Νέα

Linux, Ubuntu, κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ptr2112
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 341
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Tο νεο ubuntu 7.10(gutsy gibbon);

  • Το εχω ηδη βαλει

    Ψήφοι: 7 100,0%
  • θα το βαλω

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • θα το δοκιμασω(ισως dual boot)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Δεν τα αλλαζω τα windows xp

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • θα βαλω τα windows (s)vista

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    7

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.151
Like
345
Πόντοι
36
Σε ευχαριστω για τις απαντησεις, ποια η διαδικασια που χρειαζεται για να τρεξει το προγραμμα rufus; γιατι μεχρι στιγμης δεν εχω καταλαβει τι δεν κανω σωστα.

Ενα αλλο θεμα που παρατηρησα εδω και 2 ημερες ειναι οτι στην ενημερωση δεν κατεβαζει τα πακετα, μου βγαζει σφαλμα δικτυου ενω το ιντερνετ ειναι οκ, με της λιγες γνωσεις που εχω πανω στα ubuntu απο οτι καταλαβα πρεπει να διαγραφτηκαν καποια αρχεια που ειχαν σχεση με την ενημερωση. Σε αυτο δεν ξερω τι πρεπει και τι δεν πρεπει να κανω τωρα.

Τελος για να μην κουραζω το θεμα, θελω απλα να εχω δυο λειτουργικα στον η/υ για να μπορω να χρησιμοποιω οποιο θελω και καλυπτει της αναγκες για προγραμματα που δεν ειναι συμβατα με τα linux.
Το rufus δεν τρεχει σε linux όπως σου απάντησε ο φίλος kiss-my-feet.
Εάν έχεις ήδη εγκαταστήση κάποια διανομή Linux τότε μπορείς να εγκαταστήσεις το VirtualBox και έπειτα κατεβάζεις ένα Windows image και το κάνεις εγκατάσταση, δεν χρειάζεται κάποιο USB απλά επιλέγεις το εικονικό μηχάνημα που δημιουργείς να κάνει εκκίνηση από το iso image που κατέβασες.
Εάν έχεις απορίες στο πως γίνονται όλα αυτά θα μπορέσω ίσως αργότερα να σου βρω κάποιες οδηγίες.
 

imperialdemon1821

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2005
Μηνύματα
360
Like
53
Πόντοι
1
Στο ένα PC έχω Nobara 39, στο άλλο debian 12, τα ubuntu δεν θέλω να τα βλέπω πλέον, τα windows 11 τα έχω πλέον σε εξωτερικό δίσκο και τα βάζω μια φορά το εξάμηνο πάνω και κάνω updates και περισσότερο τα έχω για συσκευές που θελουν firmware updates που δεν γίνονται μεσώ linux, και άπο GUI και στα δυο KDE!!
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom