Νέα

Warsaw - Βαρσοβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TLEVEND
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 855K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.418
Πόντοι
216
Αντιγραφω απο το τοπικ της ρωσιας, αυτο το εξαιρετικο κομματι κειμενου απο τον Shinoharas. Αναφερεται σε ρωσιδες. Το αντιγραφω απο εδω, να μου που οι γνώστες της πολωνικης καταστασης και των πολωνεζων, τι ισχυει απο αυτα, και για τις πολωνεζες:

"Ναι οι ρωσιδες ειναι ανοιχτες σε προκλήσεις, δεν τους πολυενδιαφερει η ηλικια ή η εμφανιση του αντρα! ενδιαγερονται κυριως τη συμπεριφορά θα έχεις απέναντί τους! Οι αντρες ειναι συγκριτικα λιγοτεροι στη ρωσια και οσοι ειναι διαθεσιμοι ειναι αλκοολικοι (εννοειται οχι ολοι αλλα στην πλειοψηφια τους) και σηκωνουν και το χερακι τους αμα κατσει! και λογο πλυθωρας κορασιδων βρισκουν ανετα νεαροτερη παρεα!"
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.418
Πόντοι
216
Χρονια πολλα, καλη χρονια, σε ολους τους πολωνεζο-φιλους!
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.418
Πόντοι
216
Μακαρι το τοπικ της πολωνιας να ειχε τοσους γνώστες της πολωνικής πραγματικοτητας, οσους εχουν τα τοπικ της ρωσιας και ουκρανιας...
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Απο αυτό το Καλοκαίρι θα ζω Βαρσοβία..Οπότε θα υπάρχει ασταμάτητη ενημέρωση σε όλα τα επίπεδα!!
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.418
Πόντοι
216
Απο αυτό το Καλοκαίρι θα ζω Βαρσοβία..Οπότε θα υπάρχει ασταμάτητη ενημέρωση σε όλα τα επίπεδα!!

Μπράβο! Να μας εχεις ενημερους, να χουμε απο δικο μας ανθρωπο σωστη ενημερωση για το τι παιζει στο πολωνικό πεδίο!
Μη μας ξεχασεις!
 

piatsa

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2008
Μηνύματα
248
Like
4
Πόντοι
1
μαλλον παντρευεται και παει σογαμπρος!!
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Με οικονομίες που κάνω εδώ και τρία χρόνια,θα πάρω ένα χρόνο άνευ αποδοχών και θα διεκδικίσω την μοίρα μου στην Poland.Θα αναζητήσω δουλεία,έρωτα,διασκέδαση και σίγουρα περιπέτεια!!!! Θα γράψω και ένα βιβλίο σε αντιστοιχία του Bang Poland του συγγραφέα Rooshv!!!χαχαχα.. Αν τα πράγματα δεν πάνε καλά θα γυρίσω μετά τον χρόνο στην αγαμία,στην μιζέρια και στην κακομοιρία της Ελλαδίτσας μας! Τουλάχιστον θα έχω βιώσει ενα απίστευτο χρόνο!!!
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.724
Κριτικές
184
Like
43.944
Πόντοι
21.896
το χειμωνα του 98 και τον χειμωνα του 99 εκανα εκει 2-3 εβδομαδας πισω απο το χοτελ αριστοτελ ειχε πιατσες αλλα και στο ιστορικο κεντρο στην πρωην βομβαρδισμενη πολη ειχε μαγαζακια κρασασικα που παιζοτασν καλο παιχνιδι με ντοπιες!νομιζω οτι οι πολωνεζες μας πανε σα λαο
 
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
DR_LOVE μπραβο γι αυτο που πας να επιχειρησεις,πιστευω ειναι εμπειρια ζωης.Ανυπομονω για τις ενημερωσεις σου.Αυτο το εχω σκεφτει να το κανω στο μελλον(ειμαι 18),αφου με το καλο τελειωσω τις σπουδες μου.

 

Vergara

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
193
Like
0
Πόντοι
1
Τι λένε ρε Κώστα ? :2funny:
Αυτοί εδώ πάνε να το παίξουνε Πολωνολόγοι κτλ κτλ  :S
Το έχουμε δει το έργο ξανά και ξανά(και για άλλες χώρες κτλ)

'Oταν θα έρθεις Πολωνία λέω να κάνουμε μερικά βιντεάκια για να δώσουμε την πραγματική άποψη στο τί συμβαίνει σήμερα στην Polska
ΜΟΝΟ οποίος μιλάει ΆΠΤΑΙΣΤΑ πολωνικά μπορεί να μπει για τα καλά στην Πολωνική πραγματικότητα !
Οποιοσδήποτε τουρίστας η'απλά σκαστός που ανεβαίνει χωρίς να μιλάει Πολωνικά, στο τέλος καταντάει τουλάχιστον γραφικός  :uglystupid:

Επειδή τα λόγια είναι απλά λόγια και ο καθένας μπορεί να γράφει σεντόνια και σεντόνια γεμάτα αρλούμπες για οποιαδήποτε χώρα (χωρίς βέβαια να μπορεί να αποδείξει τίποτα), τα vids είναι τα πιο αδιάψευστα και πιο έγκυρα στοιχεία ! Kι επειδή δεν έxω άνθρωπο να βοηθήσει στο γύρισμα (όπως ο Δημητράκης στη Ρωσσία) , προτείνω σε σένα φίλε Κώστα όταν δεχθείς την πρόσκληση μου κι ανέβεις πάνω, να γυρίσουμε μαζί μερικά με τις Πολωνέζες που σου έλεγα και όχι μόνο...
Θα τα κάνουμε σαν ρεπορτάζ ρωτώντας ακόμα και Πολωνούς φίλους τί γνώμη έχουν για την Ελλάδα κτλ....

Από σένα απλά ζητάω την αποδοχή της πρότασης των vids εδώ δημόσια (όταν δεις το μύνημα)
 
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Vergara απο τα λεγομενα σου καταλαβαινω οτι μενεις μονιμα Πολωνια.Θα ηταν πολυ χρησιμο αν εγραφες καποιες εμπειριες σου και γενικοτερα οτι γνωριζεις για τη ζωη στη Πολωνια και τις γυναικες στις μερες μας(οι περισσοτερες ενμερωσεις που υπαρχουν ειναι για χρονια πριν).Αξιζει καποιος στο μελλον να μεινει εκει "μονιμα"?
Πραγματι τα βιντεο θα βοηθουσαν.

 

Vergara

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
193
Like
0
Πόντοι
1
Vergara απο τα λεγομενα σου καταλαβαινω οτι μενεις μονιμα Πολωνια.Θα ηταν πολυ χρησιμο αν εγραφες καποιες εμπειριες σου και γενικοτερα οτι γνωριζεις για τη ζωη στη Πολωνια και τις γυναικες στις μερες μας(οι περισσοτερες ενμερωσεις που υπαρχουν ειναι για χρονια πριν).Αξιζει καποιος στο μελλον να μεινει εκει "μονιμα"?
Πραγματι τα βιντεο θα βοηθουσαν.

Γεια σου Παναγιώτη,

Oι μισοί συγγενείς μου είναι πολωνοί κι έxω και σπίτι εκεί(Warszawa).
Το '99 που τελείωσα το λύκειο πήγα για σπουδές και παρέμεινα για 8 χρόνια.
Αργότερα έφυγα για δουλειές Τσεχία, Σλοβακία και τώρα δυστηχώς Romania(γυφταριό).

Αν όλα πάνε καλά μέχρι το πάσχα θα έxω επιστρέψει πίσω Warszawa και σκοπεύω να μείνω
για μερικά χρόνια ακόμα γιατί πράγματι αξίζει να ζει κανείς P O L S K A !

Όσο αφορά τίς γυναίκες :

Πολωνία 10 ομορφιά 9 χαρακτήρα
Σλοβακία 9 ομορφιά 7 χαρακτήρα
Τσεχία 8,5 ομορφιά 5 χαρακτήρα
Ελλάδα 5   ομορφιά 3 χαρακτήρα
Ρουμανία 6 ομορφιά 0 χαρακτήρα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.724
Κριτικές
184
Like
43.944
Πόντοι
21.896
Γεια σου Παναγιώτη,

Oι μισοί συγγενείς μου είναι πολωνοί κι έxω και σπίτι εκεί(Warszawa).
Το '99 που τελείωσα το λύκειο πήγα για σπουδές και παρέμεινα για 8 χρόνια.
Αργότερα έφυγα για δουλειές Τσεχία, Σλοβακία και τώρα δυστηχώς Romania(γυφταριό).

Αν όλα πάνε καλά μέχρι το πάσχα θα έxω επιστρέψει πίσω Warszawa και σκοπεύω να μείνω
για μερικά χρόνια ακόμα γιατί πράγματι αξίζει να ζει κανείς P O L S K A !

Όσο αφορά τίς γυναίκες :
Πολωνία 10 ομορφιά 9 χαρακτήρα
Σλοβακία 9 ομορφιά 7 χαρακτήρα
Τσεχία 8,5 ομορφιά 5 χαρακτήρα
Ελλάδα 5   ομορφιά 3 χαρακτήρα
Ρουμανία 6 ομορφιά 0 χαρακτήρα
φιλε συμφωνω απολυτα εχω παει και τσεχια και ρωσια και λεορωσια και ρωσσια εχω ζησει και λιθουανια εχω μεινει και ρουμανια και βουλγαρια που ζω τωρα  και σκοπια
η βαθμολογια σου ειναι ετσια και εγω βαρσοβια ειχα περασει 2 χειμωνες τελια-πραγματικες κυριες οι πολωνεζες και μας αγαπαν εμας τους ελληνες τουλαχιστον τοτε το 98 και 99 που ειχα παει
 

Vergara

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
193
Like
0
Πόντοι
1
Πολωνία 10 ομορφιά 9 χαρακτήρα
Σλοβακία 9 ομορφιά 7 χαρακτήρα
Τσεχία 8,5 ομορφιά 5 χαρακτήρα
Ελλάδα 5   ομορφιά 3 χαρακτήρα
Ρουμανία 6 ομορφιά 0 χαρακτήρα
φιλε συμφωνω απολυτα εχω παει και τσεχια και ρωσια και λεορωσια και ρωσσια εχω ζησει και λιθουανια εχω μεινει και ρουμανια και βουλγαρια που ζω τωρα  και σκοπια
η βαθμολογια σου ειναι ετσια και εγω βαρσοβια ειχα περασει 2 χειμωνες τελια-πραγματικες κυριες οι πολωνεζες και μας αγαπαν εμας τους ελληνες τουλαχιστον τοτε το 98 και 99 που ειχα παει

Γεια σου φίλε μου,

Την καλύτερη εποχή πήγες Πολωνία ! Πριν το 2000 ήταν εντελώς διαφορετικά.

1) Στις Βουλγάρες πόσο δίνεις (ομορφιά-χαρακτήρα) ?
2) Στις Σκοπιανές ?
3) Λιθουανία είναι καλύτερα από Ρωσσία-Λευκορωσία όσο αφορά τiς γυναίκες ?
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Τι λένε ρε Κώστα ? :2funny:
Αυτοί εδώ πάνε να το παίξουνε Πολωνολόγοι κτλ κτλ  :S
Το έχουμε δει το έργο ξανά και ξανά(και για άλλες χώρες κτλ)

'Oταν θα έρθεις Πολωνία λέω να κάνουμε μερικά βιντεάκια για να δώσουμε την πραγματική άποψη στο τί συμβαίνει σήμερα στην Polska
ΜΟΝΟ οποίος μιλάει ΆΠΤΑΙΣΤΑ πολωνικά μπορεί να μπει για τα καλά στην Πολωνική πραγματικότητα !
Οποιοσδήποτε τουρίστας η'απλά σκαστός που ανεβαίνει χωρίς να μιλάει Πολωνικά, στο τέλος καταντάει τουλάχιστον γραφικός  :uglystupid:

Επειδή τα λόγια είναι απλά λόγια και ο καθένας μπορεί να γράφει σεντόνια και σεντόνια γεμάτα αρλούμπες για οποιαδήποτε χώρα (χωρίς βέβαια να μπορεί να αποδείξει τίποτα), τα vids είναι τα πιο αδιάψευστα και πιο έγκυρα στοιχεία ! Kι επειδή δεν έxω άνθρωπο να βοηθήσει στο γύρισμα (όπως ο Δημητράκης στη Ρωσσία) , προτείνω σε σένα φίλε Κώστα όταν δεχθείς την πρόσκληση μου κι ανέβεις πάνω, να γυρίσουμε μαζί μερικά με τις Πολωνέζες που σου έλεγα και όχι μόνο...
Θα τα κάνουμε σαν ρεπορτάζ ρωτώντας ακόμα και Πολωνούς φίλους τί γνώμη έχουν για την Ελλάδα κτλ....

Από σένα απλά ζητάω την αποδοχή της πρότασης των vids εδώ δημόσια (όταν δεις το μύνημα)
φιλε μου λεφτα να υπαρχουν και παμε να κανουμε τα γουστα μας. ;) :rockon:
 
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Πολωνία 10 ομορφιά 9 χαρακτήρα
Σλοβακία 9 ομορφιά 7 χαρακτήρα
Τσεχία 8,5 ομορφιά 5 χαρακτήρα
Ελλάδα 5  ομορφιά 3 χαρακτήρα
Ρουμανία 6 ομορφιά 0 χαρακτήρα
Ο πινακας ειναι πολυ κατατοπιστικος.Ακριβως εξαιτιας της καταστασης που επικρατει με τις Ελληνιδες και γενικοτερα με την ασχημη καταστασταση στην Ελλαδα (η οποια δεν ειναι μονο οικονομικη) και σκεφτομαι την Πολωνια(εχω διαβασει αρκετα και πιστευω οτι ταιριαζει στον χαρακτηρα και στους στοχους μου).Οποια βοηθεια και συμβουλη ευπροσδεκτη και ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom