Νέα

Πουτάνες στο Μενίδι..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos1972
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 107
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vasilistr

Νέο Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2009
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
δεν ειμαι απο μενιδι αλλα μενο 8 χρόνια και ο Πρ.Ηλίας είναι στο μενίδι στο θέατρο μυκι θεοδορακη ανω λιμνη
 

whowho

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
541
Κριτικές
77
Like
0
Πόντοι
2.067
Αν δεν εχετε διαβατηρια μη ερχεστε επανω...
Μια μέρα κάποτε ανεβαινα με το λεωφορείο (Α10) και στο απέναντι καθισμα καθόταν η χορευτρια που κερναγα χουρο-πουτο το προηγούμενο βραδυ με ψωνια HondosCenter...
Μόνο αν σας ξερουν οι γεροντες.
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
2.007
Το Μενιδι οι κρατιστες θελουν να το αλλαξουν σε Αχαρνες αλλα δεν τους καθεται και ετσι διατηρει το αλβανικο του ονομα ΜΕΝΙΔΙ.
Εγινε τα τελευταια χρονια η μεγαλυτερη πολη της Ανατολικης Αττικης λογω της εγκαταστασης των ρωσων.Παντου ακους ρωσικα,πολλα μαγαζια εχουν ρωσικες ταμπελες μιλαμε για απλα μαγαζια π.χ φουρνοι.Πολλες ισως απο τις τανες μενουν εκει Η ελεγχονται απο εκει.Οπως και στην Καλλιθεα στην περιοχη των ρωσων παλι.
Οργανωμενη επιχειρηση πουτανιας που να λειτουργει φανερα δεν ξερω αλλα για μιλητες καταστασεις εχω ακουσει οτι υπαρχουν.Λογικο ειναι.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Το Μενιδι οι κρατιστες θελουν να το αλλαξουν σε Αχαρνες αλλα δεν τους καθεται και ετσι διατηρει το αλβανικο του ονομα ΜΕΝΙΔΙ.
Εγινε τα τελευταια χρονια η μεγαλυτερη πολη της Ανατολικης Αττικης λογω της εγκαταστασης των ρωσων.Παντου ακους ρωσικα,πολλα μαγαζια εχουν ρωσικες ταμπελες μιλαμε για απλα μαγαζια π.χ φουρνοι.Πολλες ισως απο τις τανες μενουν εκει Η ελεγχονται απο εκει.Οπως και στην Καλλιθεα στην περιοχη των ρωσων παλι.
Οργανωμενη επιχειρηση πουτανιας που να λειτουργει φανερα δεν ξερω αλλα για μιλητες καταστασεις εχω ακουσει οτι υπαρχουν.Λογικο ειναι.
στα ρωσικα πως θα το πουν ξερεις μηπως;μενιδογκραντ ή αχαρνεσμπεργκ;
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
2.007
στα ρωσικα πως θα το πουν ξερεις μηπως;μενιδογκραντ ή αχαρνεσμπεργκ;
μαλλον Μενιδογραντ και η Πετρουπολη Λενιγκραντ.
Η ιστορια με τους ρωσους στο Μενιδι οπως και στην Καλλιθεα δεν ξεκιναει με την συντριβη του
κομμουνισμου ειναι παλαιοτερη.Απο το '60 ισως υπηρχαν εκει κοινοτητες ρωσων-ποντιων οι οποιες
μετα το 1989 μεγαλωσαν παρα πολυ.Σιγουρα εκει κυριαρχει σημερα ο ρωσικος πολιτισμος και αυτο ειναι καλο για την μητροπολιτικη Αθηνα.Της προσδιδει πολυμορφια.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
μαλλον Μενιδογραντ και η Πετρουπολη Λενιγκραντ.
Η ιστορια με τους ρωσους στο Μενιδι οπως και στην Καλλιθεα δεν ξεκιναει με την συντριβη του
κομμουνισμου ειναι παλαιοτερη.Απο το '60 ισως υπηρχαν εκει κοινοτητες ρωσων-ποντιων οι οποιες
μετα το 1989 μεγαλωσαν παρα πολυ.Σιγουρα εκει κυριαρχει σημερα ο ρωσικος πολιτισμος και αυτο ειναι καλο για την μητροπολιτικη Αθηνα.Της προσδιδει πολυμορφια.
:thumbsup: :thumbsup:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Εγινε τα τελευταια χρονια η μεγαλυτερη πολη της Ανατολικης Αττικης λογω της εγκαταστασης των ρωσων.

Άκυρον.
Το Περιστέρι είναι 4ος μεγαλύτερος δήμος της χώρας.

Και από πότε το Μενίδι βρίσκεται στην Ανατολική Αττική;
 

sasakis

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
976
Like
2
Πόντοι
6
Μενιδι..  καποτε γυφτοι τωρα ρωσσοποντιοι, μια ζωη Β-Class...!!
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
2.007
Άκυρον.
Το Περιστέρι είναι 4ος μεγαλύτερος δήμος της χώρας.

Και από πότε το Μενίδι βρίσκεται στην Ανατολική Αττική;
Το Μενιδι ανηκει στην Νομαρχια Ανατολικης Αττικης και ειναι ο μεγαλυτερος δημος της.
Λογω της εγκαταστασης των Ρωσων ο Πληθυσμος εκτινακτηκε σε 100.000 +
Το Περιστερι ανηκει στην Νομ Αθηνας ειναι πραγματι 4ος δημος.Εκτινακτηκε στις 10ετιες '50,'60 απο εσωτερικους μεταναστες απο την Πελοποννησο κυρια. 
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Το Μενιδι ανηκει στην Νομαρχια Ανατολικης Αττικης και ειναι ο μεγαλυτερος δημος της.
Λογω της εγκαταστασης των Ρωσων ο Πληθυσμος εκτινακτηκε σε 100.000 +
Το Περιστερι ανηκει στην Νομ Αθηνας ειναι πραγματι 4ος δημος.Εκτινακτηκε στις 10ετιες '50,'60 απο εσωτερικους μεταναστες απο την Πελοποννησο κυρια.  
δηλαδη,


ανεβαινοντας την αθηνων λαμιας, βρισκουμε την κηφισια και αν κοιταξουμε δυτικα κοιταμε την ανατολικη αττικη..

τσε γκαμώ τσες οργκανούσεις έκουμε..  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

whowho

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
541
Κριτικές
77
Like
0
Πόντοι
2.067
δεν σε καταλαβαίνω...
στο Μενιδι κυκλοφορούν τα πιο ακριβά αυτοκίνητα και οι πιο όμορφες γυναίκες.
δεν κυκλοφορούν μπάτσοι και πουστράκια.
και γενικά είναι όλα ειλικρινή και ξεκάθαρα: ότι βλέπεις αυτό είναι.

Στα μέρη σου έχεις καλύτερη ποιότητα? Στο γειτονά σου λες καλημέρα, έστω και στα ρώσικα?



Μενιδι..  καποτε γυφτοι τωρα ρωσσοποντιοι, μια ζωη Β-Class...!!
 

guts40

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
353
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
παιδες συναθλητες, οντως στο μενιδι ( ανω λιοσια), παιζουν διαφορα. Δεν εχω παρατηρησει κατι για ρωσακια στην περιοχη παροτι υπαρχουν πολλα, αλλα μου εχουν κατσει καλες περιπτωσεις με πανεμορφα τσιγγανοπουλα. στην περιοχη υπαρχει η συμβιωση αφιγγανων και ρωοοποντιων αλλα δεν εχω παρατηρησει να παιζει κατι απο πλευρας ρωσωποντιων. θα ειναι πολυ κλειστο κυκλωμα.
οσο αφορα για τα κοντεινερς αυτα αρχιζουν σιγα σιγα και τα ξυλωνουν απο την περιοχη, αλλα οντως προ καιρου που ειχα πετυχει ενα μωρο μου ειχε κανει προταση να παμε στο κοντεινερ που της ειχε παραχωρησει το κρατος επειτα απο το μεγαλο σεισμο. φυσικα αρνηθηκα καθωτι δεν ξερω τι παιζει εκει και επισκευτικαμε τελικα το δασιλιο κοντα στην μονη στην φυλης ψηλα. παντος η περιοχη εχει κινητικοτητα και σιγουρα αναπτυξει στον τομεα αυτον.
αντε να ξεκινηση η αποκεντρωση σιγα σιγα....
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
2.007
παιδες συναθλητες, οντως στο μενιδι ( ανω λιοσια), παιζουν διαφορα. Δεν εχω παρατηρησει κατι για ρωσακια στην περιοχη παροτι υπαρχουν πολλα, αλλα μου εχουν κατσει καλες περιπτωσεις με πανεμορφα τσιγγανοπουλα. στην περιοχη υπαρχει η συμβιωση αφιγγανων και ρωοοποντιων αλλα δεν εχω παρατηρησει να παιζει κατι απο πλευρας ρωσωποντιων. θα ειναι πολυ κλειστο κυκλωμα.
οσο αφορα για τα κοντεινερς αυτα αρχιζουν σιγα σιγα και τα ξυλωνουν απο την περιοχη, αλλα οντως προ καιρου που ειχα πετυχει ενα μωρο μου ειχε κανει προταση να παμε στο κοντεινερ που της ειχε παραχωρησει το κρατος επειτα απο το μεγαλο σεισμο. φυσικα αρνηθηκα καθωτι δεν ξερω τι παιζει εκει και επισκευτικαμε τελικα το δασιλιο κοντα στην μονη στην φυλης ψηλα. παντος η περιοχη εχει κινητικοτητα και σιγουρα αναπτυξει στον τομεα αυτον.
αντε να ξεκινηση η αποκεντρωση σιγα σιγα....
να βοηθησουμε να αναπτυχθει η περιοχη αλλα πως μπορει να γινει αυτο χωρις πληροφοριες ?
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.179
Κριτικές
5
Like
59.285
Πόντοι
12.056
παιδες συναθλητες, οντως στο μενιδι ( ανω λιοσια), παιζουν διαφορα. Δεν εχω παρατηρησει κατι για ρωσακια στην περιοχη παροτι υπαρχουν πολλα, αλλα μου εχουν κατσει καλες περιπτωσεις με πανεμορφα τσιγγανοπουλα. στην περιοχη υπαρχει η συμβιωση αφιγγανων και ρωοοποντιων αλλα δεν εχω παρατηρησει να παιζει κατι απο πλευρας ρωσωποντιων. θα ειναι πολυ κλειστο κυκλωμα.
οσο αφορα για τα κοντεινερς αυτα αρχιζουν σιγα σιγα και τα ξυλωνουν απο την περιοχη, αλλα οντως προ καιρου που ειχα πετυχει ενα μωρο μου ειχε κανει προταση να παμε στο κοντεινερ που της ειχε παραχωρησει το κρατος επειτα απο το μεγαλο σεισμο. φυσικα αρνηθηκα καθωτι δεν ξερω τι παιζει εκει και επισκευτικαμε τελικα το δασιλιο κοντα στην μονη στην φυλης ψηλα. παντος η περιοχη εχει κινητικοτητα και σιγουρα αναπτυξει στον τομεα αυτον.
αντε να ξεκινηση η αποκεντρωση σιγα σιγα....

Aλλο Μενιδι αλλο Ανω Λιοσια....καμια σχεση μεταξυ τους.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
εχω μια απορια.
γιατι οσοι ειναι απο τα Λιοσια δεν προφερουν το δευτερο γιωτα,
λενε δηλαδη "Λιοσα"?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom