Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 965K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,6%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 258 74,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    347

stakaman21

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
522
Like
639
Πόντοι
86
H ελλαδα αυτη τη στιγμη εχει ΤΡΕΛΟ χρημα σε ορισμενα τεχνικά επαγγελματα.
Χειριστές βαρεων μηχανηματων, cnc, καλουπια κτλ ψοφανε για κοσμο ακομη και ανειδικευτο και ξεκινανε απο 1500 ευρω, που ειναι ιδια λεφτα με την αγγλια.
Στα 2000 φτανεις ανετα που στην ελλαδα ειναι εξαιρετικος μισθος.
Απλα κανεις δεν λερωνει χερια.
Οι ελιες, η οικοδομη και συναφη επαγγελματα, ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΛΑ
Σύγχρονη σκλαβιά
 

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Σύγχρονη σκλαβιά
Καθολου.
Στις αλλες χωρες δεν εχουν παραγωγικες μοναδες νομιζεις?
Ο κοσμος χρειαζεται πςρισσοτερα χερια και λιγοτερα μυαλα.
Ετσι ειναο φτιαγμενη η κοινωνια.
Οσα.σκεφτονται τα μυαλα, απαιτουν χερια για να γίνουν πραγματικοτητα.
Δεν γεννηθηκαμε ολοι διευθυντες η διανοιες.
Μια καλη δουλεια, ειναι αυτη που δινει εναν καλο μισθο και αξιοπρεπεια.
Τελος.
Οι ελιες, η γη, οι οικοδομες, τα εργοστασια κτλ, ειναι εξιππρεπεστατες εργασιες
 

mefedlos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
304
Like
46
Πόντοι
1
Καθολου.
Στις αλλες χωρες δεν εχουν παραγωγικες μοναδες νομιζεις?
Ο κοσμος χρειαζεται πςρισσοτερα χερια και λιγοτερα μυαλα.
Ετσι ειναο φτιαγμενη η κοινωνια.
Οσα.σκεφτονται τα μυαλα, απαιτουν χερια για να γίνουν πραγματικοτητα.
Δεν γεννηθηκαμε ολοι διευθυντες η διανοιες.
Μια καλη δουλεια, ειναι αυτη που δινει εναν καλο μισθο και αξιοπρεπεια.
Τελος.
Οι ελιες, η γη, οι οικοδομες, τα εργοστασια κτλ, ειναι εξιππρεπεστατες εργασιες
Ναι οι ελιες θα πας να μαζεψεις για 10 μερες απο τις 5 το πρωι μεχρι 10 το βραδυ και μετα θα περιμενεις 1 χρονο ..
 

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Ναι οι ελιες θα πας να μαζεψεις για 10 μερες απο τις 5 το πρωι μεχρι 10 το βραδυ και μετα θα περιμενεις 1 χρονο ..
Η εργασια με τη γη δεν ειναι μονο οι ελιες
Επισης ολες οι δουλειες ΔΕΝ ειναι στην αθηνα.
Η επαρχια εχει δουλειες.
Οι μικρες πολεις εχουν δουλειες και αναγκη εργατικου δυναμικου.
Ακομη και η σεζον με τα ασχημα της, δινει μιαθο ετους, αφου σε ενα εξαμηνο βγαινουν ευκολα 15-17000.
Δεν ειναι κακο να ειναι καποιος σερβιτορος αγαπητε.
Δεν ειναι κακο να πηγαινει μια σεζον, ειδικα απο τη στιγμη που στο νημα μιλαμε για μετακομιση στο εξωτερικό.
Και εχοντας ζησει εξω, η ελλαδα δεν εχει κατι να ζηλεψει αρκει ο εργαζομενος να ειναι συνειδητοποιημένος στο τι θελει και πως θα το καταφερει.
Σε σεζον εβγαζα 25000 το χρονο στην κρητη.
Σαν εργατης εργοστασιου εφτανα τις 17.000 ανειδικευτος.
Επειδη ειμαι απο επαρχια και εχω ελιες, τα λεφτα δεν ειναι ασχημα και η ζωη ειναι μακραν φθηνοτερη.
Αλλα μας εφαγε το πουκαμισο και το σακακι σε αυτη την ερμη τη χωρα
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Για να καταλάβετε τι παίζει κοιτάξτε γύρω σας.Ελλάδα θα δείτε κάτι χοντρούς και χοντρές σαπιοκοιλάδες με το ένα πόδι στο επίδομα.Ομως από αυτούς θα πρέπει να πληρωθείτε.Δηλαδή εσύ εισπράττεις το αποτέλεσμα της εργασίας αυτού του τύπου και αυτός το δικό σου.Γερμανία βλέπεις καθαρούς,γυμνασμένους,δυναμικούς τύπους που λιώνουν την πέτρα,γυναίκες άλογα εργασίας.Δεν υπάρχουν πολλοί ψωλάδες.Για αυτό κονομάς αφού εισπράττεις το προιόν της εργασίας αυτών των τύπων.Ελλάδα το έχουν πάρει χαμπάρι οτι δεν τραβάνε οτι θα ζούνε με επιδόματα.Θα ψηφίζουν αυτόν που τους δίνει επίδομα αν έρχεται επειδή η χώρα καίγεται ή πνίγεται ή πεθαίνει από ιό το επίδομα κανένα πρόβλημα.
Είναι και αρία φυλή αυτοί, όλοι ψηλοί γεροδεμένοι με δυνατή κράση λόγω γονιδίων. Το προιόν της εργασίας τους αξίζει επειδή εφαρμόζουν τους νόμους από μόνοι τους και έτσι έχουν σοβαρή κοινωνία.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.676
Like
2.717
Πόντοι
456
Η εργασια με τη γη δεν ειναι μονο οι ελιες
Επισης ολες οι δουλειες ΔΕΝ ειναι στην αθηνα.
Η επαρχια εχει δουλειες.
Οι μικρες πολεις εχουν δουλειες και αναγκη εργατικου δυναμικου.
Ακομη και η σεζον με τα ασχημα της, δινει μιαθο ετους, αφου σε ενα εξαμηνο βγαινουν ευκολα 15-17000.
Δεν ειναι κακο να ειναι καποιος σερβιτορος αγαπητε.
Δεν ειναι κακο να πηγαινει μια σεζον, ειδικα απο τη στιγμη που στο νημα μιλαμε για μετακομιση στο εξωτερικό.
Και εχοντας ζησει εξω, η ελλαδα δεν εχει κατι να ζηλεψει αρκει ο εργαζομενος να ειναι συνειδητοποιημένος στο τι θελει και πως θα το καταφερει.
Σε σεζον εβγαζα 25000 το χρονο στην κρητη.
Σαν εργατης εργοστασιου εφτανα τις 17.000 ανειδικευτος.
Επειδη ειμαι απο επαρχια και εχω ελιες, τα λεφτα δεν ειναι ασχημα και η ζωη ειναι μακραν φθηνοτερη.
Αλλα μας εφαγε το πουκαμισο και το σακακι σε αυτη την ερμη τη χωρα
Άσε βρε τα παραμύθια.κανενας δε μοιράζει λεφτά.ακου εργάτης με 17 το χρόνο..φίλε αυτά είναι 1500 το μήνα..τόσα εργάτης δε βγάζει ούτε στον ύπνο του..
 

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Άσε βρε τα παραμύθια.κανενας δε μοιράζει λεφτά.ακου εργάτης με 17 το χρόνο..φίλε αυτά είναι 1500 το μήνα..τόσα εργάτης δε βγάζει ούτε στον ύπνο του..
1500 το μηνα τα βρισκεις ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ σε οποιοδηποτε εργοστασιο ως ανειδικευτος.
Αν θες μπορω να σου συστησω δεκα εργοστασια τωρα που μιλαμε και να.πιασεις δουλεια ΑΥΡΙΟ
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Cheng

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.676
Like
2.717
Πόντοι
456
1500 το μηνα τα βρισκεις ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ σε οποιοδηποτε εργοστασιο ως ανειδικευτος.
Αν θες μπορω να σου συστησω δεκα εργοστασια τωρα που μιλαμε και να.πιασεις δουλεια ΑΥΡΙΟ
Α εσύ βρήκες και εργοστάσια στο ελλαντα..πες με και το ρεκόρ ανάπτυξης.μπαμ κανείς ότι είσαι οπαδός Κούλη .
 

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
682
Like
1.628
Πόντοι
206
1500 το μηνα τα βρισκεις ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ σε οποιοδηποτε εργοστασιο ως ανειδικευτος.
Αν θες μπορω να σου συστησω δεκα εργοστασια τωρα που μιλαμε και να.πιασεις δουλεια ΑΥΡΙΟ
Στην Ελλάδα αναφέρεσαι φίλε?
 

mefedlos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
304
Like
46
Πόντοι
1
Η εργασια με τη γη δεν ειναι μονο οι ελιες
Επισης ολες οι δουλειες ΔΕΝ ειναι στην αθηνα.
Η επαρχια εχει δουλειες.
Οι μικρες πολεις εχουν δουλειες και αναγκη εργατικου δυναμικου.
Ακομη και η σεζον με τα ασχημα της, δινει μιαθο ετους, αφου σε ενα εξαμηνο βγαινουν ευκολα 15-17000.
Δεν ειναι κακο να ειναι καποιος σερβιτορος αγαπητε.
Δεν ειναι κακο να πηγαινει μια σεζον, ειδικα απο τη στιγμη που στο νημα μιλαμε για μετακομιση στο εξωτερικό.
Και εχοντας ζησει εξω, η ελλαδα δεν εχει κατι να ζηλεψει αρκει ο εργαζομενος να ειναι συνειδητοποιημένος στο τι θελει και πως θα το καταφερει.
Σε σεζον εβγαζα 25000 το χρονο στην κρητη.
Σαν εργατης εργοστασιου εφτανα τις 17.000 ανειδικευτος.
Επειδη ειμαι απο επαρχια και εχω ελιες, τα λεφτα δεν ειναι ασχημα και η ζωη ειναι μακραν φθηνοτερη.
Αλλα μας εφαγε το πουκαμισο και το σακακι σε αυτη την ερμη τη χωρα
Ωπα απο την μια λες για ελιες (σαν εργάτης) μετα μου λες οτι εχεις δικες σου (αρα ιδιοκτήτης) και μετα μου ανακατεύεις και τουρισμο. Και μηπως τα 15000 με 17000 ειναι με το ζορι 11000 ΕΑΝ βρεις σαν μαγειρας(1800 το μηνα το ΠΟΛΥ) σε κανα ξενοδοχειο all inclusive που θα πει οτι εχεις να ταισεις 1000 με 2000 στοματα Μετα που μειωσαν το επιδομα ανεργειας? Ασε φιλε και εγω απο Κερκυρα ειμαι και βλεπω τους φιλους μου τι τραβανε Το καλοκαιρι ξενοδοχος και απο τον Οκτωμβρη παει και δουλευει ντελιβερας η υδραυλικος. Το οτι σου φτανουν τα λεφτα δεν ειναι γιατι ειναι φθηνοτερα (τροφιμα βενζινα ρουχα επιπλα εργαλεια ολα 40% πιο ακριβα στην επαρχεια ) ειναι γιατι δεν εχει που να πας να τα ξοδεψεις
 

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Ωπα απο την μια λες για ελιες (σαν εργάτης) μετα μου λες οτι εχεις δικες σου (αρα ιδιοκτήτης) και μετα μου ανακατεύεις και τουρισμο. Και μηπως τα 15000 με 17000 ειναι με το ζορι 11000 ΕΑΝ βρεις σαν μαγειρας(1800 το μηνα το ΠΟΛΥ) σε κανα ξενοδοχειο all inclusive που θα πει οτι εχεις να ταισεις 1000 με 2000 στοματα Μετα που μειωσαν το επιδομα ανεργειας? Ασε φιλε και εγω απο Κερκυρα ειμαι και βλεπω τους φιλους μου τι τραβανε Το καλοκαιρι ξενοδοχος και απο τον Οκτωμβρη παει και δουλευει ντελιβερας η υδραυλικος. Το οτι σου φτανουν τα λεφτα δεν ειναι γιατι ειναι φθηνοτερα (τροφιμα βενζινα ρουχα επιπλα εργαλεια ολα 40% πιο ακριβα στην επαρχεια ) ειναι γιατι δεν εχει που να πας να τα ξοδεψεις
Ρε αδερφε ο μαγειρας παιρνει μινιμουμ 1500.
Καποια μαγαζια κλεινουν το χειμωνα, αλλα δεν κλεινουν.
Οσα.δεν.κλεινουν, οποτε δεν μιλαμε για τα εποχιακα μονο, εχουν μαγειρα
ΚΑΝΕΝΑΣ σερβιτορος αυτη τη στιγμη δεν παίρνει λιγοτερα απο 30-35 συν τιπς
Δλδ 1200 το μηνα περιπου.
Στην αθηνα παραπανω.
Οι ελιες, εχουν σταθερο μεροκαματο αλλα.ειναι εποχικη εργασια.
Η γη γενικοτερα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
Η μιση ελλαδα ζει αππ την αγροτικη ζωη την οποια εχουν αναλαβει ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ οι οποιοι παιρνουν και αυτοι 40 ΤΗ ΜΕΡΑ.
και αυτο διοτι δεν υπαρχουν εργατικα χερια.
Και.δουλειες υπαρχουν και καλοπληρωνουν.
Εργατικοι ανθρωποι δεν υπαρχουν, αστο λεμε.
Και επειδη εχω ελιες στο χωριο, ιδρωνω να βρω εργατες με 60 τη μερα μεροκαματο.
Και εχω και εικοσι γνωστοτς με εργοστασια που δινουν 1500 το μηνα και τελικα μονο πακιστανους βρισκουν γτνδεν παταει κανεις για δουλεια.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Στην Ελλάδα αναφέρεσαι φίλε?
Φυσικα.
 

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Με τι ωράριο;Μήπως με 15ωρο;
8-5 αδερφε.
Κανε μια.βολτανασπροπυργπ, μανδρα και κορωπι λαο θα δεις ταμπελες ολοκληρες γιατι η παραγωγη τους μενει πισω λογω ελλειψης εργατων.
Μιλαμε.οτι ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Α εσύ βρήκες και εργοστάσια στο ελλαντα..πες με και το ρεκόρ ανάπτυξης.μπαμ κανείς ότι είσαι οπαδός Κούλη .
Νάτος ο Αλβανός βγήκε πάλι να βγάλει τον κόσμο τρελό.
Ποιος ο Αλβανός που λέει παντού πόσο τεμπέληδες είναι οι Έλληνες στη χώρα τους.
Ερε ματσουκι που σου χρειάζεται, να τις τρως μέχρι το Δυρραχιο.
Επειδή είσαι κακομοίρης και κανείς δε θέλει να σου δώσει πάνω από 800€, βγάζεις ψεύτες όλους τους άλλους ρε ψοφιμι;
 

mefedlos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
304
Like
46
Πόντοι
1
Ρε αδερφε ο μαγειρας παιρνει μινιμουμ 1500.
Καποια μαγαζια κλεινουν το χειμωνα, αλλα δεν κλεινουν.
Οσα.δεν.κλεινουν, οποτε δεν μιλαμε για τα εποχιακα μονο, εχουν μαγειρα
ΚΑΝΕΝΑΣ σερβιτορος αυτη τη στιγμη δεν παίρνει λιγοτερα απο 30-35 συν τιπς
Δλδ 1200 το μηνα περιπου.
Στην αθηνα παραπανω.
Οι ελιες, εχουν σταθερο μεροκαματο αλλα.ειναι εποχικη εργασια.
Η γη γενικοτερα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
Η μιση ελλαδα ζει αππ την αγροτικη ζωη την οποια εχουν αναλαβει ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ οι οποιοι παιρνουν και αυτοι 40 ΤΗ ΜΕΡΑ.
και αυτο διοτι δεν υπαρχουν εργατικα χερια.
Και.δουλειες υπαρχουν και καλοπληρωνουν.
Εργατικοι ανθρωποι δεν υπαρχουν, αστο λεμε.
Και επειδη εχω ελιες στο χωριο, ιδρωνω να βρω εργατες με 60 τη μερα μεροκαματο.
Και εχω και εικοσι γνωστοτς με εργοστασια που δινουν 1500 το μηνα και τελικα μονο πακιστανους βρισκουν γτνδεν παταει κανεις για δουλεια.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Φυσικα.
1500/μηνα ο μαγειρας επι 6 μηνες η σεζον ειναι 9000 που ειναι τα 15000 με 17000 και 25000 την σεζον που λες στο προηγούμενο ποστ??? και εαν αντι για μαγειρας πας ανειδίκευτος ,σερβιτόρος η καθαρίστρια εκει παιζει βια 800 με 1100 / μηνα δηλαδή η σεζον 5000 με 7000 Επειτα λες για την γη οπου και εκει ειναι εποχιακα πως θα ζησει καποιος επαρχία με 7000 τον χρονο και με 40 ευρω/μερα καμια αρπαχτη για καμια 20αρια μερες που θα χρειαστεί ο γαιοκτημωνας για την συλλογή του καρπου? Μη βαζεις τον εαυτο σου που μπορει να εχεις εισοδηματα απο καμια 10αρια μεριες αλλα υπολογισε για καποιον που θα νοικιασει σπιτι θα αγοραζει τα τροφιμα απο το σουπερ μαρκετ κλπ κλπ. Ειναι παρα πολυ δυσκολα νομιζω


Δινεις 60 μεροκαματο και δεν βρίσκεις? Τωρα που πηγε το ελαιολαδο απο 5/λιτρο στα 10 ευρω ουτε με 160 δεν θα βρίσκεις. Εκει στο χωριο εχετε χασει το μετρημα νομιζω
 
Τελευταία τροποποίηση:

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
682
Like
1.628
Πόντοι
206
Ρε αδερφε ο μαγειρας παιρνει μινιμουμ 1500.
Καποια μαγαζια κλεινουν το χειμωνα, αλλα δεν κλεινουν.
Οσα.δεν.κλεινουν, οποτε δεν μιλαμε για τα εποχιακα μονο, εχουν μαγειρα
ΚΑΝΕΝΑΣ σερβιτορος αυτη τη στιγμη δεν παίρνει λιγοτερα απο 30-35 συν τιπς
Δλδ 1200 το μηνα περιπου.
Στην αθηνα παραπανω.
Οι ελιες, εχουν σταθερο μεροκαματο αλλα.ειναι εποχικη εργασια.
Η γη γενικοτερα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
Η μιση ελλαδα ζει αππ την αγροτικη ζωη την οποια εχουν αναλαβει ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ οι οποιοι παιρνουν και αυτοι 40 ΤΗ ΜΕΡΑ.
και αυτο διοτι δεν υπαρχουν εργατικα χερια.
Και.δουλειες υπαρχουν και καλοπληρωνουν.
Εργατικοι ανθρωποι δεν υπαρχουν, αστο λεμε.
Και επειδη εχω ελιες στο χωριο, ιδρωνω να βρω εργατες με 60 τη μερα μεροκαματο.
Και εχω και εικοσι γνωστοτς με εργοστασια που δινουν 1500 το μηνα και τελικα μονο πακιστανους βρισκουν γτνδεν παταει κανεις για δουλεια.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Φυσικα.
Για ανιδίκευτο εργάτη αυτά τα νούμερα δε παίζουν ούτε για πλάκα. Ο μέσος μισθός στην Ελλάδα είναι 900Ε-επίσημα στοιχεία από εργάνη. Τώρα πού τα βρήκες αυτά δε ξέρω
 

BisexualWannabe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2023
Μηνύματα
817
Like
2.708
Πόντοι
446
Έτσι δείχνεις, επαναλαμβάνοντας την αισχρή καραμέλα των βοθροκάναλων .
Κανένα καθίκι δεν λέει ... ότι επαγγελματίας που ΔΕΝ ΔΗΛΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ....
είναι αδύνατον να πληρώσει κάτω από 650€ φόρο ετησίως.
Πιο πιθανό να μην πληρώνει κάτω από 1200€ ετησίως με τεκμήρια.
Αρκεί να έχει κληρονομήσει το σπίτι και το αμάξι του πατέρα του (δεν συζητώ καν για αγορές).
Στο μέσο μισθωτό .... των 1100€ καθαρά ...
ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ .... ΔΗΛΩΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ....

το εκκαθαριστικό ... είναι αν όχι μηδέν ... μέχρι 30€ ....
Τύπε μπορεί εποχές προ 2010 να ήταν μηδενικό το εκκαθαριστικό για μισθωτούς των 1100. Τώρα κάτω από 450 δεν υπάρχει περίπτωση, εάν βάζεις μέσα σπίτια/αμάξια/γυναίκες/ελικόπτερα(χιουμορ) τότε και με 1100 μισθό θα σε κυνηγήσει η εφορία να δώσεις κανένα 700ρι.
 

BisexualWannabe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2023
Μηνύματα
817
Like
2.708
Πόντοι
446
Ναι, αν είσαι ιατρός μπορείς να πάρεις 800€ το μήνα στο ΕΣΥ ... ως επικουρικός ...
μετά από 12 χρόνια σπουδών βέβαια ....
Μπορεί να βάλεις και απ΄την τσέπη σου όπως πας!!! 800 είναι τα "εξτρα" για τα "Αγροτικά"/πρακτικάριους!! "Κλαίνε οι χήρες, κλαίνε και οι παντρεμένες" είπαμε να κάνουμε λιγο πλάκα, αλλά το τερμάτισες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom