Νέα

περιστατικο σε πουτανοπιατσα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 307
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ο Μυρωνας ειναι φιδεμπορας?

  • φυσικα μας τα εχει πρηξει μετα παραμυθια του

    Ψήφοι: 48 53,9%
  • οχι ειναι ειλικρινης αλλα προχω τυπος και δεν τον καταλαβαινουν ολοι

    Ψήφοι: 18 20,2%
  • χμμ.εχω τις αμφιβολιες μου..δεν ειμαι σιγουρος

    Ψήφοι: 23 25,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    89

Επισκέπτης
εγω που ειμαι 32στα αρχιδια μου ολα..εχω φιλους 40αρηδες με πολυ χρημα και αυτοι σαν εμενα ειναι ουτε παντρεμενοι ουτε τιποτα  :grin: :grin:
ενταξει αλλα μην νομιζεις οτι ειναι και καλο αυτο..ενας πετυχημενος γαμος μπορει να σου ομορφυνει την ζωη..αν αποτυχει ομως γαργαλατα!
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
Μύρων καλησπέρα, ναι δεκαετία χωρίς γκόμενα. Αυγουστο με εγκατέλειψε μια σαβουρα πατρινιά φοιτίτρια που γαμούσα.
Ο λόγος που δεν βρήκα κάτι όλα αυτά τα χρόνια είναι ενας συνδιασμός χαμηλής κοινωνικής τάξης και έλλειψης κοινωνικού δικτύου με γυναίκες. Στην έυκολη ηλικία που περιγράφεις δεν είχα λεφτά ούτα να παρω ταξί. Η δική μας η γεννιά Μύρων είναι κι αυτή δύσκολη ειδικά σε ψυχολογικό επίπεδο. Είναι λάθος αυτό που λένε οι μεγαλύτεροι οτι δηλαδη εκείνοι στερηθηκαν κι εμεις τα ειχαμε ολα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
ενταξει αλλα μην νομιζεις οτι ειναι και καλο αυτο..ενας πετυχημενος γαμος μπορει να σου ομορφυνει την ζωη..αν αποτυχει ομως γαργαλατα!
Μακρια απο γαμους ρε.
 

Επισκέπτης
Μακρια απο γαμους ρε.
φιλε οσο ειμαστε νεοι ολα οκ .αν καποιος πιασει τα 50 ομως και ειναι μονος του ειναι δραμα..αν υπαρχουν καλα οικονομικα ο γαμος ειναι καλο..σπιτικο γαμιση, σπιτικο φαγητο,  παιδακια..και καθολου μοναξια..ειναι θεμα καλης επιλογης απλα...και καλο ειναι η γυναικα να εργαζεται,οχι μονο λογω των οικονομικων αλλα αν καθεται ολη μερα και μεις παμε δουλεια αργα η γρηγορα το κερατο θα πεσει..
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
Εχει δικιο ο Μυρων. Σκεφτειτε οτι εμείς τα μπακουρια δεν θα εχουμε παιδια να μας κοιταξουν οταν θα γερασουμε. Δραματικόν!
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
ναι γιατι τωρα τα περισσοτερα παιδια τους κοιταζουν τους γονεις.τους περισσοτερους σε γεροκομεια τους στελνουν.
 

Επισκέπτης
Εχει δικιο ο Μυρων. Σκεφτειτε οτι εμείς τα μπακουρια δεν θα εχουμε παιδια να μας κοιταξουν οταν θα γερασουμε. Δραματικόν!
καλα μην εισαι σιγουρος οτι αν εχεις παιδια θα σε κοιταξουν..ξερεις ποσα γεροντια ειναι στο γηροκομειο και τα εχουν βαλει τα ιδια τους τα παιδια?
 

Επισκέπτης
μενει εδω στην γειτονια μου ενας 60χρονος ανυπαντρος χωρια παιδια χωρις τιποτα..ολη μερα στο καφενειο για να μην νιωθει μονος..ειναι να τον λυπασαι..ασε που υποσυνειδητα τον θεωρεις ρεμαλι και αποτυχημενο..
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
Εγω ειχα ενα συγγενη που δεν παντρευτηκε ποτε ουτε που δουλεψε. Πεθανε μονος του αλλα γαμουσε μεχρι τελευταιας ρανιδος σπερματος ακομα και στα γεραματα!
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Εγω ειχα ενα συγγενη που δεν παντρευτηκε ποτε ουτε που δουλεψε. Πεθανε μονος του αλλα γαμουσε μεχρι τελευταιας ρανιδος σπερματος ακομα και στα γεραματα!
αφου δεν δουλεψε ποτε λογικο να μην παντρευτει.το θεμα ειναι με τι λεφτα γαμουσε  :think:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.604
Πόντοι
2.606
ναι γιατι τωρα τα περισσοτερα παιδια τους κοιταζουν τους γονεις.τους περισσοτερους σε γεροκομεια τους στελνουν.

Η κριση το αλλαξε αυτο.
Τωρα τους θελουνε σπιτι για να πληρωνουνε με την συνταξη τους τα εξοδα του σπιτιου.

Φανταστειτε πεινα που ερχεται στο Ελλαντα οταν πεθανουνε και αυτοι .
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
ναι γιατι τωρα τα περισσοτερα παιδια τους κοιταζουν τους γονεις.τους περισσοτερους σε γεροκομεια τους στελνουν.

λαθος κανεις τωρα το ικα δν πληρωνει για γηροκομεια μπαινουν μεσα τα παιδια οποτε τους παιρνουν πισω σπιτι για να περνουν τη συνταξη  :grin: :grin:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Μύρων καλησπέρα, ναι δεκαετία χωρίς γκόμενα. Αυγουστο με εγκατέλειψε μια σαβουρα πατρινιά φοιτίτρια που γαμούσα.
Ο λόγος που δεν βρήκα κάτι όλα αυτά τα χρόνια είναι ενας συνδιασμός χαμηλής κοινωνικής τάξης και έλλειψης κοινωνικού δικτύου με γυναίκες. Στην έυκολη ηλικία που περιγράφεις δεν είχα λεφτά ούτα να παρω ταξί. Η δική μας η γεννιά Μύρων είναι κι αυτή δύσκολη ειδικά σε ψυχολογικό επίπεδο. Είναι λάθος αυτό που λένε οι μεγαλύτεροι οτι δηλαδη εκείνοι στερηθηκαν κι εμεις τα ειχαμε ολα.
το κοινωνικο δικτυο ειναι το παν...τα λεφτα δν εχουν τοση σημασια..εμενα οσοι γνωστοι μου εχουνε παιδια ειναι συνηθως χαμηλοτερης οικονομικης ταξης απο αυτους π εχουν λεφτα κ δν εχουν παιδια ..αυτοι συνηθως ειναι κακομαθημενοι εγωιστες και δν συμβιβαζονται
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
αφου δεν δουλεψε ποτε λογικο να μην παντρευτει.το θεμα ειναι με τι λεφτα γαμουσε  :think:
Εζησε μια ζωή κερδίζοντας χρήματα απο τον ιππόδρομο. Απίστευτο κι ομως αληθινο.
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
τ.εμενα οσοι γνωστοι μου εχουνε παιδια ειναι συνηθως χαμηλοτερης οικονομικης ταξης απο αυτους π εχουν λεφτα κ δν εχουν παιδια ..αυτοι συνηθως ειναι κακομαθημενοι εγωιστες και δν συμβιβαζονται
Ισχύει και στους δικούς μου γνωστούς
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
:) :) :) Με συγκινείς αδερφέ καθώς φέτο κλείνω δεκαετια δίχως γκόμενα. Τωρα πια στα 36 ούτε καν ελπίζω σε εναν δεσμό.
Τα γκομενάκια ναι δείχνανε τα μουνια τους, στην αρχή ήταν ξυρισμένα κι όταν έφευγα απο το νησί έιχαν αρχίσει να φαίνονται οι πρώτες τρίχες.
Πόσο δίκιο έχεις όταν λες οτι οι συνομίληκες είναι παντρεμένες και οι νεαρές απλά δεν απευθύνονται σε εμάς, κι έχουν δίκιο. Βρισκόμαστε σε αδιεξοδο.

Πρέπει να αποκτήσεις καινούριες παρέες. Με δραστικό τρόπο. Άλλαξε δουλειά, άλλαξε πόλη, άλλαξε χώρα. Κι αν φας τα μούτρα σου, τι έχεις να χάσεις;

Πρέπει να σπάσεις αυτό το τέλμα στο οποίο βρίσκεσαι, να γνωρίσεις/σου γνωρίσουν γυναίκες και να αρχίσεις να χώνεσαι. Πάντα να χώνεσαι, να πιάνεις την κουβέντα, να αυξάνεις την οικειότητα.

Αφού θα πας στην Κρήτη προσπάθησε να επισκεφτείς τον Πλακιά στο Νότιο Ρέθυμνο, έχουν γνώση οι φύλακες ξέρω τι σου λέω.

Ωραίο μέρος φαίνεται τύπε. Θα προσπαθήσω να το επισκεφτώ.
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
Και μην πεις τιποτα από πριν σε συγγενείς.
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.171
Κριτικές
7
Like
163
Πόντοι
16
γι αυτα μαλλον εσυ εισαι ο ειδικος που σε μπαινοβγαζουν και μεσα..πες μας καμμια εμπειρα απο τα κρατητηρια να μαθαινουμε  :rockon:  :rockon:


http://[URL unfurl="true"]www.astynomia.gr/images/stories//2014/photos2014b/25072014thiseas1.jpg[/img[/URL]]


[img]http://[URL unfurl="true"]www.astynomia.gr/images/stories//2014/photos2014b/25072014thiseas2.jpg[/img[/URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom