Νέα

Συνδρομή fb ή διαφημίσεις;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GRxx
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 53
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Fb κια διαφημησεις


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    32

GRxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2010
Μηνύματα
314
Κριτικές
4
Like
795
Πόντοι
361
Καλησπέρα παίδες, στο Facebook υπάρχει τρόπος να παρακάμψεις την απαίτηση για συνδρομή χωρίς να δεχθείς την κατάχρηση των προσωπικων σου δεδομένων από την πλατφόρμα;
Γνωρίζω ότι μέχρι τώρα έτσι και αλλιώς τα εκμεταλλευοταν αλλά πλέων με την συγκατάθεση μας μήπως θα χειροτέρεψει...?
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.788
Κριτικές
18
Like
15.450
Πόντοι
4.546
Σιγά μην πληρώσω κιόλας. Δεν μπαίνω με τις ώρες, έτσι και αλλιώς. Το instagram ακόμη έχω μόνο από τέτοια σόσιαλ, το οποίο ούτε καν μπαίνω παρά σπάνια, ούτε και το συμπάθησα ποτέ.

περισσότερο εύχομαι σε γιορτές και γενέθλια φίλων στο ΦΒ, παρακολούθηση καμιάς σελίδας που μου αρέσει, και μέχρι εκεί και πολύ είναι. Ούτε για στόρης και πίτσες μπλε ούτε και με νοιάζει που πήγε και τι έκανε ο καθένας.
 

ELMOUNIO

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2016
Μηνύματα
775
Κριτικές
1
Like
1.611
Πόντοι
486
Σιγά μην πληρώσω κιόλας. Δεν μπαίνω με τις ώρες, έτσι και αλλιώς. Το instagram ακόμη έχω μόνο από τέτοια σόσιαλ, το οποίο ούτε καν μπαίνω παρά σπάνια, ούτε και το συμπάθησα ποτέ.

περισσότερο εύχομαι σε γιορτές και γενέθλια φίλων στο ΦΒ, παρακολούθηση καμιάς σελίδας που μου αρέσει, και μέχρι εκεί και πολύ είναι. Ούτε για στόρης και πίτσες μπλε ούτε και με νοιάζει που πήγε και τι έκανε ο καθένας
Ακριβώς όπως τα είπες φίλε μου
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
525
Like
1.522
Πόντοι
206
Διαγραφη λογαριασμου αμα θελουν οι φιλοι και συγγενεις να δουν που ειμαι και αν ζω ας με παρουν τηλεφωνο και να βγουμε για ενα καφε. Δεν εχω απο το 2009 facebook και συναφη μεσα κοινωνικης δικτυωσης. Χασιμο χρονου
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Διαφημίσεις.
Κάτι θα βγει για να τις κόβουμε, τύπου adblock.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.179
Like
10.499
Πόντοι
2.256
Ούτε δεκάρα τσακιστη στη Meta. Αν στο μέλλον μας κοψει το τζάμπα γενικευοντας τις συνδρομές, θα τη κοψουμε εμείς. Η γη θα συνεχίσει να γυρίζει και χωρίς αυτούς.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.445
Κριτικές
22
Like
6.603
Πόντοι
3.346
Τα σοσιαλ εχουν γινει πλεον σαν ναρκωτικο για πολλους..οποτε μελοντικα θα γινουν συνδρομητικα, απλα το φερνουν σιγα σιγα τωρα. Μην τρελαινεστε ομως θα βγουν αλλα τυπου φβ. ινστα. τζαμπε και θα παει εκει ο πολυς κοσμος.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.623
Like
14.595
Πόντοι
3.656
Καλησπέρα παίδες, στο Facebook υπάρχει τρόπος να παρακάμψεις την απαίτηση για συνδρομή χωρίς να δεχθείς την κατάχρηση των προσωπικων σου δεδομένων από την πλατφόρμα;
Γνωρίζω ότι μέχρι τώρα έτσι και αλλιώς τα εκμεταλλευοταν αλλά πλέων με την συγκατάθεση μας μήπως θα χειροτέρεψει...?

θα παρει ενα αρκιντι ο ζουκερμπεργκ τυπε :confused::confused::confused:
σιγα μην πληρωνουμε κι ολας για να πιρφοριζουμε στο fb :confused::confused::confused:
παμε καλυτερα να ριξουμε ενα μπουτζον με λαουρα τατουαζατη μαρια φυλακοβια και αννα κου :wanker::wanker::wanker:
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Και το youtube αρχίζει να θέλει διαφημίσεις με το ζόρι, για όσους δεν το είδαν...
 

desade19

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
74
Κριτικές
12
Like
264
Πόντοι
290
Καλησπέρα παίδες, στο Facebook υπάρχει τρόπος να παρακάμψεις την απαίτηση για συνδρομή χωρίς να δεχθείς την κατάχρηση των προσωπικων σου δεδομένων από την πλατφόρμα;
Γνωρίζω ότι μέχρι τώρα έτσι και αλλιώς τα εκμεταλλευοταν αλλά πλέων με την συγκατάθεση μας μήπως θα χειροτέρεψει...?
Δε νομίζω να χειροτερέψει ( τίποτα δεν αποκλείεται βέβαια...). Μάλλον το κάνουν επειδή το Youtube άρχισε να ανιχνεύει αν κάποιος έχει Adblocker και, αν έχει, "κόβει" την πρόσβαση και βγάζει μηνύματα ότι η χρήση Adblocker παραβαίνει τους όρους χρήσης του, το οποίο εξέγειρε το ερώτημα του κατά πόσο έχουν το δικαίωμα ανίχνευσης στις συσκευές του κόσμου χωρίς τη συγκατάθεσή του (είναι γκρίζα ζώνη του GDPR). Νομίζω πως, προκειμένου να μπορούν να κάνουν κάτι αντίστοιχο στο fb, σου βάζουν αυτήν τη σαφή επιλογή μεταξύ συνδρομής και διαφημίσεων.
Έχει αποδειχθεί πως οι διαφημίσεις στις σελίδες είναι αναποτελεσματικό μοντέλο κέρδους καθώς υπάρχει πολύς κόσμος που χρησιμοποιεί adblockers. Αν θέλουν να έχουν περισσότερα έσοδα μπορούν να χρεώνουν αυτούς που χρησιμοποιούν τις πλατφόρμες για κέρδος (influencers, content creators και λοιπούς). Και, προτού κάποιοι από εσάς αντιδράσετε, παρατηρήστε πως παραπάνω έγραψα το "περισσότερα" με bold. Ήδη έχουν έσοδα πουλώντας τα δεδομένα τους ( δλδ τα δικά μας...) σε τρίτους. Δε γνωρίζω αν αυτά είναι αρκετά για τα έξοδα που έχουν διότι δεν ξέρω τα κόστη για servers, bandwidth, προσωπικό κτλ. Το μόνο σίγουρο είναι πως τίποτα δεν είναι δωρεάν, δηλαδή δε γίνεται να σου προσφέρουν υπηρεσίες χωρίς να αποκομίζουν κάτι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: GRxx

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.360
Κριτικές
16
Like
13.473
Πόντοι
5.577
Δεκαρα τσακιστη δεν θα πάρουν από τον Έλληνα ραγια
Του φτάνουν τα χαράτσια του Κουλη
 

desade19

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
74
Κριτικές
12
Like
264
Πόντοι
290
Και το youtube αρχίζει να θέλει διαφημίσεις με το ζόρι, για όσους δεν το είδαν...
Αν χρησιμοποιείς υπολογιστή, βάλε το ublock. Είναι adblocker extension για Firefox, Chrome, Edge και Opera και έχει αντίμετρα της ανίχνευσης του Youtube για adblockers.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom