Νέα

Δορυφορική TV

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

oxi_o_nwntas

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
1.963
Κριτικές
2
Like
11
Πόντοι
16
ρε παιχτούρα θα θελα να βλεπα μια φωτογραφία σου :think:
 

aser79

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2008
Μηνύματα
88
Like
0
Πόντοι
0
Ακομα στην ακατανομαστη εισαι;  :o :o :o :o

φευγα ρε φιλε τοσα ελευθερα υπαρχουν σε δορυφορους και αρκετα οικονομικα πακετα σε αλλους παροχους sky, Aljazzera sport, κ.α

Δες και εδω να παρεις μια εικονα
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Ακομα στην ακατανομαστη εισαι;  :o :o :o :o

φευγα ρε φιλε τοσα ελευθερα υπαρχουν σε δορυφορους και αρκετα οικονομικα πακετα σε αλλους παροχους sky, Aljazzera sport, κ.α

Δες και εδω να παρεις μια εικονα
                                                                                                                              Φιλε ευχαριστω,αν χρειαστω καλυτερη ενημερωση μπορω να σε ενοχλησω με προσωπικο μηνυμα?
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
ρε παιχτούρα θα θελα να βλεπα μια φωτογραφία σου :think:
                                                                                                                              Ειμαι λιγο παλαιομοδιτης αν εννοεις αυτο.Δεν εχω κανενα προλημα ομως να σου ικανοποιησω το αιτημα σου.Να εισαι σιγουρος οτι αλλα θα καταλαβεις απο το παρουσιαστικο μου αν με δεις, απο οτι πιθανως νομιζεις τωρα που επικοινωνουμε δια μεσου του Ηλεκτρονικου Μεσαιων.
 

aser79

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2008
Μηνύματα
88
Like
0
Πόντοι
0
                                                                                                                              Φιλε ευχαριστω,αν χρειαστω καλυτερη ενημερωση μπορω να σε ενοχλησω με προσωπικο μηνυμα?
Ναι ρωταμε οτι θες.
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Ναι ρωταμε οτι θες.
                                                                                                                              Καλημερα φιλε,μολις πριν πεντε λεπτα εγινα μελος στη λεσχη Δορυφορομανων, θα προσπαθησω να τα ψαξω στο μελλον και οτι ειναι  θα σε ενοχλω.Σε πρωτη φαση υπαρχει τροπος να βλεπω στο Ιnternet,ποδοσφαιρο ζωντανο και πως?
 
OP
OP
D

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
                                                                                                                               Καλημερα φιλε,μολις πριν πεντε λεπτα εγινα μελος στη λεσχη Δορυφορομανων, θα προσπαθησω να τα ψαξω στο μελλον και οτι ειναι  θα σε ενοχλω.Σε πρωτη φαση υπαρχει τροπος να βλεπω στο Ιnternet,ποδοσφαιρο ζωντανο και πως?

ΑΝ αντί να τρέχεις από δω κι από κει, έψαχνες προσεχτικά-διεξοδικά στο Forum μας θα έβλεπες ότι έχουμε ξανασχοληθεί με το θέμα κ υπάρχει η λύση! :grin:
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
ΑΝ αντί να τρέχεις από δω κι από κει, έψαχνες προσεχτικά-διεξοδικά στο Forum μας θα έβλεπες ότι έχουμε ξανασχοληθεί με το θέμα κ υπάρχει η λύση! :grin:
                                                                                                                          Φιλε καλημερα,θα το ψαξω. :) :)
 

jordan48

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2009
Μηνύματα
234
Like
0
Πόντοι
1
  Οσο η Νοβα εχει το μεγαλυτερο μερος του Ελληνικου Πρωταθληματος Θα πουλαει οταν θα σταματησει και (δεν προκειται) δεν θα πουλαει εγω εχω Νοβα και Φιλμνετ στο παρελθον πανω απο 10 χρονια ,κατα καιρους δοκιμασα και αλλα δορυφορικα πακεττα αλλα η Νοβα ειναι το πιο ποιοτικη!!!! Τωρα εχω βαλει και κονεξ τι-βι ουτε καν την κοιταω, βεβαια ειναι φτηνη αλλα τιποτα εκτος αυτου........
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
  Οσο η Νοβα εχει το μεγαλυτερο μερος του Ελληνικου Πρωταθληματος Θα πουλαει οταν θα σταματησει και (δεν προκειται) δεν θα πουλαει εγω εχω Νοβα και Φιλμνετ στο παρελθον πανω απο 10 χρονια ,κατα καιρους δοκιμασα και αλλα δορυφορικα πακεττα αλλα η Νοβα ειναι το πιο ποιοτικη!!!! Τωρα εχω βαλει και κονεξ τι-βι ουτε καν την κοιταω, βεβαια ειναι φτηνη αλλα τιποτα εκτος αυτου........
                                                                                                                            Χρησιμη η παρεμβαση σου,ας μπουν στο κοπο να την διαβασουν και τα αλλα μελη. :) :)
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ξέρει κανείς αν αυτή η ιστορία με τους Dream παίζει ή έχει πέσει κυνήγι τρελό? :think: Έχω μια Ethernet στο σαλόνι που κάθεται. Δεν είμαι για να τα ρίξω στη Nova μια και θα βλέπω ελάχιστα πράγματα ούτως ή άλλως.
 

pepe(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
259
Like
0
Πόντοι
1
Ξέρει κανείς αν αυτή η ιστορία με τους Dream παίζει ή έχει πέσει κυνήγι τρελό? :think: Έχω μια Ethernet στο σαλόνι που κάθεται. Δεν είμαι για να τα ρίξω στη Nova μια και θα βλέπω ελάχιστα πράγματα ούτως ή άλλως.

Λύσεις πάντα υπάρχουν...!!!
 

blackbere

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2008
Μηνύματα
44
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
10
Καλησπέρα σε Όλους

Θα ήθελα να ρωτήσω άν έχετε ασχοληθεί με δορυφορική tv, αποκοδικοποιήτες, modules κτλ.Να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο να δούμε κανά σπασμένο κανάλι με  :fuck2:


edit_gastez σου τροποποίησα τον τίτλο για να είναι πιο κατανοητός
 

nixermanie

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2009
Μηνύματα
245
Like
0
Πόντοι
1
Μια φορα και ενα καιρο ειχα ασχοληθει λιγακι! Οχι τιποτα τρελο. Ειχα παρει μια skystar 2 και ειχα βαλει ενα πιατακι 80cm για hotbird. Μη φανταστεις τρελα πραγματα. Τοτε ψιλο-εβρισκα κλειδακια για διαφορα καναλακια αλλα οτι τιποτε το τρομερο. Που και που εσπαγε κανα 24ωρο τσοντοκαναλο και μερικα συνδρομητικα του εξωτερικου. Γενικος το συστημα irdeto2 που χρησιμοποιει η ν0β@ και τα "καλα" συνδρομητικα δε το εχουν σπασει ακομα. Το μονο που παιζει ειναι ο διαμοιρασμος κλειδιων...αλλα αν μιλας για τσαμπε θα εισαι μια ζωη στο κυνηγι των σερβερ που δινουν τα κλειδια...ποτε θα σου κολλαει...ποτε θα παιζει...ποτε οχι. Αυτα απο δορυφορικη μεσω pc.

Γενικοτερα αυτο που κανουν οι περισσοτεροι ειναι να παρουν ενα καλο αποκωδικοποιητη(περιπου 200-300 ευρω) ο οποιος συνδεεται μεσω lan σε ενα ρουτερ και απο εκει παιρνει τα κλειδια. Γενικα πολυ π3ιρατια δλδ και η ν0β@ κυνηγαει συνεχεια ασε που και παλι δε θα βλεπεις τσαμπα καθως οσες περιπτωσεις ξερω εγω ειναι επι πληρωμη (αν πχ ηταν να δωσεις 60ευρω/ μηνα θα πληρωνεις 10-15 ευρω). Συνηθως σε αυτα τα πακετα περιλαμβανονται και αλλα καναλια (και αρκετα 24ωρα χχχ).
 

blackbere

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2008
Μηνύματα
44
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
10
Σε ευχαριστώ.
Απο diaplo cam light 2.3 ξέρεις τίποτα?Πήρα μια τέτοια modula πήρα και το Cas Interface 3 άλλα δεν σπάει σχεδόν τίποτα. To ρουτερακι που μου αναφέρεις δουλεύει και μόνο του? Δηλαδή να βρίσκω μόνο τα κλειδιά και μετά να τα φορτώνω στην κάρτα
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
οποιος προλαβε! :grin: :grin: :grin:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
bump σε 20ετές thread :grin:

Τύποι, ξέρει κανείς πως μπορώ να δω κανάλια μέσω Internet?

Θα ήθελα να πιάνω καμιά επαρχία από Ελλάδα (έβγαινε μέσω Digea ένα της Λαμίας θυμάμαι, τώρα πούλο), αλλά και κανά BBC αν γίνεται. Θεωρητικά όλα τα δορυφορικά βγαίνουν και μέσω Internet ή λέω μαλακίες; :think:

Επίσης έχω δει ότι υπάρχουν διάφορες εφαρμογές γι' αυτή τη δουλειά (ProgDVB, DVBViewer Pro, DVB Dream). Έχει ασχοληθεί κανείς, για να βοηθήσει;
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Βγαίνουν τα περισσότερα ελεύθερα στο ιντερνετ αλλά θες VPN για να δεις. Βλέπουν σε ποιά χώρα είσαι και σε μπλοκάρουν.
Για τα συνδρομητικά είναι άλλη φάση.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Α μάλιστα! Στο μεταξύ κατέβασα το ProgDVB, αλλά έχει πολλές ρυθμίσεις. :S
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Το θέμα είναι τι θες να δεις. Και μετά ψάχνεις τους τρόπους που θα δεις.
Είχα ασχοληθεί παλαιότερα. Δεν υπήρχε τελικά κάτι ενδιαφέρον στα τόσα χιλιάδες τάχα ελεύθερα.
Στα πληρωμένα κάτι παίζει αλλά πρέπει να είσαι αργόσχολος πλέον για  τέτοια ή επαγγελματίας. Παλαιότερα δεν υπήρχε τόση πληροφόρηση και πολύ κατέφευγαν εκεί. Επίσης ενδιαφέρει και τους αλλοδαπούς που μένουν στην χώρα μας.
Τώρα βρίσκεις ότι θες με διάφορους και νόμιμους τρόπους.

Για χόμπυ βέβαια είναι άλλη συζήτηση. Πχ ασχολούμαι με λήωη σταθμών ραδιοφώνων στα Μεσαία. Έτσι για πλάκα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom