Νέα

Tiraspol (Transnistria)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα davarits
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 656
  • Εμφανίσεις 54K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Με σκάνδαλο ολοκληρώθηκε η επίσκεψη του αναπληρωτή πρωθυπουργού της Ρωσίας Ντμίτρι Ρογκόζιν στην Υπερδνειστερία, που πραγματοποιήθηκε προ εβδομάδων, με αφορμή την Ημέρα της νίκης. Τον πολιτικό, τον οποίο ο Βλαντίμιρ Πούτιν έχει διορίσει ειδικό απεσταλμένο του στην περιοχή, αρνήθηκαν να τον αφήσουν να αναχωρήσει από τη μη αναγνωρισμένη Δημοκρατία οι γειτονικές χώρες.
Περισσότερα εδώ:
 
D

dude901123

Επισκέπτης
Να ευχαριστήσω το σύντροφο Μάκη για τη ξενάγηση και την παρέα από Chisinaou έως Dubasari, τη βοήθεια του στα σύνορα να περάσουμε το αυτοκίνητο στην ΠΝΣ και μετά για την ξενάγηση στο Tiraspol με την καταραμμένη βροχή που μας έπιασε εκείνη τη μέρα. Όπως και για την υπομονή του να με βοηθήσει να πάρω τις Φανέλες (ξέρει αυτός) που τον είχα πρήξει σε όλη τη διαδρομή. Φίλε Μάκη αν όλα πάνε καλά μάλλον στις 8 Αυγούστου θα είμαι πάλι εκεί με το αυτοκίνητο και θα μείνω πιθανότατα 4 ή 5 μέρες. Λέω να έρθω ξανά Tiraspol, χωρίς βροχή ελπίζω, και με παρέα κάποια Μολδαβή για τα διαδικαστικά στα σύνορα, ώστε να πάμε και στην παραλία που δεν προλάβαμε..
Αν είσαι πάνω σκέψου το και τα ξαναλέμε.
 

Συνημμένα

  • Dniester.jpg
    Dniester.jpg
    5,8 KB · Εμφανίσεις: 73
  • Dniester1.jpg
    Dniester1.jpg
    5,4 KB · Εμφανίσεις: 73
D

dude901123

Επισκέπτης
Για να μη γίνει παρεξήγηση οι φώτο είναι απο το Vadul Lui Voda της Μολδαβίας όπου πηγαίνουν για παραθέριση σε κάτι κάμπινγκ και μπάνιο στο ποτάμι..
Όποιος μπει ήρωας..
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Μήτσο, στα οικονομικά έχεις δικιο.
Στο πρώτο θέμα είσαι λάθος.
Ο σύντροφος όντως έχει ένα αναπτύξει σύστημα που του επιτρέπει να βρίσκεται με διάφορες κοπελίτσες πρόθυμες να περάσουν καλά μαζί του ΑΝΕΥ ανταλάγματος.
Το είδα στην πράξη και τον ζήλεψα.
Στην ΠΜΡ δεν πήγαμε για καμάκι καθώς είχε προγραμματίσει ήδη ραντεβού στο Κισινιέφ.
Αυτά.

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Μήτσο, στα οικονομικά έχεις δικιο.
Στο πρώτο θέμα είσαι λάθος.
Ο σύντροφος όντως έχει ένα αναπτύξει σύστημα που του επιτρέπει να βρίσκεται με διάφορες κοπελίτσες πρόθυμες να περάσουν καλά μαζί του ΑΝΕΥ ανταλάγματος.
Το είδα στην πράξη και τον ζήλεψα.
Στην ΠΜΡ δεν πήγαμε για καμάκι καθώς είχε προγραμματίσει ήδη ραντεβού στο Κισινιέφ.
Αυτά.
Μάκη καταρχην τι ηλικιας? :2funny:Κ'εσυ μου ελεγες οτι το  :knockinb: ειναι ευκολο εκει αλλα δεν διευκρινησες οτι μιλαγες για 40αρες!Ραντεβου μεσω ιντερνετ Μάκη οσα θελεις κ'εγω δεκαδες ραντεβου με μπάζα ειχα (σας ειχα βαλει και φωτο απο μερικες,και απο μια γκομενα που ειχε φερει ο Αλέκος να μου γνωρισει για να βγαλετε συμπερασματα) ορεξη να'χεις να συναντιεσαι!Τι ειδες Μάκη?οτι ειχε ενα ραντεβου στο Κισινιώφ?Το να εχεις ραντεβουσ στο Κισινιωφ απο το να  :knockinb: 4ης γκομενες σε τρεις μερες χωρις να ξερεις και Ρωσσικα εχει μεγαλη διαφορα  :2funny:.Αφου ειναι τόσο μεγαλος γαμιάς γιατι δεν πηδηξε 3-4 γκομενες και οταν ηρθε Τιρασπολ αφου εκει το μουνι ειναι πιο ευκολο? :2funny:Τετοιες  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: γραφουν ολοι στο σα'ι'τ και πηγα εκει και ειδα φουκαραδες να καθονται να παιζουν τάβλι και χαρτιά απο το πρω'ι' μεχρι το βραδυ γκομενες να εχουν παντος δεν ειδα  :think:
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Mήτσο, εγώ είμαι μιλφάκιας ΟΚ. Ο σύντροφος όμως είχε κανονισμένα ραντεβού με μικρούλες (κάτω των 30) τις  οποίες είδα.
Στο Τιράσπολ κάτσαμε παρέα κανένα τρίωρο πάνω κάτω.
Και ναι δεν μιλάει ρώσσικα, αλλά μιλανε αυτές , έστω και λίγα , αγγλικά. οπότε δεν έχει πρόβλημα.
Φυσικά , όπως λες εσύ, και η εμφάνιση μετράει και ο σύντροφος είναι όντως ΟΚ.
Τέλως πάντων κλείνω εδώ το θέμα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Mήτσο, εγώ είμαι μιλφάκιας ΟΚ. Ο σύντροφος όμως είχε κανονισμένα ραντεβού με μικρούλες (κάτω των 30) τις  οποίες είδα.
Στο Τιράσπολ κάτσαμε παρέα κανένα τρίωρο πάνω κάτω.
Και ναι δεν μιλάει ρώσσικα, αλλά μιλανε αυτές , έστω και λίγα , αγγλικά. οπότε δεν έχει πρόβλημα.
Φυσικά , όπως λες εσύ, και η εμφάνιση μετράει και ο σύντροφος είναι όντως ΟΚ.
Τέλως πάντων κλείνω εδώ το θέμα.
Η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι ειναι απο τους μεγαλητερους παραμυθαδες που εχουνε περασει απο το σα'ι'τ  :2funny:.Ενταξει ολοι εδω λενε  ψεματα στη Μολδαβια αλλα αυτο το παρακανε  :2funny:.Μονος του δεν ελεγε οτι ειχε 35αρες?Που της ειδες τις γκομενες του?Φωτογραφιες απο της σελιδες του ιντερνετ που σου εδειξε που τους εγραφε? :2funny:Μ'αρεσει που βαζεις και πλυθιντηκο της ειδα :think:.Μηπως σε κουβαλαγε μαζι του στα ραντεβου του?  : :2funny:ή της εφερνε στο ΟΠΑ που καθοσουνα και της επαιρνε και της  :knockinb: και μετα ερχοταν παλι συναντουσε την επομενη....και πηγαινε και την  :knockinb: κ'αυτην :2funny:Στην ΠΜΡ γιατι δεν  :knockinb: καμια αφου ειναι τόσο ευκολο? :2funny:τι τον εμποδισε να  :knockinb:?Η πλακα ειναι οτι οταν πηγα εγω εκει οι γκομενες τους εξαφανιστηκαν δια μαγίας  :2funny: κανενας δεν ειχε καμια γκομενα ολο τάβλι και χαρτιά παιζανε στο ΟΠΑ απ'το πρω'ι' μεχρι τι βραδυ  :2funny:.
  Μ'αυτον γελασανε ολοι στο σα'ι'τ γιατι ελεγε και χοντράδες  :2funny:Δε νομιζω να υπαρχει κανεις που να  πιστεψε αυτα που λεει  :2funny:
 Οσο γ'αυτο οτι ξερουν αυτες Αγγλικα τι να πω  :2funny: μια στις 100 και αν ξερει.Εδω αν ειναι Ρουμανοφωνες απο χωρια ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΡΩΣΣΙΚΑ δυσκολα συνενοησε στα Ρωσσικα μαζι τους και μου λες οτι ξερουν Αγγλικά  :2funny:.Δηλαδη ολοι εδω μεσα που γραφουνε οτι αν δεν ξερεις Ρωσσικα ή Ρουμανικα δεν θα καταφερεις τιποτα γραφουνε  :jerking:.Τωρα για το εμφανησιμος ολους εμφανησιμους τους βγαζεις δεν τον εχω δει αλλα και ο Shinoharas πριν βαλει της φωτογραφιες του στο σα'ι'τ ειχε γραψει οτι ειναι εμφανησιμος :think:
 
 
D

dude901123

Επισκέπτης
Στις 8 Αυγούστου θα είμαι Μολδαβία.. Αν είσαι και εσύ Μολδαβία πίνουμε ένα καφεδάκι και βλέπεις με τα μάτια σου. Αλλά να έχεις και υπολογιστή μαζί σου ώστε να γράψεις την επόμενη αναφορά επί τόπου γιατί βλέπω έχεις επιλεκτική μνήμη και Θυμάσαι τα μισά. Εγώ δεν το παίζω μοντελοπνίχτης ούτε Κούγιας. Κανονίζω τα ραντεβουδάκια μου με τα χαζο-αγγλικά που ξέρω και αν μου κάτσουνε καλώς. Αν όχι οκ, συνεχίζω την πορεία μου. Ούτε πολύ χρόνο καταναλώνω, ούτε και έχω πολύ χρήμα να διαθέσω για αυτόν το σκοπό ώστε να γίνω χορηγός καμίας. Ήμουν μάλλον τυχερός και τις 3,4 φορές που συνολικά ανέβηκα Κισινάου (ολιγοήμερη διαμονή από 2 έως 5 ημέρες μάξιμουμ την κάθε φορά) με τα 12-13 κορίτσια που βγήκα συνολικά και γνώρισα, γάμησα τα 8,9 και στα 3 έκατσα και χάλασα ένα δίωρο για το τίποτα. Την πρώτη φορά μάλιστα που πήγα πέρυσι τέτοια εποχή περαστικός απο Ουκρανια και έμεινα 2 μέρες βγήκα με μόνο με μία, με πήγε σε ένα ακριβό καφέ για γλυκό και σε ένα επίσης ακριβό για τα δεδομένα τους τουριστό-εστιατόριο  με μαμαλίγκες και μαλακίες, πλήρωσα ακριβά και δεν την πήδηξα καν. Βέβαια την επόμενη που ανέβηκα το είχα προετοιμάσει καλύτερα με επικοινωνία μέσω ιντερνετ στο μεσοδιάστημα και την έφαγα. Φίλε Δημητράκη το σίτε δεν είναι τόπος προσωπικής ανάδειξης. Το σίτε είναι για να μοιραζόμαστε πληροφορίες. Μερικές είναι αληθινές και χρήσιμες και μερικές παραμυθάκια από ανθρώπους που έχουν ανάγκη την αναγνώριση. Εγώ δεν σε κρίνω.. γάμα όσες θέλεις, όσες μπορείς. Μαζί σου φίλε. Αλλά κάτσε λίγο.. πως είπες πως με λέγανε? Μπαρμπα-φώτη? Και είμαι παππούς? Ξέρω πως σου χαλάω το φανταστικό σου σενάριο πως όλοι εδώ στο σίτε είναι άχρηστοι, μαλάκες και παραμυθάδες. Μήπως αυτό που κάνεις στην ψυχολογία αυτό λέγεται προβολή? Ούτε Φώτη με λένε, ούτε στη Μολδαβία ζω και σίγουρα δεν είμαι παππούς (έτσι δεν έλεγες?). Κοντεύω τα 40 αλλά αυτό παππού δεν με κάνει ακόμη. Και ναι δεν ασχολούμαι με πολύ μικρές γιατί δεν έχω όρεξη για Disco και δωράκια. Ίσως δεν το έχω και με τις ηλικίες στα 18, 19, 20? Ίσως και η δουλειά μου να μέ κάνει να νιώθω λίγο άσχημα να πλησιάζω τόσο μικρές γυναίκες στην ηλικία μου. Άλλωστε οι Τούρκοι, Ιταλοί και λοιποί χορηγοί τις έχουν εκπαιδεύσει καλά τις πιτσιρίκες. Εγώ παίζω από 25 έως 30. Και με ελάχιστες καλοστεκούμενες 30 κάτι. Γυναίκες που κατά μέσο όρο είναι μια δεκαετία μικρότερές μου. Και περνάω καλά. Πλέον έχω τον κύκλο μου στη Μολδαβία με τα κορίτσια που τον δημιούργησα τις προηγούμενες φορές. Μερικές περιμένουν, μερικές με παίρνουν χαμπάρι και την κάνουν και κάθε φορά που ανεβαίνω προσπαθώ να προσθέτω νέες γνωριμίες. C'est la vie.
Όπως είδες, εξ'αιτίας των προηγούμενων παρεμβάσεων σου, αυτή τη φορά στις χθεσινές αναφορές μου δεν μίλησα για γκόμενες. Απλά ευχαρίστησα το σύντροφο Μάκη που μου φέρθηκε άψογα. Τώρα αναγκάστηκα ξανά να επαναλάβω την ιστορία μου. Ελπίζω να μη χρειαστεί ξανά. Απλά σκέψου το λίγο.. Ξέρεις τα πάντα? Έχεις τον ορό της αλήθειας? Βλέπεις οράματα τη νύχτα? Χαλάρωσε Δημητράκη. Μπορεί να γάμανε και άλλοι.. καλύτερα από σένα, από μένα και από τον οποιοδήποτε πιστεύει πως είναι ξερόλας επειδή πήγε ένα μήνα στη Μολδαβία..

Υ.Γ. Εγώ όπως βλέπεις πολιτικές αναλύσεις δεν κάνω γιατί δεν ξέρω λεπτομέρειες για την πολιτική κατάσταση εκεί πάνω.

Η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι ειναι απο τους μεγαλητερους παραμυθαδες που εχουνε περασει απο το σα'ι'τ  :2funny:.Ενταξει ολοι εδω λενε  ψεματα στη Μολδαβια αλλα αυτο το παρακανε  :2funny:.Μονος του δεν ελεγε οτι ειχε 35αρες?Που της ειδες τις γκομενες του?Φωτογραφιες απο της σελιδες του ιντερνετ που σου εδειξε που τους εγραφε? :2funny:Μ'αρεσει που βαζεις και πλυθιντηκο της ειδα :think:.Μηπως σε κουβαλαγε μαζι του στα ραντεβου του?  : :2funny:ή της εφερνε στο ΟΠΑ που καθοσουνα και της επαιρνε και της  :knockinb: και μετα ερχοταν παλι συναντουσε την επομενη....και πηγαινε και την  :knockinb: κ'αυτην :2funny:Στην ΠΜΡ γιατι δεν  :knockinb: καμια αφου ειναι τόσο ευκολο? :2funny:τι τον εμποδισε να  :knockinb:?Η πλακα ειναι οτι οταν πηγα εγω εκει οι γκομενες τους εξαφανιστηκαν δια μαγίας  :2funny: κανενας δεν ειχε καμια γκομενα ολο τάβλι και χαρτιά παιζανε στο ΟΠΑ απ'το πρω'ι' μεχρι τι βραδυ  :2funny:.
  Μ'αυτον γελασανε ολοι στο σα'ι'τ γιατι ελεγε και χοντράδες  :2funny:Δε νομιζω να υπαρχει κανεις που να  πιστεψε αυτα που λεει  :2funny:
 Οσο γ'αυτο οτι ξερουν αυτες Αγγλικα τι να πω  :2funny: μια στις 100 και αν ξερει.Εδω αν ειναι Ρουμανοφωνες απο χωρια ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΡΩΣΣΙΚΑ δυσκολα συνενοησε στα Ρωσσικα μαζι τους και μου λες οτι ξερουν Αγγλικά  :2funny:.Δηλαδη ολοι εδω μεσα που γραφουνε οτι αν δεν ξερεις Ρωσσικα ή Ρουμανικα δεν θα καταφερεις τιποτα γραφουνε  :jerking:.Τωρα για το εμφανησιμος ολους εμφανησιμους τους βγαζεις δεν τον εχω δει αλλα και ο Shinoharas πριν βαλει της φωτογραφιες του στο σα'ι'τ ειχε γραψει οτι ειναι εμφανησιμος :think:
 
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Εγω δυσκολο να ξαναπαω εκει γιατι οι γκομενες ειναι άθλιες και δεν καθονται να της  :knockinb:.Για ΠΜΡ μπορει να παω γιατι ειναι εξοχη και ηρεμα.Εγω ημουν τοτε Μολδαβια για ενα μηνα κ'εσυ κρυβοσουνα  :2funny:γ'αυτο και εγινες ρεζιλι.Εφευγες και καλα οταν ηρθα μετα ηρθες οταν εφυγα για Οδησσο  :jerking:.Ρεζιλι εγινες και με της αλλες  :jerking: που ελεγες οτι πηγες στο ΟΠΑ και στο El Greco και δεν μιλησες με κανεναν Ελληνα  :think:.Ε, τοτε αφου κρυβοσουνα γιατι εγραφες?
 Απο τον τροπο γραφης φενεσαι εντελως αβγαλτος και χωρις πειρα με της γυναικες.Αυτα δε που γραφεις οτι  :knockinb: 8-9 γκομενες ειναι προ'ι'οντα της φαντασιας σου.Οι Μολδαβες εκτος απο γυφτισες,τσιγγουνες,αθλιες,κακες (βγαζουνε κακία σκεφτονται γιατι εσυ εχεις κ'εγω οχι,και γ'αυτο σε μισουνε) κοιτανε πως θα σου τα φανε ειδηκα αν εισαι ξενος και δεν μιλας τη γλωσσα!Οποια ξερει Αγγλικα εκει τα εχει μαθει για να βρισκει ξενους και να τους τα παιρνει.Αυτα που μας λες εσυ ειναι προ'ι'οντα της φαντασιας σου.Στην καλητερη περιπτωση να  :knockinb: μια που την ειχες συνεχεια μαζι σου.
 Δεν μας ειπες αφου εισαι τοσο μεγαλος γαμιάς με τον Μάκη οταν πηγες ΠΜΡ γιατι δεν  :knockinb: καμια αφου εκει το  :knockinb: ειναι πιο ευκολο απο το Κισινιώφ.
  Οποιος θελει να δει πως ειναι η αληθεια στο Κισινιώφ και τη Μολδαβια ας διαβασει αυτα που εχει γραψει ο Στέλιος που πηγε ενα μηνα και δεν  :knockinb: καμια.Σε ολα οσα γραφει συμφωνω μαζι του εδωσε την πραγματικη εικονα της Μολδαβιας.
 Οποιος θελει να δει πως ειναι η Μολδαβια στ'αληθεια ας διαβασει τον Στέλιο που ειχε το θαρρος να πει τα πραγματα οπως εχουν χωρις να μας φλομωνει στη μπουρδα  :jerking:
 
     ]

 Πηγε το παιδι για ενα μηνα και εδωσε μια αληθινη εικονα του μέρους των γυναικων και τον ανθρωπων εκει.
 

agoraios2013

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2013
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
1
ΟΙ Μολδαβές για γάμο είναι κατάλληλες, έρχονται Ελλάδα; Ποιες συνήθειες, τι κουλυούρα έχουν; Ποιος ξέρει να μας ενημερώσει;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
ΟΙ Μολδαβές για γάμο είναι κατάλληλες, έρχονται Ελλάδα; Ποιες συνήθειες, τι κουλυούρα έχουν; Ποιος ξέρει να μας ενημερώσει;
Συνηθως προτιμανε να πανε Ρωσσια ή σε καποια χωρα της δυτικης Ευρωπης.Οι περισσοτεροι Μολδαβοι (κοντα 1.000.000 σε πλυθισμο 3.600.000) δουλευουν στη Ρωσσια!Αν εισαι Ελληνας αγροτης ή εργατης απο ενα χωριο της Ελλαδας αποφοιτος δημοτικου ή γυμνασιου τοτε οι Μολδαβές ειναι του επιπεδου σου αν ομως εισαι απο Αθήνα και εχεις τελειωσει πανεπηστημιο θα σου φανουνε βλαχαδερές,αξεστες και αμορφωτες.Εξαρταται το επιπεδο του καθενος,παντος για μπουρδελακι να δουλευουνε κανουνε  :2funny:
 

agoraios2013

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2013
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
1
Συνηθως προτιμανε να πανε Ρωσσια ή σε καποια χωρα της δυτικης Ευρωπης.Οι περισσοτεροι Μολδαβοι (κοντα 1.000.000 σε πλυθισμο 3.600.000) δουλευουν στη Ρωσσια!Αν εισαι Ελληνας αγροτης ή εργατης απο ενα χωριο της Ελλαδας αποφοιτος δημοτικου ή γυμνασιου τοτε οι Μολδαβές ειναι του επιπεδου σου αν ομως εισαι απο Αθήνα και εχεις τελειωσει πανεπηστημιο θα σου φανουνε βλαχαδερές,αξεστες και αμορφωτες.Εξαρταται το επιπεδο του καθενος,παντος για μπουρδελακι να δουλευουνε κανουνε  :2funny:

Κατάλαβα. Απογοήτευση λοιπόν. Πάλι στη μπακουριά θα μείνω!
 

agoraios2013

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2013
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
1
Βρες γυναικα απο αλλο μερος.Μονη η Μολδαβια υπαρχει? :)

Ελληνίδα και σχετικά πλούσια Ευρωπαία, δε νομίζω να πλησιάζει. Θεωρώ πιο προσιτή τη Μολδαβία ως φτωχή και υποανάπτυκτη χώρα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Ελληνίδα και σχετικά πλούσια Ευρωπαία, δε νομίζω να πλησιάζει. Θεωρώ πιο προσιτή τη Μολδαβία ως φτωχή και υποανάπτυκτη χώρα.
Αν διαβασεις παλαιοτερα ποστ θα δεις οτι δεν ειναι καθολου προσιτη.Οι Μολδαβοι ειναι μεγαλοι  :jerking: ειναι Λατίνοι και οι Λατίνοι οπως εχω πει ειναι η ντροπη της Ευρωπης  :2funny:.Της εχουν κακομαθει της γκομενες παρα πολυ!Βρισκουνε μια την εχουνε φευγουνε στην Ρωσσια και δουλευουνε και ολα τα λεφτα τους τα στελνουνε ενω αυτοι τη βγαζουνε με ψωμι  :headbang:.Οι γκομενες εκει ειναι τρομερα κακομαθημενες! :headbang:.
 

Crestmarion

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2014
Μηνύματα
139
Like
0
Πόντοι
1
Αν διαβασεις παλαιοτερα ποστ θα δεις οτι δεν ειναι καθολου προσιτη.Οι Μολδαβοι ειναι μεγαλοι  :jerking: ειναι Λατίνοι και οι Λατίνοι οπως εχω πει ειναι η ντροπη της Ευρωπης  :2funny:.Της εχουν κακομαθει της γκομενες παρα πολυ!Βρισκουνε μια την εχουνε φευγουνε στην Ρωσσια και δουλευουνε και ολα τα λεφτα τους τα στελνουνε ενω αυτοι τη βγαζουνε με ψωμι  :headbang:.Οι γκομενες εκει ειναι τρομερα κακομαθημενες! :headbang:.
Η Υπερδνειστερία διαφέρει άραγε ή είναι το ίδιο πράγμα; Αν αξίζει δηλαδή να πληρώσεις για να πας!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom