Νέα

Δορυφορική TV

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

krhth

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2006
Μηνύματα
69
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Κάναν αποκωδικοποιητή να σπάσουμε για να βλέπουμε Champion's League?

ʼστα διάλα με το κωλο-supersport... Να πρέπει να πληρώσεις για να δεις CL? Ρε που να χτυπάνε τον κώλο τους κάτω, συνδρομητής ΔΕΝ γίνομαι!!!

dreambox φιλε μου.! Βρες κ ενα server να σου δινει και κανε τη δουλεια σου  :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

trelos21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
432
Like
12
Πόντοι
1
Φιλε τρελε21 μπορεις να στειλεις αναλυτικες οδηγιες με βήματα?Εχω ενα μηχανημα Heacker 550D. Τι ειναι το μοντεμ που λεσ?

Φιλαρακο αυτο το μοντεμ δεν ειναι τιποτε αλλο απο ενα καλωδιο που μπαινει στην com1 του υπολογιστη σου και υπαρχει αντιστοιχη υποδοχη στο αποδικοποιητη τουλαχιστον που εχω εγω και μεταφερει δεδομενα ζητατω απο το πλαισιο το εχει ..
Για το μηχανημα που αναφερεις δεν το εχω ψαξει αλλα απο αλλους που εχω ακουσει το καλυτερο που παιζει ειναι το dreambox αλλα ψαξε βρες server πληρωσε καποια συνδρομη κλπ. πολλοι το κανουν αυτο και βλεπουν NOVA αλλα εγω δεν εχω ασχοληθει με το αλθημα αυτο.
Καλο ομως απο γνωστες των δορυφορικων σπασιματων με δεκτες οχι μεσω ΗΥ να αρχισουν να καταγραφουν αποψεις και τεχνικες
 

trelos21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
432
Like
12
Πόντοι
1
που θα βρω λεπτομεριες

Λοιπων εγω αρχισα να μαθαινω γυρω απο αυτα ρωτοντας στν αρχη της Αχαρνων προς Ομονια εχει ενα μαγαζι που πουλα αυτους τους αποκωδικοποιητες starsat και εκει αρχισα να ψαχνομαι. Μετα απο περιοδικα και απο διαφιμισεις γυρω απο dreambox παιρνω τηλ και ρωταω η πηγαινω απο εκει . το dreambox το θεωρω ακομη δυσκολο πρεπει να ξερεις linux και οχι μονο και θελει πολυ μελετη σε αντιθεση με τον starsat που μπαινεις στο site και κατεβαζεις τα αναλογα κλειδια για το μοντρελο που εχεις και τρεχεις το προγραμμα στον υπολογιστη σου που ειναι ταυτοχρονα συνδεδεμενος με ενα null modem (απο το πλαισιο) και γεμιζει . Μετα κατεβαζεις απο τον δορυφορο ξανα τα καναλια και τα βαζεις σε μπουκετα . Σημειωση αναβαθμιση γινεται περιπου μια φορα την εβδομαδα σε κλειδια και πρεπει να κανεις το ιδιο ξανα. Δηλαδη κατεβασμα αρχειου τρεξιμο στον υπολογιστη φορτωμα αποκοδικοποιητη και κατεβασμα απο δορυφο τα καναλια Αν δεν βαριεστε εχει καλα θεματα αλλα οχι ΝΟνα
 

Επισκέπτης
να σας πω και εγώ δυο λόγια κατ αρχήν συμφωνώ με μερικούς συναγωνιστές ποιο πριν ότι το καλύτερο μηχάνημα είναι το dream box το οποίο όχι μόνο τα σπάει σχεδόν όλα αλλά και η σειρά 7020 και άνω έχει την δυνατότητα τα κανάλια που κατεβάζει να τα μοιράζει και σε άλλους  χρήστες μέσω της ADSL αλλά το ζήτημα είναι να βρεις το κατάλληλο άτομο  να σου κατεβάσει ένα πρόγραμμα από το internet που τα βρίσκεις σε κάποιο site και αυτό το πρόγραμμα κάνει κάποιες αλλαγές στην IP του αποκωδικοποιητή και αυτός μέσω της σύνδεσης του πάνω στο modem router της adsl κατεβάζει πλέον αυτόματα τα κλειδιά  των συνδρομητικών καναλιών όταν αυτά αλλάζουν.
Στο εμπόριο όμως υπάρχουν και ορισμένοι αποκωδικοποιητές που είναι έτοιμοι και απλά τους βάζεις επάνω και αφού τους συνδέσεις πάνω στο montem router της adsl αρχίζουν και κάνουν παιχνίδι το κόστος τους είναι  200 έως 250 ευρώ, το μειονέκτημα τους είναι ότι απλά είναι λίγο αργοί και την στιγμή που αλλάζουν τα κλειδιά σε πετάνε έξω για μερικά δευτερόλεπτα.
έχω έναν τέτοιο αποκωδικοποιητή και βλέπω τα πάντα σχεδόν και μαζί και όλο το μπουκέτο του NOVA.   
 

shaved-1

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
90
Like
0
Πόντοι
0
dreambox rules !!!!!!!!!!!
τα κανει ολα και συμφερει.    και δε χρειαζεται να εχεις τον 7020. το καλυτερο ειναι το 500αρακι
1 ονειροκουτο
1 ρουτερακι
λιγες βασικες γνωσεις linux και..........εισαι ετοιμος.


5000 καναλια και η τηλεοραση δεν εχει τιποτα !!!!!!
 

Επισκέπτης
dreambox rules !!!!!!!!!!!
τα κανει ολα και συμφερει.    και δε χρειαζεται να εχεις τον 7020. το καλυτερο ειναι το 500αρακι
1 ονειροκουτο
1 ρουτερακι
λιγες βασικες γνωσεις linux και..........εισαι ετοιμος.


5000 καναλια και η τηλεοραση δεν εχει τιποτα !!!!!!
απλά όμως πρέπει να βρείς το άτομο που να τον πατσάρει και να του δώσει την ip που χρειάζεται για να κατεβάζει τα κλειδιά.
 

DIMPIM

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2007
Μηνύματα
272
Like
0
Πόντοι
1
Εχει βγει ενας απ/της καλυτερος απο το dreambox αλλα μου ξεφεύγει το ονομα του.
Κανει οσα ο dreambox αλλα εχει και μερικα extra. Συντομα θα σας τον πω.

απλά όμως πρέπει να βρείς το άτομο που να τον πατσάρει και να του δώσει την ip που χρειάζεται για να κατεβάζει τα κλειδιά.
 

Επισκέπτης
Εχει βγει ενας απ/της καλυτερος απο το dreambox αλλα μου ξεφεύγει το ονομα του.
Κανει οσα ο dreambox αλλα εχει και μερικα extra. Συντομα θα σας τον πω.
εγώ έχω εναν αποκοδικοποιητή τον πήρα 200ευρώ και είναι πατσαρισμένος έτοιμος αλλά είναι πολύ αργός και κάνει πολές διακοπές.
έχω εναν dream box τον 510 αλλά δεν έχω βρεί άτομο να μου το πατσαρει.
 

DIMPIM

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2007
Μηνύματα
272
Like
0
Πόντοι
1
Πατσάρισμα τι ενοεις ?
εγώ έχω εναν αποκοδικοποιητή τον πήρα 200ευρώ και είναι πατσαρισμένος έτοιμος αλλά είναι πολύ αργός και κάνει πολές διακοπές.
έχω εναν dream box τον 510 αλλά δεν έχω βρεί άτομο να μου το πατσαρει.
 

Επισκέπτης
Πατσάρισμα τι ενοεις ?
σε δίκτυο με το pc μπαίνεις μέσα στον αποκοδικοποιητή και του σετάρεις ένα αρχείο που κατεβάζεις από κάποια site του ιντερνετ και επαιμβαίνεις και του αλλάζεις την ip ώστε να μπορεί να εποικοινωνεί με τους server στο διαδίκτυο που στέλνουν τα κλειδιά και ανοίγει τα κανάλια τύπου nova.
 

DIMPIM

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2007
Μηνύματα
272
Like
0
Πόντοι
1
Εχω καποιους που το κανουν ειναι ενα προγραμμα σαν Ρ2Ρ και μοιραζει τα κλειδιά.
Αλλα δεν πιανει/δουλεύει με νοβα. Για νοβα θες καποιους να μοιραζεσται ονλινε τους κωδικους.
Την αλλη βδομαδα θα μου βάλουν και Θα σου πω περισοτερα.
σε δίκτυο με το pc μπαίνεις μέσα στον αποκοδικοποιητή και του σετάρεις ένα αρχείο που κατεβάζεις από κάποια site του ιντερνετ και επαιμβαίνεις και του αλλάζεις την ip ώστε να μπορεί να εποικοινωνεί με τους server στο διαδίκτυο που στέλνουν τα κλειδιά και ανοίγει τα κανάλια τύπου nova.
 

Επισκέπτης
Εχω καποιους που το κανουν ειναι ενα προγραμμα σαν Ρ2Ρ και μοιραζει τα κλειδιά.
Αλλα δεν πιανει/δουλεύει με νοβα. Για νοβα θες καποιους να μοιραζεσται ονλινε τους κωδικους.
Την αλλη βδομαδα θα μου βάλουν και Θα σου πω περισοτερα.
αν κάνεις την δουλειά στείλε πμ να τα πούμε και να με προγραμματίσουν και εμένα.
 

AssMaster

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
282
Κριτικές
61
Like
927
Πόντοι
6.810
Το πιο ψαγμενο καταστημα στον χωρο των δορυφορικων.Φτιαχνει μεχρι και δικο του firmware για δεκτες.

 

DIMPIM

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2007
Μηνύματα
272
Like
0
Πόντοι
1
Αγοραζεται μόνο Dreambox h Relook γιατι τα συνδέεις στο ρουτερ , πηγαίνεται εδώ βρισκεται ποιο image  ταιριαζει στο μοντέλο σας , το περναται , βαζεται το sgc ppanel fορτώνει μονο του κλειδιά , προσ στιγμην το σιτε που κανει update to sgc ppanel ειναι κατv αλλάζει σιτε οποτε δοκιμαστε οποιοδήποτε αλλο πανελ.
 

johnnybravo

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2006
Μηνύματα
152
Like
0
Πόντοι
1
hello, sorry for writting in english but my greek is not good, i live in greece and have a dreambox 7000 series and i am cardsharing via a dutch friend the dutch channels also i am receiving everyday the codes for the d+ channels and have codes for the german premiere, on the last two channels a lot of good channels with movie and 5 adult programs. does anybody now where or with whom i can share the nova channel. :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
 

olisadebe17

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2006
Μηνύματα
173
Like
8
Πόντοι
1
Καλημέρα σε όλους και σε όλες...

θέλω να φτιάξω μια βαση δεδομένων για ενα site που φτιαχνει ενας φιλος...

εαν κάποιος γνωρίζει που η πως μπορώ να βρω πιίνακα συχνωτήτων δορυφορικων καναλιων
σε μορφη κειμένου και όχι να το πάρω απο άλλο site σαν κλοπή να στείλει π.μ η email

ευχαριστό πάρα πολύ όλους......
 

olisadebe17

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2006
Μηνύματα
173
Like
8
Πόντοι
1
Καλησπέρα παιδιά...
Ανοίγω αυτό το θέμα για να κάνω γνωστό σε όλους τους φίλους οτι μπορούν να έχουν ερωτικά καναλια στο δορυφορικό τους σύστημα με αρκετά μικρό κόστος σε σχέση με τον αριθμό τους..
Όσοι καλοί φίλοι θέλουν ας έρθουν π.μ
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
32
Πόντοι
16
Καλησπέρα παιδιά...
Ανοίγω αυτό το θέμα για να κάνω γνωστό σε όλους τους φίλους οτι μπορούν να έχουν ερωτικά καναλια στο δορυφορικό τους σύστημα με αρκετά μικρό κόστος σε σχέση με τον αριθμό τους..
Όσοι καλοί φίλοι θέλουν ας έρθουν π.μ
Τόσο καίγεσαι να μας βοηθήσεις ή διαφήμιση κάνεις ???  :think: :think: :think: :think:  :uglystupid:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom