Νέα

Ρωσσίδα στην Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 117K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.172
Πόντοι
786
δεν είναι οι ελληνίδες ασχημες (νεες). Ειναι σεξι και μιάζουν με γυναικες (οχι σαν τις αγγλίδες ή γερμανίδες.  μπρρρ)
αλλά η νοοτροπία τους... :uglystupid: αυτος είναι ο λόγος που δεν έχω καμία φίλη ελληνίδα...μόνο γνωστες.

Οι Ελληνίδες κάνουν καψώνια στίς Ρωσίδες γιά τα γόυστα τους κλπ. Οί Ρωσίδες θεωρούν ικανές μόνο Ρωσίδες να συγκριθούν καί απαντούν μέ κλάσιμο. Τοίχος. Βασικά οί Ρωσίδες είναι ότι καί οί Έλληνες άντρες. Θεωρούν ότι είναι ασύγκριτες καί απαιτούν μόνο τό καλύτερο. Καί φυσικά καταλήγουν μέ ότι νάναι όπως καί εμείς. :rockon:
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
δεν ξέρω...απλά βλέπω πολή ψέμα στα μάτια της ελληνίδας. εμεις δεν ήμαστε ετσι. Υπάρχει φιλία πραγματικη. ενω εδω.. :'( σκετη απογοητευση. Αλλο μπροστά σου -άλλο πίσω από τη πλάτη σου! Οχι! Αυτη δεν είναι φίλη... φύδι ειναι!
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.172
Πόντοι
786
Έτσι, έτσι, θέλουμε καί πάλη σέ λάσπη με μπικίνι, βαράτε τες!  :s&m_2:
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
:2funny: δεν υπάρχει λόγος.οι ελληνίδες έχουν κάτι μαζί μας.. εμεις μαζι τους-τίποτα. απλά...δεν ταιριάζουν οι νοοτροπιες. δεν μου αρέσουν οι πολεμοι.. maκε love- not war  ανέβασα το θεματάκι...π'οσες σελίδες από χτες? :) καληνύχτα!
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.172
Πόντοι
786
Είπαμε, ρωσίδα απαντά μέ κλάσιμο. :rockon:
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
παντα, αν δεν εχει αλλη επιλογη :s&m_2:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Είπαμε, ρωσίδα απαντά μέ κλάσιμο. :rockon:

Είναι συμπαθητική η προσπάθεια του τύπου να πείσει ότι πρόκειται για " ρωσίδα". Και μάλιστα την καθιστά και πιο... γαργαλιστική το ότι κάνει δήθεν και " λάθη" για να πείσει! Και που να ξερε πως αυτά ακριβώς τον προδίδουν! :grin:
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.172
Πόντοι
786
Άν είναι καί βέρτσουαλ Ρωσίδα μάς κάνει, καί πλαστικές κούκλες, καί κριτικές τού Χρύσαργου! :2funny:
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
Παντως, μιας και το θεμα ειναι 'ρωσιδα στην ελλαδα', ειναι κριμα που δεν μπορει κανεις να εχει τη ρωσιδα μαζι του στην ελλαδα, οπως πχ θα μπορουσε να φερει εδω μια ευρωπαία φίλη του, παρά μονο χρειαζονται αλχημείες με άδειες παραμονής, άγχη, κυκλώματα, χρήματα και καποιοι επιλέγουν προτείνουν και το γάμο ως λυση για να μπορεσει να μεινει μονιμα η ρωσίδα τους στην ελλαδα.

Ενω πχ μια πολωνη, μια ρουμανα κλπ, ερχεται ελλαδα, μενει μαζι σου οσο αποφασισετε, free κατάσταση, οπως παει, ουτε αγχη, ούτε περιττα έξοδα, ούτε άδειες διαμονης, ουτε τιποτε.

Κριμα που δεν μπορει να γινει και με τις ρωσίδες το ίδιο....
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
cool11  δεν είναι τόσο δύσκολο όπως νομίζεις. Αναλόγως που μένει η κοπέλα. Στη Μόσχα ή Πετρούπολη παίρνεις βίζα στο πι και φι,τώρα δίνουν σενγέν,που είναι για 1 χρόνο.Δλδ μέσα σε 1 χρόνο μπορείς να πας όσες φορές θες.Στο προξενειο του Β.Κάυκαζου είναι πιο δύσκολη η κατάσταση.
Και μη μπερδέυεις με Ουκρανία ή Μολδαβία.Από΄κει παρα-παρα πολυ δύσκολο για να πάρει βίζα μιά νέα ανύπαντρη κοπέλα.Ολα έχουν σχέση με βιοτικό επίπεδο.
Αλλά ούτος ή αλλος δεν θα'ρθει η κοπέλα για πολύ καιρό. Ολες έχουν τις οικογένιες εκει,τις δουλειές τους.Θα'ρθει να μεινει μόνο όταν απαφασίσετε-και οι δυο- για γάμο.
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
Chevalier Fidèle  ο *τύπος* είμαι εγώ? :2funny: :2funny: βασίκα γεννηθηκα **τυπισσα*...δεν και θυμάμαι να ε΄κανα αλλαγή φύλου... :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Απο Μοσχα δεν παιρνουν και τοσο ευκολα βιζα.Απο Αγια Πετρουπολη η Φινλανδια δινει ευκολα βιζες 6 μηνων ή 1 χρονου.Το θεμα ειναι οτι οποιος εχει τετοια βιζα για να του ξαναδωσουν πρεπει να παει Φινλαδια 2-3 φορες στη διαρκεια της Βιζας.Απο βορειο Καυκασο ειναι πολυ δυσκολο να παρει κανεις βιζα
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.582
Πόντοι
4.765
Ναί αλλά ένα ζευγάρι μπότες πού κάνει 150 στήν Ερμού κάνει 500 στήν Αρμπάτ.
Εχει στην Αρμπατ μαγαζί με μπότες? :think: :think:
αχ,παιδιά....δεν ζούμε μόνο με τις μπότες! [size=14pt]και Αρμπατ είναι για πλούσιους[/size],για να ξέρεις.
...εσύ σίγουρα είσαι μέσα απο τη Μόσχα :2funny: :2funny:
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
poppop εχεις κανένα πρόβλημα? Η επιδι ολοι οι ελληνες είναι από χωριά πρέπει αναγκαστικά να είμαστε και εμείς?
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.582
Πόντοι
4.765
poppop εχεις κανένα πρόβλημα? Η επιδι ολοι οι ελληνες είναι από χωριά πρέπει αναγκαστικά να είμαστε και εμείς?
Δεν έχουν τίποτα κακό τα χωριά.
Απλά αν κρίνω απ αυτά που λες για την Αρμπατ μάλλον δε πρέπει να εχεις ιδιαιτερη σχέση με Μόσχα.
Οχι πως ειναι κακό αυτό βέβαια
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Δεν ξέρω αν αυτή (-ος) ξέρει, ο Δημητράκης όμως είμαι σίγουρος ότι το βλέπει καθημερινά  ;)

Όταν κάποιος αλλοδαπός κάνει λάθη σε μια γλώσσα άλλη για αυτό, δεν τα κάνει " τυχαία". Αλλά τα κάνει στην προσπάθειά του απλα να πει με λέξεις τις άλλης γλώσσας αυτά που σκέφτεται στη δική του. Δηλαδή δομή και σύνταξη της μητρικής του και απλά αλλάζει τις λέξεις. Εξ ου και προκύπτουν τα λάθη.

Για το λόγω αυτό, ΟΛΟΙ οι ρωσόφωνοι από τη Βεσαραβία ως τη Χαμτσάτκα, κάθε ηλικίας και κάθε μορφωτικού επιπέδου κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΘΗ όταν μιλάνε ελληνικά!

Που βέβαια διαφορετικά θα κάνουν οι ρουμανόφωνοι , αλβανόφωνοι και αραβόφωνοι. Ο καθένας από τα λάθη που κάνει μπορείς να καταλάβεις αν γνωρίζεις τη μητρική του, ποια είναι αυτή.

Επομένως αν κάποιος μιλάει μια ξένη γλώσσα τα λάθη κυρίως που κάνει είναι στη σύνταξη, τη δομή των προτάσεων, τη χρήση λάθος χρόνου ή έγκλισης.

Εδώ το άτομο μας μιλάει σε άψοφη δομή και συντακτικό ελληνικά, χρησιμοποιεί ελληνικούς ιδιωματισμούς και εκφράσεις χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα αλλά... κάνει ορθογραφικά λάθη αλλά τι λάθη! Ενώ γνωρίζει ότι το " ταλαιπωρία" γράφεται με " αι" και ω" , κατά τα άλλα δε ξέρει το πολύ πιο κοινό και εύκολο  " πολύ" και το κάνει λάθος.

Τώρα όπως είπα δε με πολυκαίει το ζήτημα, απλά γράφω τη γνώμη μου και την παραθέτω στην κρίση όσων διαβάζουν. Άλλοι θα βρουν μια λογική, άλλοι θα το προσπεράσουν λέγοντας ότι λέει βλακείες. Δε βαριέσαι. Η ζωή συνεχίζεται...

Περιττό να πω πως το άβαταρ ούτε θα το χει ξαναδεί στη ζωή του και μπορεί να το περνάει και για κάνα σήμα ποδοσφαιρικής ομάδας :grin:
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
Δημητρακη, επειδη κρατάω ακόμα επαθες με αρκετο κόσμο από τη Μόσχα (φίλες,συμμαθητες κτλ), δεν μου ε'κανε κανείς παράπονο ότι είχε ποτέ πρόβλημα για να πάρει βίζα...ούτε αυτοι που ταξίδευαν μόνοι ουτε αυτοί που τους έκανα εγώ πρόσκληση. Παίρνουν για 1 χρόνο,έχουν δικαίωμα να καθήσουν 90 μέρες,μετά μπορούν να βγούν από τη χώρα και να ξαναγυρίσουν. Αλλά,όπως είπα,κανείς δεν κάθετε τόσο.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Δυστηχως δεν ειναι ετσι.Ολοι οι Μοσχοβιτες θελουν να το παιξουν οτι ειναι καποιοι.Παρα πολλοι εχουνε φαει πορτα στα προξενεια!1 χρονο βιζα σε Μοσχοβιτη να δωσει προξενειο κρατους Σενγκεν ειναι Πρακτικα αδυνατον.Ακομα και σε ανθρωπος παμπλουτους που εχουν αγωρασει βιλες στην Ιταλια ΑΡΝΕΙΤΑΙ Η ΙΤΑΛΙΚΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΒΙΖΑ! :rockon:και αναγκαζονται να παιρνουν Γαλλικες βιζες!Για να πηγαινουν το καλοκαιρι στην βιλα τους στην Ιταλια.Το Φινλαδικο προξενειο της Αγιας Πετρουπολης δινει πολυ ευκολα βιζα σε κατοικους Αγιας Πετρουπολης.Την πρωτη φορα τουρηστικη μετα 6μηνων και μετα 1ος ετους.Αλλα πρεπει να πας και 3-4 φορες το χρονο Φινλανδια για να σου ξαναδωσουν βιζα.
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
poppop είναι γελοίο ότι μερικοι-μερικοι,έχοντας επισκεφτεί μία φορα κάποια χώρα,νομίζουν ότι γίνανε και έξπερ!
Αρμπατ είναι ακριβώ μέρος,τουριστικό.Ντόπιοι πολύ σπάνια το επισκέπτονται(δεν υπάρχει λόγος).Δεν υπάρχουν φθηνα μαγαζιά εκεί περα,εννοείται.Αν πουλάν μπότες ή όχι-δεν έχω ιδέα,και,πιστεψε με,δεν με ενδιαφέρει καθόλου!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom