Νέα

Αναζήτηση εργασίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vasos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 132
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Naruto-Sasuke

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.607
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Καλησπερα και απο εμενα.Ονομαζομαι Κων/νος και ειμαι 27χρ απο Πειραια.Δυστηχως πλεον ειμαι ανεργος λογω του προβληματος με την μεση που εχω..Δουλευα μηχανικος αυτοκινητων σχεδον 5 χρονια και τωρα ψαχνω να βρω κατι ποιο "ξεκουραστο" λογω υγειας..Αν παρει κατι το αυτι η το ματι σας παρακαλω παρα πολυ να με ειδοποιησετε με pm.Ευχαριστω παρα πολυ.
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.009
Κριτικές
1
Like
3.107
Πόντοι
456
τυποι μπορει να μου πει καποιος τα καλυτερα σαη για αναζητηση εργασιας ? εκτος απο το καριερα αξιζει να ψαξει ενας φιλος με χαρτι ΤΕΙ λογιστικης και προυπηρεσια καπου αλλου ?

1 - 2 σαη ακομα αν εχετε να προτεινετε θα εκτιμηθει
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.776
Κριτικές
15
Like
11.422
Πόντοι
3.846
τυποι μπορει να μου πει καποιος τα καλυτερα σαη για αναζητηση εργασιας ? εκτος απο το καριερα αξιζει να ψαξει ενας φιλος με χαρτι ΤΕΙ λογιστικης και προυπηρεσια καπου αλλου ?

1 - 2 σαη ακομα αν εχετε να προτεινετε θα εκτιμηθει
Λογιστής και δεν μπορεί να βρει δουλειά;
Ο λογιστής και ο πωλητής είναι τα μόνα επαγγέλματα που ακόμα και μέσα σε κρίση θα έχουν πάντα δουλειά.
Όποιος δεν το ξέρει αυτό, μάλλον δεν έχει ιδέα από την αγορά.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
τυποι μπορει να μου πει καποιος τα καλυτερα σαη για αναζητηση εργασιας ? εκτος απο το καριερα αξιζει να ψαξει ενας φιλος με χαρτι ΤΕΙ λογιστικης και προυπηρεσια καπου αλλου ?

1 - 2 σαη ακομα αν εχετε να προτεινετε θα εκτιμηθει
linkedin μακροπροθεσμα βοηθαει αρκετα, αν βρει κατι προσωρινο και θελει κατι καλυτερο στο μελλον. Ας φτιαξει ενα account εκει να υπαρχει, με σωστα στοιχεια και tags, και ποτε δεν ξερεις ποιος θα σε δει.

Κατα τα αλλα με ενα απλο γκουγκλαρισμα βγαζει ολα τα μεγαλα σαιτ,
kariera.gr
ergasia.gr
xe.gr
skywalker.gr
jobfind.gr
indeed.gr
randstad.gr
gr.jooble.org
ισως και αλλα

βαζεις σωστα φιλτρα (νεες αγγελιες, κοντινες περιοχες, full time), και ριχνεις αδεια να πιασεις γεματα. Καλο ειναι να τα δει ολα. Καλογραμμενο βιογραφικο χωρις σαλτσες και παπαριες, ενα απλο αλλα περιεκτικο cover letter, και εντος εβδομαδας θα σκασουν τηλεφωνα. Μετα συνεντευξεις κτλ. Μακρια απο σαπιες διαφημιστικες/εξυπ.πελατων τυπου τελεπερφομανς, ορμανε αμεσως και παιρνουν τηλεφωνο ακομα κι αν εισαι αρχιτεκτονας και ζαλιζουν παπαρια.

Αναλογως ποσο καιγεται για αμεση ευρεση, ποσο πλουσιο βιογραφικο εχει, και ποσο τυχερος ειναι, θα βρει και αναλογη δουλεια.
Δεν υπαρχει "τελειο" σαιτ, ας φαει χρονο να γαμηθει να στελνει αιτησεις και εφοσον ο τομεας του ειναι καπως ευκολος, θα εχει και την δυνατοτητα να ξεσκαρταρει και να επιλεξει ο ιδιος αναλογως της ανταποκρισης.

Λογιστής και δεν μπορεί να βρει δουλειά;
Ο λογιστής και ο πωλητής είναι τα μόνα επαγγέλματα που ακόμα και μέσα σε κρίση θα έχουν πάντα δουλειά.
Όποιος δεν το ξέρει αυτό, μάλλον δεν έχει ιδέα από την αγορά.
Το παιδι ρωτησε για σαιτ ευρεσης εργασιας, δεν ειπε οτι δεν μπορει να βρει δουλεια.
Μη γινεσαι τοσο μαλακας απλα για να το παιξεις ξερολας, απο καπου αρχιζουν ολοι
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.166
Like
15.920
Πόντοι
3.556
τυποι μπορει να μου πει καποιος τα καλυτερα σαη για αναζητηση εργασιας ? εκτος απο το καριερα αξιζει να ψαξει ενας φιλος με χαρτι ΤΕΙ λογιστικης και προυπηρεσια καπου αλλου ?

1 - 2 σαη ακομα αν εχετε να προτεινετε θα εκτιμηθει
τύπε μηπως εισαι εσυ ο φιλος με χαρτι απο τεη λογιστικής; ανοιξε μας τη καρδια σου εδω μια οικογενεια ειμαστε. :coffee:
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.009
Κριτικές
1
Like
3.107
Πόντοι
456
τύπε μηπως εισαι εσυ ο φιλος με χαρτι απο τεη λογιστικής; ανοιξε μας τη καρδια σου εδω μια οικογενεια ειμαστε. :coffee:

οχι τυπε δεν αποφοιτησα απο ιδρυμα.... μονο περαστικος ημουν :wanker: .... αιωνιος :erection:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.750
Like
67.956
Πόντοι
12.756
ΤΕΙ λογιστικης απο ποιο ΤΕΙ ;
Κανα Μεσολόγγι ή Πειραια ;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.750
Like
67.956
Πόντοι
12.756
Νιπλακο εξωτερικο εχω ζησει 20 χρονια.... και σε :piss:

20 χρονια εξω και βλεπω μαλάκας παρέμεινες
Μωρη κάμπια 250+ ατομα προσωπικο ειχα
Εξωτερικο ημουν πιο πολυ απο Ελλαδα απο τα συνολικα μου χρόνια, σπιτια εχω εξω

Ζητησες κάτι , και ρωταμε για να βοηθησουμε ,
τωρα αν εσυ ηρθες να την μετρησεις με καποιους που δεν ξερεις καν, τι να σου πω ρε μαλάκα ... ;;; λυπαμαι για την περιπτωση σου
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.847
Κριτικές
1
Like
9.659
Πόντοι
2.456
Νιπλακο εξωτερικο εχω ζησει 20 χρονια.... και σε :piss:
Πφφφφφ ο φίλος Νιπλης το εξωτερικό είναι η δεύτερη κατοικία του ,με το ιδιωτικό τζετ που έχει σε 3 ώρες είναι Παρίσι και όπου αλλού θέλει.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.009
Κριτικές
1
Like
3.107
Πόντοι
456
ΤΕΙ λογιστικης απο ποιο ΤΕΙ ;
Κανα Μεσολόγγι ή Πειραια ;

Χαλκιδα , λοιπον ενταξει θα βρει , και μονο με το καριερα απο οτι καταλαβα γινεται η δουλεια

και Βουκουρεστι με τα αντιστοιχα 1 -2 δεν ειχε προβλημα κανεις

20 χρονια εξω και βλεπω μαλάκας παρέμεινες
Μωρη κάμπια 250+ ατομα προσωπικο ειχα
Εξωτερικο ημουν πιο πολυ απο Ελλαδα απο τα συνολικα μου χρόνια, σπιτια εχω εξω

Ζητησες κάτι , και ρωταμε για να βοηθησουμε ,
τωρα αν εσυ ηρθες να την μετρησεις με καποιους που δεν ξερεις καν, τι να σου πω ρε μαλάκα ... ;;; λυπαμαι για την περιπτωση σου

αν λες αληθεια ρισπεκτ !

αν και μαλλον για φιδεμπορας κανεις :cool2:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.750
Like
67.956
Πόντοι
12.756
Χαλκιδα , λοιπον ενταξει θα βρει , και μονο με το καριερα απο οτι καταλαβα γινεται η δουλεια

και Βουκουρεστι με τα αντιστοιχα 1 -2 δεν ειχε προβλημα κανεις



αν λες αληθεια ρισπεκτ !

αν και μαλλον για φιδεμπορας κανεις :cool2:

Οκ Χαλκιδα ειναι οκ σαν ΤΕΙ
Αν καιγεται η κωλαρα του να βρει άμεσα , ή να βγάλει ενα καλο χαρτζιλικι αναλογικα με την δουλεια που θα ριξει μεχρι να βρει κατι πολυ στα μετρα του
Τυπωνει 20 βιογραφικα και αρχιζει την γυρα σε λογιστικα γραφεία της περιοχης
Αυτοι παντα καιγονται για κοσμο , ειδικα να κανει καταχωρισεις απο πελάτες που εχουν , να βγαλει κανα ΦΠΑ , παντα πνιγονται αυτοι , ειδικα τωρα με mydata θα γινει του μουνιου
και συνηθως τους στελνουν στα γραφεία των εταιρειων που εχουν πελατες καποιες μερες της εβδομάδας, και απο εκει μπορει ανετα να κανει κανα κονέ και να μεινει

Καριερα πες του να το αφησει για 2-3 επιλογη , σοβαρη εταιρεία που θα ψαξει θα ψαξει στο LinkedIn
Αμα βαλει οπως ειπε ο Παπαροτριφτουλας τα σωστα φιλτρα θα βρει εταιρειες αρκετες , και θα στειλει και σε αυτες που γουσταρει και ας μην εχουν ανεβασει αγγελια , υπαρχουν και αυτοι οι μαλακες..
Σε τετοιες που δεν εχουν βαλει αγγελια και στελνουν οι περιπτωσεις των ατομων που στελνουν ειναι 2
1. Απεγνωσμενοι που στελνουν παντου
2. Καποιοι που πραγματικα θελουν να εχουν μια ευκαιρια να δουλεψουν σε αυτη την εταιρεία οταν ανοιξει καποια θεση
Συνηθως το Νο 2 ειναι παντα οκ ατομα , ευκολα η εταιρεία τους ξεχωριζει απο το Νο 1

Λογιστες παντως γενικα ψαχνουν με το ντουφεκι , αν παει βιογραφικο και στην συνεντευξη πει απλα το ονομα του και δεν σκασει με μαγιο , θα τον παρουν
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
231
Like
526
Πόντοι
81
Το μεροκαματο στις ελιες φετος θα παιξει απο 50 ως 70 ευρω στις 9 ωρες με 45 λεπτα διαλειμα. Και εργατες δεν υπαρχουν. Ολοι ειναι στο ψαξιμο.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.726
Like
2.773
Πόντοι
456
Το μεροκαματο στις ελιες φετος θα παιξει απο 50 ως 70 ευρω στις 9 ωρες με 45 λεπτα διαλειμα. Και εργατες δεν υπαρχουν. Ολοι ειναι στο ψαξιμο.
παραμυθια,δεν υπαρχουν μεροκαματα 70ευρω στο ελλαντα,αν εδιναν τοσα θα πηγαιναν στις ελιες οι αλβανοι..30ευρω ειναι και αν..
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.750
Like
67.956
Πόντοι
12.756
παραμυθια,δεν υπαρχουν μεροκαματα 70ευρω στο ελλαντα,αν εδιναν τοσα θα πηγαιναν στις ελιες οι αλβανοι..30ευρω ειναι και αν..
αρα μουφες λεει ο Λελος και ειναι και νεο μέλος :coffee:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.041
Κριτικές
62
Like
40.561
Πόντοι
8.530
παραμυθια,δεν υπαρχουν μεροκαματα 70ευρω στο ελλαντα,αν εδιναν τοσα θα πηγαιναν στις ελιες οι αλβανοι..30ευρω ειναι και αν..
40 με 50 λένε στην τηλεόραση και το σαραντάρι επιβεβαιώθηκε από οικογενειακό φίλο.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.726
Like
2.773
Πόντοι
456

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.041
Κριτικές
62
Like
40.561
Πόντοι
8.530
40αρι αν υπαρχει εννοουν απο τι 7 το πρωι μεχρι να νυχρωσει στις 9 το βραδυ..ζωαρα
Δεν νομίζω να είναι τόσες οι ώρες πάντως με πέντε μεροκάματα βγήκαν κάποια έξοδα όπως πληροφορήθηκα με.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.609
Κριτικές
24
Like
9.765
Πόντοι
4.746
Πέρσι το μεροκάματο στην ελιά σε ορισμένες περιοχές δες Λακωνία πήγε εφδομηντα .Οι περισσότεροι το είχαν πενήντα.Φετος στα ίδια.Οι Αλβανοί δεν είναι μαλακές τραμπουκιζουν τα πακιά αν πάρουν λιγότερο μεροκάματο στον αγρό.Δεν είναι σαν τους Έλληνες που τα ανέχονται.
 
  • Like
Αντιδράσεις: riding

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom