Νέα

HELP! Μου χάκαραν το λογαριασμό στο Facebook

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα κωλο-γερος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 127
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.081
Like
15.659
Πόντοι
3.656
Τις πρωτες ημερες εστελνα 3-4 μειλ καθε ημερα στο φεις-μπουκ. Επισης ζητησα πολλε ςφορε μπλοκαρισμα του λογαριασμου. Ενημερωσα και τις επαφες μου στο μεσσεντζερ να αγνοησουν τον λογαριασμο μου μεχρι νεωτερας.

Τελικά έβγαλες άκρη;
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.065
Πόντοι
18.565
Τελικά έβγαλες άκρη;
Οχι, περιμενω ακομα απαντηση απο το φεισμπουκ. Παρακολουθω βεβαια και τον λογαριασμο, πολλοι δικοι μου εχουν κανει πολλες αναρτησεις οτι ο λογαριασμος εχει χακαριστει, καμμια αντιδραση απο αυτον που τον εχει χακαρει, δεν σβηνει τα ποστ.
 

The Lover

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.817
Like
402
Πόντοι
36
Οχι, περιμενω ακομα απαντηση απο το φεισμπουκ. Παρακολουθω βεβαια και τον λογαριασμο, πολλοι δικοι μου εχουν κανει πολλες αναρτησεις οτι ο λογαριασμος εχει χακαριστει, καμμια αντιδραση απο αυτον που τον εχει χακαρει, δεν σβηνει τα ποστ.
..αν εχεις προσβαση απο κινητο ή υπολογιστη στο login του χακαρισμενου λογαριασμου>> πας στην επιλογη ξεχασα το pass >> στην επομενη οθονη που λεει να σου στειλει κωδικο στο παλιο email(τωρα φαινεται email του χακαριστη) σου βγαζει επιλογη "Δεν εχω προσβαση σε αυτο" που αν το πατησεις αυτο σε παει σε επιλογη να δωσεις ενα νεο email. Αν θελεις να παρεις πισω το λογαριασμο σε αυτη την φαση να δωσεις ενα email που δεν εχεις χρησιμοποιησει μεχρι τωρα σε fb.......
... και μετα σου στελνει στο νεο email που εδωσες τις ενεργειες για επαναφορα...
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.930
Like
30.200
Πόντοι
5.006
GIF-24-07-2023-15-12-15.gif
τικ τοκ :rolleyes:
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.065
Πόντοι
18.565
..αν εχεις προσβαση απο κινητο ή υπολογιστη στο login του χακαρισμενου λογαριασμου>> πας στην επιλογη ξεχασα το pass >> στην επομενη οθονη που λεει να σου στειλει κωδικο στο παλιο email(τωρα φαινεται email του χακαριστη) σου βγαζει επιλογη "Δεν εχω προσβαση σε αυτο" που αν το πατησεις αυτο σε παει σε επιλογη να δωσεις ενα νεο email. Αν θελεις να παρεις πισω το λογαριασμο σε αυτη την φαση να δωσεις ενα email που δεν εχεις χρησιμοποιησει μεχρι τωρα σε fb.......
... και μετα σου στελνει στο νεο email που εδωσες τις ενεργειες για επαναφορα...
Εφτιαξα αλλα 2 μειλ, που δεν εχουν λογαριασμο φεισμπουκ ανταλλαξα καποια μυνηματα με γνωστους, αλλα οταν τα δινω για να μου στειλουν κωδικους μου γραφει οτι δεν ειναι εγκυρα. Συγκεκριμενα μου βγαζει "χρησιμοποιηστε ενα εγκυρο μειλ". Εχω δοκιμασει και με φιλο προγραμματιστη να ανακτησω τον λογαριασμο αλλα δεν καναμε τιποτα.
 

The Lover

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.817
Like
402
Πόντοι
36
Εφτιαξα αλλα 2 μειλ, που δεν εχουν λογαριασμο φεισμπουκ ανταλλαξα καποια μυνηματα με γνωστους, αλλα οταν τα δινω για να μου στειλουν κωδικους μου γραφει οτι δεν ειναι εγκυρα. Συγκεκριμενα μου βγαζει "χρησιμοποιηστε ενα εγκυρο μειλ". Εχω δοκιμασει και με φιλο προγραμματιστη να ανακτησω τον λογαριασμο αλλα δεν καναμε τιποτα.
...που τα δινεις???? κανε ενα email Gmail για σιγουρα
ξαναδιαβασε προσεκτικα τις κινησεις που σου εγραψα...
εκει που σου λεω ΕΝΑ email θα σου ζητησει να δωσεις και θα σου στειλει ενα λινκ για να το επιβεβαιωσεις...
Ξαναδιαβασε τις ενεργειες και κανε τις με την σειρα που σου εγραψα...
Και αυτο το κανεις σε κινητο ή υπολογιστη που εχει χρησιμοποιηθει αυτος ο λογαριασμος και υπαρχουν τα cookies και αρα ΒΛΕΠΕΙ τον λογαριασμο για login (με τα στοιχεια προφανως του χακερα)
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.065
Πόντοι
18.565
...που τα δινεις???? κανε ενα email Gmail για σιγουρα
ξαναδιαβασε προσεκτικα τις κινησεις που σου εγραψα...
εκει που σου λεω ΕΝΑ email θα σου ζητησει να δωσεις και θα σου στειλει ενα λινκ για να το επιβεβαιωσεις...
Ξαναδιαβασε τις ενεργειες και κανε τις με την σειρα που σου εγραψα...
Και αυτο το κανεις σε κινητο ή υπολογιστη που εχει χρησιμοποιηθει αυτος ο λογαριασμος και υπαρχουν τα cookies και αρα ΒΛΕΠΕΙ τον λογαριασμο για login (με τα στοιχεια προφανως του χακερα)
Τα εχω κανει ακριβως με αυτη τη σειρα. Βαζω το gmail μου γραφει να βαλω ενα εγκυρο email. Δεκαδες φορες, ποτε το ενα gmail και ποτε το αλλο.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Δεν θα κοιταγε να βαλει χερι στους τραπεζικους μου λογαριασμους; Βεβαια κωδικους δεν ειχα αποθηκευμενους, μονο για το μειλ και το Φειςμπουκ.
Είχες το ίδιο password στο email σου και στο fb? :confused:
 

The Lover

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.817
Like
402
Πόντοι
36
Τα εχω κανει ακριβως με αυτη τη σειρα. Βαζω το gmail μου γραφει να βαλω ενα εγκυρο email. Δεκαδες φορες, ποτε το ενα gmail και ποτε το αλλο.
..θελεις να δωσεις ενα prtscn στο link που πατας για να δωσεις το νεο email..???
εχω μια υποψια πως δεν ακολουθεις την σωστη πορεια για το νεο email....
...μην περιμενεις να σου απαντησει το support του FB ...Δεν απαντανε ΠΟΤΕ
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Κάποιος πιο πίσω είχε προτείνει το "facebook.com/hacked".

Το τσέκαρες;
 

The Lover

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.817
Like
402
Πόντοι
36
Τύπε, sites όπως fb, youtube έχουν κάτι δις χρήστες. Εδώ δεν απαντάει η πουτάνα η PITSOS/SIEMENS/BOSCH. :confused:
..τουλαχιστον στο FB η βοηθεια με το ρομποτακι αν "μπεις στο πνευμα του" και ακολουθησεις σωστα τα βηματα, σου δινει παντα τη λυση (ειτε μας αρεσει ειτε δεν μας αρεσει)
....καρατσεκαρισμενο αυτο.....
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
..τουλαχιστον στο FB η βοηθεια με το ρομποτακι αν "μπεις στο πνευμα του" και ακολουθησεις σωστα τα βηματα, σου δινει παντα τη λυση (ειτε μας αρεσει ειτε δεν μας αρεσει)
Δεν έχω ιδέα από social media. Δε μ' ενδιαφέρουν καθόλου.

Κανονικά η ταυτοποίηση θα ήταν πανεύκολη. Στείλε νέα φωτό τώρα με το ονοματεπώνυμό σου σε ένα χαρτάκι γραμμένο στο χέρι και με ενεργοποιημένα τα GPS δεδομένα για να δούμε που βρίσκεσαι. Έχεις 12 ώρες ν΄απαντήσεις. Μετά παγώνουμε τον λογαριασμό και ρωτάμε το ίδιο τον άλλο. Πούλο ο κλέφτης, restore τον account στον γέρο.

Απλά δεν έχουν τους ανθρώπινους πόρους για όλα αυτά. Ξαναλέω μιλάμε για δις χρήστες. :confused:
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.065
Πόντοι
18.565
Κάποιος πιο πίσω είχε προτείνει το "facebook.com/hacked".

Το τσέκαρες;
Κοιτα, ξαναεκανα παλι τις ιδιες ενεργειες πριν 10 λεπτα και το φεισμπουκ μου ζητησε ταυτοποιηση. Εστειλα λοιπον φωτο διαβατηριου.
 

panos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.606
Κριτικές
1
Like
5.065
Πόντοι
456
την πατησα και εγω πριν κανα δυο χρονια και το πηρα γραμμη οταν με επαιρνε τηλ πρωην μου που ειχαμε να μιλησουμε κανα 10αρη χρονια για τα μαλακισμενα μνμ που της εστελνα και εγω δεν ειχα ιδεα..με τα πολλα και με τα λιγα μου εκλεψαν οτι γκομενικη φωτο ειχα μεσα σε κατι ξεχασμενα μνμ του προφιλ που ειχα σχεδον 12-14 χρονια!
καταφερα με πολλες αναφορες και με ατομο της διωξης να τα κλεισω ολα fb insta κτλ δεν ξανασχολειθηκα ποτε και εχω βρει και την ησυχια μου με τις χαζομαρες,με καποιους βεβαια εχουμε χαθει αλλα οποιος θελει να σε βρει σε βρισκει
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Εστειλα λοιπον φωτο διαβατηριου.
Είχες άλλες φωτό μέσα; Εννοώ θα μπουν σε καμιά λογική να συγκρίνουν; Οι μαλάκες έριξαν κάτι δις για το ChatGPT και δεν έχουν s/w να συγκρίνουν; :confused:

Αφού κάνεις report και στέλνεις φωτό, αυτόματα θα έπρεπε να ζητήσουν κι απ' τον άλλο.... σε κανονικές συνθήκες. :confused:
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.065
Πόντοι
18.565
Είχες άλλες φωτό μέσα; Εννοώ θα μπουν σε καμιά λογική να συγκρίνουν; Οι μαλάκες έριξαν κάτι δις για το ChatGPT και δεν έχουν s/w να συγκρίνουν; :confused:

Αφού κάνεις report και στέλνεις φωτό, αυτόματα θα έπρεπε να ζητήσουν κι απ' τον άλλο.... σε κανονικές συνθήκες. :confused:
Εχω καποιες με την φατσα μου μεσα, ειναι μοναδικη σκατοφατσα, περα πασης αμφιβολιας:confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom