Νέα

Πουτάνες στο Μενίδι..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos1972
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 107
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.171
Κριτικές
5
Like
59.185
Πόντοι
12.056
εχω μια απορια.
γιατι οσοι ειναι απο τα Λιοσια δεν προφερουν το δευτερο γιωτα,
λενε δηλαδη "Λιοσα"?

Ετσι μιλαμε ολοι εμεις απο εδω πανω...Λιοσα...Χασα κλπ κλπ
 

guts40

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
353
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
ενταξει ρε φιλαρακια, και τα ανω λιοσια κοντογειτονια ειναι.
παντος αναφερομε προς τα εκει και μαλιστα κοντα στην περιοχη φυλης στα παρακειμενα στενα.
απο μενιδι μενιδι!!! δεν μου εχει κατι κατσει αλλα ουτε εχω παρατηρηση κατι.
παντος προς φυλης μερια εαν δωσετε ιδιαιτερη προσοχη θα βγαλετε λαυρακια και μαλιστα χαβιαρι μαυρης θαλασσας........
 

parthenos89

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Το Μενιδι ανηκει στην Νομαρχια Ανατολικης Αττικης και ειναι ο μεγαλυτερος δημος της.
Λογω της εγκαταστασης των Ρωσων ο Πληθυσμος εκτινακτηκε σε 100.000 +
Το Περιστερι ανηκει στην Νομ Αθηνας ειναι πραγματι 4ος δημος.Εκτινακτηκε στις 10ετιες '50,'60 απο εσωτερικους μεταναστες απο την Πελοποννησο κυρια.   

το μενιδι στα χαρτια ανοικει ανατολικη αττικη,γεωγραφικα παντως ειναι βορειοδυτικη αττικη.
σε εκταση ειναι ο μεγαλυτερος δημος της αθηνας.ειναι αδελοφηποιημενος δημος με το σταλινγκγκραντ(αγια πετρουπουλη)
εχω ακουσει οτι στο υπογειο ενος κλαμπ λειτουργει μπουρδελο.επισης υπαρχει ενα παρακμιακο στριπτιζαδικο στον κοκκινο μυλο,στην φιλαδελφειας.κατα αλλα εχει απειρα κωλομπαρα,και εχω πετυχει και κατι περιεργες ρωσιδες σε κατι παρακμιακα καφενεια με γερους
 

parthenos89

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
δεν σε καταλαβαίνω...
στο Μενιδι κυκλοφορούν τα πιο ακριβά αυτοκίνητα και οι πιο όμορφες γυναίκες.
δεν κυκλοφορούν μπάτσοι και πουστράκια.
και γενικά είναι όλα ειλικρινή και ξεκάθαρα: ότι βλέπεις αυτό είναι.

Στα μέρη σου έχεις καλύτερη ποιότητα? Στο γειτονά σου λες καλημέρα, έστω και στα ρώσικα?

στο μενιδι κυκλοφορουν οι περισσοτεροι καγκουρς στην αθηνα και τα περισσοτερα σμαρτ και 106(κλεμμενα) :2on1:
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
αλλα οντως προ καιρου που ειχα πετυχει ενα μωρο μου ειχε κανει προταση να παμε στο κοντεινερ που της ειχε παραχωρησει το κρατος

Ατή μάλιστα, ειναι πρωτοτυπη πρόταση. ''Πάμε στο container μου''! :2funny:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
[size=12pt]ειναι αδελοφηποιημενος δημος με το σταλινγκγκραντ(αγια πετρουπουλη)[/size]

Η (σημερινή) Αγία Πετρούπολη δε λεγόταν παλιά Στάλινγκραντ.  Λεγόταν ΛΕΝΙΝΓΚΡΑΝΤ.  Το ίδιο (Αγ. Πετρούπολη) λεγόταν και πριν από το 1917.

Και το Σταλινγκραντ (που το ξέρουμε από τις ιστορίες του 1942) δε λέγεται πια σήμερα Σταλινγκραντ.

Οι πληροφορίες σου είναι μάλλον μπερδεμένες....
Μάλλον το ίδιο ισχύει και για την αδελφοποίηση των δήμων.
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.171
Κριτικές
5
Like
59.185
Πόντοι
12.056
στο μενιδι κυκλοφορουν οι περισσοτεροι καγκουρς στην αθηνα και τα περισσοτερα σμαρτ και 106(κλεμμενα) :2on1:

Nαι...εδω τα εχουμε ολα..
Οποιος εχει αντερα ας ερθει να τα παρει πισω  :fuck2: :fuck2: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

parthenos89

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Η (σημερινή) Αγία Πετρούπολη δε λεγόταν παλιά Στάλινγκραντ.  Λεγόταν ΛΕΝΙΝΓΚΡΑΝΤ.  Το ίδιο (Αγ. Πετρούπολη) λεγόταν και πριν από το 1917.

Και το Σταλινγκραντ (που το ξέρουμε από τις ιστορίες του 1942) δε λέγεται πια σήμερα Σταλινγκραντ.

Οι πληροφορίες σου είναι μάλλον μπερδεμένες....
Μάλλον το ίδιο ισχύει και για την αδελφοποίηση των δήμων.

δικιο εχεις,λενινγκραντ,απλα μπερδευτηκα δεν εχει να κανει με μπερδεμενες πληροφοριες.αυτο για την αδελφοποιηση των δημων ισχυει
 

kolofardos

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2005
Μηνύματα
78
Like
83
Πόντοι
0
παιδες συναθλητες, οντως στο μενιδι ( ανω λιοσια), παιζουν διαφορα. Δεν εχω παρατηρησει κατι για ρωσακια στην περιοχη παροτι υπαρχουν πολλα, αλλα μου εχουν κατσει καλες περιπτωσεις με πανεμορφα τσιγγανοπουλα. στην περιοχη υπαρχει η συμβιωση αφιγγανων και ρωοοποντιων αλλα δεν εχω παρατηρησει να παιζει κατι απο πλευρας ρωσωποντιων. θα ειναι πολυ κλειστο κυκλωμα.
οσο αφορα για τα κοντεινερς αυτα αρχιζουν σιγα σιγα και τα ξυλωνουν απο την περιοχη, αλλα οντως προ καιρου που ειχα πετυχει ενα μωρο μου ειχε κανει προταση να παμε στο κοντεινερ που της ειχε παραχωρησει το κρατος επειτα απο το μεγαλο σεισμο. φυσικα αρνηθηκα καθωτι δεν ξερω τι παιζει εκει και επισκευτικαμε τελικα το δασιλιο κοντα στην μονη στην φυλης ψηλα. παντος η περιοχη εχει κινητικοτητα και σιγουρα αναπτυξει στον τομεα αυτον.
αντε να ξεκινηση η αποκεντρωση σιγα σιγα....

Και για πες για τα τσιγγανοπουλα??? Ακρως ενδιαφερον ακουγεται... Για πες περισσοτερες πληροφοριες...
Εκει στα λεωφορεια λες η αλλου?
 

guts40

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
353
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Και για πες για τα τσιγγανοπουλα??? Ακρως ενδιαφερον ακουγεται... Για πες περισσοτερες πληροφοριες...
Εκει στα λεωφορεια λες η αλλου?

νεε μου συναθλητη, μια καλη τσαρκα εαν κανεις στα ανω λιοσια πανω απο την πλατεια επι τη φυλης και μεσα στα πρακειμανα στενα θα δεις πολλα. παντος στο σουπερ μαρκετ ψηλα στην φυλης ονοματι αβ βασιλοπουλος εθεαθησαν αρκετες φορες πολυ ομορφα τσιγγανοπουλα απο τα οποια αρκετα απο αυτα παιζουν για ομορφες φασεις.
 

guts40

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
353
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
επισης παιζουν αρκετα και εξω απο τα λιντ, εθνικης και περιστεριου.
 

dionysis_

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2009
Μηνύματα
652
Like
0
Πόντοι
6
στο ατλαντικ παιζουνε?καλα ρε εξω απο σουπερμαρκετ παιζουνε μονο?
 

guts40

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
353
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
στο ατλαντικ παιζουνε?καλα ρε εξω απο σουπερμαρκετ παιζουνε μονο?
οχι μονο!!!  αλλα εκει πλησιαζονται πιο ευκολα και πιανεις συζητηση και ολα τα αλλα ερχοντε οπως καταλαβαινεις.
 

dionysis_

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2009
Μηνύματα
652
Like
0
Πόντοι
6
στα σουπερμαρκετ απεξω πλησιαζονται πιο ευκολα????????
οτι πεις μαλλον εγω ειμαι λαθος
 

kolofardos

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2005
Μηνύματα
78
Like
83
Πόντοι
0
Θες να πεις οτι δεν κανουνε κανονικα πιαατσα αλλα ειναι ψιλο...πουτανες οποτε τους ερχετε καλυτερα κοντα στο supermarket???
 

Επισκέπτης
Και το Σταλινγκραντ (που το ξέρουμε από τις ιστορίες του 1942) δε λέγεται πια σήμερα Σταλινγκραντ.

Το Σταλινγκραντ που έγινε γνωστό από τη μάχη το 1942 , καταστράφηκε τότε.
Τα μπάζα του υπάρχουν ακόμη εκεί και είναι επικίνδυνη περιοχή , επειδή οι γερμανικές βόμβες και νάρκες είναι ... αξιόπιστες (υπηρξε νεκρός και το 2006).
H νέα πόλη , χτίσθηκε δίπλα στην παλιά  και λέγεται Βολγογκραντ.


Στο Μενίδι υπήρχε παλιά ένα "Fantastico" ή κάπως έτσι , όπου γαμιούνταν φοβερές μουνάρες με λίγα λεφτά!
Είχε κορυφαίο value for money. (μιλάμε για 1994)
Αλλά είχε γίνει σαματάς και το κλείσανε , επειδή δεν λάδωναν τις τότε Δημοτικές αρχές (όσο είχε ακόμη ντόπιους Αρβανίτες δημοτικούς άρχοντες , γιατί τώρα δεν πρόκειται να ξαναβγάλει ποτέ) και άλλα καθήκια οι ιδιοκτήτες. Δεν ξέρω αν υπάρχει συνέχεια .........

 

Maxitis

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Αυγ 2005
Μηνύματα
964
Κριτικές
67
Like
297
Πόντοι
5.855
Εγω που δουλευα εκει 2,5 χρονια δεν παρατηρησα κατι ιδιαιτερο. Ειχα δει ομως αρκετες φορες ομορφες ρωσοποντιες που πηγαιναν για ψωνια κ εκαναν περιπατο κ ξεσηκωναν τα ανδρικα βλεμματα !
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Το Σταλινγκραντ που έγινε γνωστό από τη μάχη το 1942 , καταστράφηκε τότε.
Τα μπάζα του υπάρχουν ακόμη εκεί και είναι επικίνδυνη περιοχή , επειδή οι γερμανικές βόμβες και νάρκες είναι ... αξιόπιστες (υπηρξε νεκρός και το 2006).
H νέα πόλη , χτίσθηκε δίπλα στην παλιά  και λέγεται Βολγογκραντ.

Για το Μενίδι δε ξέρω να σου πω Lakis, αλλά για το Στάλινγκραντ (που σήμερα λέγεται Volgagrad), ό,τι θέλεις γράφεις.

Το Σταλινγκραντ πράγματι καταστράφηκε (σε πολύ μεγάλο ποσοσστό) κατά τις μάχες του 1942, και μετατράπηκε σε ερείπια σε μεγάλη έκταση.
Αρχές Ιανουαρίου 1943 οι Γερμανοί που είχαν αποκλειστεί εκεί (300.000 υπό τον στρατάρχη Πάουλους) παραδόθηκαν στους Ρώσους και η μάχη έληξε.

Από το 1945 που τελείωσε ο πόλεμος μέχρι το 1953 που πέθανε ο Στάλιν, το Σταλινγκραντ "ανακατασκευάστηκε" με γρήγορους ρυθμούς.
Βλέπεις η πόλη έφερε το όνομα του Αρχηγού, και δόθηκε προτεραιότητα στην αναστύλωσή της.  Αυτός ήταν άλλωστε και ο λόγος που ο Στάλιν είχε δώσει μεγάλη σημασία το 1942 στο ΝΑ ΜΗΝ χάσει αυτή τη μάχη, γιατί λόγω του ονόματος η πόλη είχε κάποιο συμβολικό χαρακτήρα για το καθεστώς.

Μετά το θάνατο του Στάλιν (και την παύση της προσωπολατρείας του από το Νικήτα Χρουστσώφ που τον διαδέχτηκε στην ηγεσία της Ε.Σ.Σ.Δ.), η πόλη ΑΛΛΑΞΕ ΟΝΟΜΑ (όχι εγκαταλείφτηκε) και ονομάστηκε Volgagrad (η πόλη του Βόλγα - Βόλγας = ποταμός, αν δε το ξέρεις).
Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δε συνεχίστηκε η ανακατασκευή της, και φυσικά και η επέκτασή της (όπως γίνεται με όλες τις πόλεις, μεταπολεμικά).

Είναι αστείο να λες ότι υπάρχουν "μπάζα" στο Volgagrad, και ότι είναι "επικίνδυνη περιοχή". Ίσως έχουν κρατήσει κάποια σημεία σε στυλ μουσείου για τις μάχες (για τις συγκρούσεις στο εργοστάσιο τρακτέρ έχουν γυριστεί ταινίες), αλλά δεν έχει συμβεί αυτό που λες, ότι δηλαδή η πόλη εγκαταλείφτηκε και ξαναχτίστηκε άλλη παραπέρα. Σταλινγκραντ και Βολγαγκραντ είναι η ίδια πόλη, με αλλαγή ονόματος.

"Ζωντανά" πυρομαχικά μπορεί να υπάρχουν θαμμένα ακόμα (και βέβαια θα είναι επικίνδυνα) γιατί ποτέ οι εκκαθαρίσεις μετά τον πόλεμο δεν τα βρίσκουν όλα.  Το 2005 βρέθηκε γερμανική βόμβα 250kg στο Λονδίνο, και ακόμα και τη δεκαετία του 1970 υπήρχαν θάνατοι και ακρωτηριασμοί παιδιών σε εξοχές της Αττικής, όταν έπαιζαν με βλήματα όλμων και νάρκες από τον πόλεμο ή τον εμφύλιο που κανείς δεν είχε μαζέψει, ή "ξέφυγαν" από το μάζεμα.
Είναι πιθανό να έχει συμβεί το ίδιο και στο Volgagrad.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Ορίστε και μερικές φωτογραφίες που δείχνουν το ΣΗΜΕΡΙΝΟ (ιστορικό - και άλλο) χαρακτήρα του Volgagrad/Stalingrad...
 

Συνημμένα

  • Volga1.jpg
    Volga1.jpg
    28,2 KB · Εμφανίσεις: 98
  • Volga3.jpg
    Volga3.jpg
    42,5 KB · Εμφανίσεις: 77
  • Volga4.jpg
    Volga4.jpg
    39,7 KB · Εμφανίσεις: 96
  • Volga2.jpg
    Volga2.jpg
    15,6 KB · Εμφανίσεις: 100

kitsos_

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2006
Μηνύματα
24
Like
1
Πόντοι
0
ρε παιδια εγω μπηκα να διαβασω για τις πουτανες στο μενιδι... τι ειναι ολα αυτα τα ακυρα που γραφετε ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom