Νέα

Συνδρομή fb ή διαφημίσεις;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GRxx
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 53
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Fb κια διαφημησεις


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    32

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Αν χρησιμοποιείς υπολογιστή, βάλε το ublock. Είναι adblocker extension για Firefox, Chrome, Edge και Opera και έχει αντίμετρα της ανίχνευσης του Youtube για adblockers.
Αυτό έχω και παρ' όλα αυτά βγάζει μήνυμα στην αρχή του βίντεο.
Προφανώς γίνεται ένας αγώνας δρόμου τώρα, ανάμεσα στο yt και στο extension.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.545
Like
11.303
Πόντοι
3.656
Να έχετε βέβαια υπόψη σας ότι οι διαφημίσεις είναι το μόνο πράγμα που επιτρέψουν στο youtube, το google και πολλά άλλα να παρέχουν τις υπηρεσίες τους δωρεάν.
 

desade19

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
74
Κριτικές
12
Like
264
Πόντοι
290
Αυτό έχω και παρ' όλα αυτά βγάζει μήνυμα στην αρχή του βίντεο.
Προφανώς γίνεται ένας αγώνας δρόμου τώρα, ανάμεσα στο yt και στο extension.
Εμένα δε μου βγαίνει μήνυμα... Πάντως έχεις δίκιο, κάνουν αγώνα δρόμου!
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
φυσικα χωρις συνδρομη. στο desktop δεν βγαζι καμιά διαφημιση με ff ουτε το youtube. αν βγαλει το youtube υπαρχει το freetube για linux. οσο υπ´ρχει ανοιχτός κωδικας πάντα θα υπάρχει ο τροπος.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Να έχετε βέβαια υπόψη σας ότι οι διαφημίσεις είναι το μόνο πράγμα που επιτρέψουν στο youtube, το google και πολλά άλλα να παρέχουν τις υπηρεσίες τους δωρεάν.
Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί πρέπει να κόβει το τραγούδι για να βάλει διαφημίσεις στο yt. Και μάλιστα σε 3 σημεία.
Ας τις βάλουν κάπου αλλού στην οθόνη.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.545
Like
11.303
Πόντοι
3.656
Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί πρέπει να κόβει το τραγούδι για να βάλει διαφημίσεις στο yt. Και μάλιστα σε 3 σημεία.
Ας τις βάλουν κάπου αλλού στην οθόνη.
Γιατί έτσι έχουν κρίνει αυτοί ότι επηρεάζει περισσότερο τον καταναλωτή και γιατί έτσι σε κάνουν να πληρώσεις την έκδοση χωρίς διαφημίσεις.

Παρόλα αυτά όταν σου προσφέρεται μια δωρεάν υπηρεσία υψηλού επιπέδου δεν είναι και κάτι οι διαφημίσεις.

Η παρακολούθηση και η αρχειοθέτηση των στοιχείων και των προτιμήσεων σου είναι το σκοτεινό σημείο...ειδικά όταν αυτό γίνεται ύπουλα.....
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
18
Like
15.462
Πόντοι
4.546
Τα παρακάτω αφορούν το ΥΤ:

Μου έβγαλε 3 προειδοποιησεις και μετά με απέκλεισε, μιλάω για σταθερό υπολογιστή.
Είχα 2-3 ad blockers, βέβαια.

Κατέβασα κάποιο επιπλέον blocker που διάβασα σχετικά, έχει και ένα εργαλείο να κόβει τις διαφημίσεις και ΤΙΣ ΚΌΒΕΙ.
Μέχρι στιγμής όλα καλά.
Βέβαια, αναγκάστηκα να απενεργοποιησω τα υπόλοιπα blockers ΜΟΝΟ στην σελίδα του ΥΤ.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.806
Like
3.627
Πόντοι
456
Ο κόσμος ήδη τσατάρει σε whatap, viber, signal και άλλες πλατφόρμες τέτοιου είδους. Το messanger θα εξαφανιστεί σιγά σιγά. Ναι για το τζάμπα ο κόσμος θα πάει σε αυτά. Άλλο social δωρεάν όπως το Facebook και το instagram πολύ δύσκολο να ξαναβγούν.


Από τα μέσα του 2024 δεν θα μπορείς να έχεις 2ο account σε facebook και instagram. Θα το πληρώνεις έτσι κι αλλιώς.
Αυτό θα σβήσει τα μισά απρόσωπα - fake - bot προφίλ τα οποία είναι ΑΠΕΙΡΑ. Θα μπει σκούπα και θα αποκτήσει συγκεκριμένη μορφή η σελίδα. Σε λίγο καιρό θα ζητάνε πιστοποίηση με ταυτότητα. Στο ebay μου το ζήτησαν ήδη. Θα έχεις όνομα και επώνυμο και θα πλερώνεις κι από πάνω.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
10
Like
5.336
Πόντοι
2.816
Ο κόσμος ήδη τσατάρει σε whatap, viber, signal και άλλες πλατφόρμες τέτοιου είδους. Το messanger θα εξαφανιστεί σιγά σιγά. Ναι για το τζάμπα ο κόσμος θα πάει σε αυτά. Άλλο social δωρεάν όπως το Facebook και το instagram πολύ δύσκολο να ξαναβγούν.


Από τα μέσα του 2024 δεν θα μπορείς να έχεις 2ο account σε facebook και instagram. Θα το πληρώνεις έτσι κι αλλιώς.
Αυτό θα σβήσει τα μισά απρόσωπα - fake - bot προφίλ τα οποία είναι ΑΠΕΙΡΑ. Θα μπει σκούπα και θα αποκτήσει συγκεκριμένη μορφή η σελίδα. Σε λίγο καιρό θα ζητάνε πιστοποίηση με ταυτότητα. Στο ebay μου το ζήτησαν ήδη. Θα έχεις όνομα και επώνυμο και θα πλερώνεις κι από πάνω.
Επιτέλους!! Έχω χάσει τη μπάλα με τα 4 προφίλ που έχω..
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.806
Like
3.627
Πόντοι
456
Ωστόσο η καλύτερη εποχή για εμένα ήταν αυτή του Facebook. Από τις αρχές που ήρθε στην Ελλάδα (περίπου το 2008-2009) έως και το 2016. Μετά το 2017 ήρθε το instagram σιγά σιγά που άλλαξε δραματικά τα πάντα στο κόσμο. Η μεγαλύτερη πλύση εγκεφάλου και σημείο επιρροής που έχει δεχθεί ποτέ μαζικά όλη η ανθρωπότητα. Βιζιτοποίηση, πρότυπα φραγκάτου, γκλαμουριά και εικόνα, πειράζοντας τα μυαλά του κάθε ξοφλημένου τελευταίου γύφτου στην Ελλάδα που δεν κάνει ούτε να μαζεύει ελιές.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.806
Like
3.627
Πόντοι
456
Στο facebook διάβαζες ανυσηχίες, στοχασμούς, ενδιαφέρουσες μαλακίες σε νορμάλ ταχύτητες για τον εγκεφαλο.
Στο insta τρως τόση πληροφορία που καίγεσαι τελείως με τις ασυναρτητες μαλακίες. Είναι ότι πιο άχρηστο και ταυτόχρονα εθιστικό υπάρχει.
Και τις κοπελίτσες δε τις νοιάζει και 50 ευρώ συνδρομή να έχει. Έχουν τόσα γαμημένα φράγκα. Τι, όχι; Όλες αυτές οι φωτογραφίες σε διακοπές, αεροπλάνα, κοκτέιλ, ρούχα, ξενοδοχεία τι είναι;
 

sparos-gr

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Οκτ 2015
Μηνύματα
334
Κριτικές
20
Like
960
Πόντοι
1.011
Ωστόσο η καλύτερη εποχή για εμένα ήταν αυτή του Facebook. Από τις αρχές που ήρθε στην Ελλάδα (περίπου το 2008-2009) έως και το 2016. Μετά το 2017 ήρθε το instagram σιγά σιγά που άλλαξε δραματικά τα πάντα στο κόσμο. Η μεγαλύτερη πλύση εγκεφάλου και σημείο επιρροής που έχει δεχθεί ποτέ μαζικά όλη η ανθρωπότητα. Βιζιτοποίηση, πρότυπα φραγκάτου, γκλαμουριά και εικόνα, πειράζοντας τα μυαλά του κάθε ξοφλημένου τελευταίου γύφτου στην Ελλάδα που δεν κάνει ούτε να μαζεύει ελιές.
Φίλτατε πιστευω ότι αυτό που περιγράφεις είναι ένας σημαντικός λόγος για την αδυναμία εύρεσης προσωπικού σε όλο το δυτικό κόσμο!
Βλέπεις όλη μέρα τι "και καλά" κάνουν οι διάφοροι και αναρωτιέσαι γιατί όχι και συ! Φουντώνουν τα μυαλά και θέλουν να παίρνουν μεροκάματο 200 ευρώ και να κάνουν ζωάρα! Και καλά να είσαι καμιά γκόμενα που μπορείς να πουλήσεις το κορμί σου (είτε πραγματικά είτε ψηφιακά), οι μλκς οι αντρες τι νομίζουν ότι θα κάνουν?
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.806
Like
3.627
Πόντοι
456
Φίλτατε πιστευω ότι αυτό που περιγράφεις είναι ένας σημαντικός λόγος για την αδυναμία εύρεσης προσωπικού σε όλο το δυτικό κόσμο!
Βλέπεις όλη μέρα τι "και καλά" κάνουν οι διάφοροι και αναρωτιέσαι γιατί όχι και συ! Φουντώνουν τα μυαλά και θέλουν να παίρνουν μεροκάματο 200 ευρώ και να κάνουν ζωάρα! Και καλά να είσαι καμιά γκόμενα που μπορείς να πουλήσεις το κορμί σου (είτε πραγματικά είτε ψηφιακά), οι μλκς οι αντρες τι νομίζουν ότι θα κάνουν?
Εμπόριο ναρκωτικών, παρανομίες και μπλέξιμο με υπόκοσμο. Πράγμα ακριβώς που βολεύει και το κράτος. Γτ έτσι είσαι παραγωγικός. Μαζεύεις χρήμα, κάνεις τη ζωάρα σου με τα μουνιά και τα κότερα σου. Κι οταν έρθει η ώρα σε πιάνει η αστυνομία να στα φάνε οι δικηγόροι (και το κράτος). Από έναν υπάλληλο απλό μέσα μπαίνει το κράτος. Δεν του χρησιμεύει σε κάτι ένας νόμιμος πολίτης. Και μερικοί μιλάνε για ιδεολογίες το 2023. Μόνο το χρήμα είναι μπροστά πλέον.
 

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
285
Like
321
Πόντοι
21
Εγώ στο youtube έχω συνδρομή/premium και έχω ησυχάσει. Έχω ξεχάσει καν ότι υπάρχουν οι διαφημίσεις. Αν και πλέον όλοι οι youtuber κάνουν διαφήμιση οι ίδιοι μέσα στα βίντεο τους sponsors... Αν και έχω και είχα το adblock, η συνδρομή σου προσφέρει πολλά σημαντικότερα στο youtube όπως το να ακούς μουσική έχοντας κλείσει την οθόνη του κινητού.
Δεν το μετάνιωσα ποτέ, βγαίνει γύρω στα 12 ευρώ το μήνα νομίζω.

Για το facebook.... αφού και τόσα χρόνια διαφημίσεις βλέπαμε... θα πλήρωνα αυτό το ποσό μόνο εάν εκτός των διαφημίσεων που θα εξαφάνιζε, άφηνε και το όριο φίλων στο απεριόριστο ώστε να μη χρειάζεται να φτιάχνουμε 2-3 λογαριασμούς ο καθένας γιατί τώρα έχει όριο τις 5000 φίλους το κάθε προφίλ.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.329
Πόντοι
3.846
Ο κόσμος ήδη τσατάρει σε whatap, viber, signal και άλλες πλατφόρμες τέτοιου είδους. Το messanger θα εξαφανιστεί σιγά σιγά. Ναι για το τζάμπα ο κόσμος θα πάει σε αυτά. Άλλο social δωρεάν όπως το Facebook και το instagram πολύ δύσκολο να ξαναβγούν.


Από τα μέσα του 2024 δεν θα μπορείς να έχεις 2ο account σε facebook και instagram. Θα το πληρώνεις έτσι κι αλλιώς.
Αυτό θα σβήσει τα μισά απρόσωπα - fake - bot προφίλ τα οποία είναι ΑΠΕΙΡΑ. Θα μπει σκούπα και θα αποκτήσει συγκεκριμένη μορφή η σελίδα. Σε λίγο καιρό θα ζητάνε πιστοποίηση με ταυτότητα. Στο ebay μου το ζήτησαν ήδη. Θα έχεις όνομα και επώνυμο και θα πλερώνεις κι από πάνω.
Πού κολλάει το eBay με το Facebook.
Ότι να'ναι γράφεις τυπε.
Σιγά μη ζητήσουν και διαβατήριο στο Facebook.
Θα χάσουν τα 3/4 όλων των προφίλ.
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
Ούτε ένα κέρμα του λεπτού δεν τους δίνω. Να πάνε αλλού να ζητιανέψουν. Βρήκαν τώρα. Πλήρωνε για να μην έχεις διαφημίσεις στο facebook, πλήρωνε για instagram,πλήρωνε για youtube , πλήρωνε εδώ , πλήρωνε εκεί, σε λίγο και για να για κλάσουμε θα πρέπει να πληρώσουμε.
Ελα Παναγία μου που έχουμε μπλέξει με αυτούς.:cheesy:
 

george_tzi

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2018
Μηνύματα
103
Κριτικές
4
Like
334
Πόντοι
21
Προσωπικά πιστεύω για φβ και ινστα ότι στην δωρεάν έκδοση θα ισχύουν πάνω κάτω ότι μέχρι τις προάλλες, απλά με την καινούργια νομοθεσία της ΕΕ έπρεπε να βάλουν και χωρίς διαφημίσεις
Τώρα για το ΥΤ δεν παραπονιέμαι για τις διαφημίσεις. Βλέπω πολλούς δημιουργούς που ανεβάζουν ποιοτικό περιεχόμενο και από κάπου πρέπει να πληρωθούν. Σε κάνα δύο δίνω και στο patreon
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.408
Like
13.645
Πόντοι
3.506
Δεν το έκαναν για τα λεφτά αλλά ως αντίδραση σε μια νομοθεσία της Ε.Ε. περί privacy και διαφημίσεων
Σωστα. Για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο εριξαν τη μπαλα στους πελατες. Εσεις επιλεγετε!
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
398573170_3502283076705112_7766556951472583110_n.jpg
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Cheng

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.408
Like
13.645
Πόντοι
3.506
Δεν θα με χαλαγε παντως τα γραφεια να βαζανε διαφημισεις την ωρα του ραντεβου και να ειναι δωρεαν τα εξτρα :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom