύματα
492
Like
4
Πόντοι
1
για το plf εννοεις κ αυτο της αναχωρησης κ της επιστροφης οτι μπορει να συμπληρωθει οποτεδηποτε?
επισης σχετικα με το τεστ παλι ειναι περιπλοκα τα παραγματα.
αν το κανω μια μερα πριν πεμπτη πρωι δηλαδη θα βγει το αποτελεσμα το απογευμα κ δεν ειμαι μεσα στο οριο των 72 ωρων
το μονο που μπορω να κανω ειναι να το κανω παρασκευη πρωι κ να διαλεξω αυτο που κοστιζει περισσοτερο κ βγαινει σε μερικες ωρες ωστε να προλαβω τη μεσημεριανη πτηση κ να μαι στο οριο των 72 ωρων απο την εκδοση του αποτελεσματος
ενα εργαστηριο ομως μου ειπε οτι θελει 2-3 ωρες να βγει το γρηγορο κ ενα αλλο 6
δεν ξερω πιο ειναι αξιοπιστο.
επισης εκει δεν ξερω τι παιζει περι καραντινας
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.403
Κριτικές
107
Like
7.859
Πόντοι
6.585
για το plf εννοεις κ αυτο της αναχωρησης κ της επιστροφης οτι μπορει να συμπληρωθει οποτεδηποτε?
επισης σχετικα με το τεστ παλι ειναι περιπλοκα τα παραγματα.
αν το κανω μια μερα πριν πεμπτη πρωι δηλαδη θα βγει το αποτελεσμα το απογευμα κ δεν ειμαι μεσα στο οριο των 72 ωρων
το μονο που μπορω να κανω ειναι να το κανω παρασκευη πρωι κ να διαλεξω αυτο που κοστιζει περισσοτερο κ βγαινει σε μερικες ωρες ωστε να προλαβω τη μεσημεριανη πτηση κ να μαι στο οριο των 72 ωρων απο την εκδοση του αποτελεσματος
ενα εργαστηριο ομως μου ειπε οτι θελει 2-3 ωρες να βγει το γρηγορο κ ενα αλλο 6
δεν ξερω πιο ειναι αξιοπιστο.
επισης εκει δεν ξερω τι παιζει περι καραντινας

για το plf εννοεις κ αυτο της αναχωρησης κ της επιστροφης οτι μπορει να συμπληρωθει οποτεδηποτε? ΝΑΙ

επισης εκει δεν ξερω τι παιζει περι καραντινας : αν έχεις ηδη αρνητικό PCR εκει (Σερβια δλδ) δεν εχει καραντίνα. Στην επιστροφή Ελλάδα εχεις 7ημερη.

για το PCR: ενα τεστ ειναι, το οποίο θέλει μέχρι 24 εως κ μέχρι 36 ώρες να βγει.

Μην το μπερδεύεις με το Rapid test που βγαίνει στο 2ωρο αλλά δεν θεωρείται αποδεκτό.

Ελέγχεται μια πληροφορία ότι αν πας νωρίς νωρίς το πρωί στο Αεροδρόμιο Ελ.Βενιζέλος (7 με 8 το πρωί) ενδεχομένως να πάρεις το αποτέλεσμα μέχρι τι μεσημέρι στις 14.00 με 15.00. Αυτό όμως δεν στο υπογράφει κανείς με σιγουριά. Το έχει πετύχει δυο φορές ένας φίλος μου, αλλά ήταν στο όριο να χάσει πτήση (πέταγε 20.00 το βράδυ κ ρίσκαρε). Τελικά το πήρε αργά το μεσημέρι προς απόγευμα (15.30) κ πέταξε το βράδυ.

Επίσης ρώτα το εργαστήριο που θα σου κάνει το PCR, αν αναγράφουν κ την ωρα του τεστ. Καποια γράφουν μόνο την ημερομηνία (βολευει σε κάποιες περιπτωσεις).

θυμίζω έχει υποκατάστημα το Ιατρικό κέντρο στις αφίξεις στο Ελ. Βενιζέλος (εκεί που είναι οι αφίξεις εκτός Σέγκεν), δίπλα στα 3-4 ΑΤΜs

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom