Νέα

Warsaw - Βαρσοβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TLEVEND
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 859K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Αμερικη απο δικους μου γνωστους ειναι ματιριαλιστικ μεχρι εκει που δεν παει. να παρουν το νεο αιφονι, το νεο απλ γουους κλπ.

ολες οι μαλακιες απο αμερικη ξεκινανε. νεοφεμινισμος, ψευτοκαριερες, ΛΟΑΤΚΙ και Μι του.

οποτε δε βρισκω απιθανο να μη χαιρεσαι το γαμησι εκει.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Το να αντιμετωπίζεται η Αμερική ως ενιαία χώρα με ίδιες συμπεριφορές παντού, είναι σα να αντιμετωπίζεται η Ευρώπη ως ενιαία χώρα με ίδιες συμπεριφορές παντού, δηλαδή λάθος.
Άλλο Νέα Υόρκη, άλλο Σικάγο, άλλο Σαν Φραντσίσκο, άλλο Μοντάνα, άλλο Καλιφόρνια άλλο Τέξας, άλλο Λας Βέγκας, άλλο Λουιζιάνα, άλλο Οκλαχόμα, άλλο Φλόριντα.
Ξεχωριστός κόσμος η κάθε πολιτεία, με δικούς του ανθρωπότυπους, συμπεριφορές, νόρμες.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Το να αντιμετωπίζεται η Αμερική ως ενιαία χώρα με ίδιες συμπεριφορές παντού, είναι σα να αντιμετωπίζεται η Ευρώπη ως ενιαία χώρα με ίδιες συμπεριφορές παντού, δηλαδή λάθος.
Άλλο Νέα Υόρκη, άλλο Σικάγο, άλλο Σαν Φραντσίσκο, άλλο Μοντάνα, άλλο Καλιφόρνια άλλο Τέξας, άλλο Λας Βέγκας, άλλο Λουιζιάνα, άλλο Οκλαχόμα, άλλο Φλόριντα.
Ξεχωριστός κόσμος η κάθε πολιτεία, με δικούς του ανθρωπότυπους, συμπεριφορές, νόρμες.
Το ίδιο λάθος είναι να αντιμετωπίζεται και η Γερμανία,η Ρωσία,η Γαλλία,κ.ο.κ. σαν ενιαίος χώρος..
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Πω ρε έχω μείνει πίσω,νόμιζα στην Αμερική σου την πέφτουνε στα μπαρ μεθυσμένες μιλφάρες ή ξανθες με σορτσάκια σαν τη Πάμελα Άντερσον :tooth:
Καμια σχεση εγω ενα χρονο φιλαδελφεια,τωρα αν σε αλλες πολεις παιζει αλλιως δεν ξερω.
Απο αμερικη νεα υορκη εχω παει οσο ημουν στη φιλαδελφεια αλλα πανακριβη η νεα υορκη και το μονο μερος που μου αρεσε απο ολα ηταν το ατλαντικ Σίτι αλλα ειπαμε απο γκομενες γιοκ.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Το να αντιμετωπίζεται η Αμερική ως ενιαία χώρα με ίδιες συμπεριφορές παντού, είναι σα να αντιμετωπίζεται η Ευρώπη ως ενιαία χώρα με ίδιες συμπεριφορές παντού, δηλαδή λάθος.
Άλλο Νέα Υόρκη, άλλο Σικάγο, άλλο Σαν Φραντσίσκο, άλλο Μοντάνα, άλλο Καλιφόρνια άλλο Τέξας, άλλο Λας Βέγκας, άλλο Λουιζιάνα, άλλο Οκλαχόμα, άλλο Φλόριντα.
Ξεχωριστός κόσμος η κάθε πολιτεία, με δικούς του ανθρωπότυπους, συμπεριφορές, νόρμες.
Εχεις δικιο αλλα οχι τοσο τρανταχτες διάφορες στη κοινωνικη ζωη των κατοικων,στα νοτια και δυτικα πιο αγριοι στα βόρεια πιο δημοκρατικοι και στα ανατολικα στα κεντρικά βλαχοι και κλειστομυαλοι
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Το ίδιο λάθος είναι να αντιμετωπίζεται και η Γερμανία,η Ρωσία,η Γαλλία,κ.ο.κ. σαν ενιαίος χώρος..

Φυσικά, έχει τεράστιες διαφορές, πχ βορράς με Νότο.
Ακόμα και Ελλάδα, έχει χαώδεις διαφορές από πόλη σε πόλη.
Πχ κάποιος που ζει Κομοτηνή ή Σέρρες, σίγουρα ξεκαρδίζεται με τις μαλακίες που διαβάζει στα νήματα περί αγαμίας, δυσκολίας των γυναικών που το δίνουν σε Μαροκινούς, κλπ αφού "στην Κομοτηνή 5 φράγκα το μουνί"
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Φυσικά, έχει τεράστιες διαφορές, πχ βορράς με Νότο.
Ακόμα και Ελλάδα, έχει χαώδεις διαφορές από πόλη σε πόλη.
Πχ κάποιος που ζει Κομοτηνή ή Σέρρες, σίγουρα ξεκαρδίζεται με τις μαλακίες που διαβάζει στα νήματα περί αγαμίας, δυσκολίας των γυναικών που το δίνουν σε Μαροκινούς, κλπ αφού "στην Κομοτηνή 5 φράγκα το μουνί"
Τι διαφορά έχουν οι Σέρρες από τα Τρίκαλα ή την Τρίπολη;
Η Κομοτηνή απλά έχει πολλές γυναικείες σχολές,το mentality στην Ελλάδα είναι παντού ίδιο.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Η Κομοτηνή απλά έχει πολλές γυναικείες σχολές,το mentality στην Ελλάδα είναι παντού ίδιο.
Πως είναι ίδιο το mentality όταν Κομοτηνή λόγω ανταγωνισμού, περπατάει (νορμάλ) άντρας στην πλατεία και γυρνάνε γυναικεία κεφάλια με τα σάλια έξω;
Την έχω ζήσει την πολή καλά και σε διαβεβαιώ πως ο βαθμός δυσκολίας των γυναικών είναι στο 5% σε σχέση με την υπόλοιπη χώρα, ενώ το mentality είναι τελείως αντίθετο
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Φυσικά, έχει τεράστιες διαφορές, πχ βορράς με Νότο.
Ακόμα και Ελλάδα, έχει χαώδεις διαφορές από πόλη σε πόλη.
Πχ κάποιος που ζει Κομοτηνή ή Σέρρες, σίγουρα ξεκαρδίζεται με τις μαλακίες που διαβάζει στα νήματα περί αγαμίας, δυσκολίας των γυναικών που το δίνουν σε Μαροκινούς, κλπ αφού "στην Κομοτηνή 5 φράγκα το μουνί"

Ε όχι και χαώδεις

Κομοτηνή είναι ειδική περίπτωση,μην τη συγκρίνεις με άλλες πόλεις που επικρατεί ψωλαρία και αγαμία

Άντε μια διαφορά να είναι ότι οι νότιες γαμιούνται πιο εύκολα από τις βόρειες
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Οι Σερραίες ξεκωλιάζονται γενικώς, από τις πιο εύκολες γυναίκες.
Θέλω να μου πεις 3 πράγματα

α)Πως λένε οι Σερραίοι την Ακρόπολή τους
β)Πως λέγεται το μέρος που είναι τα καλοκαιρινά μαγαζιά
γ)Ποιο άγαλμα είναι στην Πλατεία Ελευθερίας

Γιατί οκ,αντιμετωπίζουμε με κατανόηση τα άτομα που γράφουν για το μπλοκ
χωρίς να έχουν πάει στο μπλοκ,αλλά για πες μου φίλε.
Πόσες Σερραίες έχεις γαμήσει;

Y.Γ.Σου έβαλα τραγικά εύκολα,τα 2 στα βγάζει και ο googles
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ε όχι και χαώδεις

Κομοτηνή είναι ειδική περίπτωση,μην τη συγκρίνεις με άλλες πόλεις που επικρατεί ψωλαρία και αγαμία

Άντε μια διαφορά να είναι ότι οι νότιες γαμιούνται πιο εύκολα από τις βόρειες
Σόρρυ μαν είσαι βαθιά νυχτωμένος αν θεωρείς τις βόρειες γυναίκες δύσκολες.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Θέλω να μου πεις 3 πράγματα

α)Πως λένε οι Σερραίοι την Ακρόπολή τους
β)Πως λέγεται το μέρος που είναι τα καλοκαιρινά μαγαζιά
γ)Ποιο άγαλμα είναι στην Πλατεία Ελευθερίας

Γιατί οκ,αντιμετωπίζουμε με κατανόηση τα άτομα που γράφουν για το μπλοκ
χωρίς να έχουν πάει στο μπλοκ,αλλά για πες μου φίλε.
Πόσες Σερραίες έχεις γαμήσει;
Προσωπικά μία και καλή και αυτή Θεσσαλονίκη, δεν έτυχε να παίξω με άλλες.
Αλλά μέσω αυτής είδα πως σκέφτονται και εντρύφησα στη νοοτροπία των γυναικών της πόλης. Όπως επίσης και από ιστορίες που έχω ακούσει.
Μη μου πείτε πως ακούτε για τις Σερραίες πρώτη φορά από μένα.
Ή πως δεν έχετε ακούσει ποτέ το "Στις Σέρρες δράμα η καβάλα" για τη γενικότερη περιοχή
Το μόνο που έχω επιφύλαξη είναι μήπως έχει αλλάξει η νοοτροπία στο διάβα του χρόνου, γιατί η ιστορία είναι αρκετά παλιά, αν και οι αναλογίες δεν έχουν αλλάξει από τότε.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.920
Like
1.453
Πόντοι
216
H διαφορά είναι οτι οι Ρωσίδες πάνε με φραγκάτους τριτοκοσμικούς μπάζους κτλ ενώ οι Πολωνέζες πάνε και με άφραγκους της ίδιας εμφάνισης και άμα δεις τους συνδυασμούς νιώθεις σαν πυροβολημένος.
Εντωμεταξύ συχνά φοράνε βαθιά ντεκολτέ,ξώβυζα και πολύ κολλητά ρούχα ασχέτως περιβάλλοντος.
Π.χ. εδώ η βυζαρού στη Ζανζιβάρη δίπλα στους Αραπάκους.Αντε να δείξει επαγγελματισμό ο μαύρος πωλητής.


Αυτη τι ειδους βιντεο κανει; Δηλαδη ετσι ειναι μια τυπικη πολωνεζα;
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Προσωπικά μία και καλή και αυτή Θεσσαλονίκη, δεν έτυχε να παίξω με άλλες.
Αλλά μέσω αυτής είδα πως σκέφτονται και εντρύφησα στη νοοτροπία των γυναικών της πόλης. Όπως επίσης και από ιστορίες που έχω ακούσει.
Μη μου πείτε πως ακούτε για τις Σερραίες πρώτη φορά από μένα.
Ή πως δεν έχετε ακούσει ποτέ το "Στις Σέρρες δράμα η καβάλα" για τη γενικότερη περιοχή
Το μόνο που έχω επιφύλαξη είναι μήπως έχει αλλάξει η νοοτροπία στο διάβα του χρόνου, γιατί η ιστορία είναι αρκετά παλιά, αν και οι αναλογίες δεν έχουν αλλάξει από τότε.
Είχα ακούσει από κάτι συμφοιτητές μου με καυλόσπυρα "Φτιάξτα με Σερραία,να γαμήσει όλη η παρέα"
Πτυχίο αγάμητοι πήραν

Όχι ,οι Σερραίες δεν είναι διαφορετικές από τις Εδεσσαίες,κ.ο.κ.
Δε σε κάνει ο πολύς ακανές πιο ξεκωλιάρα.

Εδώ μιλάμε για χώρες όπως η Γερμανία που κάθε τμήμα της ήταν απο διαφορετική κατοχή,
παλιές αυτοκρατορίες,προσμίξεις,μιλάμε για ακραίες διαφορές π.χ.μεταξύ Λβιβ και Κιέβου,
και θα πούμε ότι οι ελληνίδες διαφέρουν από πόλη σε πόλη;
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Σόρρυ μαν είσαι βαθιά νυχτωμένος αν θεωρείς τις βόρειες γυναίκες δύσκολες.

Γιατί,είναι εύκολες οι ντόπιες θεσσαλονικιές;

Τώρα αν έχεις κονέ με φοιτήτριες,εντάξει γαμάς
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Είχα ακούσει από κάτι συμφοιτητές μου με καυλόσπυρα "Φτιάξτα με Σερραία,να γαμήσει όλη η παρέα"
Πτυχίο αγάμητοι πήραν

Όχι ,οι Σερραίες δεν είναι διαφορετικές από τις Εδεσσαίες,κ.ο.κ.
Δε σε κάνει ο πολύς ακανές πιο ξεκωλιάρα.

Εδώ μιλάμε για χώρες όπως η Γερμανία που κάθε τμήμα της ήταν απο διαφορετική κατοχή,
παλιές αυτοκρατορίες,προσμίξεις,μιλάμε για ακραίες διαφορές π.χ.μεταξύ Λβιβ και Κιέβου,
και θα πούμε ότι οι ελληνίδες διαφέρουν από πόλη σε πόλη;

Μα εσείς οι ίδιοι δε λέτε πως δεν παίζει ρόλο τόσο η καταγωγή της γυναίκας όσο το περιβάλλον στο οποίο ζει και πως μόλις μία Ουκρανή πχ περάσει τα σύνορα και ζήσει λίγο Γερμανία σε λίγο δυτικοποιείται και αλλάζει μυαλά;

Εαν ισχύει αυτό (που εν μέρει σίγουρα ισχύει) τότε το περιβάλλον παίζει τεράστιο ρόλο. Για αυτό το λόγο στην Κομοτηνή οι γυναίκες είναι πανεύκολες. Αφού είναι πολλές και έχουν έλλειψη από άντρες, λογικό είναι. Αν το παίξει η άλλη δύσκολη, απλά θα βγάλει τη σχολή αγάμητη να ακούει τις διπλανές να ουρλιάζουν από γκαύλα.

Αν ανοίξεις Κομοτηνή ένα Πολυτεχνείο που θα παίρνει 2000 νταγλαράδες το χρόνο, η αναλογία φυσικά θα αλλάξει με αντίκτυπο στη νοοτροπία των γυναικών

Πρώτα λοιπόν είναι το περιβάλλον και μετά οι διαφορές DNA κλπ

Έχω εξηγήσει παλαιότερα πως για τον ίδιο λόγο είναι πολύ πιο εύκολο να γαμήσει κάποιος φοιτήτρια Θεσσαλονίκη παρά πχ Αθήνα.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Μα εσείς οι ίδιοι δε λέτε πως δεν παίζει ρόλο τόσο η καταγωγή της γυναίκας όσο το περιβάλλον στο οποίο ζει και πως μόλις μία Ουκρανή πχ περάσει τα σύνορα και ζήσει λίγο Γερμανία σε λίγο δυτικοποιείται και αλλάζει μυαλά;

Εαν ισχύει αυτό (που εν μέρει σίγουρα ισχύει) τότε το περιβάλλον παίζει τεράστιο ρόλο. Για αυτό το λόγο στην Κομοτηνή οι γυναίκες είναι πανεύκολες. Αφού είναι πολλές και έχουν έλλειψη από άντρες, λογικό είναι. Αν το παίξει η άλλη δύσκολη, απλά θα βγάλει τη σχολή αγάμητη να ακούει τις διπλανές να ουρλιάζουν από γκαύλα.

Αν ανοίξεις Κομοτηνή ένα Πολυτεχνείο που θα παίρνει 2000 νταγλαράδες το χρόνο, η αναλογία φυσικά θα αλλάξει με αντίκτυπο στη νοοτροπία των γυναικών

Πρώτα λοιπόν είναι το περιβάλλον και μετά οι διαφορές DNA κλπ

Έχω εξηγήσει παλαιότερα πως για τον ίδιο λόγο είναι πολύ πιο εύκολο να γαμήσει κάποιος φοιτήτρια Θεσσαλονίκη παρά πχ Αθήνα.
Kανένας δε διαφωνεί για την Κομοτηνή ή το Ρέθυμνο.
Όμως αυτό οφείλεται μόνο στην αναλογία αντρών-γυναικών στις σχολές.

Ανάλογες εξηγήσεις έχουμε δώσει και στο ποιες διαφορές μπορεί να έχει μία Βαυαρέζα με μια Βερολινέζα.

Οι ελλεηνίδες σε mentality είναι παντού ίδιες.
Αν δεν είναι,πρέπει να τεκμηριώσει κάποιος γιατί δεν είναι,όπως κάνουμε με Πολωνία,Ρωσία,κ.λ.π.
Όχι είχα μία γκόμενα και μου είπε και για τις φίλες της...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom