Νέα

Tiraspol (Transnistria)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα davarits
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 656
  • Εμφανίσεις 54K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Μήτσο, έχει αλλάξει όντως πολύ η μορφή της πόλης. Η πανέμορφη Ουλιτσα 25 Οκτόμπριγια διαπλατύνεται !!! κόπηκαν τα δέντρα που υπήρχαν και της έδιναν μια υπέροχη αίσθηση και κτιζεται με γοργού ρυθμούς ενα τερατούργημα απέναντι από το καζίνο που προορίζεται για εμπορικό κέντρο. Τώρα που τα βρίσκουν τα φράγκα αφού τυπικά έχει περιοριστεί η ρώσσικη βοήθεια δεν ξέρω. Στους μισθούς και στις συντάξεις υπάρχουν περικοπές της τάξης άνω του 10% και παράλληλα έχει εξαπλωθεί πολύ το φαινόμενο του χρηματισμού ΔΥ. Χωρίς φακελάκι τίποτα δεν προχωρεί.
Και ναι πλέον είναι πιο ακριβό από το Κισινιώφ αφού υποτιμήθηκε το λει (από 14 στα 21 Ευρώ) στη δε ΠΜΡ αντίθετα το Ευρώ έφτασε να τιμάται σχεδόν όσο το δαλλάριο.(11.1 το $. 12.3 το€) !!
Μάκη που διαπλατύνεται πιθανον εκει που αρχίζει απο την улица правды πριν φτασουμε στο κέντρο που ειναι η γέφυρα στο ποτάμι ή μετα προς την улица Свердлова?
  Για τους μισθους μου το ειπε και ο κουνιάδος σου και κατι γκομενιτσες που γράφουμε.Τους δίνουν το 40-50% του μισθου και ή δουλευουν 3 μερες τη βδομαδα ή τους παίρνουν το 40% του μισθού και τα υπόλοιπα σε ομόλογα που οταν θα τα εχει το κράτος θα τους τα εξαργυρώσει.
  Ο κόσμος τι λέει?Οταν ειχα πάει δεν ηταν φτωχει ζουσαν πολυ άνετα,πολυ καλητερα απο τους Μολδαβούς.Τωρα δεν ξέρω τι παιζει γ'αυτο σε ρωταω?
 
D

dude901123

Επισκέπτης
Μάκη που διαπλατύνεται πιθανον εκει που αρχίζει απο την улица правды πριν φτασουμε στο κέντρο που ειναι η γέφυρα στο ποτάμι ή μετα προς την улица Свердлова?
  Για τους μισθους μου το ειπε και ο κουνιάδος σου και κατι γκομενιτσες που γράφουμε.Τους δίνουν το 40-50% του μισθου και ή δουλευουν 3 μερες τη βδομαδα ή τους παίρνουν το 40% του μισθού και τα υπόλοιπα σε ομόλογα που οταν θα τα εχει το κράτος θα τους τα εξαργυρώσει.
  Ο κόσμος τι λέει?Οταν ειχα πάει δεν ηταν φτωχει ζουσαν πολυ άνετα,πολυ καλητερα απο τους Μολδαβούς.Τωρα δεν ξέρω τι παιζει γ'αυτο σε ρωταω?

Πήγαινε, πήγαινε.. τα κορίτσια στα σπιτάκια ακόμη σε ψάχνουν να βγείτε date.. και τα πάρκα έχουν χάσει την πρασινάδα τους από τότε που εφυγες.. Σου είπαν, άκουσες, είδες στην τηλεόραση.. μιλάμε έγκαιρη και άμεση πληροφόρηση από έναν γνώστη της Μολδαβίας και των γύρω περιοχών. Το βιντεάκι σου τα λέει όλα.. Πραγματική ανάλυση. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Εγω έβαλα και φωτογραφίες απο γκόμενες απο 'κει εσυ τι έβαλες  ρε κακομοίρη:jerking: :2funny:
 
 

Συνημμένα

  • pmr10.jpg
    pmr10.jpg
    89,4 KB · Εμφανίσεις: 116
  • pmr22.jpg
    pmr22.jpg
    273,1 KB · Εμφανίσεις: 157

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Εγώ τέτοιες ηλικίες κυνηγάω όχι 50χρονες  :2funny:
 

Συνημμένα

  • IMG_0339a.jpg
    IMG_0339a.jpg
    220,5 KB · Εμφανίσεις: 99

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Τώρα είναι για τον πούτσο εντελώς στις τιμές,δεν νομίζω να πήγε κανένας άλλος στα κλαμπ εκεί πιο πρόσφατα από εμένα...
50 ρούβλια η είσοδος και στο Vintage ειδικά που είναι το καλύτερο αυτή τη στιγμή 60 ρούβλια ενοειται χωρίς ποτό μόνο για να μπεις,Jack Daniels σαράντα γραμμαρίων 50 ρούβλια(4 ευρώ) ενώ στο Κισινάου το αντίστοιχο ποτό στα 55 λει(2,5 ευρώ)
Οι δε πουτάνες το έγραψα και στο άλλο θρεντ,κάτι ξεδοντιάρες ζητούσαν 50 δολλάρια για μια ώρα και οι vip πουτάνες 80 δολλάρια για μια ώρα :2funny:
Αυτές που γνωρίσαμε στο Vintage και την άλλη μέρα πήγαμε και για καφέ στο Mafia μας είπαν ότι ο κόσμος είναι πραγματικά απελπισμένος και δεν ξέρει τι να κάνει πια!
Καλά το Κουμανιοκ πάντα ήταν ακριβό αλλά τώρα ξέφυγε,τρία άτομα με δύο μερίδες κρέας...652 ρούβλια δηλ 55 ευρώ :2funny:
 

Συνημμένα

  • IMG_26743.jpg
    IMG_26743.jpg
    90,8 KB · Εμφανίσεις: 69

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Τώρα είναι για τον πούτσο εντελώς στις τιμές,δεν νομίζω να πήγε κανένας άλλος στα κλαμπ εκεί πιο πρόσφατα από εμένα...
50 ρούβλια η είσοδος και στο Vintage ειδικά που είναι το καλύτερο αυτή τη στιγμή 60 ρούβλια ενοειται χωρίς ποτό μόνο για να μπεις,Jack Daniels σαράντα γραμμαρίων 50 ρούβλια(4 ευρώ) ενώ στο Κισινάου το αντίστοιχο ποτό στα 55 λει(2,5 ευρώ)
Οι δε πουτάνες το έγραψα και στο άλλο θρεντ,κάτι ξεδοντιάρες ζητούσαν 50 δολλάρια για μια ώρα και οι vip πουτάνες 80 δολλάρια για μια ώρα :2funny:
Αυτές που γνωρίσαμε στο Vintage και την άλλη μέρα πήγαμε και για καφέ στο Mafia μας είπαν ότι ο κόσμος είναι πραγματικά απελπισμένος και δεν ξέρει τι να κάνει πια!
Καλά το Κουμανιοκ πάντα ήταν ακριβό αλλά τώρα ξέφυγε,τρία άτομα με δύο μερίδες κρέας...652 ρούβλια δηλ 55 ευρώ :2funny:
Kαι τοτε που ειχα παει εγω ηταν ακριβα είχαμε πάρει 2 ή τρεις πίτσες με της γκόμενες της φωτογραφίας και ειχα πληρώσει τότε 200 ρούβλια θυμάμαι (800 Ρουβλια Ρωσσιας με την τότε εισοτημία) και τότε το Κισινιώφ ήταν πολύ φτηνότερο.Αλλα τωρα όπως γράφεις εχουνε ξεφυγει εντελώς οι τιμές!50 ρούβλια είσοδο είχε στη Βίλι που ειναι στο υπογειο του ξενοδοχειου Россия?Τότε είχε 15 με 25.Τοτε στη Βίλι δεν ηταν φτηνά το σούσι είχε τιμές 20-30% πιό κάτω από της Αγίας Πετρούπολης.Δεν ξέρω τι ηλικίας γκόμενες κυνηγησατε αλλά αυτές που κυνηγαω εγω (18-22) ηταν πολυ κακομαθημένες οπως ειχα γράψει.Ισως τωρα ειναι καλήτερα γιατι εχουν προβληματιστει.Τότε τους μιλάγαν με πολυ θετικά λόγια για την ΠΜΡ μόνο οι πλουσιότερες ηθελαν να φυγουν απο 'κει.Τωρα οπως φανταζομαι θα θέλουν να φυγουν όλες! :2funny:
  Γραψε σε παρακαλώ πόσα έδωσες για διαμέρισμα?Στα σύνορα ειναι οπως ηταν δηλαδή στους Μολδαβους περνάς χωρις να σε σταματίσουν αλλα οι συνοριακοι της ΠΜΡ σε βαζουν και συμπληρωνεις χαρτιά  :jerking: .Θυμαμαι αν εισουν μη Ρώσσος σε έπρεπε την αλλη μέρα να πας στο Αλλοδαπών να κανεις Ρεγκιστράτσια.Εμενα επειδη εδειξα Ρωσσικό διαβατήριο μου φέρθηκαν πολυ φιλικά και με πολυ σεβασμό  :)
  Για γράψε μας όσα είδες αν μπορείς γιατι με ενδιαφέρει  :)
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Tο διαμέρισμα  ήτανε στα 25 δολλάρια την μέρα,με δύο δωμάτια.Πλάκα είχε ότι και αυτό τρομάξαμε να το βρούμε γιατί το σαββατοκύριακο είχε παρά πολλούς γάμους :jerking: και είχε έρθει πολύς κόσμος από τις άλλες περιοχές με συνέπεια να μην υπάρχουν ελεύθερα σπίτια με δύο η τρία δωμάτια.
Ναι 50 ρούβλια είναι τώρα η είσοδος στο υπόγειο του ξενοδοχείου Ρωσσία,το Σάββατο περάσαμε και από εκεί...αλλά ήταν άδειο,όλοι τώρα πάνε στο Vintage όπως είπα.
Στα σύνορα πια δεν συμπληρώνεις χαρτιά,βέβαια αν καθίσεις πάνω από 24 ώρες κάνεις ρεγκίστρατσια οπως πάντα  αλλά όχι στο παλιό αλλοδαπών που ήτανε στο κέντρο...τώρα το πήγανε αλλού στου διαόλου τη μάνα :jerking:
Αυτές που χτυπήσαμε ήταν 24 η μια που έβαλα και φωτο και η άλλη η δικιά μου μια νταρτανόφσκαγια :2funny: γύρω στα 27.Οι πιο πολλές θέλουν να φύγουν,έτσι λέγανε!
Οι γκόμενες γενικά παίζανε αρκετά μπορώ να πω,περισσότερο από τις άλλες φορές που είχα πάει...ήμασταν και οι μόνοι ξένοι,εγώ τουλάχιστον δεν είδα άλλους μέσα στα κλαμπ  :)
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Tο διαμέρισμα  ήτανε στα 25 δολλάρια την μέρα,με δύο δωμάτια.Πλάκα είχε ότι και αυτό τρομάξαμε να το βρούμε γιατί το σαββατοκύριακο είχε παρά πολλούς γάμους :jerking: και είχε έρθει πολύς κόσμος από τις άλλες περιοχές με συνέπεια να μην υπάρχουν ελεύθερα σπίτια με δύο η τρία δωμάτια.
Ναι 50 ρούβλια είναι τώρα η είσοδος στο υπόγειο του ξενοδοχείου Ρωσσία,το Σάββατο περάσαμε και από εκεί...αλλά ήταν άδειο,όλοι τώρα πάνε στο Vintage όπως είπα.
Στα σύνορα πια δεν συμπληρώνεις χαρτιά,βέβαια αν καθίσεις πάνω από 24 ώρες κάνεις ρεγκίστρατσια οπως πάντα  αλλά όχι στο παλιό αλλοδαπών που ήτανε στο κέντρο...τώρα το πήγανε αλλού στου διαόλου τη μάνα :jerking:
Αυτές που χτυπήσαμε ήταν 24 η μια που έβαλα και φωτο και η άλλη η δικιά μου μια νταρτανόφσκαγια :2funny: γύρω στα 27.Οι πιο πολλές θέλουν να φύγουν,έτσι λέγανε!
Οι γκόμενες γενικά παίζανε αρκετά μπορώ να πω,περισσότερο από τις άλλες φορές που είχα πάει...ήμασταν και οι μόνοι ξένοι,εγώ τουλάχιστον δεν είδα άλλους μέσα στα κλαμπ  :)
Ουτε και τότε είχε ξένους.Τοτε δεν πολυθέλαν να φύγουν (μιλαω για ηλικίες μεχρι 20 ετών) η τραπεζικη υπαλληλος 26-27 ετων που ειχα ηθελε να φυγει.Το Vintage τοτε υπηρχε αλλα δεν ηταν της μόδας τοτε ολοι πηγαινανε βίλι .Η μεγαλήτερη αηδια ηταν το Plazma που ειχε όλο γριές 30+  :2funny:.
  50 ρουβλια ΠΜΡ για είσοδο δεν ειναι και λίγα  :rockon:Φυσικά και παιζαν περισσότερο αν εκει εχει γινει  :shit: η ζωη τους!Δεν ξερω στον ιδιωτικο τομεα πως ειναι οι μισθοι αλλα σιγουρα κ'εκει θα εχουν πέσει.Ο κουνιάδος του Μάκη εφυγε πηγε Μόσχα και μου λεει τα ιδια οτι ειναι σκατά εκει η ζωή,οι μισθοι χάλια και οτι εχουν ακριβινει τα πάντα
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
λογο γεγονοτον ειναι το προτο καλοκαιρη που οι τιρσπολιοτησες δεν κατεβηκαν οντεσσαα :orchestra: :orchestra: :orchestra:   :2funny: :2funny: :2funny:   αλλλα γελια εδο!!! ακριβα λεει ο τηειος :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  3 ατομα στο πιο τεζα  εστιατιοτοριο του κεντρου 50 ευρο :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  καλα κρασια!!!!!!!!! εχει πισο απο τον σιδηροδρομικο στατμο με 5 εθρο το καφασι οι ντοματες αμα γουσταρετε :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:   Υ.Γ εχουν βρει ακρη και ολα τα μορα απο τιρασπολ κατεβενουν ισραηλ τα τεζα μιλαο ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) τι διαλο τορα τελευτεα μου χετε παρει παρτουζα οσα τρεντ εχο ανιχει εγο  !!!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  αργισατε βεβεα κανα πενταρη χρονιαα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Χαϊβαν ντοκτορά :2funny: σήμερα έχω όρεξη,αυτά να τα πεις στον Μόλντο που πήγε Τίρασπολ πρώτη φορά τον Νοέμβριο του 10 εγώ τον πήγα τότε,δεν είχε ξαναπάει :2funny: και αυτός έμπειρος σαν εσένα :2funny: :2funny: :2funny: ναι 3 άτομα αλλά τα δύο μόνο φάγανε και με ποτό κοκακόλες για όλους :2funny: όταν στο Κισινάου τρώνε 4 άτομα γαμάτο steak με θέα τη λίμνη και με μπυρόνια στα ίδια λεφτά στο Torro Grill σιγά το τέζα εστιατόριο και σιγά το κέντρο :2funny: Λονδίνο μας την έκανες την Τίρασπολ πάλι  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Η μεγαλήτερη αηδια ηταν το Plazma που ειχε όλο γριές 30+  :2funny:.
Τώρα είναι χειρότερο το Plazma :2funny: με 40 ρούβλια είσοδο να απολαμβάνεις την χωριατίλα εκεί μέσα και τα πουρα άνω των 35 να λικνίζονται όλο χάρη :2funny: :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Ρε συ Δημητριε που τα βρηκες αυτα τα ταλαιπωρα? :S
Αυτες ειναι οι μέσες γκόμενες εκει δυστηχώς.Το κακό είναι οτι θέλουν και σχέσεις  :headbang:
Τώρα είναι χειρότερο το Plazma :2funny: με 40 ρούβλια είσοδο να απολαμβάνεις την χωριατίλα εκεί μέσα και τα πουρα άνω των 35 να λικνίζονται όλο χάρη :2funny: :2funny: :2funny:
Συγγνώμη υπάρχει χειρότερο απ'ότι ήταν?  :shit: :2funny:Αν θες να γαμίσεις γριά απο'κει πρέπει να έχεις πιει πριν τουλάχιστον μισό μπουκάλι βότκα πριν  :2funny: και να την διώξεις πριν ξεμεθυσεις  :2funny:η πλάκα είναι οτι δεν βάζουν εκεί πιτσιρικάδες (και γυναικες και αντρες) κατω τον 30-35  :2funny: Μου παραπονιόντουσαν οι πιτσιρίκες οτι δεν της βάζουν εκεί  :2funny:
  Σχετικά με της ντομάτες οταν είχα πάει είχε ντομάτες Τουρκίας που πιθανοτατα της έφερναν μεσω Οδησσού και είχαν 20 ρούβλια ΠΜΡ το κιλό  :2funny:σχεδόν όσο και στην Αγία Πετρούπολη :2funny:,το μοσχάρι είχε 80 ρούβλια το κιλό :rockon:. φτηνοτερα σε σχεση με την Αγία Πετρούπολη ηταν μόνο τα κρεμμύδια,και ο μα'ι'ντανός  :2funny:καθως και κάποια τουρσιά.
  Το πιό  :2funny: :2funny: ειναι που ειχε φράουλες Μανωλάδας  :2funny: και οταν τους ρωτησα γιατι δεν φυτρώνουν εδω φράουλες? :2funny:Μου απάντησαν οι δικες μας φράουλες βγαινουν πολυ ακριβότερες  :2funny:.
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Αυτες ειναι οι μέσες γκόμενες εκει δυστηχώς.Το κακό είναι οτι θέλουν και σχέσεις  :headbang:Συγγνώμη υπάρχει χειρότερο απ'ότι ήταν?  :shit: :2funny:Αν θες να γαμίσεις γριά απο'κει πρέπει να έχεις πιει πριν τουλάχιστον μισό μπουκάλι βότκα πριν  :2funny: και να την διώξεις πριν ξεμεθυσεις  :2funny:η πλάκα είναι οτι δεν βάζουν εκεί πιτσιρικάδες (και γυναικες και αντρες) κατω τον 30-35  :2funny: Μου παραπονιόντουσαν οι πιτσιρίκες οτι δεν της βάζουν εκεί  :2funny:
  Σχετικά με της ντομάτες οταν είχα πάει είχε ντομάτες Τουρκίας που πιθανοτατα της έφερναν μεσω Οδησσού και είχαν 20 ρούβλια ΠΜΡ το κιλό  :2funny:σχεδόν όσο και στην Αγία Πετρούπολη :2funny:,το μοσχάρι είχε 80 ρούβλια το κιλό :rockon:. φτηνοτερα σε σχεση με την Αγία Πετρούπολη ηταν μόνο τα κρεμμύδια,και ο μα'ι'ντανός  :2funny:καθως και κάποια τουρσιά.
  Το πιό  :2funny: :2funny: ειναι που ειχε φράουλες Μανωλάδας  :2funny: και οταν τους ρωτησα γιατι δεν φυτρώνουν εδω φράουλες? :2funny:Μου απάντησαν οι δικες μας φράουλες βγαινουν πολυ ακριβότερες  :2funny:.

Για την Κριμαία μύστη, θα δώσεις κάποια ενημέρωση;

Τί γίνεται εκεί πλέον, μετά την αλλαγή;  :hmm:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
:hi:

Νομίζω ότι το σάιτ έχει ανάγκη από ένα αυτόνομο νήμα για την Κριμαία,
όταν υπάρξουν οι συνθήκες για αυτό.
Κριμαία τώρα είναι πρακτικά αδύνατον να πάει κάποιος.Μμεσω Ουκρανίας ειναι πολυ δυσκολο εως αδυνατον.Πρεπει να παει ή με αεροπλάνο μέσω Μόσχας ή να περάσει με το καραβακι.Οι τιμές δε μετα την ένωση με τη Ρωσσία ανεβηκαν παρα πολυ.
  ΠΜΡ θα ηθελα να ξαναπάω μου άρεσε πολυ και η πόλη ηταν ομορφη και όλα.Το μονο κακο ηταν οτι η γκομενες ζηλευανε και οπως ειχα γραψει δεν ανεχωνταν το κέρατο.Εκει δυστηχως πρεπει να κατσεις με μια γυναικα και να την συναντας καθε μέρα  :rockon:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom