Νέα

Βούλα Βαβάτση

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
ΘΕΕΣ!!
Και οι δυό τους!

Εμενα μου αρεσουν πολυ τα συνδυαστικα λαθη (πχ λεξιλογικο + νοηματικο, συγχρονως)

Η τυπισσα δεν ηξερε ουτε τι ειναι το μπουμερανκ, ουτε πώς αρθρωνεται - κι ομως το ειπε.

Δηλαδη, δεν ειχε καμια αλλη συναφη φραση διαθεσιμη ("τους ηρθε αποτομα", "τους ηρθε ταμπλας", "επαθαν σοκ", "επαθαν κολπο", "επαθαν συγκοπη", "εγκεφαλικο", "αμοκ", "βρεθηκαν προ εκπληξεως", "κοκκαλωσαν", "παγωσαν", "τα 'χασαν", "ξαφνιαστηκαν", "αιφνιδιαστηκαν", "στηλη αλατος", "ενεοι", "αναυδοι")
αλλα...

αντι ΟΛΩΝ των παραπανω...

Προτιμησε να πει κατι-σαν-μπουμερανγκ...
Δηλαδη, μια λεξη που ΔΕΝ ταιριαζει...
Και τελικα ειπε...

"ΜΠΟΥΜΕΡΑ!!!"

:2funny:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
766
Πόντοι
146
Εμενα μου αρεσουν πολυ τα συνδυαστικα λαθη (πχ λεξιλογικο + νοηματικο, συγχρονως)

Η τυπισσα δεν ηξερε ουτε τι ειναι το μπουμερανκ, ουτε πώς αρθρωνεται - κι ομως το ειπε.

Δηλαδη, δεν ειχε καμια αλλη συναφη φραση διαθεσιμη ("τους ηρθε αποτομα", "τους ηρθε ταμπλας", "επαθαν σοκ", "επαθαν κολπο", "επαθαν συγκοπη", "εγκεφαλικο", "αμοκ", "βρεθηκαν προ εκπληξεως", "κοκκαλωσαν", "παγωσαν", "τα 'χασαν", "ξαφνιαστηκαν", "αιφνιδιαστηκαν", "στηλη αλατος", "ενεοι", "αναυδοι")
αλλα...

αντι ΟΛΩΝ των παραπανω...

Προτιμησε να πει κατι-σαν-μπουμερανγκ...
Δηλαδη, μια λεξη που ΔΕΝ ταιριαζει...
Και τελικα ειπε...

"ΜΠΟΥΜΕΡΑ!!!"

:2funny:
Φιλε μου πουτάνα είναι ,δεν ειναι φιλόλογος!!! :2funny:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Εμενα μου αρεσουν πολυ τα συνδυαστικα λαθη (πχ λεξιλογικο + νοηματικο, συγχρονως)

Η τυπισσα δεν ηξερε ουτε τι ειναι το μπουμερανκ, ουτε πώς αρθρωνεται - κι ομως το ειπε.

Δηλαδη, δεν ειχε καμια αλλη συναφη φραση διαθεσιμη ("τους ηρθε αποτομα", "τους ηρθε ταμπλας", "επαθαν σοκ", "επαθαν κολπο", "επαθαν συγκοπη", "εγκεφαλικο", "αμοκ", "βρεθηκαν προ εκπληξεως", "κοκκαλωσαν", "παγωσαν", "τα 'χασαν", "ξαφνιαστηκαν", "αιφνιδιαστηκαν", "στηλη αλατος", "ενεοι", "αναυδοι")
αλλα...

αντι ΟΛΩΝ των παραπανω...

Προτιμησε να πει κατι-σαν-μπουμερανγκ...
Δηλαδη, μια λεξη που ΔΕΝ ταιριαζει...
Και τελικα ειπε...

"ΜΠΟΥΜΕΡΑ!!!"

:2funny:

Τύπε αν έλεγες στη Βουλάρα την λέξη "ενεός" είναι σίγουρος πως θα την εντυπωσίαζες τόσο που θα την έβγαζες γκόμενα! :)
Κατά πόσον ενδιαφέρεσαι βέβαια δεν ξέρω...
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Τύπε αν έλεγες στη Βουλάρα την λέξη "ενεός" είναι σίγουρος πως θα την εντυπωσίαζες τόσο που θα την έβγαζες γκόμενα! :)
Κατά πόσον ενδιαφέρεσαι βέβαια δεν ξέρω...

:2funny:
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

+ "εμειναν συξυλοι", "εμειναν καγκελο", "τους ηρθε κεραμυδα", "επαθαν πλακα", "μαρμαρωσαν", "τους κοπηκε η χολη"....

ε, καμια 100αριά εκφρασεις, εκ πρωτης οψεως...
(αντι του "μπουμερα(ν)")
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
μονο κωλο κ ακα τελειωτικο στο στομα. :pipa3:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom