Νέα

Η γνώμη των strippers για μας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FidoDiLdo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 237
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Πανούλη, το αν έχω, είχα ή θα έχω σχέση με Ρωσίδα δεν έχει καμμιά σχέση με την εκτίμηση της κουλτούρας του λαού. Δεν είχα ποτέ σχέση με Αμερικάνα και είμαι ίσως πιο φανατικός θαυμαστής του Αμερικάνικου τρόπου ζωής, αλλά και της κουλτούρας. (παρακαλώ μην αρχίσουμε άλλη συζήτηση εδώ τώρα!)

Μην μπερδεύεις τα πράγματα. Επαναλαμβάνω. Δεν υπάρχει λαός στην σύγχρονη εποχή να έχει παράξει τέτοιο όγκο και ποιότητα πολιτισμού σε έναν αιώνα μόλις (ψάχτο συγκριτικά και θα δεις) και από την άλλη να μην έχει καταφέρει αντίστοιχα αποτελέσματα σε οικονομικό επίπεδο, ενώ είναι η γη του τόσο πλούσια. Όπως έλεγα σε μια παρέα φίλων Ρώσων κάποτε, όταν μου αντέτειναν τον πολιτισμό τους στα φτωχά τους οικονομικά αποτελέσματα, "φάτε πολιτισμό για να χορτάσετε και μην κλαίτε"!!!!

Η μπάλα ήταν μια adidas του Παγκοσμίου Κυπέλλου γιατί την βρήκα τα ξημερώματα στη Συγγρού!!!!
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Καλά ο Αιζενστάιν ήταν μια καραδελφή!!!! Πλάκα κάνω έτσι! Γενικά Πάνο δεν έχω ουσιώδεις αντιρρήσεις με την πολιτικοστορική σου ανάλυση, αλλά είναι πολύ έξω από τη λογική του σάιτ να συνεχίσουμε.

Όσον αφορά πάντως την ψυχρότητα δεν είναι έτσι. Είναι πολύ ζεστός λαός όταν μπεις στα σπίτια του. Εμένα μου θυμίζει Ελλάδα των παιδικών μου χρόνων, δεκαετία του 60 και του 70. Μιά Ελλάδα που έχει χαθεί. Μερικές φορές είναι φαινομενικά ψυχροί στις κοινωνικές τους επαφές γιατί έχουν μια έμφυτη και προγονική δυσπιστία προς τους ξένους. Όμως σαν λαός είναι φοβερά γλεντζέδικος και έχουν μια συνεχή ψυχολογία καρναβαλιού. Τώρα από τις 28/12 μέχρι τις 13/1 (νέο έτος με το παλιό) είναι σε ένα συνεχές γλέντι.

Από την άλλη διαφέρουν με εμάς γιατί είναι πολύ σοβαροί την ώρα της δουλειάς, σε αντίθεση με εμάς που είμαστε και τότε χαβαλέδες. Αλλά αυτή είναι δική μας μοναδικότητα. Αλλά στο γλέντι (τόσο από άποψη διάρκειας, όσο και έντασης) είναι ανυπέρβλητοι. Βάζουν κάτω τον οποιοδήποτε. Εδώ γιορτάζουν γενέθλια 3 24ώρα. Μου έχει τύχει πολλές φορές σε επισκέψεις για δουλειά να σου λένε "συγγνώμη είμαι λίγο κουρασμένος/η γιατί είχε γενέθλια ένας φίλος/η, συγγενής, και γιορτάζαμε όλο το ΠΣΚ ασταμάτητα".

Όσον αφορά τη σχετικότητα της ανθρώπινης ζωής για τον Ρώσο αυτό σχετίζεται με την ορθόδοξη κουλτούρα και την βιωματική αντίληψη της ζωής σε αντίθεση με την δυτική αντίληψη της ζωής ως λειτουργούσας μέσα σε ένα σύμπλεγμα κανόνων. Επειδή η ζωή είναι πέραν του συμβολικού πλαισίου αναφοράς που ορίζεται από ένα σύμπλεγμα κανόνων, γι'αυτό και δεν έχει αξία καθ' εαυτή, αλλά μόνο μέσα από την βιωματική εμπειρία (άλλως αγαπητική σχέση).

Εν' ολίγοις, όπως οο καθένας που έχει διαβάσει Ντοστογιέφσκι γνωρίζει (πχ. Αδελφοί Καρμάζοφ), το καλό και το κακό δεν είναι ποτέ διακριτά αλλά συνυπάρχουν στον ίδιο άνθρωπο, ούτε καν σε αλληλουχία, αλλά σε μια εμπειρία καθημερινότητας.

Νομίζω με το τελευταίο γίνεται αντιληπτή και η συμπεριφορά των κοριτσιών. Η φαινομενική αναντιστοιχία δηλαδή ερωτικότητας με την ακραίως υλιστική αναζήτηση αγαθών. Η θερμότητα της όποιας σχέσης με τον γραψαρχιδισμό που ακολουθεί πολλές φορές.

Στο είπα Πάνο είναι ένας λαός του μελοδράματος. Δεν είναι τυχαίο ότι ο μεγαλύτερος κατά πολλούς ηθοποιός στην ιστορία (ο Σμοκτουνόφσκι) ήταν Ρώσος.
 

kakoslikos

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2005
Μηνύματα
162
Like
7
Πόντοι
1
Κι όμως ο Πάνος (Panos) έχει δίκιο. Δεν είναι παίδες (κατά τη γνώμη μου) ζεστοί οι Ρώσοι, ούτε και οι Ρωσίδες (εκτός εάν ζέστη είναι με την κάποια έννοια ο πού.... μας στο στόμα τους, οπότε .....). Ο Μεγάλος Πέτρος το είχε πει νομίζω ότι οι Ρώσοι θέλουν γερό αφεντικό γιατί αλλιώς ....... Αυτό το επιβεβαιώνει και η ιστορία εξάλλου. Πάντα ΕΝΑ αφεντικό είχαν και συνήθως και αυτό με το καπίστρι τους είχε.
Οι Ρωσίδες παραμένουν από τις ωραιότερες γυναίκες που έχω γνωρίσει. Καμία σύγκριση πάντως με μία Λατινοαμερικάνα που προσεύχεται το πρωί (και πιστεύει) και το βράδυ σε κάνει να χάσεις τη μπάλα ...... Πολλές γυναίκες δεν είχα αλλά ακούστε που σας λέει κι o likos .... 
 

ninza

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
για πειτε καμια γνωμη ρε παιδια σε κατι που με προβληματισε χτες - (για να μην ανοιγω νεο τοπικ το γραφω εδω γιατι εχει μια μικρη εστω σχεση με το θεμα )

πηρα χορο με μια η οποια ηταν πολυ γκοθικ , περασα καλα γιατι την γουσταρα και της το εδειξα κιολας και στο τελος του χορου που δεν ηταν τπτ ιδιαιτερο (αλλα ειχε κορμαρα) την ρωτησα γιατι δεν χορευει και στην πιστα καμια μεταλιά και μου ειπε οτι δεν γουσταρει σημερα  δεν εχει και πολυ κοσμο και τετοια σαπια .
Τελειωνουμε τον χορο μου λεει για 2ο , της λεω οτι δεν εχω λεφτα (ψεμα) και στο καπακι παει και ζηταει απο τον DJ και απο το μαγαζι να αλλαξει το προγραμμα και να χορεψει .Και ανεβαινει στην πιστα και τα δινει ολα ,  :o , πραγματικα φοβερη .Εχει φουλ την προσοχη μου αλλα και η ιδια κοιταει προς το μερος μου συνεχεια .
Τελειωνει ο χορος , εγω το παιζω αδιαφορος , αλλα ειχα σκοπο να την παρω αλλον εναν χορο .... τελικα παρολο τον τελειο χορο στην πιστα δεν την παιρνει κανεις  και παει και καθεται σε εναν στο μπροστινο μου τραπεζι για κανα μισαωρο , τσαμπα  :tickedoff:
περιμενα περιμενα τελικα σηκωθηκα και εφυγα και αυτη εκει εμεινε  :2funny:
τι λετε ?τον χορο στην πιστα γιατι τον εκανε ενω ηταν εκτος προγραμματος ?
 

Επισκέπτης
Tωρα θα σου πω αυτο που θες να ακουσεις... Τον χορο τον εκανε για παρτυ σου και μετα καθησε μπροστα σου για να την ξανακαλεσεις κοντα σου επειδη σε γουσταρε....

 

ninza

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
:grin:
αυτο περιμενα να ακουσω αν και ξερω οτι δεν ισχυει
απλα θελω να δω αν τα κανουν αυτα συχνα  ;)
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Για να μην ξεφεύγουμε από τον τίτλο του Θέματος...

ΣΤ΄ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕ STRIPPER... ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Μ΄ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΙΜΑΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ... ;)

ΟΡΙΣΤΕ ΜΑΣ... ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΤΑΝΕΣ... ΚΥΡΙΕΣ! ΡΕ ΟΥΣΤ!
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Tωρα θα σου πω αυτο που θες να ακουσεις... Τον χορο τον εκανε για παρτυ σου και μετα καθησε μπροστα σου για να την ξανακαλεσεις κοντα σου επειδη σε γουσταρε....

Δεν είναι απαραιτήτως κακό αυτό όμως. Ούτως ή άλλως, έτσι όπως αντιλαμβάνομαι εγώ την κατάσταση εκεί μέσα, είναι μια εικονική πραγματικότητα. Πας για να ακούσεις αυτά που θέλεις να ακούσεις, να νιώσεις αυτά που θέλεις να νιώσεις. Αν κρίνω από τον εαυτό μου, η αδυναμία μου να ελέγξω την ζωή μου, με έκανε θαμώνα σε αυτά τα μέρη. Εκεί τουλάχιστον είχα την ψευδαίσθηση οτί εγώ έχω τον έλεγχο. Έπλασα μια δικιά μου πραγματικότητα και δεν είχα παράπονο. Το προβλημα αρχίζει εκεί που μπερδεύεις την εκεί πραγματικότητα με την "πραγματικότητα" και η εικονική πραγματικότητα αλώνει την κανονική ζωή σου.
Συμπέρασμα φίλε? Πάρτο όπως θες αυτό που έκανε η κοπέλα. Μην ψάχνεις να βρεις γιατί.
 

tallAthens

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Νοε 2006
Μηνύματα
738
Κριτικές
14
Like
33
Πόντοι
1.997
Για να μην ξεφεύγουμε από τον τίτλο του Θέματος...

ΣΤ΄ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕ STRIPPER... ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Μ΄ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΙΜΑΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ... ;)

ΟΡΙΣΤΕ ΜΑΣ... ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΤΑΝΕΣ... ΚΥΡΙΕΣ! ΡΕ ΟΥΣΤ!

Πες τα ρε Duracell...σιγά μην μας ενδιαφέρει και η γνώμη τους..... :idiot:
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Έριχνα μια ματιά στην αρχή του thread και μου ήρθαν νοσταλγία απο τις ωραίες συζητήσεις που είχαμε πέρυσι.Τι διαφωνίες,τι 'όχι είναι έτσι' 'είναι αλλιώς'.Νοσταλγικές εποχές  :rockon:
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
Έριχνα μια ματιά στην αρχή του thread και μου ήρθαν νοσταλγία απο τις ωραίες συζητήσεις που είχαμε πέρυσι.Τι διαφωνίες,τι 'όχι είναι έτσι' 'είναι αλλιώς'.Νοσταλγικές εποχές  :rockon:

Για να ξαναζησουμε τετοιες στιγμες Παναη πρεπει να εχουμε το Τριγωνο των Βερμουδων (Studian,Ropaloforos και Warhol) απο τη μια μερια να μας ανακατωνει,τον mclein με το vaso να πεταγονται και εσυ να προσπαθεις να τους καλμαρεις χωνοντας τα ομως και εσυ στον Studian / εν  ολιγοις ολοι μαζι εναντιον του Studian και το γιουσουφακι του τον mclein  ....
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Για να ξαναζησουμε τετοιες στιγμες Παναη πρεπει να εχουμε το Τριγωνο των Βερμουδων (Studian,Ropaloforos και Warhol) απο τη μια μερια να μας ανακατωνει,τον mclein με το vaso να πεταγονται και εσυ να προσπαθεις να τους καλμαρεις χωνοντας τα ομως και εσυ στον Studian / εν  ολιγοις ολοι μαζι εναντιον του Studian και το γιουσουφακι του τον mclein  ....
Εποχές τρομερές και αυτές  :'( Νοσταλγικές  :rockon:
 

Επισκέπτης
Για να ξαναζησουμε τετοιες στιγμες Παναη πρεπει να εχουμε το Τριγωνο των Βερμουδων (Studian,Ropaloforos και Warhol) απο τη μια μερια να μας ανακατωνει,τον mclein με το vaso να πεταγονται και εσυ να προσπαθεις να τους καλμαρεις χωνοντας τα ομως και εσυ στον Studian / εν  ολιγοις ολοι μαζι εναντιον του Studian και το γιουσουφακι του τον mclein  ....
ολοι αυτοι που ανεφερες υπουργε ακομα εδω ειναι  ;) ;) ;) ;) ;)
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Κάτι τέτοιο ας πούμε με στρίπερς και στρίπερ για εκπομπή του Jerry Springer  :rockon:

[youtube=425,350]aQej27tSpY0&feature=related[/youtube]
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Έριξα μια ματιά στην προηγούμενη σελίδα, και είδα το mclein σαν επισκέπτη :think:
Μάλλον διέγραψε το λογαριασμό του...

με τοσα mute που ειχε φαει, τι υπηρχε ο λογαριασμος, τι δεν υπηρχε, το ιδιο πραγμα ηταν.
 

Επισκέπτης
θελω παραυτα τη γνωμη του ροπαλοφορου για τις στριπτητζουδες  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Για να μην ξεφεύγουμε από τον τίτλο του Θέματος...

ΣΤ΄ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕ STRIPPER... ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Μ΄ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΙΜΑΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ... ;)

ΟΡΙΣΤΕ ΜΑΣ... ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΤΑΝΕΣ... ΚΥΡΙΕΣ! ΡΕ ΟΥΣΤ!

εμεις τις καναμε ετσι, αν καποιον τον εξυψωνεις συνεχεια και τον κανεις θεο θα την ψωνισει καποια στιγμη. και απο εκει που τρωγανε φαπες στην πατριδα τους, ηρθαν εδω και γινανε οι μεγαλες ντιβες της νυχτας. και δωστου κανα δυο μαλακες απο πισω απο την καθεμια να χωνουν χρημα, μπας και ριξουν κανα πουτσο.

αν οι σεξοτουριστες στην ταυλανδη ηταν κατα 50% ελληνες και οχι αυστραλοι ή αγγλοι ή οτιδηποτε αλλο, θα ειχε καταρευσει ολο το συστημα εκει κατω και θα γινοταν πιο ακριβος σεξοτουριστικος προορισμος ακομα κι απο το ανστερνταμ!! τοσο μαλακομουνηδες ημαστε, γι' αυτο εχουμε και τοσο απαραδεκτες στην συμπεριφορα απεναντι μας γυναικες.. εμεις τις καναμε ετσι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom