Νέα

Η λατρεία για το Σλάβικο μουνί και πως αυτή προέκυψε είναι ουτοπία ή οχι τελικά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Κούλης Χρυσός
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 91
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Εν τω μεταξύ αγαπητέ νηματοθέτα αν δείτε λίγο το διάλογο εκείνη τη περίοδο θα δείτε πως έχετε κάνει κωλοτούμπα ομοίου μεγέθους με τους κυβερνώντες!   :hi:


Άλλο ένα βιντεάκι διότι ζούμε μόνο μια φορά , αλλά αν το κάνουμε σωστά μια φορά αρκεί*----> :rockon:


*logo από προφίλ Ρωσιδαρας
 
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
Εν τω μεταξύ αγαπητέ νηματοθέτα αν δείτε λίγο το διάλογο εκείνη τη περίοδο θα δείτε πως έχετε κάνει κωλοτούμπα ομοίου μεγέθους με τους κυβερνώντες!   :hi:

Το γνωρίζω αγαπητέ, αλλά ο λόγος της κωλοτούμπας σ' εκείνο τον διάλογο που είχαμε είναι ότι αντιμετωπίζω τέτοια φαινόμενα κρίσης αξιών στον στένο μου συγγενικό κύκλο που δεν μπορώ δημόσια εδώ στο νήμα να γράψω περισσότερα. Αν χρειάζεσαι κάποιες διευκρινήσεις μπορώ ευχαρίστως σε ΠΜ να σου εξηγήσω τον λόγο της κωλοτούμπας μου.  :hi:
 

dex

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
10
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Ευχαριστώ !!! :hi: :hi:

Ναι βέβαια !! Αυτό εντάσσεται στην αρχή του ''Εχουν οι καιροί γυρίσματα'' !!

Και όσο πιο νωρίς κάποιος αντιλαμβάνεται το ''γύρισμα'' τόσο το καλύτερο για αυτόν.
Εξαιρετικα αναλυτικος και ευστοχος, οπως παντα στα γραφομενα σου, αγαπητε συνταξιδιωτη της ζωης Mindreader,τα κειμενα σου αποτελουν παραδειγμα προς μιμηση.
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
Το εξασκώ αρκετά και είμαι σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο θα λεγα. Πάω κ με παρέα, αλλά θα λεγα πως προτιμώ να σταμπάρω μία κ να πάω μόνος αλλά γενικά δεν έχω θέμα.
Και συγκεκριμένα, σε τουρίστριες κ μιλώντας αγγλικά μπορώ να πω ότι μου βγαίνει πιο χαλαρά κιόλας και το γουστάρω κ γω περισσότερο.
Μιας κ στα αγγλικα θα πετάξεις κ μια μλκια παραπάνω κ γενικά οι τουρίστριες τον σηκώνουν κ λίγο πιο εύκολα τον χαβαλέ...
Ναι έχω χωθεί αρκετά σε τουρίστριες άλλες φορές με επιτυχία, άλλες με αποτυχία.

Τότε θα περάσεις καλά. Πιάσε ένα 10ημερο από Πέμπτη έως επόμενη Κυριακή. Θες ένα μέρος με νυχτερινή ζωή όσο το δυνατόν πιο πολλές μέρες την εβδομάδα. Κοίτα να πάρεις και κάνα φιλαράκι μαζί.

Αυτό που είναι προβληματικό είναι ότι τα χρήματα που βάζεις για 10 μέρες (ακόμα και χωρίς το αεροπορικό) είναι πολύ λίγα αν μιλάμε για συνολικά έξοδα. Δηλ. 500/10=50 και με αυτά τα 50 πρέπει να μείνεις, να φας, να βγεις έξω, να μετακινηθείς κτλ. Είναι πολύ στριμωγμένα ακόμα και για φθηνό μέρος. Πρέπει να το πας τουλάχιστον 700-800 για 10 μέρες+αεροπορικό. Επειδή πας για γκόμενες, ξεχνάς τέρμα low cost επιλογές hostel κτλ. και το διαμέρισμα να είναι ανθρώπινο, όχι καμια τρώγλη, είναι σημαντικό αυτό.

Με αυτό το προφίλ τα καλύτερα μέρη είναι μικρότερες πόλεις και όχι πρωτεύουσες λόγω κόστους, υπάρχει μεγάλη πτώση. Επίσης θα σου έλεγα καλύτερα Τσεχία, Πολωνία, ή βαλτικές χώρες και όχι Ουκρανία λόγω γλώσσας και λόγω του ότι είναι 1ο σου ταξίδι, και θα έχεις να αντιμετωπίσεις και τις ιδαιτερότητες εκεί. Ρωσσία θα ήταν καλή αλλά έχει ακριβά αεροπορικά και βίζα και θα ξεφύγεις από το budget.

Εάν είσαι κομάντο και θες να πας με την πρώτη ουκρανία διαβασε το thread του Κιέβου να δεις τις ιδιαιτερότητες της χώρας αλλά πήγαινε Λβοβ που θα είσαι πολύ πιο άνετα.

Εγώ στη θέση σου θα έκανα 2 πράγματα, καθώς είσαι με περιορισμένο bugdet:
1. Δες που έχει φθηνές πτήσεις από Αθήνα. Υπάρχουν πολλές πόλεις Πολωνία και ίσως και Βαλτική που μπορείς να βρεις πτήση με 100 EUR πήγαινε έλα.
2. Για τις πόλεις αυτές μπες booking/airbnb και κοίτα τιμές εκεί. Θες να βρεις κάτι με 25 τη μέρα όχι παραπάνω για να έχεις κάποια άνεση
3. Πλήρωσε ένα 10αρι στο tinder και μπες στις πόλεις πριν πας και αρχισε να παίζεις. Ακόμα και αν δεν ασχοληθείς είναι καλό συγκριτικό για να δεις τι ποιόητα έχει η πόλη και πόσο κοντά είναι στα γούστα σου. Επίσης δες πόσα και τι matches θα έχεις. Ακόμα και αν δεν ασχοληθείς, παίρνεις μια ιδέα. Να έχεις υπόψιν σου, κατά κανόνα με καμάκι χτυπάς πιο δυνατά μωρά από ότι με tinder.
4. Καλύτερη εποχή τέλος απρίλη και ο Μάης για όλα τα μέρη.
 

Μιρμίγκι

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2019
Μηνύματα
13
Like
2
Πόντοι
0
Με μια Ρωσίδα έμπλεξα
Την ταισα άρχισε να κλαιγετε ότι δεν θέλει τον άντρα της και μετά μου ζήταγε λεφτά
 

tedbreaker

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2018
Μηνύματα
80
Κριτικές
4
Like
138
Πόντοι
0
Αν είμαι ένας 24αρης φοιτητής, ανω του μετρίου εμφανισιακα(θεωρω)..που μιλάει μόνο αγγλικά
Κ πάω για παραθερισμα ένα 10ημερο με ένα budget ας πούμε 500 600ευρω πως κινούμε?
Δεδομένου ότι δεν θα λεγα οχι σε μια καλο συντηρημενη μιλφ άλλα ευπροσδεκτα κ τα 20+ 7αρακια κ ίσως κανα 8 μαξ(?)
-Dating app, σε κλαμπ κ μπαράκια για γνωριμίες?
Αναφέρομαι καθαρά για ξεπετες για εκείνο το χρονικό διάστημα κ Όχι σχέσεις κλπ.
Τους λέω ότι είμαι τουρίστας κ απλα πχ ήρθα για παραθερισμα κ θα θελα να περάσω καλά ή δεν τους αρέσει αυτό?
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις μάγκες!

Θα συμφωνήσω με τον xexe2 παραπάνω. Στην Τσεχία θα βρεις σίγουρα και για ξεπέτα και για long term fuck-buddy. Έχοντας κάνει μέρος των σπουδών μου εκεί μπορώ να στο επιβεβαιώσω. H νοοτροπία της Τσέχας φοιτήτριας είναι : μου αρέσει, θα του κάτσω γιατί θα περάσω και γω καλά. Αυτό για το μη πληρωμένο σεξ. Είχα μια 19χρονη fuck-buddy για 2 χρόνια τότε και άλλες για one night stand. Καλές πόλεις εκτός Πράγας είναι το Brno και το Hradec Kralove που πήζουν από φοιτητόκοσμο.

Τώρα σε φάση διακοπές και ξεπέτα στην Ουκρανία, από προσωπική εμπειρία, προτείνω Οδησσό που είναι τουριστικό θέρετρο με ωραίες γυναίκες αλλά έχει μια παγίδα. Ακριβώς επειδή είναι φθηνός προορισμός σχετικά, προσελκύει και χαμηλού επιπέδουν τουρίστες από Τουρκία. Δηλαδή οι Τούρκοι που δεν έχουν class ή χρήματα για διακοπές στο Λονδίνο ή το Παρίσι, πάνε Ουκρανία. Αυτό καθιστά τις ντόπιες κοπέλες λίγο επιφυλακτικές αλλά παρόλα αυτά σχετικά εύκολες. Θέλουν λίγο γοητεία, πολύ φλερτ (μη φανταστείς σαν τις ελληνίδες, πιο εύκολο), και σου κάθονται. Απλά θέλει τρόπο, και όχι ωμότητα. Ντύσου ωραία (όχι κλαρινογαμπρός) με πουκαμισάκι ή πόλο το βράδυ και όλα κατ'ευχήν.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Εξαιρετικα αναλυτικος και ευστοχος, οπως παντα στα γραφομενα σου, αγαπητε συνταξιδιωτη της ζωης Mindreader,τα κειμενα σου αποτελουν παραδειγμα προς μιμηση.

Ευχαριστώ φίλε !!! :hi:

Να είσαι πάντα καλά !! :hi:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 180611

Επισκέπτης
Τότε θα περάσεις καλά. Πιάσε ένα 10ημερο από Πέμπτη έως επόμενη Κυριακή. Θες ένα μέρος με νυχτερινή ζωή όσο το δυνατόν πιο πολλές μέρες την εβδομάδα. Κοίτα να πάρεις και κάνα φιλαράκι μαζί.

Αυτό που είναι προβληματικό είναι ότι τα χρήματα που βάζεις για 10 μέρες (ακόμα και χωρίς το αεροπορικό) είναι πολύ λίγα αν μιλάμε για συνολικά έξοδα. Δηλ. 500/10=50 και με αυτά τα 50 πρέπει να μείνεις, να φας, να βγεις έξω, να μετακινηθείς κτλ. Είναι πολύ στριμωγμένα ακόμα και για φθηνό μέρος. Πρέπει να το πας τουλάχιστον 700-800 για 10 μέρες+αεροπορικό. Επειδή πας για γκόμενες, ξεχνάς τέρμα low cost επιλογές hostel κτλ. και το διαμέρισμα να είναι ανθρώπινο, όχι καμια τρώγλη, είναι σημαντικό αυτό.

Με αυτό το προφίλ τα καλύτερα μέρη είναι μικρότερες πόλεις και όχι πρωτεύουσες λόγω κόστους, υπάρχει μεγάλη πτώση. Επίσης θα σου έλεγα καλύτερα Τσεχία, Πολωνία, ή βαλτικές χώρες και όχι Ουκρανία λόγω γλώσσας και λόγω του ότι είναι 1ο σου ταξίδι, και θα έχεις να αντιμετωπίσεις και τις ιδαιτερότητες εκεί. Ρωσσία θα ήταν καλή αλλά έχει ακριβά αεροπορικά και βίζα και θα ξεφύγεις από το budget.

Εάν είσαι κομάντο και θες να πας με την πρώτη ουκρανία διαβασε το thread του Κιέβου να δεις τις ιδιαιτερότητες της χώρας αλλά πήγαινε Λβοβ που θα είσαι πολύ πιο άνετα.

Εγώ στη θέση σου θα έκανα 2 πράγματα, καθώς είσαι με περιορισμένο bugdet:
1. Δες που έχει φθηνές πτήσεις από Αθήνα. Υπάρχουν πολλές πόλεις Πολωνία και ίσως και Βαλτική που μπορείς να βρεις πτήση με 100 EUR πήγαινε έλα.
2. Για τις πόλεις αυτές μπες booking/airbnb και κοίτα τιμές εκεί. Θες να βρεις κάτι με 25 τη μέρα όχι παραπάνω για να έχεις κάποια άνεση
3. Πλήρωσε ένα 10αρι στο tinder και μπες στις πόλεις πριν πας και αρχισε να παίζεις. Ακόμα και αν δεν ασχοληθείς είναι καλό συγκριτικό για να δεις τι ποιόητα έχει η πόλη και πόσο κοντά είναι στα γούστα σου. Επίσης δες πόσα και τι matches θα έχεις. Ακόμα και αν δεν ασχοληθείς, παίρνεις μια ιδέα. Να έχεις υπόψιν σου, κατά κανόνα με καμάκι χτυπάς πιο δυνατά μωρά από ότι με tinder.
4. Καλύτερη εποχή τέλος απρίλη και ο Μάης για όλα τα μέρη.

Στο budget που είπα είχα εκτος τα αεροπορικά κ τα διαμονής κ ναι airbnb στα τελευταία μου ταξίδια εντός ή εκτός έχω βρει πολύ καλα διαμερίσματα σε πάρα πολύ καλές τιμές, οπότε πλέον πρώτα κοιτάω εκεί κ μετά αλλού αν δεν βρω.
Εν κατακλείδι, ευχαριστώ πολύ φίλε ήσουν κατατοπιστικότατος κ έδωσες αρκετά χρήσιμες πληροφορίες. Να σαι καλα! :) Cheers!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 180611

Επισκέπτης
Θα συμφωνήσω με τον xexe2 παραπάνω. Στην Τσεχία θα βρεις σίγουρα και για ξεπέτα και για long term fuck-buddy. Έχοντας κάνει μέρος των σπουδών μου εκεί μπορώ να στο επιβεβαιώσω. H νοοτροπία της Τσέχας φοιτήτριας είναι : μου αρέσει, θα του κάτσω γιατί θα περάσω και γω καλά. Αυτό για το μη πληρωμένο σεξ. Είχα μια 19χρονη fuck-buddy για 2 χρόνια τότε και άλλες για one night stand. Καλές πόλεις εκτός Πράγας είναι το Brno και το Hradec Kralove που πήζουν από φοιτητόκοσμο.

Τώρα σε φάση διακοπές και ξεπέτα στην Ουκρανία, από προσωπική εμπειρία, προτείνω Οδησσό που είναι τουριστικό θέρετρο με ωραίες γυναίκες αλλά έχει μια παγίδα. Ακριβώς επειδή είναι φθηνός προορισμός σχετικά, προσελκύει και χαμηλού επιπέδουν τουρίστες από Τουρκία. Δηλαδή οι Τούρκοι που δεν έχουν class ή χρήματα για διακοπές στο Λονδίνο ή το Παρίσι, πάνε Ουκρανία. Αυτό καθιστά τις ντόπιες κοπέλες λίγο επιφυλακτικές αλλά παρόλα αυτά σχετικά εύκολες. Θέλουν λίγο γοητεία, πολύ φλερτ (μη φανταστείς σαν τις ελληνίδες, πιο εύκολο), και σου κάθονται. Απλά θέλει τρόπο, και όχι ωμότητα. Ντύσου ωραία (όχι κλαρινογαμπρός) με πουκαμισάκι ή πόλο το βράδυ και όλα κατ'ευχήν.

Ενδιαφέρον η εμπειρία σου στην Τσεχία. Την είχα στο μυαλό μου, μιας κ έχω ακούσει ότι είναι και σχετικά οικονομική σαν χώρα.
Σίγουρα, θα είναι μέσα στις υποψήφιες επιλογές μου στο επόμενο ταξίδι.
Ευχαριστώ μαν!
 

General Franco

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2019
Μηνύματα
9
Like
12
Πόντοι
0
( ΣΥΝΕΧΕΙΑ)

Ο ψυχολογικός μηχανισμός μέσω του οποίου άνθρωποι δοκιμασμένοι, επιτυχημένοι, της πιάτσας άνθρωποι, τρώνε τη συγκεκριμένη φόλα είναι πραγματικό φαινόμενο. Κυρίως γιατί έχει πλεον αποκτήσει στατιστικά σχετικά πολυπληθή βάση σε όλη τη κοινωνική στρωμάτωση. Μπορεί ένας άντρας να είναι έξυπνος και οικονομικά επιτυχημένος αλλά παράλληλα να είναι εντελώς  συναισθηματικά ανώριμος. Να μην ξέρει τι του γίνεται συναισθηματικά και να μη μπορεί να ξεχωρίσει τη γκάβλα απο την αγάπη για παράδειγμα. Αυτού του τύπου άντρες αποτελούν  ιδανικούς στόχους για τις σπονσορετ.

Οταν ένας τετοιου τύπου άντρας πέσει στα δίχτυα μιας σπονσορετ δεν έχει  καμμιά ελπίδα πέρα απο ίσως κάποιους κολητούς του φίλους που ενδεχομένως έχουν κάποιο υψηλότερο συναισθηματικό IQ. Βλέπει μια γκομενάρα,  που μπαίνει σε ένα μπαρ και τα αντρικά κεφάλια γυρίζουν απο μόνα τους προς το μέρος της και ξερογλύφονται, να λειώνει ( και καλά ) για πάρτη του. Και αυτό του είναι κάτι πρωτόγνωρο, απογειώνει τη αυτοπεποίθηση του, του αρέσει και του αρέσει πολύ. Το καλό σεξ είναι ένα μικρό μέρος της ιστορίας, η ψυχολογική ανάταση που νοιώθει είναι κάτι πολύ σημαντικότερο. Εχει το τρόπαιο και νοιιωθει βασιλιάς πάνω στο βάθρο του . Οταν θέλει κάτι πάρα πολύ να είναι αλήθεια, το πιστεύει και το αγοράζει  ακόμη και άν όλα γύρω του του φωνάζουν ''ξύπνα κορόιδο !! Πληρώνεις !!!''.  Ακόμη και άν έχει το υπόθεμα μυαλού για να καταλάβει ότι πρόκειιται για φόλα, τα συναισθηματα  επιτυχίας, εκπλήρωσης, και υπεροχής, είναι ισχυρότερα και επιβάλλονται της λογικής, με αποτέλεσμα η αρρώστια να συνεχίζεται.

Μου έχει τύχει να προσπαθώ να συνεφέρω σε δυο διαφορετικές περιπτώσεις  φίλους μου που είχαν πέσει σε αυτή τη λούμπα. Παντα ομως στο πισω μερος του μυαλου ολων των ‘’σωτήρων/σπονσόρων’’ υπαρχει η ελπιδα στην εξαιρεση. Ειναι δικη τους ψυχολογικη αμυνα για να μην τρελαινονται. Ο ανθρωπος εχει αναγκη την ελπιδα και πολλες φορες αυτο τον οδηγει στη ψευδαισθηση.

Η ψευδαισθηση ειναι καλος οδηγος για να κανει καποιος διακοπες,, για να κανει τεχνη, και για να εμπνεεται γενικα προς τη κατευθυνση της διαφορετικοτητας και του νεωτερισμου. Ειναι ομως πολυ κακος οδηγος οταν αφορα αποφασεις ζωής.

( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )
Κυρίε Mindreader

Διάβασα πολύ προσεκτικά το κείμενο σας (όλη τη σελίδα 2)
μου προέκυψε ένα τεράστιο ερώτημά ¨ σχετικά
με πετυχημένους Αντρές που τους εκμεταλλεύονται Sponsoret

το ερώτημά είναι πως είναι να μην τις πληρώνεις ?
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Δε γίνεται να μην τις πληρώνεις.Εκτός αν κάνεις salt dating,ταζεις λαγούς με πετραχήλια και την κοπανήσεις εγκαίρως πριν σε σπάσουν στο ξύλο οι μπράβοι.
Σπονσορινγκ χωρίς λεφτά είναι πολύ high risk
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.796
Like
1.246
Πόντοι
216
Μακαρι να ειχαμε περισσοτερες σλαβες στην Ελλαδα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom